MOSKWA SADOWA

Wpis

poniedziałek, 14 marca 2016

Do członków i sympatyków KOD

Szanowni Państwo,
Drodzy Przyjaciele,
Od późnego wieczora w środę 9 marca br., grupa współzałożycieli i sympatyków KOD protestuje przed Kancelarią Premiera. Nasz postulat jest minimalistyczny. Domagamy się publikacji ostatniego wyroku Trybunału Konstytucyjnego w Dzienniku Ustaw, zgodnie z art. 190 Konstytucji RP.
Apelujemy do Was, drodzy Przyjaciele, o dołączenie do protestu. Łączą nas wspólne wartości wyrażone w Deklaracji KOD z 20 listopada 2015 r. Bądźmy razem w pokojowej walce o państwo prawa.

Władysław Frasyniuk - Wrocław
Henryk Wujec – Warszawa
Grażyna Staniszewska – Bielsko-Biała
Jan Lityński - Warszawa
Jacek Parol – Warszawa
Andrzej Miszk – Warszawa
Henryk Sikora – Warszawa
Marek Macner – Bielsko-Biała
Gabriela Lazarek – Cieszyn
Anna Krok – Koszalin, Dundalk – Irlandia
Krystyna Mokrzycka – Wrocław
Marcin Piotrowski – Wrocław Irena Fugalewicz
Irena Fugalewicz – Katowice
Agnieszka Robotka-Michalska – Warszawa
Jarek Powol – Ruda Śląska
Maciej Jan Broniarz – Warszawa
Kamila Górecka-Kirwiel – Miłomłyn
Natalia Bartkowska – Katowice
Sytkowska Beata – Warszawa
Kinga Kamińska – Warszawa
Magda Topińska – Śródborze
Paweł Kasprzak – Warszawa
Piotr Klys – Łódź
Beata Sytkowska – Warszawa
Jan Jabłoński – Miłomłyn
Kinga Kamińska - Warszawa
Malgorzata Bielnicka-Job - Warszawa

Jestem z Wami, także pod KPRM:)

autor

 

(akcję organizuje KOD PP - czyli KOD "przed PiS-em", Andrzej Miszk, usunięty przez Mateusza Kijowskiego, podejmuje głodówkę do czasu wydrukowania wyroku TK)

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
moskwasadowa
Czas publikacji:
poniedziałek, 14 marca 2016 21:39

Polecane wpisy

 • "Lewy Sektor"

  Zgrzytam zębami ze złości na KOD i Razem z powodu tego, co dzieje się pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Szansa na polski Majdan (w sensie tego pierwszego,

 • Życzenia drugiego sortu

  Kochani komuniści i złodzieje, szanowni potomkowie współpracowników gestapo, czcigodni genetyczni zdrajcy oraz miła memu sercu żydokomuno! Do Was piję, Szanown

 • Prezes dziękuje KOD-owi

  Jako prezes wszystkich Polaków pierwszego sortu, w imieniu swoim i całego PiS, chciałem przeprosić publicznie Komitet Obrony Demokracji za niesprawiedliwe słowa

Komentarze

Dodaj komentarz

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/14 21:44:46:

  Salve,
  Przeczytałam to już dziś, na stronach KOD. Czytałeś ostatniego Miszka? Poryczałam się.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/14 22:06:29:

  @moskwa

  Dziękuję Ci bardzo.

  @aniu, mocna rzecz, ten ostatni wpis Andrzeja...

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/14 22:09:13:

  @dziewczyny
  gdzie jest ten wpis?
  czemu nie ma go tu w komentach przynajmniej?

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/14 22:11:08:

  @moskwa

  Nie ma go, ponieważ uparłeś się dziko kontestować fb.
  Choć widziałam swoimi parszywymi oczkami, że się logowałeś dziś. :PPP

  Zaraz wkleję Andrzeja Miszka.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/14 22:14:03:

  @ewka_blaszczyk
  I am Saltenberg, not Zuckerberg:)))

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/14 22:14:39:

  Ostatni post Andrzeja Miszka, z fb, dziś wieczór:

  "Cóż mogę napisać? Odpocząłem dziś trochę, pierwszy raz cały dzień w domu do kilku dni. Wyciszyłem się, pomedytowałem, pozałatwiałem różne ważne sprawy. W ciągu dnia sporo wpisów, komentarzy, telefonów - wielu ludzi, również tych z pierwszych stron gazet, martwi się o mnie i próbuje odwieść od zamiaru głodówki - z różnych powodów: taktycznych, strategicznych, politycznych, zdrowotnych, moralnych, itp. Wielu wspiera, choć z pewnym niepokojem. Normalna sytuacja różnicy zdań w sprawie dość ekstremalnej. Wszystkie Wasze racje i argumenty: pro i kontra, te pisane w dobrej wierze, są cenne i prawdziwe. Dziękuję za nie. Za Waszą troskę i zaangażowanie, płynące z serca.

  Pada śnieg, robi się spóźniona zima, prognoza pogody na najbliższe 2 tygodnie nie najlepsza. W myślach stworzyłem już oświadczenie, w którym wyłożę sensy i cele głodówki. Oprócz Dagmary odezwały się jeszcze 2 inne osoby, które rozważają przyłączenie się do protestu głodowego od przyszłego tygodnia. Zobaczymy ilu nas ostatecznie będzie.

  Jestem spokojny, nie odpowiadam na polemiczne posty i komentarze. Jakby cały ten zamęt był już jakoś poza mną. Otworzyło się zupełnie inne spojrzenie: jakby z góry, z poziomu meta-politycznego, niepolemiczne, nietłumaczące niczego. Nieraz w życiu po prostu trzeba zrobić to, co dyktuje sumienie, rozum i serce, i nie kalkulować. Powierzyć się przeznaczeniu, czy Opatrzności. Do czwartku jeszcze trochę czasu, dwa dni. Wiele się może jeszcze wydarzyć. PiS mówi o możliwości kompromisu w sprawie TK - niezbyt w to wierzę, raczej chodzi o zwłokę i grę na czas i spadek napięcia, z intencją, że i tak zrobi się to, co zamierzyło.

  Głodówka wypadnie akurat w Wielkim Poście i obejmie też Wielki Tydzień: ważny, symboliczny czas w liturgii Kościoła katolickiego i tradycji religijnej katolików i Polaków. Zamierzam nawiązać do tego w swoim oświadczeniu, w którym oprócz kwestii TK poruszę sprawę roli mediacyjnej Kościoła w Polsce i poproszę polskich biskupów - aby przestali być stroną władzy w wielkim polskim sporze - i wraz z Papieżem Franciszkiem pomyśleli o posłudze pojednania i mediacji w społeczeństwie i narodzie polskim. Będę o to prosił jako obywatel, katolik i diakon.

  Na razie tyle. Pokój ducha, determinacja, pokora wobec własnych słabości i lęków, wobec zadania jakie mnie i nas czeka. Trzeba ufać i mieć nadzieję. Przyszedł czas ofiary i poświęcenia. Wkraczamy w Polsce w etap naznaczony pewną nieobliczalnością, gdy w szczelinach rzeczywistości - prześwicie bytu - pojawia się szansa na wydarzenia niezwykłe, nieraz zwane cudem. Moja głodówka w istocie będzie w intencji tego pojednania, o którym wielokrotnie pisałem tutaj. I wielu z Was zna te teksty. Chodzi wpierw o kompromis polityczny i konstytucyjny, ale też - w głębszej i dalszej perspektywie - o pojednanie i zaniechanie nienawistnej wrogości między Polakami."

  Dobranoc.

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/14 22:37:47:

  Ewa, dzięki za wklejenie. Poruszający. A mówicie, że panikuję. Nie wiedziałam, że taki będzie rozmiar ... No i brak mi rzeczownika.
  Jest jak za komuny. Część jest obojętna i tym ptasim rozumkiem nie ogarnia, co dla nich wyniknie z jedynowładztwa paranoika i tylko mała grupka wrażliwców z wyobraźnią chce narażać zdrowie i, być może, życie. Nawet Środa (Magdalena) wieszczy wojnę domową. Ich od władzy trzeba usunąć, bo jeszcze miesiąc a szkody będą niepowetowane. To nieudacznicy i durnie.

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/14 22:50:11:

  Moskwa - pierdolić Zuckerberga ! ;) Ewcia - pierdolić egzaltacje ! Zważywszy na tekst pana Andrzeja, którego głodówka przypada na Wielki Post, i obejmie też Wielki Tydzień, dobre to dla zdrowia i brzuszyska, pomyśl, czy nie stajesz się taką moherówką na odwyrtkę ? Mnie zemdliło, gdy przeczytałem jego tekst. Jeszcze powinien to intonować w taki sposób:

  www.youtube.com/watch?v=7xgb_-LEEN0

  Czy Tobie też odjebało ? W imię rewolucji antypisiorskiej ?
  Ludzie. Opanujcie się. Dystansu nieco. Brr.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/14 22:56:39:

  @ miaukota
  Między nami: Miszk ciut schudnie, jest grubszy od nas, niech ma:)
  Ale - jego decyzja jest nie do śmiania tak naprawdę, ma facet jaja, nie tylko brzuszek:)

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/14 23:05:05:

  Ewcia. Stara Punkówa.

  www.youtube.com/watch?v=CjyOT0RSAvY

  Kurwa. Nie rób wstydu. Pamiętasz jak nas w Jarocinie gonili SB-cy za ulotki od Pomarańczowej Alternatywy ?

  www.youtube.com/watch?v=VfzHZovqiu4

  To miało sens. Teraz go tutaj nie widzę. Ale może się mylę. • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/14 23:11:17:

  @miaukota
  ja już prawie nie pamiętam, co było wtedy, ale widzę mejle z teraz - gorsze od SB wtedy

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/14 23:13:55:

  @miau

  Jeden oddech, piec oddechów...

  Miszk egzaltacyjnie i religijnie nie jest moja bajka. Pod jego decyzja kipi sporo taktycznych podtekstów, zobaczymy czy slusznych. Juz spowodował, zanim zaczął glodowac, ze przylaczyly się do nas duże nazwiska, co niesie wiele praktycznych korzyści.

  Niech każdy robi to, co umie najlepiej. Jeden bredzi egzaltacyjnie i się glodzi, drugi jest mistrzem napierdalania jutiubowych linków.

  I git. Oby nam się!

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/14 23:16:19:

  Dobry wieczór

  Z lekkim przerażeniem czytam o decyzji podjęcia głodówki przez pana Andrzeja. Może i grubszy od nas, tylko co z tego? Chudnąc można na wiele sposobów, tylko czemu tak ekstremalnie szafować własnym zdrowiem. Może się przydać na później - zdrowie - rzecz jasna.
  Nie mam najmniejszych wątpliwości co do braku skuteczności i wpływu na tę k. i jego popleczników. A już apelowanie do sumień biskupów? Oni pokazali gdzie mają pojednanie i łagodzenie napięć.

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/14 23:23:03:

  Mo, cieszę się, że znów jesteś w formie. Bardzo. I niech tak zostanie. Ale daj mi się teraz troszkę wypyszczyć. Nie wpadajmy tak jak tu jesteśmy w buty pisiorów, tylko w ich prawe. A nasze lewe. Nie szczekajmy jak oni. Bo takie mam wrażenie. Racjonalnie i spokojnie analizujmy wypadki, zdarzenia i pomysły. Nie kreujmy męczenników, nie wypatrujmy Zwiastunów Zwycięstwa tam, gdzie ich nie będzie. Jasno się wyrażam ?

  www.youtube.com/watch?v=oE9CFBFUP9Q

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/14 23:23:24:

  Paradoksie, nie wszystko z intencji Miszka jest widoczne juz teraz. I nie tylko o publikacje orzeczenia TK chodzi. Wcale juz o nią nie chodzi. Kilka dni cierpliwosci proszę. :)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/14 23:39:36:

  @paradox-57
  Lepsi ode mnie chcieli go powstrzymać, bez skutku, można się obwiesić, ale co to da... ma przymus moralny, nie da rady....

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/14 23:40:05:

  Ewcia.

  www.youtube.com/watch?v=2KXoj3huD2o

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/14 23:40:55:

  @miaukota
  Nie ma mowy, popadam w Traugutta, kuźwa, gdzieś miałem rogatywkę :)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/14 23:42:23:

  @ewka_blaszczyk
  Chyba musimy reszcie opisać naszą rewolucję, bo inaczej nikt się o niej nie dowie:)))
  Ale najpierw ją róbmy!

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/14 23:44:59:

  Dla wszystkich. Linkarz z Y.T.

  www.youtube.com/watch?v=6KJlcuXOkuA

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/14 23:48:40:

  @Ewka, @Autorze
  Przymus to przymus. To tak jak z palaczem. Nie będzie zważał ani na swoje, ani na otoczenia zdrowie. Ja tam już wolę wódeczkę. Przynajmniej trochę radości niesie.
  Ale nie mam zamiaru przekonywać do odstąpienia.

  Cierpliwości mi zasadniczo nie brakuje, mogę poczekać. Zwłaszcza jeśli coś lepszego miałoby z tego wyniknąć. Tylko zdrowia mi żal. Serce, nerki, wątroba, żołądek, jelita. A człowiek z każdym dniem coraz starszy. Cholera, jak sobie pomyślę to mnie ciarki przechodzą.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/14 23:49:47:

  @miau

  Lao-srao.
  Lubię cię, gnomie, ale nie znoszę gadania bez promila wiedzy w temacie.

  Ripley, last passenger of the Nostromo, signing off.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/14 23:49:59:

  I po rewolucji na razie, pralka mi wylała, mać... jebło złącze...

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/14 23:52:53:

  Zima o sobie przypomniała. Sypnęło śniegiem. A już miałem zwijać karmnik.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/14 23:59:29:

  @mo najdrozszy

  A skąd ta liczba mnoga? :pp
  Cóż, jedni po Wersalach jeszcze siedza, a drudzy juz w Paryżu się odchudzają na egzaltowanym SPA z panbuckiem w ogrzewanym namiocie. Jaka przedza, takie majty. No, to wyzymaj ręcznie, agnostycznie wyzymaj! ;))

  Paaa

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 00:01:08:

  Ach, ta Ewcia ;)

  www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 00:08:36:

  Śpij smacznie Ewuniu, pa,pa. Myszki pod poduszki :)

  www.youtube.com/watch?v=S3UJP29e7JI

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 00:13:58:

  Tekst aktualny, przydałoby się tylko odświeżenie wizerunku

  www.youtube.com/watch?v=6YjPnNUOzXA

 • robert6_666666 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 02:25:32:

  dzien dobry,

  robi sie coraz "weselej" widze:

  wyborcza.pl/1,75478,19767105,zimny-powiew-z-usa.html

  a poparcie dla PiS wzroslo do 38%...

