MOSKWA SADOWA

Wpisy

 • czwartek, 15 stycznia 2015
  • Pocztówka z Borneo dla Ludwika Stommy

    Trzeba mi było jakiegoś solidnego kopa, żeby wrócić do pisania bloga. Ów kop nadszedł ze strony najmniej przeze mnie spodziewanej, bo kopiącym okazał się wielki erudyta, doskonały felietonista, człowiek, że tak sobie „pouzrpuję”, z mojej strony barykady, bo francuski republikanin polskiego rodu – czyli Stomma Ludwik.

    

   Otóż ten niestrudzony i fachowy bojownik słusznej sprawy – nie ma w moich słowach krzty ironii, są szacunek i podziw - raczył dokopać w swym najnowszym felietonie Mirosławowi Czechowi z „Wyborczej” (Polityka, „Inna rzeczywistość”). Znęca się belfer Stomma nad uczniem Czechem z wyżyn swej Pimkowatości w sposób okrutny, czyli niezmiernie durny i niesprawiedliwy.

    Stomma, przypuszczam, jest uczulony na „rusofobię”, słusznie zresztą, ale uczulenie jego powoduje, że mu się Czech z Banderą myli jak ksiądz Skorupka z księdzem Kolbe. Sprawa jest tak prosta i ewidentna, że dziwię się, iż nikt do tej pory – a raczej przed publikacją felietonu – Stommie jej nie wyjaśnił i nie wylał nań szklanki zimniej wody. Wykpiwa bowiem Stomma to, co Czech pisze (na przykład o zamierzonej likwidacji narodu ukraińskiego i pomysłach na „rekolonizację” Ukraińcami Syberii), nie wiedząc najwyraźniej, że Czech jedynie streszcza poglądy oficjalnie głoszone w Rosji, w dodatku od pomysłów tych Kreml wcale się oficjalnie nie dystansuje, puszcza oczko najwyżej, ale na świecie, bo w kraju paranoików hołubi.

    Można byłoby tę niewiedzę Stommie wybaczyć (gdyby nie obraźliwy i mentorski ton, w końcu: któż z nas jest specem od układów politycznych na Borneo?), ale, u ciężkiej cholery, dlaczego przy okazji Stomma pomija rozpętanie wojny przez Putina i zajęcie Krymu? Przez delikatność, mać?

    Stomma nad Sommą nie wierzy w „barbarzyńców”. Kawafisa bierze dosłownie. My, na tej prowincjonalnej Ukrainie, Litwie i w Polsce, słyszymy doskonale zgrzyt gąsienic rosyjskich czołgów rozjeżdżających ukraińską demokrację.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (27) Pokaż komentarze do wpisu „Pocztówka z Borneo dla Ludwika Stommy”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   moskwasadowa
   Czas publikacji:
   czwartek, 15 stycznia 2015 19:14
 • niedziela, 07 grudnia 2014
 • sobota, 06 grudnia 2014
  • Chłopiec z Leningradu

   Zupełnie nie rozumiem, jak się mogłeś tak zachować! Czy ty nie masz żadnych ludzkich uczuć? Przecież po czymś takim cię nie przyjmą do Komsomołu! Ręce sobie urabiam, żebyś miał co jeść, a ty mi na żulika rośniesz! - krzyczała mama.

   Mamo, mamo, to nie tak! Ja dla ciebie wszystko! - chłopczyk płakał i z miłości do mamy aż jej nienawidził. - Tego kota podpaliliśmy na rocznicę Rewolucji!

   Co ma kot do rewolucji! Przecież Lenin żadnych kotów nie palił! - bezsilny szloch matki prowokował chłopczyka do czułej riposty:

   Nie chcę być w tym głupim Komsomole, mamo, chcę być w NKWD, Komsomoł jest dla mięczaków - chlipał Wowka, a mama razem z nim.   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Chłopiec z Leningradu”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   moskwasadowa
   Czas publikacji:
   sobota, 06 grudnia 2014 20:24
 • piątek, 05 grudnia 2014
 • czwartek, 16 października 2014
  • Sorry, takiego mam autora

   Szanowni moi drodzy

    

   Aby nie na ostatniego skurwiela wyjść, tłumaczę: milczę nie z lenistwa, nie z niechęci do pisania, nie nawet z powodu hemoroidów, ale z powodu totalnego zniechęcenia. Na początku, poważnie, nie mogłem wleźć na bloga – jakaś awaria była – potem stało się to „wygodne”.

