MOSKWA SADOWA

Wpisy

 • piątek, 15 lipca 2016
  • Wyborcza mnie zbanowała, bo nie jestem nazistą:)

   Moi drodzy, jak pewnie się orientujecie, od jakiegoś czasu w realu współdziałam z ludźmi, którzy walczą w obronie demokratycznego państwa prawa z PIS. Ci spośród was, którzy czytają portal Wyborcza,pl. wiedzą co i jak piszę. Właśnie moderacja GW mnie zbanowała, nie mogę pisać tam komentarzy, w przeciwieństwie do trolli PiS w typie @Czesia Gewarkiewicza. To jest moja Gazeta, tam uczyłem się zawodu i jego etyki, jest mi wstyd, ale nie szkodzi, odezwę w sprawie protesty przeciwko niszczeniu Polski zamieszczam tu:

   CHODŹMY RAZEM!

   20 lipca 2016 roku PiS przeprowadzi przez Senat kolejną ustawę o Trybunale Konstytucyjnym. Usankcjonowany zostanie w ten sposób demontaż demokratycznego państwa prawa – wbrew postulatom jednoczącym tych wszystkich z nas, którzy od jesieni tworzą ruch obywatelskiego protestu.

   Niezależnie od tego, czy sprawę Trybunału przegraliśmy i czy cokolwiek da się jeszcze osiągnąć w jego obronie – dyktatura stawia właśnie haniebną kropkę nad i. To się musi spotkać ze zdecydowanym, solidarnym protestem wszystkich środowisk i wszystkich obywateli, których od miesięcy jednoczy obrona państwa prawa.

   Wspierają nas wszyscy najwybitniejsi prawnicy i ich organizacje, ludzie kultury i sztuki, także Parlament Europejski, Komisja Europejska i Komisja Wenecka. Wszystkie dotychczasowe stanowiska nie pozostawiają wątpliwości – rząd PiS-u niszczy gwarantowane przez Konstytucję demokratyczne państwo prawa. Również prezydent USA Barack Obama w czasie warszawskiego szczytu NATO przestrzegał rząd PiS przed rujnowaniem demokratycznych norm i gwałceniem demokratycznych swobód. Ale demokracja zależy przede wszystkim od zwykłych obywateli – od nas.

   Wspólny protest jest naszą powinnością. Tyle jesteśmy winni tym wszystkim, których walce i wysiłkowi zawdzięczamy ćwierćwiecze wolności i demokracji w Polsce, najlepsze 25 lat w naszej historii. Obrona Trybunału Konstytucyjnego, niezawisłości sędziowskiej i trójpodziału władz – to dla tych celów i stojących za nimi wartości powstał w 2015 roku oddolny, ogromny demokratyczny ruch obywatelskiego sprzeciwu – Komitet Obrony Demokracji.
   W pluralistycznej różnorodności, która jest sama w sobie wartością i która demokrację buduje, narodziły się też inne ruchy i grupy obywatelskie. Wszystkim z nich drogie są wartości demokratycznego państwa prawa. Protestujemy w różnych miejscach i różnymi metodami, łączy nas jednak świadomość, że nie można stać obojętnie, gdy narzucane jest bandyckie prawo i deptane są drogie nam wartości.

   To już nie jest tylko sprawa taktyki społecznego oporu. To sprawa etosu demokratów. Brońmy go wspólnie. Solidarnie.
   
   W dniu obrad Senatu środowiska Obywateli RP, Demokratycznej RP, Obywatelskiego Ruchu Demokratycznego i inne grupy skupione w Koalicji Organizacji Demokratycznych organizują solidarny protest przeciwko likwidacji Trybunału Konstytucyjnego.

   Zwracamy się do wszystkich, którym los ich kraju nie jest obojętny, o wspólny protest. Prosimy o udział Komitet Obrony Demokracji i uczestników tego ruchu, prosimy o wsparcie organizacje pozarządowe od lat zaangażowane w obronę praw człowieka, apelujemy również do demokratycznych partii opozycyjnych i środowisk ich wyborców. Bądźmy tego dnia razem. Przed budynkiem Sejmu i Senatu. Po to, by dzień haniebnych czynów rządzącej partii nie stał się również dniem naszej hańby.

   Naszą powinnością jest bronić Trybunału Konstytucyjnego do końca. Przyjdźcie pod Sejm 20 lipca, nasz protest rozpoczynamy o godz. 10:00.
   Bądźmy tam razem, bez względu na szyld partyjny i przynależność organizacyjną. My – naród. My – obywatele. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (32) Pokaż komentarze do wpisu „Wyborcza mnie zbanowała, bo nie jestem nazistą:)”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   moskwasadowa
   Czas publikacji:
   piątek, 15 lipca 2016 14:36