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 06:41:09:

  @robercie szóstkowy

  I to poparcie jeszcze wzrośnie, przebije 40%. Kiedy lud dostanie fizycznie do ręki 500. Już za momencik.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 07:16:56:

  robert,
  Poparcie moze dojsc nawet do 99, 9%, a szacowana ilosc manifestantow 10. kwietnia do 37 milionow ;)
  ewka,
  Mnie nie trzeba przekonywac. Bez miszkow sie nie obejdzie. "Solidarnosc" powstala i przetrwala dzieki polaczeniu czynnika racjonalnego z "boskim" (z mojego punktu widzenia: po prostu irracjonalnym :) ). Czynnik racjonalny (ciepla woda) wyczerpal sie w walce z "boskim", tym razem chytrze upichconym przez paru tandetnych cwaniakow (kaczynski, rydzyk, dziwisz, itd), zamiast Walesy i Wojtyly.
  Odwazny diakon Miszk jest dla kaczynskiego, rydzyka et co. prawdziwym zagrozeniem.
  :)

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 07:28:22:

  @piesie

  Dlatego nie rozumiem obśmiewania Miszka i dość powierzchownego jej podsumowania... Właśnie ze względów taktycznych, czysto PR-owych, o których pisałeś - rozmodlony, przyjmujący codziennie komunię diakon z solidnym życiorysem opozycyjnym, obok RAZEMitów, trudno o lepszą symbolikę wspólnego trwania w sprawie TK - ta akcja może być jakimś przełomem i twardym orzechem do zgryzienia dla pisowskiej machiny.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 07:46:16:

  ewka,
  Ależ oczywiscie; nawet mi sie gadac nie chce wobec rzeczy tak oczywistych ;)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 08:14:42:

  robert,
  Podrzucam link do spotkania ambasadora USA z k. w zwiazku z Twoim komentarzem:
  m.onet.pl/wiadomosci/kraj,gd0j65

  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105405,19767111,smolensk-to-atak-terrorystyczny.html

  robert6_666666 

  4 godziny temu

  otoz ja wcale nie jestem pewny, ze "szczyt NATO w Warszawie bedzie"...
  Wlasnie wczoraj wieczorem ambasador USA spotkal sie prywatnie z Kaczynskim... w sprawie zalecen Komisji Weneckiej. Rozmowa zakonczyla sie w lodowatej atmosferze... 
  Niemiecka i amerykanska prasa coraz czesciej sugeruje, ze szczyt trzeba przeniesc do Rygi lub Talinna...

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 08:19:34:

  wyborcza.pl/1,75478,19767616,wspolzalozyciel-kod-zapowiada-glodowke-chce-publikacji-wyroku.html

  Media ruszyły. To dobrze.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 08:27:08:

  ewka,
  Wlasnie chcialem wkleic :)
  Przeczytajcie ponizej o spotkaniu k. - ambasador USA; wczorajsze ujadanie k., maciory u rydzyka i du.y w Otwocku, to jest odpor dany Amerykanom.
  Zabawa w remizie rozkreca sie, chlopaki wyrywaja z plota (przed)ostatnie sztachety.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 08:34:14:

  ewka,
  Pod artykulem sa glupkowate komentarze, w rodzaju ze nie zrobi to na k. wrazenia (analitycy od 7 bolesci). Nie przejmowac sie!
  EN AVANT KOD PP !
  :)

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 08:38:24:

  @piesie, niech tam sobie żółci ulewają... ;))

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 08:41:10:

  ewka,
  Jasne :)

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 08:42:17:

  Pod artykułem chamski trolling w stylu " obrósł tłuszczem jak wszyscy Kodowcy", i porady... Dalej nie uważam, że to zwykłe chudnięcie, w jego przypadku potwierdzi to każdy lekarz lub lekarz weterynarii. Należy Miszka odwieść od tego zamiaru.

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 08:43:42:

  No właśnie, Pies mnie ubiegł.

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 08:52:42:

  @miaukota
  Dzień dobry. To, że głodówka Miszka mogła zostać podyktowana także chęcią zrzucenia zbędnych kilogramów oraz że Miszek ją połączył z Wielkim Tygodniem gówno mnie obchodzi. Ewka ma rację. Nie ma w tej chwili lepszego symbolicznego przekazu niż wspólny protest diakona kościoła katolickiego (nie apostaty) i działaczy Razem z Zandbergiem na czele. A przy okazji. Sytuacja jest bardzo poważna. Równie poważna jak ta z okresu tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku. Twój estetyczny wkórw mnie śmieszy.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 08:53:46:

  @aaannemarie

  To już raczej niemożliwe...
  Będzie oczywiście pod opieką lekarza.
  Pozostaje nam tylko być z nim, opiekować się i szybko w razie potrzeby reagować.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 08:54:32:

  @anumliku

  Bardzo, bardzo Ci dziękuję. :*

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 08:56:43:

  ewka,
  Rzucili do ataku piskremlowskie trolle; mozna ich teraz latwo policzyc, duzo tego w sumie nie maja ;)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 09:01:30:

  annemarie,
  Wsrod komentatorow sa nasi (ktorych mialem na mysli) i trolle.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 09:03:29:

  anumlik,
  Dlaczego "ó"? ;)))

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 09:08:30:

  anumlik,
  Sytuacja jest, oczywiscie, bardzo powazna. Sa jednak zasadnicze roznice miedzy 1981 i 2016. Stan wyjatkowy trwa obecnie we Francji i sytuacja tez jest powazna, ale nie byloby sensu porownywac jej z PRL 1981...

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 09:21:23:

  @piesares11
  Dlaczego "ó"? ;)))
  Bo jak taka elegancka kurwa jestem:)))

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 09:23:45:

  anumlik,
  Rozumię ;)))

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 09:25:11:

  Matkoboskoanumlikosko... Świat na głowie staje i nasz sadowy dżentelmen takimi słowy z rana. Wprost i nie w nadzieniu anumlika.

  Ale kocham Cię, @anumliku, w mordeczkę no. :)))

  Znikam kilometry robić, dobrego dnia Państwu. O rany, i ciepłego wieczoru.

 • lospremios napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 09:30:06:

  @Drodzy Wszyscy,
  dziękuję za udostępnienie z fb wpisu pana Andrzeja. Inaczej bym go nie przeczytała.
  Wspieram Go myślą i modlitwą i zwyczajnie zazdroszczę odwagi. Bo IMHO widać z jego postu, że się obawia i jest świadomy, że nie wie, co go czeka. A jednak się zdecydował.
  I to jest dla mnie prawdziwa odwaga.


 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 09:33:06:

  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,19766019,500-plus-od-kadrowej-lodzkie-firm-tez-sie-wlaczaja.html

  willie1950 

  7 minut temu

  Jasne, że firmy są zadowolone. Teraz będą ludziom płacić trochę mniej, żeby jak najwięcej z nich załapało się na pińcetplus. A najśmieszniejsze jest to, że to sami pracownicy będą prosić o obniżki... ;-)

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 09:35:14:

  Absolutnie widzę polityczne znaczenie decyzji pana Miszka i jestem tym poruszona. Jednocześnie nakłada mi się na to wykrzywiona grymasem twarz J.K. czy Maciara. To szaleńcy pozbawieni jakiejkolwiek empatii. Bo to cecha szaleńców o zapędach dyktatorskich. I w tym kontekście mi szkoda mądrego gościa, który chce ich zmusić do cofnięcia się ryzykując zdrowie. Oni się nie cofną. Natomiast oczywiście sprawa ulegnie nagłośnieniu.
  Napisałam dziś na czyimś Fejsie, że zostaliśmy najechani przez własnych rodaków, którzy działają z jasnym zamiarem zniszczenia. "Rada starszych" to paranoicy. Surrealizm.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 09:37:14:

  lospremios,
  Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny. (Mt 25:1-13)
  :)

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 09:49:11:

  @aaannmarie

  To od początku było i jest jasne. Nikt realnie myślący nie liczy na empatię obozu pisowskiego. Jeśli się jakkolwiek cofną, to tylko pod silą presją społeczną, wspieraną medialnie. O to głównie chodzi w głodówce Andrzeja [w prywatne, wręcz intymne motywacje z oczywistych względów nie wchodzę], o wytworzenie nośnego symbolu trudnego do społecznego zdyskredytowania. O mobilizację opozycji [mamy sygnały, że namioty obok nas rozbije PSL, inne rozmowy trwają], w tym o konstruktywne zawstydzenie Kijowskiego i zmobilizowanie go do realnej akcji społecznej, a nie tylko zasuwania na motorku od radia x do telewizji y, za dnia i w ciepełku.

  No, to ja zmykam.

 • jael53 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 09:54:27:

  Czuwam. Tyle tylko na razie mogę.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 09:58:58:

  ewka, jael, Wszyscy,
  Czuwamy. • lospremios napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 10:00:08:

  @piersares11
  :)...
  tak.

  I jeszcze to sobie o panu Andrzeju myślę: 'choćbym szedł cienistą doliną, zła się nie ulęknę...'

  [Ps.23 (podaję, bo tak wypada ;) ) ]
 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 10:13:42:

  Tak Ewa, ja to wszystko widzę. Wyobraźni mi nie brakuje. Pozostaje wspierać.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 12:43:51:

  natemat.pl/174337,od-tv-trwam-przez-relacjonowanie-okregowki-do-tvp-oto-klaudiusz-pobudzin-nowy-pistolet-wiadomosci

 • robert6_666666 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 13:58:48:

  81 to raczej chyba Polsce na razie nie grozi. Po pierwsze armia "zdemoralizowana" wieloletnim byciem czescia NATO moze nie zechciec tym razem wystapic przeciwko wlasnym obywatelom, po drugie PiS nie ma jeszcze zadnych wplywow wsrod generalicji i oficerow (a bojowki "chrzescijanskie" jeszcze nie istnieja). Mysle ze predzej w razie naciskania w tym kierunku moglby sie zdarzyc wypadek i jakis wojskowy moglby postrzelic, przez przypadek oczywiscie, ministra obrony narodowej...
  Swoja droga czy na WAM nie ma psychiatrow? Moze to by bylo jakies rozwiazanie gdyby po prostu wsadzic co poniektorych w kaftan?

  Jesli w ogole zaczna sie jakies dzialania silowe to predzej obawialbym sie kiboli i "patriotow"...

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 14:30:30:

  robert,
  Kibole blogoslawieni na J. Gorze odwazni byli, gdy mieli kontrakt na obrzucenie wymyslami Tuska i wiedzieli, ze im po ryju nikt nie da. Teraz nie moga byc pewni, czy zamiast wyplaty maciora listy nazwisk nie ujawni ;)

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 14:45:19:

  Mimo zastrzeżeń też będę wspierał. Bo jak rozumiem, każda forma wsparcia, czy choćby akceptacji, jest istotna. Natomiast na plan pierwszy wysuwa się potrzeba pierwszorzędnej opieki lekarskiej, a zaraz potem psychologicznej.
  Szlag by trafił, że przeciw tej k. przyzwoici ludzie czują przymus podejmowania tak radykalnych kroków.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 14:48:39:

  paradox,
  Tu nie ma wyboru.

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 15:04:16:

  Paradoksie,
  No właśnie. Szlag trafia. Paranoik otoczony opieką i ochroną z kieszeni podatnika bez żenady podatnikom ubliża.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 15:17:04:

  Paradoksie, jest opieka lekarska.

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 15:46:45:

  Dzięki za wpis Miszka. Chcę przytoczyć jedno zdanie:
  "Nieraz w życiu po prostu trzeba zrobić to, co dyktuje sumienie, rozum i serce i nie kalkulować."
  Szanuję jego decyzję, choć nie jestem entuzjastką radykalnych posunięć.
  Nie czas na "dobre rady". Trzeba go po prostu wspierać, żeby osiągnął to, co zamierza bez szkody dla zdrowia.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 16:02:29:

  juli,
  Z mojego, francuskiego punktu widzenia, to to sie nie nazywa radykalne posuniecie.

  Glos ludu (na razie włókują, bronują, wywożą obornik i gnojowicę i zaczynają siewy roślin strączkowych; ale niech no ino skończą ;) ):
  wyborcza.pl/politykaekstra/1,151349,19703957,zelichowski-wiosna-zrobi-sie-goraco.html

 • lubicz56 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 18:57:12:

  Nie wiem, wszystko to wydaje sie takie nierealne. Czasami wydaje mi się, ze to nie może być naprawdę, ze to tylko zły sen, kiepski film, matriks i zaraz ktoś mnie uszczypnie albo sam się obudzę. Szósty krzyżyk puka do drzwi a ja nie mogę wyjsć ze zdziwienia, ze dwadzieścia kilka lat po obaleniu pryla, w unijnym kraju, w samym środku Europy ludzie znowu będą ryzykować własnym życiem w obronie podstawowych i wydawałoby sie prawnie zagwarantowanych i raz na zawsze zakotwiczonych wartości. Smutne i przerażające to wszystko.

 • lospremios napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 19:23:23:

  wyborcza.pl/1,75477,19771746,europosel-pis-nie-dostal-waznego-stanowiska-w-ue-znak-zapytania.html

  i tak samo będzie z corocznym podziałem środków, z wyborem miejsca na fabryki i ze wszystkim, co tylko można sobie wyobrazić...

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 21:16:48:

  m.warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,106541,19768338,w-srode-manifestacja-psl-przeciwko-ustawie-rolnej-rolnicy-przejda.html

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 21:42:49:

  Spojrzenie optymistyczne :)
  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105405,19766467,opozycja-ma-sie-calkiem-dobrze.html

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 22:43:36:

  5 lat wojny i ludobojstwa w Syrii. Obecną ilosc wiezniow torturowanych i zabijanych przez reżim Assada szacuje sie na 200 tysiecy (dawny oficer Assada mowi, ze oprawcy szkoleni byli w Rosji i w Europie Wschodniej):
  mobile.abc.net.au/news/2016-02-09/mass-deaths-in-syrian-jails-amount-to-crime-of-extermination/7150842

 • lospremios napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 22:50:36:

  Dzięki, @piesaresie, za spojrzenie optymistyczne.

  W pełni podzielam. Nie patrzyłam dotąd na kwestię Podlasia i pani Andersen (jak powiedzieli pewni państwo, gdy zostali zagadnięci przez dziennikarza, na kogo głosowali).
  I na opozycję inaczej teraz patrzę.
  I pozdrawiam :)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/15 23:11:33:

  lospremios,
  Sprawy sie relatywizuja, jak sie na Syrie popatrzy....
  Tez pozdrawiam :)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/16 06:49:39:

  ewka,
  Czy KOD PP mysli o zorganizowaniu lub ma juz grupe prawnikow dla ludzi potrzebujacych pomocy (wpis ponizej)?

  01obserwator01 

  godzinę temu

  Wydaje mi si, że już nadszdł czas aby KOD powołał grup prawników którzy pomogą prawnie ludziom represjonowanym przez PiS a takich jest już sporo.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/16 06:53:13:

  ... i link:
  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105405,19772274,wladza-we-wlasnym-kanale.html

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/16 07:17:15:

  @Szanowni
  Właśnie zeszliśmy z Ewką z nocnej zmiany w namiocie KOD PP pod KPRM, relacja wkrótce:)

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/16 07:56:28:

  Dzień dobry :)

  Kolejna noc pod KPRM za nami.