   Wygodne z powodu choroby, potem choroby drugiej, kłopotów domowych i dojmującego pragnienia pokazania światu, że mnie nie obchodzi (jestem zawodowcem, mam dyplom z gówniarstwa, polerowny powierzchowną znajomością Heraklita – spotkaliśmy się przelotnie, nad rzeką, wypił mi piwo i poszedł).

    

   Poeta ujął to doskonale: znowu mam doła, znów pragnę śmierci, przed oczami wszystkie formy samobója stają mi... (polecam w wykonaniu T.Tymańskiego, choć nie jest to dobra piosenka, raczej hymn zwolenników PiS). Myślę sobie: autorze, przecież ciebie nawet samobójstwo nie interesuje (Pilcha proszę spytać – gdyby go to nie nudziło, spróbowałby, nie że się porównuję, lubię gościa), więc – o co ci, palancie, chodzi?

    

   A palant milczy. Jak to plant. Milczy i – złamas – pisze – ale nie tam, gdzie go lubią i potrzebują, ale na ścianie w PGR Siąpki, czyli na wyborczej. Bo jest palant – żadnej w tym tajemnicy.

    

   Życie, wybaczcie ton pouczający, polega na nieustannym przezwyciężaniu swojego palanctwa, z czym Autor chwilowo nie daje sobie rady. Ale szczerze pragnie wyjść z życiem z tego życia. Tylko mu gumka w mózgu pękła i nie ma jak sumienia podciągnąć:)

    

   Brzydko tak gołym mózgiem świecić – nie ?

    

   Bo dusza wystaje...

    

   Behemot patrzy z uprawomocnioną pogardą, wygłupia się, że "sorry, takiego mam autora" i potem patrzymy razem w okno, za którym "nie ma już nic" ( to taki chwyt z Kaczmarskiego).

   Za oknem jest  śmietnik. Wybór: nicość czy śmietnik, pozostawiam wnikliwym Czytelnikom Sołżenicyna, a nie Borowskiego.

   Sami widzicie, pierdolę jak z automatu i nie powinienem pisać jakiś czas:)))

    

   P.S. Ale pan P. jest napisany. Czeka na choćby jeden komplement, bo nie jest Saramonowiczem i żyje jedynie z ludzi, a nie z biletów:)

    

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (185) Pokaż komentarze do wpisu „Sorry, takiego mam autora”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   moskwasadowa
   Czas publikacji:
   czwartek, 16 października 2014 01:13
 • poniedziałek, 15 września 2014
  • Pan Piotruś, cd.

    

   Rozdział II

    

   w którym najpierw Autor rozprawia się błyskawicznie z blondynką i rudą, żeby uratować intrygę przed erotyzacją w tak młodym wieku i przy okazji zrobić na złość tym, którzy w komentarzach liczyli na owocny rozwój sytuacji męsko-damskiej , a Pan Piotruś usiłuje uratować siebie samego, żeby jakoś dociągnąć przynajmniej do rozdziału III. No i dobrze: niech się chłop pomęczy. Jeszcze będzie prosił o koniec...

    

   1

    

   Osiadłszy miękko stopami na podłodze, Pan Piotruś poczuł, że jego mimowolny, między nami: całkowicie nikomu do niczego nieprzydatny i, co tu dużo kryć, po prostu chamski wzlot przy ekspresie do kawy może w konsekwencji zmienić „wylatać” na „wylecieć”, szczególnie kiedy wieść o nim dotrze do masowego odbiorcy z ust spanikowanej blondynki.

    

   - Takiej popularności mi nie trzeba, brr! - wzdrygnął się z lękiem - Lewitacja to jednak nie to samo, co latanie na paralotni!

    

   Ta konstatacja skłoniła go do natychmiastowego porzucenia rojeń o romansach w pracy i wprawiła w szybki, całkowicie naziemny kłus w kierunku sekretariatu pana prezesa, dokąd blondynka zapewne udała się w judaszowych zamiarach.

