MOSKWA SADOWA

Wpis

piątek, 15 lipca 2016

Wyborcza mnie zbanowała, bo nie jestem nazistą:)

Moi drodzy, jak pewnie się orientujecie, od jakiegoś czasu w realu współdziałam z ludźmi, którzy walczą w obronie demokratycznego państwa prawa z PIS. Ci spośród was, którzy czytają portal Wyborcza,pl. wiedzą co i jak piszę. Właśnie moderacja GW mnie zbanowała, nie mogę pisać tam komentarzy, w przeciwieństwie do trolli PiS w typie @Czesia Gewarkiewicza. To jest moja Gazeta, tam uczyłem się zawodu i jego etyki, jest mi wstyd, ale nie szkodzi, odezwę w sprawie protesty przeciwko niszczeniu Polski zamieszczam tu:

CHODŹMY RAZEM!

20 lipca 2016 roku PiS przeprowadzi przez Senat kolejną ustawę o Trybunale Konstytucyjnym. Usankcjonowany zostanie w ten sposób demontaż demokratycznego państwa prawa – wbrew postulatom jednoczącym tych wszystkich z nas, którzy od jesieni tworzą ruch obywatelskiego protestu.

Niezależnie od tego, czy sprawę Trybunału przegraliśmy i czy cokolwiek da się jeszcze osiągnąć w jego obronie – dyktatura stawia właśnie haniebną kropkę nad i. To się musi spotkać ze zdecydowanym, solidarnym protestem wszystkich środowisk i wszystkich obywateli, których od miesięcy jednoczy obrona państwa prawa.

Wspierają nas wszyscy najwybitniejsi prawnicy i ich organizacje, ludzie kultury i sztuki, także Parlament Europejski, Komisja Europejska i Komisja Wenecka. Wszystkie dotychczasowe stanowiska nie pozostawiają wątpliwości – rząd PiS-u niszczy gwarantowane przez Konstytucję demokratyczne państwo prawa. Również prezydent USA Barack Obama w czasie warszawskiego szczytu NATO przestrzegał rząd PiS przed rujnowaniem demokratycznych norm i gwałceniem demokratycznych swobód. Ale demokracja zależy przede wszystkim od zwykłych obywateli – od nas.

Wspólny protest jest naszą powinnością. Tyle jesteśmy winni tym wszystkim, których walce i wysiłkowi zawdzięczamy ćwierćwiecze wolności i demokracji w Polsce, najlepsze 25 lat w naszej historii. Obrona Trybunału Konstytucyjnego, niezawisłości sędziowskiej i trójpodziału władz – to dla tych celów i stojących za nimi wartości powstał w 2015 roku oddolny, ogromny demokratyczny ruch obywatelskiego sprzeciwu – Komitet Obrony Demokracji.
W pluralistycznej różnorodności, która jest sama w sobie wartością i która demokrację buduje, narodziły się też inne ruchy i grupy obywatelskie. Wszystkim z nich drogie są wartości demokratycznego państwa prawa. Protestujemy w różnych miejscach i różnymi metodami, łączy nas jednak świadomość, że nie można stać obojętnie, gdy narzucane jest bandyckie prawo i deptane są drogie nam wartości.

To już nie jest tylko sprawa taktyki społecznego oporu. To sprawa etosu demokratów. Brońmy go wspólnie. Solidarnie.

W dniu obrad Senatu środowiska Obywateli RP, Demokratycznej RP, Obywatelskiego Ruchu Demokratycznego i inne grupy skupione w Koalicji Organizacji Demokratycznych organizują solidarny protest przeciwko likwidacji Trybunału Konstytucyjnego.

Zwracamy się do wszystkich, którym los ich kraju nie jest obojętny, o wspólny protest. Prosimy o udział Komitet Obrony Demokracji i uczestników tego ruchu, prosimy o wsparcie organizacje pozarządowe od lat zaangażowane w obronę praw człowieka, apelujemy również do demokratycznych partii opozycyjnych i środowisk ich wyborców. Bądźmy tego dnia razem. Przed budynkiem Sejmu i Senatu. Po to, by dzień haniebnych czynów rządzącej partii nie stał się również dniem naszej hańby.