  Wieczorem dwadzieścia parę osób, nocą czwórka na namiotowej straży. Cieplej, bo mamy nowe, większe namioty, jest grzejnik, więc noc schodzi łatwiej. Trochę poważnych rozmów, trochę śmiechu, fajne, pozytywne towarzystwo. RAZEM też trwa. W tym punkcie, przed głodówką Andrzeja, ważny nie jest tłum, a ciągłość obecności-dyżuru przed rozpoczęciem akcji; ta rusza jutro. KODu głównego brak [siłą rzeczy przyciśnięty przez nas do ściany, ma się ponoć pojawić dziś, kilkuosobową reprezentacją], choć ma dziesiątki tysięcy sympatyków; u nas niespełna tysiąc, na prywatnych zasobach i finansowaniu - a jednak jesteśmy.

  Mam nadzieję, że najbliższe dni i tygodnie przyniosą jakiś przełom, nową dynamikę. Zobaczymy. Dziś w Wyborczej ukażą się dwie publikacje o KOD PP; wywiad z Andrzejem Miszkiem i tekst o Jacku Parolu. Media wyraźnie obudziliśmy. :)

  Piszę to na końcu, choć pewnie powinnam zacząć od podziękowań dla Gospodarza, był z nami całą noc. Dziękuję, @mo. Bez kurtuazji i serio: to bardzo ważne, w tym dla mnie - osobiście.

  PS.
  1. Muszę trochę odpocząć i ogarnąć prywatne sprawy, po południu wrzucę na fb [profil prywatny, ORD i KOD PP] kilka zdjęć naszego "obozu", kto na fejsie - zapraszam. :)
  2. Mięsożercy z KOD PP wzgardzili moją wegańską zupą z soczewicy [nawet Gospodarz wsuwał coś płynnego z kurzym trupem ;) ], za to zrobiła furorę w obozie Razem. Wiedzą, co dobre! :))

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/16 08:30:25:

  moskwasadowa, ewka,
  Szacun :)

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/16 08:59:51:

  Ewka, Moskwa, nawet nie wiecie, jak bardzo jestem Wam wdzięczna!
  A soczewicę bardzo lubię. W Austrii jest popularna. Nazywa się " Linsen".

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/16 09:07:43:

  @@Ewka, Moskwa
  Cholerka, żałuję że nie mogę być z Wami fizycznie, ale jestem w okresie rehabilitacji (krioterapia) kręgosłupa, w którym trzy dyski okazały się być uszkodzone. Już co prawda mogę wejść na półpiętro po schodach bez dostawiania nogi i odrzuciłem kule, ale gdy rano poszedłem do sklepiku za rogiem, to z powrotem ledwie dokuśtykałem. Może w kwietniu, po serii ćwiczeń, które mnie czekają, będę mógł normalniej chodzić.
  Trzymajcie się ciepło. Jestem z Wami duchem.

 • jael53 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/16 10:00:29:

  Anumliku, widzę, że z jednym mamy podobnie - przyznajemy się do przypadłości, jak już zdrowiejemy. Zdrowiej więc szybko i skutecznie.

  Padł tu ważny pomysł - ta prawna grupa wsparcia. Wprawdzie wiemy, jak się nasi - tfu! - władcy z prawem obchodzą, ale że ostentacyjnie mają je wiadomo, gdzie, tym bardziej potrzebni są dyżurni fachowcy.

  Dzisiaj pokażą się w Warszawie rolnicy. Prawda, demonstrację robi PSL; nie lekceważyłabym jednak tego wydarzenia, bo PSL w terenie naprawdę sporo znaczy. To taka dziwna partia - wielu do niej należy (najliczniejsza z istniejących, jakieś 180 tys. luda), mocna w samorządach i różnych lokalnych inicjatywach, słabo obecna na forum krajowym. W terenie mają jednak dość, żeby - tak, jak ostatnio przy lokalnych wyborach uzupełniających - utrzeć nos partii rządzącej.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/16 12:23:05:

  "W czwartek Andrzej Miszk i Dagmara Chrapkowska-Kołcz, działaczka KOD i KOD PP z Torunia, zaczynają głodówkę protestacyjną w intencji opublikowania wyroku TK."

  Cały tekst: wyborcza.pl/1,75478,19772454,kod-ale-radykalniejszy-chca-zaczac-glodowke-w-sprawie-tk.html#ixzz4341xEqIo

  Dagmara Chraplewska-Kołcz:
  express.bydgoski.pl/347542,Kobiety-na-czele-KOD-u-Zwolennikow-ruchu-przybywa.html

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/16 14:02:48:

  @Szanowni
  Pewnie tylko dla tych z abonamentem GW niestety, wywiad z Miszkiem:
  wyborcza.pl/1,75478,19772087,andrzej-miszk-wspolzalozyciel-kod-zapowiada-glodowke-przed.html#TRrelSST

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/16 14:07:58:

  @Kochani
  Dzięki za wsparcie nas i protestu, jak widzicie w Polsce dzieją się rzeczy przedziwne, między innymi umiarkowany ateista z ateistką stuprocentową wspierają czynnie byłego jezuitę, całkowitego katolika:)))

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/16 14:20:11:

  @panie pół-ateisto, mailem poszły do waści foto-impresje.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/16 14:32:10:

  @ewka_blaszczyk
  Dzięki:)

  jaki pół? ja jestem cały, ale zakładam, że mogę się mylić;-)))
  pół to straszne słowo: na przykład pół litra w porównaniu z litrem:)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/16 14:33:45:

  @anumlik
  A ty zdrowiej, jeszcze się przydasz;-)

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/16 15:07:46:

  Dzięki za miłe słowa.

  Jednakowoż... ;))
  Jest z nami Henryk Sikora. Dawny działacz solidarnościowy, obecnie gdańskie ECS.
  70 lat, po 2 zawałach. Bywa długie godziny w obozie KOD PP pod KPRM, załatwia ulotki, namioty, banery, wiecznie w ruchu. Aktywny na stronach kodowych na fb. Regularnie zagina czasoprzestrzeń. Trzeba więc w pewnej dyscyplinie [także historycznych] proporcji oceniać własne działania. Śmieszność byłaby dla nas zabójcza. Intensywnie pielęgnuję we łbie pokorną myśl, że realne ryzyka osobiste mogą dopiero nadejść. I wtedy być może użyjemy większych przymiotników. Być może. Ja jeszcze niczego się o sobie nie dowiedziałam; i to nie jest żadna kokieteria.

  Znikam na słońce. Ale pięknie się zrobiło w Warszawie! :)

  @anumliku - zdrowia, kochany! :)

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/16 15:35:44:

  Czy ja też mogłabym dostać mailem jakąś fotoimpresję? Przymilam się..... ;)

 • mambo_italiano napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/16 17:32:35:

  Czeka nas [jestem z Wami, przyjechałabym, gdybym mogła], długa, żmudna praca, bo ciągle
  "spór o TK nie ma negatywnego przełożenia na poparcie PiS w sondażach, gdyż większość Polaków nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, czego ten spór dotyczy. "

  wiadomosci.wp.pl/kat,50352,title,PiS-bryluje-w-sondazach-Ekspert-nie-sadzilem-ze-sa-w-stanie-przebic-ten-szklany-sufit,wid,18216852,wiadomosc.html

  A gdyby Duda zamiast od 500 zł zaczął od kwoty wolnej od podatku to pewnie miałby jeszcze wyższe poparcie.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/16 22:08:53:

  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105709,19778062,panie-ziobro-panie-kaminski-popelnilem-przestepstwo-zniewazylem.html

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/16 22:50:50:

  m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,19775537,rolniczy-protest-w-warszawie-w-obronie-polskiej-ziemi.html

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/16 22:54:56:

  I jeszcze jedna dobra wiadomosc :)
  natemat.pl/174577,polska-polozy-gazociag-na-dnie-baltyku-w-poprzek-nord-streamu-tak-wlasnie-trzeba-grac-z-rosja-i-gazpromem

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/16 23:13:27:

  @Mambo

  Prawda, spór o TK nie rozpala emocji "milczącej większości". Sam nie słyszałem NIGDY, żeby ktoś w moim "środowisku rówieśniczym" ten temat kiedykolwiek poruszył (jeżeli już pojawiają się jakieś wątki polityczne, to "kawały" o gazowaniu "ciapatych"). Z drugiej strony, jak słusznie zauważył jakiś spec od propagandy, zacytowany przez WP, PiS "o tej porze roku" powinien być grubo powyżej 40%. A ma w zasadzie tyle, ile miał w wyborach - nic więcej. Zresztą to logiczne. Nie wierzę, że jeżeli ktoś już się w niedzielę 25.10 spiął i poczłapał do lokalu, nie wiedział na co głosuje. Poza tym, od wyborów mieliśmy 3 wybory uzupełniające - na Podlasiu, w Radomsku i w Chrzanowie. Wszystkie były dla PiS mniejszą lub większą klapą. Na razie nie można wiele zrobić, poza tym co robi się teraz, czyli podtrzymywać płomyk oporu i liczyć na powiew pomyślnego wiatru, który pomoże rozniecić pożar....

  Dobra spływam, trzymajcie się mocno pod URMem - wszystkie plemiona Tonga ściskają za Was kciuki, a kapłani składają w ofierze bogom tony kokosów, by zapewnić ich przychylność :-)))

 • robert6_666666 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 01:19:11:

  wyborcza.pl/1,75478,19778541,apel-bezprawiu-mozemy-sie-sprzeciwic-prawem-zadajmy-sledztwa.html

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 06:43:03:

  Pani Costa w Suwalkach (niecnie zaatakowana przez KOD+Marcina Skubiszewskiego ;) ):
  www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/czarno-na-bialym-interesujaca-ustawka,627374.html
  P. Costa oczami czlowieka swiatopogladowo bardzo odleglego od na tym bloxie zebranych (publikacja na stronie niejakiego prof. Dakowskiego, z rodu starodawnego i bardzo szlachetnego, czlonka Rady Programowej kwartalnika "Rurociągi" ;))) ):
  dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=17585&Itemid=100

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 07:03:15:

  Dzień dobry.

  Klamka zapadła, decyzja nie zmieniła się, wklejam ostatni przed głodówką post Andrzeja Miszka z fb.

  "Ostatni dzień przed. Jadłem mało. Dłuższa rozmowa telefoniczna z Dagmara Dag Kołcz, która ma przyjechać w sobotę - o tym jak to będzie: rozmowa "wspólników" trudnej sprawy, prywatnie, osobiście, jakby w sekrecie. Nie znamy się prawie, a rozmawiamy, jakbyśmy znali się od zawsze. Potem ostatnie polecenia związane z firmą, spotkanie ze współpracownikami w biurze filii, oczywiście bank, potem lekarz, spowiedź, spotkania pod pikietą. Wywiad z TV Republika, potem radio ZET: radiowiec zapytał na koniec - boi się Pan? Odpowiedziałem: Tak, nawet bardzo...Pierwszy raz powiedziałem to głośno. Jestem tylko człowiekiem.

  Od lekarza dobre wieści: kondycja dobra, brak przeciwwskazań medycznych, mam oficjalne "pozwolenie" na głodówkę, przynajmniej na starcie będę zdrowy
  Emotikon smile
  Gosia pyta: robimy zakupy na jutro? Odpowiadam: możesz, ale śniadania już nie będzie. Czuję się nieco dziwnie. Jakbym udawał się w daleką podroż w nieznane. Dziwnie będzie mieszkać na ulicy, w centrum Warszawy, w namiocie, non-stop. Tak nie lubię hałasu
  Emotikon smile
  Tydzień temu specjalnie dla Ciszy przeprowadziłem się pod las na Białołękę. A teraz zamieszkam w kompletnym zgiełku. Jakiś absurd i komizm sytuacji.

  Dawno tez nie doświadczyłem takiej autentycznej życzliwości, można powiedzieć nawet miłości od wielu osób, zwłaszcza weteranów i weteranek pikiety. Przez tydzień poznaliśmy się lepiej i bliżej niż w innych warunkach przez rok. Przyznam, że ciepło tej życzliwej sympatii i troski grzeje do głębi, przenika na wskroś, głębiej i mocniej niż mróz i wilgoć. Dziękuję."

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 07:27:00:

  ewka,
  Myslami jestem z Andrzejem Miszkiem.
  Trzymam kciuki za Was wszystkich, ktorzy go wspieracie na miejscu.

 • jael53 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 08:19:24:

  Za siebie mówiąc, wolałabym, zamiast zbierać się do pracy, być gdzie indziej - albo realnie z Wami, albo gdzieś daleko. Bo zaczyna się coś paskudnego na dobre rozpełzać. Ot, takie choćby coś:

  wyborcza.pl/1,75478,19778799,wielki-przelom-dyrektor-wpuscila-do-szkoly-onr-czlowiek-z.html#BoxGWImg

  ***
  Ten spec od propagandy ma rację - ponieważ Ustawa "Pińcet" już zaczyna działać, winno rzeczywiście być grubo ponad 40%, zbliżać się do połowy!

  ***
  W najnowszej "Polityce" (wydanie tradycyjne) bardzo dobry wywiad z prof. Łętowską.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 08:55:06:

  @ju-li1
  prześlę, Juli, ale sorki - nie teraz, muszę lecieć. Tak mnie ścięło wczoraj po tej nocce, że padłem - starość nie radość, młodziaki w sensie Ewka to mają dobrze. Wpis też potem, uzupełniony o relację z tego, co się dziś będzie działo pod KPRM:)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 09:23:20:

  jael,
  Mysle, ze u tych onr-owcow moze wystepowac efekt lewitowania, przelewania sie swiadomosci i trudnosci z odnalezieniem ciala (normalnie trzeba sie dobrze schlac, ale niektorzy potrafia bez, co taniej wychodzi):
  m.youtube.com/watch?v=IFT6f7Z6qnU
  A na powaznie, to doganiamy Europe i reszte swiata; w elitarnych szkolach madryckich uczniowie pozdrawiaja sie gestem falangistow, itd, itp ....
  PS, niezaleznie od tego, w jaki sposob onr-owcy, falangisci i inna swolocz doprowadza sie do lewitowania, to dyrektorka szkoly powinna byc na zbity ryj przez Kuratorium wyrzucona.