    

   - Nawet jeśli wezmą larwę za wariatkę, smród zostanie i mam pozamiatane – przenikliwie przewidywał weteran biurowych wojen, od niedawna i na wieki wieków amen kierownik – Nie dam się tak łatwo, już ja ci pokażę, że u nas tak lekko nie przeskakuje się hierarchii służbowej!

    

   Prawdę powiedziawszy, pan kierownik nie miał żadnego planu na wypadek, gdyby rzeczywiście śmietankowolica piękność postanowiła wypaplać o lewitacji, ale miał nadzieję, że zaimprowizuje coś na miejscu, zanim histeryczka stanie przed obliczem prezesa. Przy czym w głowie migotały mu na razie pomysły złe lub jeszcze głupsze, na przykład wzniecenie pożaru albo dyskretne wyrzucenie baby przez okno, siłą rzeczy Autor musiał więc interweniować przy pomocy kota, żeby mu się główny bohater do reszty nie skompromitował na samym początku, jak jaki, cholera, nie przymierzając chorąży orszański Andrzej Kmicic.

   Posłany na miejsce akcji migiem Behemot na trasie blondynki podłożył skórkę banana (sorry, rzecz działa się tak prędko, że nie można było sobie pozwolić na nic bardziej oryginalnego), dzięki której dziewczynina wywinęła orła jeszcze przed dotarciem do sekretariatu, skręciła nogę i trafiła na pogotowie, gdzie poznała przystojnego pana doktora, tym samym znikając z tej opowieści (jej dalsze losy zainteresowani mogą prześledzić w dowolnym polskim serialu).

    

   Dowiedziawszy się o szczęśliwym wypadku, Pan Piotruś podziękował Bogu i postanowił iść za ciosem. Żeby uniknąć w przyszłości podobnych zagrożeń, załatwił, że ruda została wysłana w trzymiesięczną delegację do Gorlic, gdzie przy sprzyjających okolicznościach mogła paść ofiarą zamieszkującego w pobliskich górach Andrzeja Stasiuka, o czym jednak milczą znane nam kroniki. Po tych wyczerpujących zajęciach przez kwadrans oddał się zwiększaniu sprzedaży oraz motywowaniu personelu, który nie wzbudzał w nim już na szczęście żadnych erotycznych emocji.

    

   2

    

   Po wyjściu z pracy nasz bohater natknął się na swego poprzednika na stanowisku kierownika, który siedział na chodniku z czapką na datki, dla niepoznaki ucharakteryzowany na ślepe bałkańskie dziecko z dysfunkcyjnej rodziny pasterskiej (po serii demaskatorskich publikacji, w których dziennikarze wytykali, że ludzie więcej dają żebrakom w garniturach niż autentycznie potrzebującym, krawaciarze nie dostawali ani grosza i zamieniali najlepsze garnitury na baranice z Dobrudży). Tu należy wyjaśnić, że Pan Piotruś nie miał nic wspólnego z wywaleniem na bruk swojego poprzednika, więc nie cierpiał na wyrzuty sumienia. Traktował jego obecną sytuację jako odległe, lecz groźne memento i widomy znak tego, że fortuna i trotuarem się toczy.

    

   - Wspomogę dziada – westchnął w myślach i wrzucił do czapki złotówkę (złotówkę, a nie dwa złote, bo słyszał, że w dyskontach sprzedają piwo za dwa złote, a nie chciał, żeby były przełożony stoczył się w alkoholizm) – Masz, kolego!

    

   - Dziękuję, stary! - odpowiedziało niewidome „dziecko” w łamanej albańszczyźnie i zapytało, czy nie słyszał może o jakiejś robocie do wzięcia.

    

   - Nie, kochany, ale nie siedź tu całymi dniami, weź się za siebie, schudnij, pobiegaj trochę, od tego zwiększa się poziom endorfin! - poradził pan Piotruś i czmychnął do auta, ścigany przez radosny jak fale Dunaju w delcie śmiech.

    

   - Masz rację, przyjacielu! Wezmę udział w maratonie i wygram tydzień w spa! - rechotał podrabiany Kosowar.

    

   - Niewdzięcznik! Powinien najpierw pójść na terapię i do psychologa! - orzekł w duchu poruszony niewdzięcznością obdarowanego p. Piotruś.