Naszą powinnością jest bronić Trybunału Konstytucyjnego do końca. Przyjdźcie pod Sejm 20 lipca, nasz protest rozpoczynamy o godz. 10:00.
Bądźmy tam razem, bez względu na szyld partyjny i przynależność organizacyjną. My – naród. My – obywatele. 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
moskwasadowa
Czas publikacji:
piątek, 15 lipca 2016 14:36

Polecane wpisy

 • Wspólna sprawa

  Szanowni Państwo, W związku z nadzwyczajną sytuacją w kraju, powodowany poczuciem obowiązku, publikuję stanowisko grupy działaczy KOD PP (proszę pytać o różnic

 • "Lewy Sektor"

  Zgrzytam zębami ze złości na KOD i Razem z powodu tego, co dzieje się pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Szansa na polski Majdan (w sensie tego pierwszego,

 • Życzenia drugiego sortu

  Kochani komuniści i złodzieje, szanowni potomkowie współpracowników gestapo, czcigodni genetyczni zdrajcy oraz miła memu sercu żydokomuno! Do Was piję, Szanown

Komentarze

Dodaj komentarz

 • bartoszcze napisał(a) komentarz datowany na 2016/07/15 14:45:08:

  Za co zbanowali?

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/07/15 14:53:32:

  Nie wiem, wywalili kilkanaście wpisów kontpisowskich i powyższy apel

 • bartoszcze napisał(a) komentarz datowany na 2016/07/15 14:54:30:

  Czyli podeszło pod spamowanie.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/07/15 15:14:05:

  Nie bardzo, skoro wiszą trolle i nikt im złego słowa nie powie

 • bartoszcze napisał(a) komentarz datowany na 2016/07/15 15:21:55:

  Zamiast snuć teorie spiskowe, napisz na forum@wyborcza.pl o co chodzi.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/07/15 15:24:25:

  @bartoszcze
  Czy Ty nie rozumiesz, że nie mogę napisać na forum Wyborczej nic?
  Bo mnie zbanowali właśnie.

 • bartoszcze napisał(a) komentarz datowany na 2016/07/15 15:27:20:

  Mailem napisz. Na adres który podałem.
  forum.gazeta.pl/forum/w,654,161935135,161935135,torunski_admin_toleruje_lamanie_netykiety.html?p=161952962

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/07/15 15:37:06:

  @bartoszcze
  Nie, nie będę już pisał pod ten adres, sprawa jest za poważna, jedziemy po wyższych rejestrach,

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2016/07/15 21:10:23:

  @moskwasadowa
  Witaj Gospodarzu. Ucieszony Cię widzę. O Twoim banie nawet się nie zająknę - na hipokrytę we własnych oczach bym wyszedł, gdybym się z tego powodu zmartwił. Twoje miejsce na Sadowej, która - jak pewnie zauważyłeś - świeżo omieciona z pajęczyn. W lodówce pustki, ale pewnie zapełnisz półeczki.

  Pod Sejmem 20-go trzeba być musowo, choćby po to, aby PiS-iury zauważyły, że nas Legion.

  Tym czasem podsyłam Ci dziś napisanego anumlika. Za czasie on:

  Złowieszcze
  Przechodzą mnie dreszcze
  Na myśl, że mym wieszczem
  Brzeszczyna ma być.
  Mózg wpleszczę
  W byle jakie kleszcze,
  A słowa jak deszcze -
  Być albo nie być
  Wirują, gdy w dżdż szcze
  Żałobne requieszcze:
  Broszydło, ty jeszcze
  Nie zaczęłaś gnić?

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2016/07/15 23:51:19:

  Ciao,
  GW jest niepoważna. Nowa "kadra dziennikarska" wypiera starą i skutki widoczne. Pisałam do nich na Fejsie wytykając idiotyzmy, to zawsze odpowiedzą, ale mało sensownie.
  Witamy z radością. W kominku trza napalić, bo po deszczach chłodno.

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2016/07/16 00:01:18:

  A jak napalimy w kominku, to posłuchajmy na dobranoc szmoncesika staro-nowego:
  www.youtube.com/watch?v=UOb2t8bCAX0

 • mortimer21 napisał(a) komentarz datowany na 2016/07/16 00:29:28:

  Czesio Gewarkiewicz to nawet nie jest troll. To jest jakość sama w sobie, osobna kategoria.

 • i_am_keyser_soze napisał(a) komentarz datowany na 2016/07/16 13:16:20:

  Znowu? Napiszę wprost, że każdy dzień zaczynam od czyszczenia Wyborczej i gazety.pl - kosz, kosz, kosz ale zanim ruszą tyłek to te posty wiszą tam godzinami. Jest cała masa postów, które powinni usuwać bez reakcji ze strony komentujących bo jawnie łamią wszystkie zasady.