 • krasnal_w_krainie_olbrzymow napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 11:22:19:

  Tak nieśmiało, czując się jak (patrz nick) albo jakbym się ... miedzy wódkę, a zakąskę - na początek prowokacyjne PRIVIET! Pozwolę sobie wkleić - zgodnie z sugestią w komentarzach "powielać, kopiować, wklejać"- list, który jest zdecydowanie inną formą protestu niż heroiczna głodówka, ale wymaga również odwagi i nie wiem czy, ze względu na medialny wydźwięk, nie będzie skuteczniejszy. Ciekaw jestem Waszego zdania, co o tym sądzicie? Oto ten list (podzielony na 2 części):
  List otwarty i zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa
  Adresaci:
  Zbigniew Ziobro, Prokurator Generalny, Minister Sprawiedliwości
  Mariusz Kamiński, Minister Koordynator Służb Specjalnych
  Panowie!
  Jestem jedną z kilkudziesięciu osób prowadzących od jakiegoś czasu protest obywatelskiego nieposłuszeństwa, o którym wiadomo podlegającym Panom służbom. Protest ów dotyczy notorycznego i bezczelnego łamania podstawowych zasad demokratycznego państwa prawa oraz bezpośrednich naruszeń Konstytucji RP przez najwyższych funkcjonariuszy państwa - te czyny państwowych dostojników są zresztą również znane nie tylko wspomnianym służbom, ale także Panom, więc opisywać ich tu nie trzeba.
  Protest polega na publicznym znieważaniu p. Andrzeja Dudy poprzez nazywanie go łgarzem i krzywoprzysięzcą, co narusza Art.135.§2. kk i jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności, urzędowo ściganym z oskarżenia publicznego. 
  Wobec bierności prokuratury w tej sprawie zawiadomienia o przestępstwie wysłali sami uczestnicy protestu, ja również. To oczywiście dlatego, że polityczny proces o zniewagę prezydenta leży w interesie prowadzonego przez nas protestu, natomiast nie leży w interesie rządzącej dzisiaj większości, znieważanego p. Dudy, Panów oraz prawdopodobnie samych prokuratur. Oficjalnie zawiadomione prokuratury musiały wszcząć postępowania. Wiem o postępowaniu w Warszawie (nr spr.PR4DS.141.2016) i we Wrocławiu (nr DI 5602/90/16/AKA). Spodziewamy się jednak decyzji o umorzeniu, bardzo zresztą ciekawi uzasadnienia. 
  Panie Ziobro!
  Jest Pan dzisiaj - jak Pan sobie wymarzył - szefem prokuratorów. Ma Pan możliwość ingerencji w każde prowadzone w Polsce postępowanie. Proszę ingerować! Ma Pan do czynienia z ewidentnym przestępstwem, jawną deklaracją jego kontynuacji i eskalacji. Co więcej, ma Pan do czynienia również z organizacją, której celem jest ów przestępczy proceder. Czy to nie takie właśnie spiski i układy były treścią Pańskiej misji politycznej? Do dzieła zatem! Liczę, że Pańskie charakterystyczne pojmowanie patriotyzmu w połączeniu z Pańskimi bardzo specyficznymi, szeroko znanymi kwalifikacjami intelektualnymi, etycznymi, politycznymi oraz prawniczymi, przyniesie wreszcie owoce. Zawiadamiam Pana o własnym przestępstwie oraz zwracam Pańską uwagę na opieszałość podlegających Panu prokuratorów, stanowczo żądając przewidzianej prawem reakcji.
  Wymierzone w p. Dudę zniewagi nie ustaną i będą eskalowane - o czym otwarcie Pana uprzedzam. W pewnej toalecie napisano o p. Dudzie - zechce mi Pan wybaczyć - "Dupa". Określeń tego rodzaju unikam jako przede wszystkim nieprecyzyjnych, starając się mówić raczej to, czego prawdziwość da się bez wątpliwości łatwo wykazać. Dowód "dupowatości" byłby oczywiście - sam Pan to z pewnością rozumie - trudny do przeprowadzenia w odniesieniu do kogokolwiek opisanego takim epitetem, głównie z powodu niejasnej definicji. Trzeba jednak powiedzieć, że Andrzej Duda - jak nam obu wiadomo - czyni starania wyjątkowo intensywne, by kryteria wszelkiej dającej się tu pomyśleć definicji spełnić, w zasadzie niczym innym się nie zajmując. Na ten poziom języka raczej nie zejdę, niemniej wzmocnić zarówno określenia, jak formę protestu da się z łatwością i postępowanie p. Dudy uzasadnia to w pełni. Zarzutów z Art. 135. prokuratura uniknąć wobec tego nie zdoła, byłoby zatem zdecydowanie lepiej dla wszystkich zainteresowanych, w tym dla p. Dudy, a zwłaszcza dla urzędu, który on każdego dnia profanuje, gdyby sprawę doprowadzić do procesu w możliwie krótkim terminie, oszczędzając wszystkim kłopotu i zażenowania, nieprawdaż?

 • krasnal_w_krainie_olbrzymow napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 11:28:32:

  Dowiaduję się jednak - bez większego zaskoczenia, bo przecież tego się spodziewałem - że pozwala Pan swemu koledze z rządu nasyłać na mnie szpicli i szukać raczej haków, niż postawić mnie przed sądem zgodnie z prawem, które świadomie łamię. Powinien Pan zostać poinformowany, że to jest tchórzliwe i niegodne postępowanie. Dokładnie w ten sam sposób postępowały z opozycjonistami komunistyczne władze - Panom również brak odwagi, by otwarcie wytoczyć proces w politycznej sprawie niewygodnego dla Was protestu, a zamiast tego swoim i dawnym esbeków obyczajem knujecie, mataczycie i prowokujecie. 
  Panie Kamiński!
  Oto kontaktuje się ze mną pewien człowiek z mętną propozycją finansowania założonej niegdyś przeze mnie i dziś niestety martwej fundacji edukacyjnej. Człowiek ów korzysta z numeru telefonu, który mógł poznać wyłącznie w jednym miejscu na świecie - w dziale kontroli pewnego urzędu skarbowego, który nadzorował i kontrolował szwankującą sprawozdawczość tej fundacji. Ów rzekomy inwestor oczywiście nie jest pracownikiem skarbówki. Nikt w zwykłym trybie nie uzyskałby dostępu do tego numeru i nie byłby w stanie skojarzyć go z moją osobą, jest więc najzupełniej jasne, że dzwonił do mnie ktoś, kto do tych informacji miał dostęp, a zatem ktoś z podlegających Panu służb. 
  Nie stało mi się nic złego, ani w najmniejszym stopniu zaskakującego - ot, Pański niezbyt rozgarnięty szpicel poznał w efekcie mój właściwy numer telefonu, trudny do ustalenia w zwykły sposób, i wykorzystał tę wiedzę w sposób dla szpicli typowy.

  Z całą pewnością będzie Pan twierdził, że nie wie niczego o żadnej wymierzonej we mnie akcji. Powody, dla których jestem jej pewien, wyłożyłem w zarysie. Innych dowodów proszę ode mnie nie oczekiwać - nie widzę powodu do ich zbierania i tym bardziej ujawniania. W bandycki sposób nocami narzuciliście Polsce i jej obywatelom bandyckie prawo. Nikt poza Wami i Waszymi funkcjonariuszami nie ma już dostępu do danych o działaniach podlegających Wam służb - załatwiliście to sobie, zmieniając ustrój parlamentarnych komisji. Nowe prawo o służbach i o inwigilacji czyni już lub uczyni wkrótce legalnymi te działania, za które raz już został Pan skazany przez sąd działający w imieniu Rzeczypospolitej, Panie Kamiński. Nie ma już dziś w Polsce instytucji ani instrumentów prawnych, za pomocą których mógłbym dostarczyć dowodów ponad to, co przedstawiłem, i wobec tego czuję się zwolniony z tego obowiązku. 

  Istnieje jednak jeszcze Konstytucja RP. Pan nie powinien pełnić w Rzeczypospolitej żadnych państwowych funkcji, dopóki niezawisłe sądy nie rozstrzygną na Pańską korzyść spraw karnych, które Panu wytoczono. Działania wobec mnie, Panie Kamiński, jeśli będzie je Pan kontynuował, są recydywą dokładnie tego samego przestępstwa, za które raz już został Pan skazany. Uchwalane nocą ustawy o służbach, połączone z zablokowaniem Trybunału Konstytucyjnego, który mógłby orzec ich niekonstytucyjność, są oczywiście niezbędnym tłem tego przestępczego procederu. W praworządnym państwie nie ma miejsca dla szpicli i ich metod, proszę Pana, a Pan jest szpiclem.

  Pan jest nie tylko szpiclem, ale również przestępcą, Panie Kamiński! I to notorycznym. Oświadczam to Panu z całą mocą publicznie i przypominam, że wielokrotnie zapowiadał Pan wytoczenie procesu każdemu, kto Pana tak nazwie. Niech więc Pan wytacza! Niech się Pan przestanie tchórzliwie chować za niewinnym ułaskawieniem Pańskiego partyjnego kolegi i niech Pan stanie przed sądem, bo tam od dawna jest Pańskie miejsce. Jestem gotów pójść do tego sądu wraz z Panem i godzę się zamiast Pana wystąpić w roli oskarżonego - byleby tylko Pańskie przestępcze działania stały się przedmiotem postępowania. Starczy Panu odwagi, by podjąć wyzwanie zwykłego obywatela? Czy nadal będzie Pan tchórzliwie napuszczał na mnie swoich przygłupich agentów?
  Panowie!
  Art. 135! Złamałem go! Oczekuję procesu w tej sprawie, a nie w żadnej innej! Macie w sobie dość przyzwoitości?

  Paweł Kasprzak, 15 marca 2016

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 12:25:26:

  krasnal,
  Bardzo dobrze zrobiles, ze wkleiles caly tekst, bo nie kazdy ma dostep do Wyborczej (link wkleilem wczoraj: m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105709,19778062,panie-ziobro-panie-kaminski-popelnilem-przestepstwo-zniewazylem.html)
  :)

  Zwroccie tez uwage na link wklejony przez roberta z gotowym tekstem zawiadomienia do prokuratury (wyborcza.pl/1,75478,19778541,apel-bezprawiu-mozemy-sie-sprzeciwic-prawem-zadajmy-sledztwa.html ).

  Dawnych wspomnien czar:
  wyborcza.pl/alehistoria/1,151555,19757782,mniej-znany-marzec-68.html?utm_source=agora&utm_medium=email&utm_campaign=nalepsze-teksty-wyborczej-17032016

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 13:09:08:

  Ksiądz Małkowski - Antychryst!
  wyborcza.pl/1,75478,19780415,ks-malkowski-kod-u-nie-da-sie-pogodzic-z-praktyka-wiary-katolickiej.html

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 13:25:01:

  @ju-li1
  E, tam. Zaraz - Antychryst. Zwyczajny głupek.

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 14:11:11:

  secure.avaaz.org/pl/petition/Polacy_patrioci_Wzywam_o_odsuniecie_Antoniego_Macierewicza_od_funkcji_panstwowych/?fYdAUjb

  Mój znajomy umieścił to na Fejsie. Ktoś inny podpisał "to nic nie da".
  Dlatego podpisałam, może nic nie da. Na pewno nie da. Może informacje o takich akcjach do tego zakłamanego półgłówka dotrą.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 14:14:42:

  juli,
  Ciezko jeb.ieci sa z tym "kondominim", ale w tym jeb.ieciu jest metoda: metoda na zdobycie i/lub utrzymanie wladzy. Banda tępa, ale cwana, bezwzgledna i cyniczna.
  "budowania na gruzach Polski pewnego rodzaju kondominium rosyjsko-niemiecko-izraelskiego - odparł duchowny."

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 14:18:31:

  annemarie,
  Podpisalo juz 1 367 osob.
  Podpisze za chwile.

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 15:33:06:

  Anne, podpisałam. :)

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 15:37:04:

  Aanne
  Dobra sprawa zawsze może liczyć na moje wsparcie
  Podpisałem

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 16:43:43:

  skopiowane ze strony ORD, cz. 1:
  Oświadczenie w sprawie głodówki
  Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 9 marca 2016, który według prawa i Konstytucji miał zostać opublikowany niezwłocznie, nie został dotąd opublikowany przez obecny Rząd RP, a Pani Premier Beata Szydło twierdzi, że wyroku nie opublikuje. Fakt ten oznacza trwały akt złamania Konstytucji RP oraz sparaliżowanie Trybunału Konstytucyjnego, trwające już czwarty miesiąc. W konsekwencji paraliżu TK faktycznie zostaje też zawieszona Konstytucja RP. Dalszy kryzys konstytucyjny wywołany przez PiS oznacza, że zwykła większość parlamentarna chce nielegalnie i łamiąc prawo uzyskać władzę większości konstytucyjnej oraz uchwalać i egzekwować ustawy niekoniecznie zgodne z obowiązującą Konstytucją RP, w istocie zmieniając ją bez posiadania konstytucyjnej większości. Łamanie Konstytucji RP dokonuje się przy czynnym udziale Prezydenta Andrzeja Dudy, który nie zaprzysięga od kilku miesięcy wybranych wcześniej legalnie 3 sędziów TK oraz wspiera swą postawą i działaniami proces destrukcji demokratycznego państwa prawa.
  Pomimo masowych i licznych protestów społecznych w Polsce oraz interwencji Unii Europejskiej obecna władza nie zamierza przestrzegać Konstytucji RP, ale przeciwnie, trwa uparcie i konsekwentnie w działaniach łamiących Konstytucję, wprowadzając ustawy z nią niezgodne i pragnąc utrwalić ten stan. Działania te zagrażają nie tylko porządkowi konstytucyjnemu i państwu prawa, ale trwale niszczą zasady demokracji, stwarzają zagrożenie dla ładu społecznego w Polsce i obecności naszego kraju w Unii Europejskiej. Proces ten coraz powszechniej nazywany jest drogą do autorytarnej dyktatury w Polsce, która trwać może dekady.
  Dlatego, w obliczu tych poważnych zagrożeń i po wyczerpaniu innych parlamentarnych i pozaparlamentarnych środków protestu, jako obywatel RP rozpoczynam dziś, tj. 17 marca 2016 roku protest głodowy pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w intencji publikacji ostatniego wyroku Trybunału Konstytucyjnego przez Panią Premier Beatą Szydło. W proteście uczestniczyć będzie ze mną od niedzieli Dagmara Chraplewska-Kołcz z Torunia.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 16:46:27:

  cz 2:
  Nasz protest głodowy ma charakter bezterminowy, zamierzamy prowadzić go do skutku, tj. do momentu publikacji ostatniego wyroku TK przez Panią Premier Beatę Szydło. Uważamy ten warunek za zupełne etyczne i prawne minimum przywrócenia w Polsce prawa i przestrzegania Konstytucji RP. Warunkiem uzupełniającym jest zainicjowanie przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę - lub inna powszechnie szanowaną osobę - swoistego rodzaju "okrągłego stołu" wszystkich sił politycznych z udziałem przedstawicieli Episkopatu i Unii Europejskiej, w celu wypracowania trwałego rozwiązania kryzysu konstytucyjnego w Polsce oraz stworzenia skutecznych mechanizmów demokratycznych i prawnych, służących ochronie ładu konstytucyjnego w Polsce.
  Dla mnie jako wierzącego i praktykującego katolika protest głodowy stanowi religijny post i formę modlitwy, której intencją jest pojednanie narodowe i społeczne Polaków. Uważam, że Polska znajduje się w stanie narastającej zimnej wojny domowej, która w każdej chwili może przerodzić się w ostry, a być może krwawy konflikt społeczny pomiędzy zwaśnionymi wielkimi odłamami społecznymi. W tej intencji oprócz rozpoczętego dziś postu będę też codziennie przyjmował Komunię Świętą.
  Dlatego zwracam się z pokorną prośbą do Ojca Świętego Franciszka, o zwrócenie uwagi na rozrywające nasze chrześcijańskie społeczeństwo ostre konflikty polityczne i kulturowe, których kryzys konstytucyjny i polityczny jest jednym z rezultatów. Proszę Ojca Świętego o zainicjowanie refleksji i działań, które stworzą nadzieję położenia kresu skandalowi wzajemnej nienawiści i wrogości wśród polskich katolików i obywateli, nienawiści podsycanej ideologią i motywowanej politycznie. Proszę Ojca Świętego o zwrócenie się do polskich Biskupów z pasterskim dialogiem, którego celem byłoby przypomnienie im o roli i misji Kościoła katolickiego jako mediatora społecznego i narodowego, a nie strony w politycznym sporze.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 16:50:55:

  cz. 3:
  Zwracam się z pokorną prośbą do polskich Biskupów, aby szczególnie w czasie Wielkiego Postu i zbliżającego się Wielkiego Tygodnia wzięli na siebie Chrystusowy Krzyż pojednania narodowego i aby za przykładem Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz swoich poprzedników w posłudze biskupiej zainicjowali w polskim Kościele i społeczeństwie posługę mediacji i pojednania, która położyłaby kres wojnie polsko-polskiej. Podobnie jak kard. Wyszyński z biskupami wystąpił przed półwieczem z wielkodusznym apelem do Niemców: "przebaczamy i prosimy o wybaczenie", inicjując w ten sposób pojednanie polsko-niemieckie, tak obecnie potrzebny jest podobny wielki gest ze strony polskiego Episkopatu i Kościoła katolickiego, inicjujący pojednanie między Polakami. Tak, abyśmy jako wspólnota wiary chrześcijańskiej mogli dawać sobie i innym wiarygodne świadectwo miłości świadków Chrystusa, a świeckiemu pluralistycznemu społeczeństwu Polaków służyli skuteczną pomocą w rozwiązywaniu społecznych, politycznych i kulturowych napięć i różnic.
  Od tygodnia pod Kancelarią Premiera Rady Ministrów trwa dniem i nocą ciągły protest stacjonarny - zainicjowany przez partię RAZEM - w obronie niezależności Trybunału Konstytucyjnego i Konstytucji RP, domagający się publikacji ostatniego wyroku TK przez panią premier Beatę Szydło. Właśnie tutaj i teraz w tym symbolicznym miejscu toczy się wielka narodowa batalia o polską Konstytucję i państwo prawa. Od tygodnia uczestnicy Komitetu Obrony Demokracji dniem i nocą protestują pod KPRM. Jako współzałożyciel Komitetu Obrony Demokracji, pierwszy koordynator regionu KOD Mazowsze, organizator grudniowych manifestacji i marszu w Warszawie oraz członek Stowarzyszenia KOD apeluję do wszystkich sympatyków KOD-u z Warszawy, Polski i zagranicy o udział w naszym proteście, zarówno poprzez fizyczną obecność tutaj z nami, jak i wsparcie moralne, materialne i medialne naszego protestu. Apeluję nie tylko do KOD-erów, ale też wszystkich organizacji obrony demokracji oraz ludzi dobrej woli w Polsce: walczcie razem z nami o demokrację i państwo prawa. Nie pozwólmy, aby w Polsce zapanowała autorytarna dyktatura. Wspólnie obrońmy demokrację!
  Na koniec: wyjaśniłem cele mojej głodówki, które podziela też druga uczestniczka protestu - Dagmara Chraplewska-Kołcz, KOD-erka z Torunia, zapoznała się ona z całym oświadczeniem i stwierdziła, że pomimo różnic światopoglądowych, w pełni akceptuje zawarte w nim cele obywatelskie i te dotyczące pojednania narodowego.
  Jestem zdrowy, w dobrej kondycji, po badaniach lekarskich i z zapewnioną kontrolą medyczną podczas samej głodówki. Będę pił jedynie wodę niegazowaną. Mam za sobą doświadczenie kilku głodówek oraz surowych postów. Jestem świadomy ryzyka. Mam nadzieję, że nasza skromna ofiara przyczyni się do spełnienia zakładanych przez nas celów i duchowych próśb. Osoby wierzące prosimy o modlitwę, a agnostyków i ateistów o wsparcie dobrą myślą i energią.
  Warszawa, 17 marca 2016 rok
  Andrzej Miszk

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 16:57:52:

  Link do oswiadczenia:
  andrzejmiszk.natemat.pl/174657,oswiadczenie-w-sprawie-glodowki

 • mambo_italiano napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 17:14:13:

  Podpisane.

  1000% poparcia dla PS Piesaresa dot. artykułu cytowanego przez Jaelę:
  'dyrektorka szkoly powinna byc na zbity ryj przez Kuratorium wyrzucona.' a nawet cos więcej, jakiś zakaz pracy z młodzieżą na wieki, aż do amen!

  Dziękuję za wszystkie relacje, czytam prędko jak tylko moge sie dorwać do kompa w domu.

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 18:44:45:

  @Szanowni, wklejam linka do bardzo mądrej rozmowy, którą KOD (tak, tak) przeprowadził z prof. Łętowską.
  komitetobronydemokracji.pl/rozmowy-o-wolnosci-ewa-letowska/

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 19:30:41:

  @Piesie,
  jam trochę ten tekst Miszka skrócił i przerobił, nie wiem, czy ego mistrza zaakceptuje, czekam, aby dać mu (mu,mu, temu tekstu) miejsce na blogu nie w komentach, lecz we wpisie... na tym polega - tymczasowy mam nadzieję problem:)))

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 19:36:44:

  moskwasadowa,
  A w ogole, to jak dzisiaj bylo?

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 19:41:31:

  @P.Ares @Mambo
  Zaraz wyrzucić. Skąd wiecie, czy pani dyrektorka w ramach poszerzania horyzontów dzieci nie zaprosiła, lub nie ma zamiaru zaprosić w najbliższej przyszłości, jakiegoś reprezentanta strony przeciwnej? Rowerzystę, człowieka gorszego sortu. Czy, dajmy na to, prezydenta Słupska.

  Dobra, żartowałem.

  @Autorze lub @Ewka
  Też jestem ciekawy.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 20:26:06:

  No więc:)))

  Autor jest zawsze poza, poza gównym nurtem rzecz jasna. Adresat poniższego skrótu swojego tekstu, przytoczonego tu w komentach, najpierw kazał entuzjatstycznie pchać go do mediów, a w kwadrans potem zakazał, bo " w ogóle nie oddaje jego intencji". Sami to oceńcie, póki mnie jasny szlag nie trafi. CHWDKOD. Pies was tańcował:)

  Dlaczego i po co podejmujemy bezterminową głodówkę pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów:

  Do tej pory rząd nie wydrukował wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 9 marca 2016, mimo że prawo nakazuje robić to niezwłocznie. Pani premier Beata Szydło zapowiada, że nie uczyni tego w żadnym terminie. Oznacza to złamanie konstytucji i pogłębienie kryzysu, grożącego faktycznym zawieszeniem ustawy zasadniczej i paraliżem stojącego na jej straży Trybunału.

  Dotychczasowe działania PiS wskazują, że partia ta, dysponująca niewielką większością w parlamencie, poparta przez niecałe 19% wyborców, przyznaje sobie prawo przynależne jedynie konstytucyjnej większości i nie zamierza respektować żadnych wyroków TK, jedynego organu, który ma prawo i obowiązek oceniać zgodność stanowionych przez parlament praw z konstytucją RP na mocy tejże konstytucji, popartej w referendum przez większość głosujących.

  Te bezprawne działania, żyrowane własnoręcznymi podpisami przez prezydenta Andrzeja Dudę, spotykają się z masowymi protestami Polaków. To do tej pory niestety nie zapobiegło przyjmowaniu przez PiS przez ustaw, na których ciąży domniemanie niekonstytucyjności, gdyż jeszcze przed ich przyjęciem zostały one skrytykowane przez wszystkie kompetentne środowiska, organizacje i autorytety, z wyjątkiem samego PiS. To niszczy demokrację i ład społeczny, zagraża naszej obecności w Unii Europejskiej i wprowadza nas na drogę ku autorytarnej dyktaturze.

  W obliczu tych zagrożeń, po wyczerpaniu wszystkich parlamentarnych i obywatelskich środków nacisku, jako praworządny obywatel, który ma obowiązek sprzeciwiać się bezprawiu, od dzisiaj, czyli 17 marca, rozpoczynam protest głodowy, który trwać będzie do momentu wydrukowania przez rząd wyroku TK z dnia 9 marca br. W najbliższą niedzielę dołączy do mnie Dagmara Chraplewska-Kołcz z Torunia.

  Naszą intencją jest również powstrzymanie eskalacji nienawiści i doprowadzenie do dialogu przy okrągłym stole, gdzie zasiadłyby wszystkie siły polityczne i społeczne, w tym przedstawiciele Kościoła Katolickiego i innych wyznań, a także obserwatorzy z Unii Europejskiej.

  Jestem praktykującym katolikiem, protest ma dla mnie wymiar duchowy, codziennie przyjmować będę komunię świętą, jednak solidarnie głodować ze mną będzie osoba o innym światopoglądzie, ponieważ łączą nas te same intencje: wolna, praworządna i demokratyczna Polska w UE. Marzymy o Polsce życzliwej dla wszystkich obywateli, o prawdziwej wspólnocie praw, obowiązków i wzajemnego szacunku. Polsce, która nie dzieli, ale łączy.

  Właśnie jako katolik, zwracam się przy tej okazji z pokorną prośbą do papieża Franciszka o to, by zwrócił uwagę na narastający w Polsce konflikt i pomógł w jego zażegnaniu. Aby zwrócił się do polskich biskupów z pasterskim przesłaniem, żeby zostali w tym konflikcie aktywnymi mediatorami, łagodzącymi spory i inicjującymi porozumienie. Aby okazali podobną wielkość i siłę moralną, jaką okazał Prymas Tysiąclecia i polski episkopat, którzy w 1965 roku zainicjowali porozumienie polsko-niemieckie słynnymi słowami: Wybaczamy i prosimy o wybaczenie.

  Od tygodnia pod KPRM trwa protest, którego uczestnicy żądają od rządu wydrukowania i przestrzegania wyroku TK. Rozpoczęła go partia Razem, do której dołączył KOD. Na miejscu okazało się, że - mimo podziałów politycznych łączy nas pragnienie wolnej, praworządnej, sprawiedliwej i demokratycznej ojczyzny. Dlatego proszę o wsparcie naszego protestu przez wszystkich, którym bliskie są te wartości. Bądźcie z nami, osobiście lub duchem. Razem obronimy demokrację.


  Dziękuję

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 20:32:01:

  Aha, żeby było jasne: Miszk zakazał publikacji tego tekstu po tym, jak go zaakceptował, ale to jest moje autorska interpretacja, do której mam prawo:))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 20:39:08:

  Tekst pierwotny we wpisie Piesa:)

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 20:48:30:

  @moskwasadowa
  Juli już wkleiła linka do opinii księdza Małkowskiego o diakonie Miszku. Warszawska Kuria Arcybiskupia odcięła się od tej opinii oświadczeniem jej rzecznika prasowego, ks. Śliwińskiego. To prywatne zdanie księdza Małkowskiego, oświadczył Śliwiński i nie można tej wypowiedzi traktować jako oficjalnego stanowiska Kościoła.
  wyborcza.pl/1,75478,19783562,ks-malkowski-czlonek-kod-nie-powinien-przyjmowac-komunii.html

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 20:52:05:

  @anumlik
  Ja pierdolę KOD, KOD PP, KOD PISNiE, KODNIEBOLEKILOLEK
  Pierdolę ludzi, którzy są niepoważni:)
  Ksiądz Małkowski jest poważny, wariat, ale nie chuJ:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 21:00:53:

  Przy każdym KODzie mam zakaz publikacji:)))
  Taki los, mać:)))

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 21:11:05:

  @moskwasadowa
  Naści
  Głupawkę onomatopeiczną

  Wiła dla Wiła gniazdko uwiła,
  Wilgoć z widłaków wiosną z nim piła.
  Wił się u Wiły wił - niezbyt miły,
  Gdyż się nabawił od Wiły kiły.
  Wywiał Wił Wiłę wprost do mogiły;
  Wywył jej w uszko: Ooo! Taki kij!
  Wiła z mogiły wnet się wywiła,
  Bo się pojawił przystojny Wij.

  Odpocznij nieco od KOD-ów.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 21:13:45:

  Nie, kurwom rwącym się do władzy, jako i tym u władzy, stanowcze nie:)
  Nie ma mowy o kompromisie:0
  (żony spytaj:))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 21:24:49:

  @anumlik
  Uwaga: dowcip polega na na tym, że Ci żonę pognali mimo ortodoksji, nie ma tu żaluzji głupiej....

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 21:42:20:

  Zdaje się, że nastąpił efektowny zwrot Gospodarza na Sadowej łono.
  Może i dobrze. Trzeba wrócić do opowiastek o Behemocie i jego panu, bo trucizny tego smętnego kraju sączą się każdym porem bezwładnego, dymanego cielska; każdy więc kokon jest dobry, by jakoś przetrwać. Tylko do kiedy i do czego?

  Kto młody i z możliwościami - jak Król Tongijski, może jeszcze moment ja, do pierwszego siwego włosa - niech spieprza, bo wszystkie znane mi znaki w kosmosie mówią, że żyje się tylko raz i szkoda życia na syf. Jak dobrze, że jeszcze kilkanaście godzin bilet w kieszeni ważny.

  Bardzo mało jest w Polsce dobrej, pozytywnej energii, dużo bezpowrotnie i bez plonu idzie pustym szczynem w glebę. Właśnie poczułam się jak ostatni, nieprzystosowany głupek, totalna, idiotyczna beznadzieja. Owieczka na uczcie wilków, jakoś tak. ;)

  @mo, mam własny czerep. nie potrzeba mi instrukcji, oczy i uszy sprawne, a stare prawdy ojcowskie na szczęście wciąż jeszcze azymuty dobrze wyznaczają.

  Państwo wybaczą, prawda?
  _____________________________________

  And the winner is - MIAUKOTA! Oklasky!
  Właśnie zapierdala do Pana dziesięcioletni zapas marchwi z samego prezesowego ogródka. Smaćnego.

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 21:43:09:

  @moskwasadowa
  Take it easy

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 22:04:53:

  @ewka_blaszczyk
  Nie rozbawiaj mnie, rób swoje

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 22:21:57:

  Witajcie,
  Dziękuję za podpisanie tej prześmiesznej petycji. O Miszku tylko GW coś bąknęła. Media wizualne rien de rien.
  Mam dość durnoty przeżywanej na jawie. Na Jawie byłoby ciekawiej. Na Tonga też.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 22:32:46:

  @Szanowni
  Albo opanujecie KOD-y, albo będzie tak samo

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 23:03:22:

  ewka, moskwa,
  Konkretnie: co sie pod KPRM dzieje?

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 23:08:30:

  andrzejsaramonowicz.natemat.pl/174691,oko-za-oko-zlob-za-zlob
  Dobranoc :)

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 23:32:47:

  Nie zgadzam się z Saramonowiczem w ocenie PO. On stawia właściwie znak równości między nią a PiSem. Pisząc, że nic poza żłobem nie było dla PO ważne, krzywdzi takich ludzi jak Ewa Kopacz, Małgorzata Kidawa - Błońska, Tusk, Siemoniak, Budka, Król Wysp Tonga i wielu, wielu innych.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 23:35:32:

  @piesares11
  Razem się zwinęło - namioty KOD i KOD PP będą bliżej, autor zaproponował (jako dywersant bezpłatny) aby licznik KOD-u był na przeciwko wejścia Beaty.