    

   Po drodze do domu wpadł do Biedronki i kupił doskonałe, jak wyczytał, winko na wieczór i sojowe krewetki z kurczaka, które wprost uwielbiała jego żona.

    

   - Należy nam się! - stwierdził nie bez kozery – Jak psu buda!

    

   Następnie zadzwonił do małżonki (słusznie słowo „małżonka” wyśmiewa we wspomnieniach Czesław Miłosz, bo jest pretensjonalne i idiotyczne, co mieszkańcy Litwy słyszeli już przed wojną, śmiejąc się z „małej żonki”) i powiedział, żeby wskoczyła w „ten komplet bielizny, który ci kupiłem na urodziny”, bo „będziemy świętować”.

    

   Małżonka rozłączyła się jakoś prędko, tak że nie usłyszał dokładnie, co mówiła. W każdym razie w mieszkaniu jej nie było, a wspomniany wyżej komplet bielizny smętnie zwisał z lampy stojącej w salonie. W obscenicznie wypiętym na kloszu staniku tkwiła karteczka z napisem: „Mam nocny dyżur, będę pojutrze”.

    

   - No tak – smętnie pogodził się z lampą, bielizną oraz treścią instalacji artystycznej pan Piotruś, choć nie bardzo rozumiał, jak nauczycielka możne mieć nocny dyżur w szkole języków obcych dla dzieci. Mniejsza o to, bo przecież przypomniał sobie, że umie latać. Hurra.

    

   3

    

   Hm, Szanowni, tu miał być ustęp trzeci, który wcięło w trakcie umieszczania tekstu na blogu - już wczoraj wieczorem, kiedy Autor nie mógł się dostać do bloga. Ale nic, w ciągu dnia, mać, odtworzymy. Diabelstwo jakieś, powiadam Wam, dywersja i sabotaż, no i skandal!

   Sam sobie pewnie skasowałem, choć odciski palców bez wątpienia są ruskie!;)))

   Procedura przywracania trwa...

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (324) Pokaż komentarze do wpisu „Pan Piotruś, cd.”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   moskwasadowa
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 15 września 2014 09:39
 • piątek, 08 sierpnia 2014
  • Pan Piotruś

    

   Rozdział I

    

   w którym do Pana Piotrusia dociera, że całkowicie wbrew swojej woli może zostać bohaterem jakiejś opowieści. Bohater in spe przeczuwa, że może wyjść mu to bokiem, na co natychmiast uzyskuje pierwszy dowód. Początkowi tragedii z podłym uśmiechem przygląda się jej brutalny autor-sadysta, który ma kota (czarnego).

    

   1

    

   Nie znacie dnia ani godziny – powiada ewangelista Mateusz, ale co on tam wie? Był piątek, trzynastego, a godzina dokładnie 5.30 rano, kiedy na niespokojnie śpiącym mężczyźnie spoczęło spojrzenie dwóch par zielonych ślepiów. Zużyty kolor pierwszych niebezpiecznie osuwał się w ubłocony feldgrau, a drugich przypominał jadeitowe ostrze.

    

   - Dlaczego on? - zapytał Behemot.

    

   - A dlaczego nie? - zapytał Autor.

    

   Za chwilę miał zadzwonić budzik. Panu Piotrusiowi śnił się wyjątkowy koszmar, którego nie miał na razie w ogóle pamiętać (przypomniane zostanie mu to w stosownej chwili), ale to, co czekało go na jawie, wcale nie nie zapowiadało się lepiej. Szczęśliwie nieświadomy niczego bohater, jak to zwykle bywa, nie ruszając się z własnego łóżka, właził w paszczę katastrofy. A raczej całego szeregu katastrof.

    

   - Sorry, takie masz feng shui geopolityczne... – westchnął z pewną dozą współczucia kot i rozwiał się jak sen jaki złoty wraz z nieczułym Autorem. Tymczasem na Pana Piotrusia zwalał się właśnie nowy dzień.

    

   Od dobrego miesiąca Pan Piotruś budził się z rozkoszą, jakiej nie znał od lat, bowiem dostał w pracy awans i po 25 latach ludzie przestali zwracać się doń per „panie Piotrusiu”, a zaczęli mówić „panie kierowniku”.