 • adomi6319 napisał(a) komentarz datowany na 2016/07/18 11:56:26:

  napisałam do gazety, że nie przedłużę prenumeraty, jeśli nie będą sensownie moderować forum i ze wielu dyskutantów jest tym wkurzonych i też grozi, że nie da ani złotówki więcej, jeśli to się nie poprawi

 • adomi6319 napisał(a) komentarz datowany na 2016/07/18 11:58:43:

  Ale za to Gospodarz się wreszcie pokazał. Hurra !!!
  Zawsze trzeba szukać pozytywnych stron :)

 • candid13 napisał(a) komentarz datowany na 2016/07/19 04:41:13:

  oto jak popisuja sie pisowskie trole od rydzyka -
  ludwigvanb wczoraj Oceniono 49 razy-15
  Panie Kamilu. Podziwiam Pana za odwagę osobistą, nie dał się Pan zeszmacić jak duże grono dziennikarzy, którzy liżą tyłki pisowi.
  Zawsze będę wspominał dzieciom, jak to puszczał Pan w eter hymny na znak protestu przeciw podłej zmianie. Taki człowiek jak Pan pracę znajdzie wszędzie oprócz "mediów narodowych" (czytaj pisowskich). Jak Pan został wyrzucony przestałem słuchać jedynki, a słuchałem kilkadziesiąt lat. Nie da się. Tuba propagandy straszna !

 • candid13 napisał(a) komentarz datowany na 2016/07/20 03:19:41:

  Pod felietonem PiS i wizerunek polskiKatarzyny Kolenda-Zaleskiek ("Fakty" TVN) 19.07.2016 08:32 znalazlam dwa komentarze popierane z zachwytem przez pisowcow. Pozwalam je sobie przytoczyc;
  facio60 5 godzin temu Oceniono 52 razy 30
  Pani Katarzyna jest moją "ulubienicą" zwłaszcza po uroczych wywiadach przeprowadzanych przez tą Panią w okresie szczytu kryzysu migracyjnego. Każdego mówcę rządowego zamęczała pytaniem: "Kiedy i ilu uchodźców przyjmie Polska. Proszę konkretnie Panie ministrze /premierze/ pośle. Liczba i data" Szkoda, że sama nie zadeklarowała wówczas ilu przygarnie pod swój dach, względnie sfinansuje ich pobyt.
  Teraz oczekuje od przedstawiciela rządu aby powiedział publicznie, że Polacy zamordowali w Kielcach tylu to a tylu obywateli. A gdzie rola SB-cji? Kto zasiadał w tych organach i kto sprowokował zajścia? Czasem sobie myślę, co by to było gdyby dziennikarz np brytyjski naciskał na swojego brytyjskiego rozmówce w telewizji i pytał, Panie Cameron ilu to Hindusów zabiliśmy wspólnie jako naród podczas kolonizacji tego kraju, ile bomb posłaliśmy na niemieckich cywilów w czasie II WŚ.
  angelus-silesius
  wczoraj
  Oceniono 151 razy 9
  Czytam i oczom nie wierzę:
  "Z kraju, który był wzorem, nagle staliśmy się kłopotem."
  1. Dla kogo wzorem, w jakiej materii i na kogo spadały koszta bycia wzorem
  2. Dla kogo kłopotem i w jakiej materii i na kogo spadają koszta bycia kłopotem
  Będę wdzięczny za cenne wskazówki, szanowne lemingi.

  Od dluzszego czasu spotykam coraz bardziej irytujace pisowskie komentarze w Wyborczej, czy Gazecie.pl z duza iloscia plusow. Co sie dzieje ?
  Wczesniej zalaczylam komentarz o Kamilu Dabrowie z ocena - 15 . A rozsadnych komentarzy coraz mniej, kroluja pisie ?!?!
  Nie dziwi mnie pana przygoda, gospodarzu.

 • candid13 napisał(a) komentarz datowany na 2016/07/20 03:31:02:

  Podobna sytuacja w TOKFM
  potwoor2000 przedwczoraj Oceniono 52 razy -32
  he he, mamy nalot tepakow z pis. Prawie zero komentarzy (jak juz to w stylu kabaretu yayo) tylko minusuja... jakiez to biedne...

 • kacper_hauser napisał(a) komentarz datowany na 2016/07/20 15:42:41:

  I jak z tym protestem? Udał się? Bo w necie nic nie mogę znaleźć.

 • adomi6319 napisał(a) komentarz datowany na 2016/07/20 21:08:06:

  Udał się i nie udał.
  Udał, bo są ludzie, którym chciało się spędzić pod sejmem cały dzień, nie dla osobistej korzyści, ale dla dobra wspólnego, bo niektórym chciało się przyjechać z bardzo daleka, żeby wziąc w tym udział (fantastyczna grupa bębnów z Małopolski), bo pojawili się posłowie i podziękowali protestującym za wsparcie.