  Ale autor już nie nie jest w żadnym KOD, autor będzie zwalczał prywatne KOD-y,jak PiS, ale potem:)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 23:41:28:

  juli,
  Tez tak uwazam.

  moskwasadowa,
  Co sie wydarzylo z KOD-ami, bo to, co Miszk chce/nie chce publikowac chyba nie jest najwazniejsze?

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 23:42:44:

  Jak Juli. Ja zawrócę do PO. Marzę o ciepłej wodzie.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 23:45:34:

  juli,
  U Saramonowicza coekawsze jest to, co mowi o PiS.

  Co jest wazne:
  natemat.pl/174727,walka-o-tk-nikogo-nie-obchodzi-ten-sondaz-potwierdza-ze-to-dla-polakow-sprawa-duzo-wazniejsza-od-500-zl-na-dziecko

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 23:48:48:

  annemarie,
  W kazdym razie trzeba bedzie wspierac jakąs partie polityczna. Z tych obecnie istniejacych liczy sie tylko PO (+PSL).

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/17 23:58:46:

  @Szanowni
  Przypominam pewną dawną propozycję "padłą" na blogu, o pomysły na ustrój RP, gdzie jest KMI zresztą, który pomógłby w tłumaczeniach, ha?
  Ja mogę KOD zdemaskować, ale i tak nie ma nic lepszego:)))

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 01:33:37:

  moskwasadowa,
  To w takim razie nadszedl moment, zebys zdemaskowal.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 06:42:20:

  moskwasadowa,
  KMI zajrzal ostatnio na kotbehemotha. Spokojnie czekamy, az znajdzie wolna chwile ;)
  O ustroju RP warto by bylo porozmawiac.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 07:05:26:

  @mo, @wszyscy

  Tło zmiany Twojego tekstu, była potrzeba zaostrzenia tonu: KOD główny wczoraj wieczorem nasłał na KOD PP Policję - doniesienie o nielegalnym zgromadzeniu [zgoda na nasze zgromadzenie ma być dziś o 18:00, do tego czasu na nielegalu, ale początkowo Kijowski miał nas "przytulić", rozmyślił się jednak i postanowił nas spacyfikować]. Przyjechała Policja, kazała się zwijać. KOD PP odmówił - będzie grzywna.

  To jest piekło polskie w pigule, w wersji turbo max. Nie zamierzam umoczyć w tym nawet skrawka paznokcia. Skoczę do Kaczyńskiego na Mickiewicza, posłuchać, jak się brechta.

  @mo, jeśli możesz, kapkę odpuść.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 07:08:06:

  :))))
  Ten kierowca, co filmowal - na prezydenta!!!
  I trzeba sie zrzucic na mandat! ;)))
  natemat.pl/174729,to-bor-owcy-mogli-zabic-dude-rzeczpospolita-ujawnia-ze-do-bmw-zalozono-opone-z-magazynu-czesci-do-utylizacji

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 07:17:19:

  ewka,
  Dzieki za konkrety - bez nich nie wiadomo, o co chodzi.
  A z czego wynikaja pretensje pod adresem KOD PP?
  Mam (zwyczajowa) prosbe: nie naduzywajmy przymiotnika "polski".

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 07:33:38:

  @piesie, jeśli masz odpowiednio silną motywację i potrzebę dowiedzenia się, to trzeba pukać bezpośrednio do Mateusza Kijowskiego. Idź na jego fb i zadaj proste pytanie: dlaczego spacyfikowałeś ludzi, którzy walczą o to samo, co ty [rzekomo]?

  Ale nie dostaniesz odpowiedzi. Byli tacy, co już próbowali.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 07:37:06:

  I jeszcze: przepraszam, że konkrety dojechały dopiero dziś rano, ale musiałam nad ranem pozbierać dane do kupy; wczoraj wieczorem to była tylko plotka-zajawka. Dziś pewnik.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 07:54:21:

  ewka,
  Chcialem sie dowiedziec, jak sprawy wygladaja z Waszego punktu widzenia.
  W tej chwili wydaje mi sie, ze juz sie wiecej KOD PP do KOD-u "przytulac" nie bedzie - i bardzo dobrze.
  Zachowanie sie Kijowskiego jest w gruncie rzeczy zabawne (zupelnie mnie nie nastraja do darcia szat); i ulatwia KOD PP wyemancypowanie sie :)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 08:00:41:

  ewka,
  Dlaczego zwalczaja sie wzajemnie ludzie, ktorzy walcza o to samo, to jest pytanie stare, jak ludzkosc, a moze nawet jak zycie biologiczne. Kompletnie nie robi to na mnie wrazenia (mam to na codzien), to jest cos, co w "starych, dojrzalych demokracjach" ;))) ma sie wkalkulowane w rozklad dnia ;)

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 08:05:59:

  @piesie, na tym etapie i w tych konkretnych okolicznościach, nie robiłabym jeszcze historycznych analogii wprost do "starych, dojrzałych demokracji".

  Ale rzeczywiście, "House od Cards" ogląda się jakoś tak... z większym zrozumieniem. ;)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 08:17:36:

  @ ewka_blaszczyk
  Nie zamierzam, nie odpuszczę, jedno z drugim nie ma nic wspólnego, z drugiej strony nie będę latał na policję:)))

  Swoją drogą ciekawe, wszystko było dogadane - kodowcy od Kijowskiego wczoraj za naszej bytności gwarantowali, że stoimy solidarnie razem.
  Okropność, małość i kijowość:)

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 08:25:44:

  @mo, mam wiedzę, że jedno z drugim ma WIELE wspólnego; wręcz pierwsze jest przyczyną drugiego.

  Rób, co chcesz, as usual, ale nie kop się z faktami.

  Dobrego dnia wszystkim.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 08:28:08:

  ewka, moskwasadowa,
  Mam wrazenie, zescie ociupinke zgrzeszyli naiwnoscia: Kijowski jest odpowiednikiem Kaczynskiego i wiadomo o tym od poczatku. Wlasnie postawil swoich ludzi (ktorzy nie maja nic do gadania) na bacznosc. Trzeba sie zrzucic na mandat dla KOD PP i tyle.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 08:34:04:

  @piesie, psychoprofilu Kijowskiego jestem bez złudzeń świadoma od dawna. Jeśli czymś zgrzeszyłam, to rzeczywiście wiarą, że po tej samej stronie mocy nie powinna się dziać ordynarna podłość. Siłowanie, frakcje, walka o wpływy - jestem tego świadoma, choć nie znoszę i trzymam się od tego z dala. Ale, do qrwy nędzy, nie taka mała nikczemność.

  Znikam wybiegać stres, pomaga.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 08:37:40:

  @ewka_blaszczyk
  Ewa, redakcyjnie można było dwie literki dodać (PP) lub trzy usunąć (KOD), to naprawdę nie ma nic do rzeczy z kijem. Amen. Ten temat kończę (każdy kij ma dwa końce;)))

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 08:41:33:

  A skoro mowa o k., to on mowi szczerze: sprawy kreca sie wokol niego, ale nie panuje nad wirem bardziej, niz g...., ktore sie w nim unosi.
  Ten prymitywny idiota juz narobil i jeszcze narobi ogromnych szkod, ale jego koniec sie zbliza i on to wie:
  natemat.pl/174733,nie-jestem-rezyserem-w-teatrze-kukielek-kaczynski-zaprzecza-jakoby-sterowal-panstwem-z-ukrycia

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 08:42:18:

  @piesares11
  No muszę się podpisać pod postem Ewki o M.K. Aż takiej nikczemności to się nie spodziewałem akurat teraz. cóż - stary jestem, a głupi jak za młodu...

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 08:44:50:

  ewka,
  No wlasnie: mala ;)
  Czort z nim.
  Spokojnego dnia zycze :)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 08:52:11:

  moskwasadowa,
  No i dobrze: dowiedziales sie :)
  Niby tacy ateisci, a trudno o bardziej "wierzacych".
  Ciekaw jestem, w co jeszcze "wierzycie" i do czego te rozne "wiary" sa Wam potrzebne (do wpadania w depresje, gdy pod "wiara" chwieje sie stoleczek, na ktorym budujecie jej oltarzyk?).

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 08:56:37:

  @piesares11
  Piesie, ołtarzyków to my żadnych nie mamy, jak przypuszczam oboje, ale nadzieję na to, że można się zachowywać przyzwoicie - owszem...

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 09:09:38:

  @@Ewka, Moskwa
  Przypomnijcie sobie kogo bolszewicy najpierw likwidowali. Mieńszewików i innych socjalistów. Stalin też z Kominternem się rozprawił, bo mu nie ego komuniści konkurencją byli, a Hitler z Rohmem i SA. Aby zwycięsko wygrywać rewolucje, trza najpierw spacyfikować ideową konkurencję.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 09:14:15:

  @anumlik
  Czuję się już "zlikwidowany" ;(

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 09:48:34:

  anumlik,
  No oczywiscie. To jest elementarz. Jezeli sie takich rzeczy nie wie, czy woli o nich zapomniec, to nie nalezy sie mieszac do polityki - w zaden sposob.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 09:56:56:

  @piesares11
  Piesie, gdyby przyjąć to założenie, polityka byłaby domeną jedynie Stalinów, nie byłoby w niej miejsca nawet dla Timmermansów:)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 09:58:02:

  Na razie tylko opona i klacz (tupolewy beda potem, ale mozna juz zaczac szukac miejsca pod pomniki padlych ;) w walce bohaterow):
  natemat.pl/174701,smierc-konia-w-janowie-podlaskim-klacz-nalezala-do-zony-perkusisty-the-rolling-stones

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 10:00:00:

  moskwasadowa,
  Timmermans po prostu zna reguly gry i jest dobrym graczem.

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 10:00:19:

  @Autorze
  Nie będę bardzo oryginalny, siląc się na inną mądrość ludową. Piszesz, że każdy kij ma dwa końce. A proca trzy. Coś mi się zdaje, że z takim przypadkiem mamy do czynienia. Pomysłodawca KOD miał dobre intencje. Natomiast główny realizator, jak widzę, nie dorósł. Jeśli tak się zachęca do wspierania i większej masowości, to czarno widzę. Zamordyzm w miejsce zamordyzmu nie jest specjalnie ekscytujący.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 10:18:17:

  @anumliku, piszesz: "aby zwycięsko wygrywać rewolucje [...]". IMHO założenie błędne, na polskim gruncie aplikować je można tylko do owładniętego obsesją "Wielkiej Polski" Kaczyńskiego, powstałej z kolan, z ryja, i z czego tam jeszcze... To nie jest casus Kijowski. Ten jest zwykłym karierowiczem, bezideowym gościem, który nie planuje żadnych rewolucji, malusich majdanków nawet... Ideologicznie mały i merytorycznie cienki. Ale uwierzył - pompowany przez otoczenie pretorianów i niesiony celebrycką falą - że "wystarczy być"; ot, pojawił się pierwszy, niemal przypadkiem, przy idei Łozińskiego, leżała bezpańsko, to podniósł, schował do kieszeni musztardowej marynareczki i na tym sprymityzowanym obecnie nawozie rośnie gładki Chauncey Gardiner na polską modłę.

  Nie przychodzą mi teraz to głowy analogie historyczne, więc jako szczylówa pozwolę sobie na pop-kulturalne uproszczenie: to taki młody Anakin Skywalker, którego błękitny miecz Jedi zaczyna zdradzać czerwonawe poblaski... Obi Wan Kenobi przewraca się w grobie. ;)))

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 10:18:49:

  paradox,
  Polityka, to poker z elementami salonowca. Tu nie chodzi o ekscytacje w trakcie gry, tylko o to kto kogo.
  KOD PP musi stanac na wlasnych nogach (nie kazdemu sie to udaje).

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 10:25:39:

  Ewka
  miecz tkwi w kamieniu nadal, nikt go nie wyciągnął

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 10:25:47:

  ewka,
  Pewnie masz racje z Kijowskim. No i dobrze, trzeba odpowiednio zaplanowac kolejne kroki, zamiast piszczec, jaki to on jest paskudny.
  Moj znajomy (Francuz, wychowany na Dumas, a nie na Sienkiewiczu) usmiecha sie w takich sytuacjach i mowi: "to dodaje sprawom pikanterii" ;)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 10:26:27:

  @paradox-57
  dlatego pasuję:)

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 10:33:22:

  @mo, wiem; zwłaszcza gdy przypomnimy sobie, leżącą u podstaw tekstu Łozińskiego, ideę poziomych, kuroniowych komitetów; teraz zniekształconą i wertykalnie wbitą w glebę, z totemicznym wodzem.

  Jednakowoż, wciąż mam nadzieję, mikrą, ale jednak.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 10:36:24:

  Szanowni, wierszyk z forum Wyborczej, autorstwa @ktl :)
  DOBRA ZMIANA

  W Katowicach wszystkie słupy
  Będą im. Andrzeja Dupy";
  I w Częstochowie główna aleja
  Też przyjmie nazwę Dupy Andrzeja"
  A Kraków pięknie zapamięta:
  Aleję Dupyprezydenta"
  Andrzeja Dupy imię nada
  Swemu lotnisku radomska rada
  A we Włoszczowej dworzec rano
  Zyska Andrzeja Dupy miano,
  Zaś w Opolu wszystkie szkoły
  Będą nosić imię Andrzeja Pierdoły;
  W Warszawie powstanie nareszcie
  Andrzeja Dupy Przedmieście.
  W Gdańsku- Oliwie, dla odmiany-
  Andrzeja Dupy organy...
  I tak nam rozkwitnie Nowa
  Polska Rzeczpospolita Dupowa.

  Odpowiedz

  plus dopisek mój:)

  W Szczecinie wały będą imienia Dupy,
  W Giewoncie Andrzej będzie wykuty
  (także do dupy)
  Tak się wykluwa kult dupny
  w naszym zadupiu:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 10:38:06:

  @ewka_blaszczyk
  spoko, ilu wodzów, tyle komitetów, tego ci u nas dostatek, mam to już w Andrzeju:)))

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 10:49:24:

  Czasem mnie trafia jak czytam relacje dziennikarzy. Mogliby rzetelniej informować. Preria nie miała wzdęcia jelit tylko skręt jelita. Objawy zaobserwowano ok. 21. Transport do Warszawy jakieś 2 godziny, więc na stole wylądowała pewnie ok. 23. W takim przypadku czynnikiem decydującym o przeżyciu jest czas. Pewnie po repozycji jelito już nie było w stanie ruszyć, i skończyło się jak skończyło. Koń padł.

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 10:52:17:

  @Autorze
  Wodzów już mamy, teraz przydaliby się Indianie

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 10:53:30:

  @paradox-57
  Pamiętaj, że prawdziwy dziennikarz po studiach dziennikarskich nie zna się solidnie na niczym:)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 10:54:35:

  @paradox-57
  Uj, szkoda, wywaliłem mój pióropusz przez okno (znaczek KOD PP:)))

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 10:57:25:

  @P. Ares
  Cholera. Nawet gra w dupniaka miała się jakieś zasady. A tu delikwenta wali się wiosłem, kociubą czy co tam wpadnie w rękę. W dodatku oszukuje.