    

   - Jest na tym świecie sprawiedliwość, a prawdziwa cnota prędzej czy później będzie nagrodzona – majaczył niedobudzony Pan Piotruś, komentując zaistniałą, jakże przyjemną sytuację i marząc o tym, aby „panie kierowniku” choć raz powiedziała do niego jego własna żona albo choćby któraś z córek. Ponieważ był jednak człowiekiem roztropnym i rozsądnym, zamiast fantazjować, przetarł oczy i poszedł się wysikać.

    

   Pijąc kawę, starał się myśleć o sprawach przyjemniejszych niż rodzina, W końcu ile można zadręczać się tym, że żona zareagowała na zostanie przez niego kierownikiem wyjazdem na miesięczny kurs nurkowania parami na Synaju, a obie córki, ucałowawszy go serdecznie w policzki, podsunęły mu kredyty do podżyrowania.

    

   Przecież tego typu niedogodności rekompensowało choćby jedno zdanie jego 20-letniej blond podwładnej, która wyznała mu szczerze na boku, że awans mu się od dawna należał, a jego pomysły rozwiązań organizacyjnych są wprost genialne.

   - A miałem ją za idiotkę – kręcił z niedowierzaniem głową, nie mogąc sobie wybaczyć swojego pochopnego, seksistowskiego i niesprawiedliwego sądu na temat tej bystrej i życzliwej dziewczyny - Koniecznie muszę ją wreszcie docenić i bliżej poznać!

    

   Podjąwszy to postanowienie, pojechał do pracy.

    

   2

    

   Po odprawie kierownictwa sam prezes poprosił Pana Piotrusia do siebie.

    

   - Panie Piotrusiu, zajdzie pan do mnie na moment – powiedział poważnym acz przyjaznym głosem. Właśnie ta powaga i przyjazność pomogły Panu Piotrusiowi przełknąć „pana Piotrusia”, ponieważ reszta kierowników spojrzała na niego z zastanowieniem: No, no, panie kierowniku, sam prezes mówi do pana „panie Piotrusiu”, a gdyby się czepiał, powiedziałby kpiąco „panie kierowniku”.

    

   - Mniam, mniam – rozanielił się Pan Piotruś, życzliwe uśmiechając się do całego świata.

    

   Prezes znany był z tego, że nigdy nie owijał w bawełnę, więc zwrócił się do Pana Piotrusia wprost:

    

   - Panie Piotrusiu, nie będę owijał w bawełnę. W panu cała nadzieja. Wokół naszych produktów same, proszę pana, medialne kontrowersje, a nasza reklama, między nami, to, jak pisał noblista Sienkiewicz: Chuj, dupa i kamieni kupa. Przesadzili, cwele cholerne z agencji „Prawda i katolicyzm”, nie możemy fundować każdemu klientowi renty dożywotniej, sąd nie poznał się na żartach. Emeryci to wyjątkowo podłe i pieniacze towarzystwo. Dobiło nas zobowiązanie do wypełniania każdego garnka proszkiem do prania. Nie udźwignęliśmy, panie Piotrusiu, finansowo i logistycznie. Mówię to w zaufaniu: sprzedaż się załamała, nie mamy środków. Chłonność rynku wymaga pańskiej osobistej stymulacji. Od pana zależy nasza przyszłość. Musi pan wzbić się na wyżyny. Wylatać nad poziomy. To, między nami, obecnie nie tak wysoko. Inaczej leżymy i kwiczymy. Pan jest świeżą, doświadczoną krwią w organizmie naszej firmy! Rozumiemy się? Niech pan się wzbije! Inaczej konsekwencje będą straszne. Ja pana nie straszę. Jedziemy na tym samym wózku... - tu w oku prezesa zalśniła autentyczna łza – Sam mam kredyt hipoteczny!

    

   Słuchając szczerej i pasjonującej mowy prezesa, Pan Piotruś uświadamiał sobie ciężar odpowiedzialności i poczuł wdzięczność za zaufanie, jakim obdarzył go sam pan prezes.

    

   - Zrobię wszystko, kochany panie prezesie! Przysięgam, że będę nad poziomy wylatać! Osobiście uczynię rynek chłonnym, może pan na mnie liczyć! - ręka Pana Piotrusia spoczęła odruchowo na sercu, zupełnie jak dłonie piłkarzy brazylijskich przed meczem z Niemcami – Ale niech mi pan coś podpowie, skieruje na właściwą drogę... - w oczach Pana Piotrusia również zabłysły łzy wzruszenia.