  Nie udał, bo ludzi było zdecydowanie za mało, jak na wagę problemu, bo nie było mediów (samochód TV stał kilka budynków dalej, pod siedzibą Platformy - bardziej zależało im na pokazaniu, jak PO się wycina) i pewnie oprócz tych zdjęć i filmów, które nagrali sami uczestnicy protestu, nic więcej nie będzie.

  Może Ewka i Moskwa napiszą więcej, bo ja byłam krótko, może z godzinę (byłam służbowo, wizyta na Wiejskiej była "przy okazji").

  Ja w każdym razie Im obojgu (i wszystkim, których nie poznałam, a także się tam stawili) bardzo dziękuję, że ciągle są na posterunku i że nie jest im wszystko jedno.

 • adomi6319 napisał(a) komentarz datowany na 2016/07/20 21:13:56:

  A i dostałam odpowiedź z moderacji GW:

  "Szanowna Pani,
  trolle typu Gerwakiewicz są wycinane przez naszych dyżurnych kilka razy dziennie.
  Niestety przy obecnych możliwościach technicznych, skuteczne zabanowanie zdeterminowanego komentatora jest technicznie niemożliwe.
  Zwracam uwagę, że oni logują się głównie GooglePlus i Facebookiem i mają zmienne IP.

  W przypadku użytkownika moskwasadowa zadziałał automat, który na czas określony (kilka godzin do kilku dni) banuje po skasowaniu większej ilości komentarzy.
  Czasami niektórych dyskutantów ponoszą emocje i sięgają po inwektywy. Tak było w tym przypadku.
  Blokada nie jest ani bezterminowa, ani nieodwołalna i już dawno została zdjęta.

  z poważaniem"
  (...)

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/07/21 22:49:54:

  Byliśmy pod Sejmem - to wczoraj; a dziś wdarliśmy się na teren Sejmu, w czasie senackiego procedowania ustawy o TK. Tzw. "sitting protest". Nie pozwolili nam rozłożyć transparentów, a my im - wynieść nas. Otoczyła nas straż marszałkowska, przed Sejmem gęsto od czekającej policji. Pomogli posłowie i senatorowie, głównie z .N i PO. Udało się rozłożyć na terenie Sejmu największy baner: "Zdradza Ojczyznę ten, kto łamie jej najwyższe prawo". Potem wyszliśmy z posłami, znowu policja, bęben, pewnie jakieś grzywny albo co.

  Jutro cd, kulminacja. W Sejmie, kiedy będą tę hańbę ostatecznie przyklepywać.

  Jesteśmy strasznie, strasznie zmęczeni. Akcja za akcją, praktycznie nie ma tygodnia bez protestu. A wszystko trzeba obmyślać, przygotować, banery, ulotki, organizacja, logistyka.

  Pomocy, chcę na moment w kosmos. :(

  Relacje na fejsie i na stronach ObywateliRP:
  www.facebook.com/Stowarzyszenie-Koalicja-Organizacji-Demokratycznych-KODE-587083554815169/

 • jael53 napisał(a) komentarz datowany na 2016/07/23 11:18:21:

  Codziennie mnóstwo razy klikam w kosz; czasem się udaje - ale to dopiero po wielu, wielu godzinach. Znacznie bardziej perfidne jest "zawalanie minusami" co ważniejszych i rozsądniejszych komentarzy.

  ***
  Wiadoma zmiana orze, jak może - nie ma dnia bez czegoś, co normalnie było nie do wymyślenia; ale i tak wiadomość, że zabrali się do rozwalenia Instytutu Adama Mickiewicza - bo to mniej więcej oznacza dymisjonowanie Pawła Potoroczyna - zrobiło wrażenie. Po raz pierwszy kultura polska miała ten luksus, że przestała być postrzegana jako egzotyczna, uboga krewna. I to nie z okazji odświętnej, ale tak w miarę systematycznie. Że są polscy pisarze (których się przyzwoicie tłumaczy), jest regularnie obecny teatr i sztuki; że muzyka i sztuki plastyczne nie urosły nam na kamieniu... zastąpienie kompetentnego pasjonata, z talentem do ludzi i dużym osobistym charmem to nawet w normalnych warunkach nie jest zabieg prosty. A gdy zmianę firmuje min. Gliński (cóż poradzić, kultury tego ministra osobiście się boję), to można widzieć tylko czarno: że wrócimy do straganów z "rękodziełem ludowym" (typu bursztynowa plakietka z "tutką"), przylepianych z łaski w przedsionkach ważnych imprez. I do prób wciśnięcia a to jakiego Joteyki (na scenę w Sydney czy w Sztokholmie), a to "Matejki w drewnie odtworzonego".