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 10:58:45:

  @Autorze
  Toteż ja nie wymagam znania się. Niechby tylko uważniej nasłuchiwał, co do niego mówią. I tak zapisywał. Albo dopytywał.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 11:00:23:

  @paradox-57
  Ty nie wymagasz słuchania, lecz myślenia, to insza inszość:)))

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 11:03:16:

  @Autorze
  Ty może nie rób sobie ze mnie takich żartów :)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 11:09:37:

  @paradox-57
  Protestuję, myślenie nigdy nie było obowiązkowym przedmiotem nauczania, co się czepiasz? :)))

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 11:21:18:

  czepiak
  picasaweb.google.com/116310015148736175503/March182016?authkey=Gv1sRgCJW-15H0u7fwQg

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 11:22:49:

  @paradox-57
  I tu wychodzi na jaw cała ta wasza ewolucja!!! :)))

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 11:23:34:

  @Autorze
  Nie będę negował

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 11:24:06:

  P.S.
  Nie wierzę, że pochodzę od małpy, małpy nie są tak głupie:)))

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 11:24:57:

  paradox,
  Przeciez chyba kazde dziecko wie, ze zasady zasadami, a kazdy kantuje, jak moze ;) fr.wikipedia.org/wiki/Le_Tricheur_%C3%A0_l%27as_de_carreau

  Mnie sie numer Kijowskiego w gruncie rzeczy podoba: dziala otrzezwiajaco ;)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 11:41:37:

  Chrzescijanskie tradycje Europy (ateisci pewnie ich nie znaja) ;)))
  przyjaznawiedza.files.wordpress.com/2013/10/cawthorne-nigel-c5bcycie-seksualne-papiec5bcy.pdf

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 11:48:48:

  @P.Ares
  Ateiści mają to obcykane. Taka wiedza raczej dla wyznawców.

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 11:59:32:

  Mam zbyt mało wiedzy w tym temacie. Ale z mojego płotka wygląda to tak jakby Kijowski był prowadzony przez służby. Takie czy owakie. Przecież to aż bije po oczach. Ruch protestu zdalnie sterowany i z nałożonym kagańcem. Nie dopuszczacie takiej możliwości ? Historia obfituje w takie przypadki.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 12:29:15:

  miaukota,
  Dopuszczamy :)

  paradox,
  Gdyby mieli obcykane, to by sie chyba tak latwo nie frustrowali? ;)

 • jael53 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 12:39:39:

  Wszystko to razem przypomniało mi, czemu w czasach rozwichrzonej młodości nie byłam az tak podstrzelona, żeby się np. bliżej trzymać z rodakami, czy to we Francji (gdzie po '81 r. było ich sporo), czy w Holandii (gdzie niemasowo, ale się zdarzali). Już mi w zupełności do szczęścia wystarczyło, że mam wyjaśniać różne mistyczne zawiłości w rodzaju czy musicie się między sobą żreć nawet wtedy, gdy inni wam dokopują?

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 12:44:54:

  @P.Ares
  Może dlatego, że trwa to od tak dawna. I nic.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 13:03:14:

  Pierwszy dzien glodowki:
  www.facebook.com/andrzej.miszk

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 13:06:30:

  jael,
  W ogole nie ma powodu, zeby sie z kims trzymac tylko dlatego, ze jest rodakiem. Znam Niemcow, ktorzy o niczym nie mysla z wiekszym przerazeniem, niz o spotkaniu Niemca za granica ;)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 13:18:04:

  miaukota,
  Jeszcze wracajac do "prowadzenia przez sluzby".
  W '80 rozpuszczane byly "informacje", ze wszystko to jest prowokacja czerwonych. W najwiekszym zaufaniu powiedzial mi to facet, ktory mial brata w kregach zblizonych do KC PZPR. Wierzyl w to on, jego brat i pewnie spora czesc samego KC. Jak wiadomo, metoda niespecjalnie poskutkowala. Ze z Kijowskim cos jest nie tak, to wiadomo. Ale nawet, gdyby byl "prowadzony", to wszystkich innych daleko nie zaprowadzi :)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 13:34:08:

  @miaukota
  Nie doceniasz idiotów, przeceniasz służby:)

  Taki Antek robi więcej od KGB, które mu dziękuje, ale nie płaci:)))

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 13:55:39:

  moskwasadowa,
  Otoz to :)

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 14:09:15:

  @jael

  Kuroniów i świętych brak. Gdybyś mijała, do wora i dostarczyć pod KRPM. ;)
  Póki co, tak krawiec kraje, jak mu materii staje.
  Nie raz i nie dwa pobrudzimy ręce, byle jakoś grubiej się nie skurwić.
  Dla mnie czystość "pierwotnej motywacji" Andrzeja Miszka jest obecnie poza dyskusją; choć nie raz i nie pięć razy miałam ochotę wytargać go za brodę. Jest trudny.

  Jeśli zaś idzie o "czy musicie się między sobą żreć nawet wtedy, gdy inni wam dokopują?", to cóż - robić swoje, omijając tych, którzy w imię nie wiem czego [nie chce mi się już zastanawiać, PiS zasuwa], zaczynają czynić literalnie zło. Zło, po prostu. Napuszczenie policji na KOD PP było złem.

  Skoro jednak jestem już w Polsce, to trzymam się jak pijana miszkowego słupa. ;)

  Dobrego weekendu wszystkim.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 14:30:05:

  ewka,
  Chwila na odprezenie sie (skoro jestes w Polsce) :)
  wyborcza.pl/1,75475,19784764,waclaw-zimpel-klarnecista-o-ktorym-na-swiecie-coraz-glosniej.html
  Fragment:
  "- Wciąż mamy zbyt wiele kompleksów, by to dostrzec. Najbardziej niesamowita jest w Polsce publiczność - niesłychanie młoda. W Niemczech na moje koncerty chodzą ludzie po sześćdziesiątce, starzy hipisi. W słynnych klubach w Chicago gra się dla garstki, nie słyszałem, by istniało tam takie miejsce jak warszawskie Pardon To Tu, w którym zawsze jest komplet publiczności. Pardon To Tu jest miejscem absolutnie wyjątkowym, ale dobrych klubów jest w Polsce jeszcze kilka."

  Adres Pardon To Tu : (pardontotu.pl/, Warszawa, plac Grzybowski 12/16, 00-104 Warszawa, +48 513 191 641 )

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 14:33:35:

  Nadzieje, to on moze miec :)))
  wyborcza.pl/1,75478,19787509,rada-ipn-krytykuje-pis-owska-ustawe-ograniczy-niezaleznosc.html

 • andsol-br napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 15:08:28:

  Sprawą zajmie się też prokuratura, która sprawdzi, czy zgon nie był związany z zaniedbaniami poprzedniego zarządu. Zacznijmy od tego, że to nie był zgon, a klacz padła. To ofiara wojny tuskiej z fauną i florą. Przedtem osadzili korniki w Puszczy Białowieskiej. A teraz nasza klacz. No, niezupełnie nasza, ale dostanie nasz pomnik. Ku pamięci Klaczy Wyklętych. I dlatego TK musi być zniszczony.

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 15:25:47:

  Tak czy owak Moskwa, Zandberg szybciej, trafniej i bardziej przenikliwie ocenił intencje przywódcy KOD-u niż co poniektórzy inni obserwatorzy. Warto to zapamiętać i przemyśleć.

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 15:38:23:

  Ewka, skąd wiecie, że to Kijowski napuścił na Was policję? Przecież policja doskonale wiedziała, że nie macie pozwolenia na zgromadzenie, nie potrzebowała donosicieli, aby przyjść i kazać się Wam wynosić.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 16:08:05:

  @juli, Kijowski wycofal obiecane wczesniej wsparcie organizacyjne dla nas, do czasu wejscia w zycie naszego pozwolenia (dzis 18:00), jednoczesnie informujac o tym police. efekcie many na glowie grzywne i skierowane do prokuratury zawiadomienie p-ko Henrykowi Sikorze (nasz organizator, dzialacz dawnej Solidarnosci).

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 16:14:12:

  (przepraszam za kulfony, odpisywalam ze smartfona)

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 17:12:08:

  @Ewka, po co jemu, temu Kijowskiemu, wsparcia organizacyjne dla was. Okazja, aby konkurencję do brylowania w tokefenach czy innych tefauenach unicestwić bez bezpośredniego donosu na policję, pojawiła się sama. Na tacy podana przez Sikorę, Miszka i Ciebie. Nawet cnoty nie musiał tracić, hyhy.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 17:20:28:

  @anumliku, po co jemu to i owo, to inna rzecz. Obiecane było - to ważne. Się "odobiecało", doniosło, i teraz starszy, miły i uczciwy mężczyzna - Kijowski niegodny jego sznurówek wiązać - ma poważne kłopoty.

  Małość nad małościami.
  Ale wierzę w równowagę w ludzkiej przyrodzie. ;))

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 17:31:30:

  @Ewuniu, równowaga się już sama równoważy. Przeca Kijowski albo dał się wynająć przez jakichś takich, albo własnej megalomanii dał się wynająć. To drugie tylko Wałęsie uchodzi na sucho ;-)))

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 18:04:18:

  ewka,
  Umowy i obiecanki "na gebe" nie istnieja. Daliscie mu sie wydymac, zgadzam sie z anumlikiem.
  Na dodatek mogliscie sie spodziewac, ze juz samo uzycie nazwy KOD PP, to dla niego casus belli (myslalem, ze jest to z Waszej strony swiadome postawienie mu sie i ze jestescie przygotowani na wojne). W mediach jasno mowil, co mysli o KOD PP.
  Korzysc z tego wszystkiego jest: sprawy zostaly jasno postawione (Walesa, a potem Tusk nie zrozumieli, kim sa blizniacy, a cene za to placimy w tej chwili).

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 18:20:13:

  @piesie, rozmowa funkcyjnych i upoważnionych osób z obu stron, przy świadkach; mówisz, że ta stara szkoła poszła się dymać? Heh, musi przespałam parę lat. ;)

  PS. Dowiedziałam się post factum; nie wiem, może zareagowałabym inaczej; ale teraz to mogę sobie dowolnie pochojraczyć. ;)

  Dość o MK.
  Weekend - wino, śpiew, mężczyźni. ;)))

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 18:23:28:

  Powinienem wedle porządku, ale zacznę od @Ewki. Nie ma czegoś takiego, jak równowaga w ludzkiej przyrodzie. Człowiek naprawdę potrafi zasrać własne otoczenie do imentu. Tak, że powrót do stanu względnej równowagi zajmuje sporo czasu. Gdyby liczyć wedle neolitycznej skali czasu, to jakieś dwa trzy pokolenia. A w specyficznych wypadkach nawet i dziesięciu mało.

  @Andsolu
  Też muszę sprostować. Korniki w Puszczy Białowieskiej są spuścizną po wcześniejszym okresie. Już w latach 50, ówczesny dyrektor BPN nie pozwolił na usuwanie świerków zaatakowanych przez korniki, twierdząc, że natura i puszcza same dadzą sobie z tym radę. A kto w pierwszej połowie lat 40. gospodarzył w Białowieży? No, kto? Tusk jedynie przypomniał o tamtych osiągnięciach. Wiadomo, nieodrodny wnuczek dziadka z Wehrmachtu.
  Te palanty od Szyszki chcą zniszczyć całe bogate siedlisko z powodu korników, którego gradacje są zjawiskiem można by rzec cyklicznym. A przy okazji załatwią dzięcioła białogrzbietego. I żeby tylko jego. W myśl zasady: najpierw wytniemy, a potem będziemy inwentaryzować. Będzie mniej drzew do policzenia.

  A klacz faktycznie, a nie tylko niezupełnie, nie była nasza. Ona była Wattsowej. Tu tylko przebywała w gościnie. Jakbyśmy potrzebowali takich gości. Rolingstony.

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 18:24:40:

  @Ewka
  Przecież wiesz, że w dzisiejszych czasach nawet te sporządzane na piśmie mogą okazać się niewarte papieru, na którym je spisano. Wszystko zależy od tego, z kim się umawiamy.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 18:29:01:

  @paradox-57

  Wiem, wiem, wszystko już wiem.
  Naprawdę wydaje mi się, że załatwiłabym to inaczej; czy raczej - z diabłem nie paktowałabym. Mleko się rozlało, koniec kropka.
  Poszedł starszy, dystyngowany pan z eleganckim życiorysem, no i teges. A mogli mnie spuścić ze smyczy. ;))))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 18:30:58:

  @ewka_blaszczyk
  gratuluję weekendu:)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 18:32:39:

  sorki, łykend się pisze, muszę się wziąść za ortograwię:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 18:34:42:

  @miaukota
  upszejmie donosim, że mieliim go za zły organ wcześniej od jakichś tam komunistów:-)))

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 18:35:29:

  @mo, niestety, to nie będzie się działo jednocześnie, choć pomarzyć można, a więc 1. najpierw wino, potem 2. mężczyźni w namiotach, na koniec 3. śpiew. Jakoś tak. ;)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 18:45:41:

  @ewka_blaszczyk
  Szukam w Tobie stale pozytywnych stron. I ciągle znajduję, na przykład: nie głodujesz;)))

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 18:49:52:

  @Ewka
  A przynajmniej zdjąć kaganiec.

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 18:59:38:

  Moskwa, dlaczego przerobiłeś list Miszka? Nie był przesadnie długi, zmieściłby się na blogu. Zgody na druk oryginalnej wersji raczej by nie cofnął. A przynajmniej nie z powodu, że " w ogóle nie oddaje jego intencji".

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 19:01:50:

  @ju-li1
  List Miszka przerobiłem na prośbę Miszka.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 19:04:24:

  @mo, tak naprawdę jestem podła: o głodówce, owszem, myślę; ale dołączę dopiero, gdy uznam za taktycznie stosowne.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 19:11:17:

  @ewka_blaszczyk
  Chyba Cię trzeba porwać z tych okoliczności, skoro zaczynasz gadać o głodówkach.
  Humus bar? No, dobra, może być ta Twoja wegetariańska, gdzie dają sojowe półgęski:)))

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 19:16:24:

  @ju-li, mała sugestia, szczerze życzliwa: jeśli chciałabyś mieć naprawdę szeroki i możliwie oddający rzeczywistość obraz KODu pod MK, to paradoksalnie sugeruję facebook, zwłaszcza regionalne grupy fb KOD. W wirtual po real, heh, co za czasy. ;)

  Wiele rzeczy i akcji tam się zaczyna, wiele zostawia ślad. Niektóre w obezwładniającej nagości i bez pozorów. Bo ładnie uśmiechnięty Wódz w TVN 24 i Polsat News, nie jest, obawiam się, tym z Twoich złudzeń.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 19:17:28:

  @mo, przecież wiesz, że Tobie dam się porwać nawet do rzeźnika na Brzeską. :)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 19:22:25:

  @ewka_blaszczyk
  Trzymam Cię za zimne nóżki:)))

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 19:29:50:

  @mo, cza będzie chuchać na pancine, żoliborskie nóżki, nienawykłe do chłodu i zmarzłe w namiocie po wielodniowej głodówce. Po kilku dniach, wyobrażam sobie, jest to zapewne organoleptyczne wyzwanie. ;)

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 19:34:57:

  @Ewka
  Przepraszam za bardzo osobiste pytanie. Ale jakiego wieku zamierzasz dożyć?
  Pytam, bo panuje opinia, że kobietom z wiekiem charakter łagodnieje. Niestety, do tej pory nie udało się tej teorii zweryfikować w praktyce.