    

   - Na początek, panie kierowniku, niech pan wyrzuci tą blond idiotkę, która całe dnie przesiaduje przy ekspresie do kawy dla średniego personelu i dupę wypina do kurierów w recepcji – doradził prezes, smarkając w chusteczkę, którą podał następnie Panu Piotrusiowi, bo ten miał bliżej do kosza na śmieci.

    

   3

    

   - Wszystkiego mieć nie można – ubolewał Pan Piotruś, żałując niedoszłego romansu z bystrą i życzliwą blondynką oraz formułując w myślach doskonałe referencje dla biednej dziewczyny. - Jest jeszcze ta ruda stażystka, której zwalniać nie trzeba – skonstatował z męską, szowinistyczną rezygnacją i polazł do socjalnego pomieszczenia dla średniego personelu, żeby strzelić sobie pocieszające espresso.

    

   Akurat nikogo nie było w środku, więc przymknął drzwi i żaluzje, żeby ponapawać się przez chwilę samotnie tryumfem woli i życzliwością Bogów.

    

   Ekspres syczał i bulgotał, a Pan Piotruś stanął i zamknął oczy. Ręce opuścił wzdłuż tułowia, wyprężył się i głęboko wciągnął powietrze.

    

   - Mój Boże, dożyłem, dożyłem swojej wielkiej okazji! - twarz Pana Piotrusia wypogodziła się i odmłodniała o dobre 40 lat. Poczuł się jak przedszkolak, który wygrał konkurs na najbardziej lubianego chłopca w grupie „Muchomorków” - Wreszcie mnie docenili!

    

   Endorfiny w Panu Piotrusiu wydzielały się z prędkością TGV (Pendolino to pikuś), a on z tego szczęścia poczuł, że, zgodnie z życzeniem prezesa, może wylatać nad poziomy. Dla żartu machnął kilka razy dłońmi i poczuł, że... rzeczywiście uniósł się kilka centymetrów nad podłogę.

    

   Uśmiechnął się i rozmarzył do reszty. Wtem drzwi do kuchenki otworzyły się i stanęła w nich blondynka, którą musiał zwolnić, aby być szczęśliwym.

    

   - Ja... ja bardzo cię lubię – wystękał nieporadnie na jej widok. Dziewczyna wyglądała jak wyjęta z amerykańskiego komiksu z lat 30.: krótko ścięta jasnowłosa piękność w czarnej sukience, której szaro-niebieskie oczy zrobiły się ze strachu i zdziwienia wielkie jak spodki, a dziecinna buzia pobladła niczym śmietankowe lody. Karmin ust przykryty dłonią (kawałek wystaje, więc karmin jest widoczny).

    

   - Pan lata! Pan lata! - wyszeptała zszokowana i uciekła.

    

   Pan Piotruś popatrzył w dół i dostrzegł, że jest dobre pół metra nad ziemią, a kiedy popatrzył w górę, zobaczył, że mało mu brakuje do czujnika przeciwpożarowego na suficie.

    

   - O kurwa, ja naprawdę latam! - pomyślał i wpadł w panikę, która szczęśliwie natychmiast ściągnęła go na podłogę – To jakaś pierdolona paranoja!

    

   Z otchłani podobno pierdolonej podobno paranoi na Pana Piotrusia spoglądały dwie pary zielonych ślepiów.

    

   Bratku, to dopiero początek – mówiły bez emocji.

     

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1377) Pokaż komentarze do wpisu „Pan Piotruś”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   moskwasadowa
   Czas publikacji:
   piątek, 08 sierpnia 2014 01:43
 • wtorek, 15 lipca 2014
  • Janusz Osama bin Laden-Mikke

    

   Nie ma żadnego „Zderzenia cywilizacji”, o którym gaworzył staruszek Huntington. Zresztą: spośród książek, które wyrządziły największe szkody ludzkości, a jest ich sporo, w ostatnich latach jego wypociny wysuwają się na czoło. Mało jest tak nietrafnych i głupich diagnoz, które wywarłyby aż tak potężne skutki.