  Gospodarzu, biografia Onufrego Mateńki może nabrać rozpędu niebywałego.

  Kiż piorun najjaśniejszy?! Wyświetla mi elektrokretynek, że z mojego adresu "10 sek, temu został dodany komentarz". Nic nie dodawałam, to jasne, bo byłąm zajęta pisaniem Próbuje jeszcze raz.

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/07/23 15:57:42:

  Też klikam. Głównie przy Gewarkiewiczu. Nie wierzę, że nie ma możliwości zbanować go na stałe.

 • jael53 napisał(a) komentarz datowany na 2016/07/24 11:19:16:

  Tam jeszcze paru z tym samym stanem umysłu się znajdzie. Reklamy im robić nie będę, ale do kosza ślę wytrwale. Tyle że - przy ważniejszych tekstach, pozostających dłużej, niż 12 godzin, widać to najlepiej - efekt jest mniej, niż mizerny.

  ***
  I znowu " wciągu ostatnich 10 sekund" itd. - nie ma takiej siły, żeby na jednej malutkiej klawiaturze w tym samym czasie, ale z różną częstotliwością pisały 2 osoby.

 • adomi6319 napisał(a) komentarz datowany na 2016/08/07 08:43:37:

  Dzień dobry
  wyborcza.pl/1,95891,20506581,apel-w-obronie-generala-scibora-rylskiego.html
  wrzucam w obronie generała, ale także "w ramach podtrzymania konwersacji"
  Czy na Sadową wróci jeszcze życie ?

 • jerg2 napisał(a) komentarz datowany na 2016/08/07 21:49:24:

  @adomi6319
  Zapraszamy na sąsiedni blog; powstał dzięki inicjatywie PP2 jako poczekalnia dla gości Moskwy, ale już od dawna żyje własnym życiem ;)
  www.blox.pl/komentuj/kotbehemoth/2016/07/Wywiad.html

 • pies_pawlowa_2 napisał(a) komentarz datowany na 2016/08/31 15:12:43:  ateofi
  godzinę temu

  Oceniono 1 raz 1  @kopernik_byl_akobieta
  Ale trzeba mieć zryty mózg, żeby porównywać pogrzeby zbrodniarzy i zdrajców komunistycznych z pogrzebem bohaterów/ ofiar reżimu UB-cji! I Ty się nazywasz Polakiem/ Polką?!

  Na forum gazety niejeki Kopernik_byl_a kobieta napisał
  Pogrzeb Jaruzelskiego albo Kiszczaka można zakłocać. Pogrzebu "Inki" i "Zagończyka" nie można zakłócać.

  Na to niejaki @ateofi odpisał: Ale trzeba mieć zryty mózg, żeby porównywać pogrzeby zbrodniarzy i zdrajców komunistycznych z pogrzebem bohaterów/ ofiar reżimu UB-cji! I Ty się nazywasz Polakiem/ Polką?!

  Trochę mnie wzruszył więc napisałem:
  ...czyli prawdę napisał, że raz można a raz nie. Czy Radio Maryja ma swoja stronkę i forum? Idź tam ze swoim swiętym oburzeniem.
  W obliczu śmierci wszyscy są równi - czyli są pyłem, a sądzenie zostawia się raczej panu Bogu - i ja się nazywam Polakiem, a i z mózgiem wszystko w porządku"

  Komentarz jednak nie mógł się ukazać "gdyż zawiera treści niedozwolone". Zadanie dla Was - być może bardziej wyrobionych politycznie - która z tresci jest niedozwolona i dlaczego? Sprawdzałem jedno :zamieniłem Radio Maryja na "Radio M" - trop jest błędny.

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2016/08/31 22:06:02:

  PP2, wrzuć to na KOTa, bo tu głucho.

 • sajgon-1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/09/06 09:38:07:

  Nie zesraj sie, spamowales to cie wywalili, oni wiedza co robia.

 • og_i napisał(a) komentarz datowany na 2016/09/08 08:36:56:

  Wieka mi rzecz, zbanowali, ciesz sie ze cie za ta spamerke brudnym kondonem przez leb nie zdzielili.

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/10/23 18:25:53:

  Jak to kot. Wpadłem tylko na chwilkę aby zamknąć trupowi powieki. Poliżę jeszcze łapę i zmykam do swoich spraw.

  www.youtube.com/watch?v=aYevBLUtuLc

Dodaj komentarz