    

   Obecne konflikty, na pewnym poziomie ogólności, powodowane są zderzeniem dwóch systemów politycznych: cesarstwa i kalifatu. Przy czym kalifat nie jest spadkiem po muzułmanach jedynie, gdyż miał swoje odbicie na Zachodzie w postaci papiestwa i jego uzurpacji. W istocie więc mamy do czynienia z wojną, w której po jednej stronie są „talibowie” wszystkich religii świata (przy czym „religia” może równie oznaczać jej zaprzeczenia – coś w guście nazistów czy bolszewików, chodzi bardziej o wierność doktrynie i dogmatyzm), a po drugiej tradycja humanistyczna.

    

   Rządy „korwinisto-kaczystów” (oni różnią się jedynie formą, cel jest ten sam – depersonalizacja człowieka, albo poprzez zamienienie go w „masę”, albo w jednostkę abstrahowaną od reszty) są w istocie tożsame z tym, co obecnie wciela się w życie w „kalifacie” na terenie Syrii i Iraku oraz w Rosji, gdzie Putin flirtuje co najmniej z tego typu pomysłami.

    

   Dlatego „obrońców życia”, frondowców protestujących przeciwko jodze oraz łysoli drących się pod teatrami przeciwko „Golgota Picnic” traktować trzeba jak „chrześcijańskie” skrzydło Al-Kaidy. Gdyby Janusz Korwin-Mikke urodził się w Arabii Saudyjskiej, byłby kimś w guście Osamy. „Konserwatywnym rewolucjonistą”.

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1319) Pokaż komentarze do wpisu „Janusz Osama bin Laden-Mikke”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   moskwasadowa
   Czas publikacji:
   wtorek, 15 lipca 2014 22:53
 • poniedziałek, 14 lipca 2014
  • Aborcja

    

   z notatek byłego reportera:

    

   Miejsce akcji: klasa średnia

   Czas: zbliża się nowy wiek

    

    

   On –biznesmen początkujący

    

   Ona – zawód i funkcja nieprzetłumaczalne na język polski, zacięcie artystyczne

    

   On – ateusz

    

   Ona – ateuszka

    

   On: Wpadliśmy na początku kariery, pracujemy tyle, że nawet posiadanie akwarium byłoby nieodpowiedzialne...

    

   Ona (według niego) : Czy mam przerwać ciążę? To nasze dziecko! (płód nie ma więcej niż 3 tygodnie)

    

   On: Nie jesteśmy się w stanie zająć sobą, a co dopiero dzieckiem!

    

   Ona: Jestem z katolickiej rodziny!

    

   On: Od kiedy???

    

   Ona: Aborcja jest przestępstwem!

    

   On: Obiecuję ci, że za dwa-trzy lata będziemy mieć dziecko...

    

   Ona: Serio?

    

   On: Przysięgam!

    

   Ona: No dobrze, mój tata już opłacił zabieg!

    

   On (po): Teść poprosił, żebym poczekał w samochodzie...

    

    

   Skąd ta sprawa u dziennikarza? Bo po paru latach się to małżeństwo rozwodziło i pani oskarżała pana o to, że pan zmuszał ją do aborcji. Rzecz nawet nie w płci, lecz w temacie...

    

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (47) Pokaż komentarze do wpisu „Aborcja”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   moskwasadowa
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 14 lipca 2014 22:30
 • niedziela, 13 lipca 2014
  • Mata Hari

   Żeby nie było, że autor nic nie robi:

    

   Autor odniósł dziś pierwsze materialne korzyści z pisania bloga. Mianowicie podczas spotkania z naszą wiedeńską znajomą @Ju-li1, oprócz bezcennej przyjemności płynącej z jej towarzystwa i konwersacji, został obdarowany dwiema płytami Wiener Philharmoniker oraz butelką absyntu "Mata Hari" original 1881. Autor czuje się rozklejony i doceniony do tego stopnia, że nie trzeba żadnej Maty Hari, aby przyznał się do szczerego wzruszenia i zadeklarował pełną gotowość do dalszej współpracy. Z Czytelnikami;)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (59) Pokaż komentarze do wpisu „Mata Hari”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   moskwasadowa
   Czas publikacji:
   niedziela, 13 lipca 2014 22:26