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 19:36:45:

  P.S. Za wcześnie wysłałem. Przeprowadzano onegdaj doświadczenie, w którym trzymano myszy w obniżonej temperaturze otoczenia i na diecie ledwo zaspokajającej potrzeby energetyczne organizmu. Wydłużono w ten sposób znacząco długość przeżycia myszy.

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 19:41:53:

  No widzisz Moskwa. Młody komuch wykazał czujność rewolucyjną a stare, konspiracyjne wygi dały się złapać na lep imperialistycznych podżegaczy z Bonn, do tego w futrach cuchnących niemiecką naftaliną. Zdarza się ;)

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 19:42:08:

  I ta długo żyjąca, zimna mysz jakoś z wiekiem złagodniała? ;))))
  [BP, NMSP]

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 19:46:57:

  @ ewka_blaszczyk
  Nie prowokuj mnie, bo mi się jakaś głodówka marzy:)))

  (Ewa, niech Cię ręka boska broni, ateistko!)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 19:48:13:

  @miaukota
  Miaukoto, pewne rzeczy były jasne - delikatne sugestie na blogu - zanim Zandberg się urodził, czyli przed debatą w TV:)))

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 19:50:30:

  @mo, odstaw mięcho i wódę, a jeszcze za chippendale'a pikietowego będziesz robił. ;)) Wpadaj na marchewkę i rukolę. :)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 19:55:37:

  @ewka_blaszczyk
  Ty chcesz, żebyśmy z Mirkiem z głodu zdechli? I to w domu, a nie przed KPRM!!! :)))

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 20:02:50:

  @mo, Mirek chucherko, jemu wolno golonkę polewaną tym...no... jak to było - tłuszczem gęsim? ;))) Brrrr.

  Dopsz. Zaczynamy detoks chódom wołowinom żoliborskom.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 20:09:33:

  @ ewka_blaszczyk
  Są ośmiorniczki, jest co jeść, jest Biedrona, będzie bal:)))

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 20:12:26:

  @Ewka
  A czy ja sugerowałem, że to były same panie myszy? Kto je tam zresztą wie. Poziomu złośliwości przed i po nikt nie sprawdzał. Bo kogo to obchodziło? Zresztą, poznasz po wąsach, czy mysz jest wkurzona, czy nie? Pewnie siedziały gdzieś w kącie trzęsąc się z zimna i czekając aż ktoś podrzuci im coś wegańskiego do korytka. Też mi egzystencja.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 20:22:15:

  @paradox-57

  Wąsów, zwłaszcza sterczących, chyba jeszcze nie mam, a po rukoli z octem balsamicznym jest mi zdecydowanie ciepło. :)) Mity, panie, wszystko mity.

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 20:35:33:

  Hej, tak się Wam wtrącę między ośmiorniczki a kawior. Na fejsie się społeczeństwu spodobało, to Wam też wkleję mój poemat:

  Na TVPiS 2 leci sobie "Jeden z 10". Pan Sznuk zadaje następujące pytanie (mogę przekręcić, bo cytuję z pamięci): "Co według Konstytucji jest nadrzędnym prawem w RP?". Gracz, jak na prawdziwego Polaka pierwszej kategorii i patriotę przystało, odpowiada zgodnie z prawdą, że "wola narodu". Tymczasem, odzywa się buczek (skandal ! ), a Pan Sznuk strofuje "Nie! Zgodnie z Konstytucją, prawem nadrzędnym w RP jest Konstytucja" (zgroza ! ) Pozostaje jedynie ustalić, jakim cudem takie gniazdo lewactwa uchowało się pod skrzydłami Mediów Narodowych. Tak czy inaczej, powinien się tym w trybie pilnym zająć Jego Ekscelencja Prokurator Generalny. Koniecznie należy postawić zarzuty szpiegostwa - wszak wszystko wskazuje na agenturalne powiązania Pana Sznuka z Czworokątem Weneckim. Przecieki z Canal Grande donoszą, że to tak naprawdę TW Casanova, i że brał tysiące (sic !) lirów za sianie zepsucia, zgorszenia i masową demoralizację Polaków przy użyciu TV (jutro załączą stosowne fotki w super expresie). Ale teraz karnawałowa maska zdrajcy opadła, a spisek Kliki Dożów i ich marionetek (Schetyny z Petru) został rozbity..
  Tak czy inaczej, Pan Tadeusz razem z Panią Sylwią już się pakują w samolot Alitalii (podobno zwolnione miejsce w ramówce przytuli Grzegorz Braun :-) ... W sumie można by im pozazdrościć - teraz będą mieli la dolce vita..... tylko jak się pomyśli ile kosztuje rejs gondolą, czy naparstek espresso na pl. św. Marka...... (lepiej nie kończyć :-)

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 20:45:12:

  @Królu drogi, gdzie Rydzyk jako TW Borgia? ;)))

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 20:58:29:

  Rydzyk jako TW Borgia...... :-)))) super, tylko willa Borghese to jednak willa Borghese, a Wyższa Szkoła Kołtuństwa w Toruniu to WSK w Toruniu :-)))))))))))))

  Ale przy okazji Rydzyka przypomniało mi się, że chyba jeszcze nie wrzucałem Wam "Programu TVPiS znalezionego w necie" (nie mojego autorstwa - zbyt bluźnierczy w tonie, ale to perełka - za sekundę wrzucę :-)

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 21:05:23:

  PROGRAM 1 ~ TV Trwam (dawniej TVP 1)

  05.00 * Wstajem, Trwam i Wznosim Modły do Ojca { Dyrektora }
  10.00 * Boskie Sprawy - odc. 1: "Smoleńsk Pomścimy!!"
  11.30 * Jarosław Wielki - Król czy Święty?
  13.30 * Jak Oni Się Modlą? - odc. 7: O Cudownym Nawróceniu Sł. Bożego Św. Stanisława Piotrowicza
  15.00 * Ksiądz Szuka Żony ~ (albo Chłopca)
  16.00 * Biskup Szuka Ministranta
  17.00 * Idź na Całość (poradnik jak wypełnić przekaz pocztowy dla Radia Maryja)
  17.30 * Jakie To Kazanie? - przygotowanie do matury z Wielebnym P. Glińskim
  18.30 * "Wieczne Panowanie Racz Nam Dać Panie" - narada aktywu Komitetu Centralnego PIS
  19.30 *** Wiadomości Prawe i Sprawiedliwe ***
  20.30 * "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?" - program Wielkiej Inkwizycji - red. Mariusz Kamiński
  21.30 * Różaniec z Gwiazdami - Szansa na Odpust
  22.30 * Nowy serial - "Moda na Klempę" odc 7: Przebudzenie Klempy
  23.00 * Zbrodnia Smoleńska - odc. 9894
  24.00 * Pamiętniki ze Mszy: "Namaszczanie Bł. Błaszczyka"
  01.00 * Poradnik Kulturalno-Oświatowy "Między Nami Rasistami" - prowadzi Bł. Paweł Kukiz
  02.00 * Sejm na Żywo ~ Przyjęty przez aklamację będzie prawy i sprawiedliwy wniosek Episko-patów aby księża dostali pińcet już na pierwsze dziecko a nie, jak planowano, dopiero na trzecie - co byłoby niezgodne z Konstytucją.

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 21:09:36:

  PROGRAM 2 ~ TV Republika (dawniej TVP 2)

  03.45 * Poranek "Przebudzenie: Czy To Ustawa? - Czy Już Nowelizacja??" z Markiem Kuchcińskim rozmawia Marek Kuchciński
  9.00 * Lekcja Savoir-Vivre'u z K.ą Pawłowicz. Odc. 17: "Jak to se fajno żryć na posiedzeniach."
  10.00 * Polaka Charakter Niezłomny - wykłada Andrzej Du*a-Czopek
  13.00 * Bin Laden-Maciorewicz - Operacja Atomowa Barbarossa cz. XVI
  14.30 * 0+0=0 > Łamigłówki Matematyczno-Sadystyczne > "Mgr. ZZZ" = Zbigniew Zero-Ziobro
  15.30 * Zadbaj o Formę - trener Piotr Semka
  17.00 * Formuła 1 - Transmisja z wyścigów biskupich bryk
  19.00 * Kryminalne Sensacje XXI wieku - twórca: Piotr Bączek
  21.00 * Paweł LISicki na Żywo: "W. Waszczykowski - Pogromca Europy"
  22.00 * Śmiech na Sali - nadaje wesoła wdówka "Lulu" Gosiewska
  23.00 * Poradnik Stylu - prowadzi Beata Stra-Szydło. Odc. 3: "Styl pyzowo-bazarowy z elementamy odpustu z Góry Kalwaryji"
  23.30 * Poradnik Prawego i Sprawiedliwego Erotomana odc. "Jak SIE Kochać po Krześcijańsku" - red. Dziadek Gówin
  24.00 * Jak Walczyć ze Bydlactwem i Bandytyzmem w Mediach ~ prowadzi Jacek Kur.ewski
  00.30 * Kino dla dobrej zmiany (nocnej). Serial "Pazerni i pis"
  02.00 * Blok Audycji Ksenofobicznych

  ***********************************************************************************************

  PROGRAM 3 ~ TVP Kultura

  *** Ten kanał nie nadajem do odwołania - brak materiałuf ***

  --------- "Media publiczne maja służyć sutenerowi."
  ------------------------------------------------------- K.a Pawłowicz

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 21:10:59:

  Widziałam, świetne. :)
  [Poprawić 24:00!!! I nie plwać na porządne nazwisko!]
  17:00-20:30 - moje ulubione pozycje. :)

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/18 21:11:29:

  Mój ulubiony program to "Wieczne panowanie racz nam dać Panie"... Ale "Śmiech na sali" o 22:00 też jest spoko :-))))

 • mambo_italiano napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 08:17:10:

  Ad kulinaria: w piątek rano słuchacz Trójki doniósł ze smutkiem, że polskie stołówki [narodowe] serwują niemal wyłącznie ruskie pierogi i placek po węgiersku.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 10:18:20:

  anumlik,
  Znasz sie na tych sprawach - zrecenzuj krociutko :)
  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105402,19790031,miasta-bezradne-wobec-dobrej-zmiany.html

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 10:33:44:

  @mambo_italiano
  Zapomniał dodać, biedaczek, że przygotowane w maszynach made in China.

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 11:31:26:

  Mateusz Kijowski wyjaśnia, że to nie on wezwał policję do Kod PP. Oni sami tam byli.
  Przyznam, że czuję się lekko zniechęcona.

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 11:38:12:

  @piesares11
  Króciutko się nie da, tu trza długiego eseju. Artykuł Jedleckiego (we współpracy z Szymańskim przygotowany) ujmuje z grubsza istotę rzeczy. Przypomina kilka razy, że PiS jest antysamorządowy. Potwierdzam. Odbyłem swego czasu kilka rozmów z Jarosławem Kaczyńskim na temat samorządu terytorialnego. Nie będę tych rozmów streszczał, ograniczę się jeno do stwierdzenia, że Kaczyński w ogóle nie rozumie samorządu, traktuje samorząd jako źródło korupcji i toleruje wyłącznie władzę centralną rozumianą jako władzę resortową, której przedstawicielami w trenie są wojewodowie oraz urzędy rejonowe, a wójtowie i burmistrzowie mają być - jak możemy wyczytać w artykule Jedleckiego - lokalnymi przedstawicielami władzy państwowej. Pozwolę sobie w tym momencie przytoczyć słowa Siergieja Witte, premiera Rosji w roku 1905-196, który na pytanie cara Mikołaja II o możliwość wprowadzenia w Rosji samorządu terytorialnego, odpowidział: Samorząd jest sprzeczny z jedynowładztwem, a oba te pojęcia wzajemnie się wykluczają. Wszędzie tam - dowodził Witte - gdzie wprowadzono samorząd, państwowa władza zwierzchnia została ograniczona i podporządkowana zwierzchnictwu ludu. (Siergiej Witte: "Samodzierżawie i ziemstwo", 1903 r.). Słowa premiera Witte nie straciły nic a nic na aktualności. Dla Jarosława Kaczyńskiego nie straciły. Dla uzupełnienia tego pięknego obrazu przytoczę słowa Karla von Steina, który wprowadzając sto lat wcześniej, w listopadzie 1808 roku samorząd miejski w Prusach, argumentował, że "leży w interesie państwa, aby naród wyszedł ze stanu niemowlęctwa przez nadanie mu prawa decydowania o jego miejscowych prawach.

  Na temat innego podziału terytorialnego kraju i wprowadzenia nowych województw wypowiadał się nie będę. Dodam jeno, że obecne 16 województw to o pięć za dużo, a Warszawa wraz z otaczającymi ją siedmioma powiatami powinna być odrębnym województwem - Metropolią Warszawską. Dochody Warszawy sztucznie windują średnią dochodów Województwa Mazowieckiego. Ale to temat rzeka. Nie na krótką recenzję, której, Piesie, chciałeś.

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 11:45:59:

  Wyjaśnienie Kijowskiego. Brzmi wiarygodnie.
  "W związku z licznymi pytaniami w sprawie wydarzeń pod KPRM uprzejmie informuję, że:
  1. W poniedziałek 14 marca dowiedziałem się od przedstawicieli partii Razem, że nie może ona brać odpowiedzialności za ludzi występujących pod szyldami PP, ponieważ już trzykrotnie musieli do nich wzywać straż pożarną i że stanowią oni oddzielną demonstrację w sensie prawnym.
  2. W środę 16 marca Komitet Obrony Demokracji rozpoczął własną, legalną pikietę z licznikiem.
  3. W czwartek 17 marca, kiedy partia Razem zakończyła swoją pikietę i zabrała swoje namioty i inne urządzenia, do demonstrujących KODerów podeszła Policja z pytaniem czy PP jest częścią naszej pikiety. Odpowiedzieliśmy zgodnie z prawdą, że nie. Policja stwierdziła na to, że w takim razie są nielegalnie i jeżeli nam przeszkadzają to mogą zostać usunięci. Odpowiedzieliśmy, że nie przeszkadzają nam i nie ma potrzeby ich usuwania.
  4. O ile mi wiadomo, pikieta PP nie została usunięta przez Policję.
  I to by było na tyle."

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 11:54:56:

  @Juli
  Niby tak, formalnie rzecz biorąc. Ale niesmak zostaje, jeśli mimo wiedzy Kijowskiego pikieta PP została jednak usunięta.
  Ale to już chciałbym usłyszeć od @Ewki. Pozostaje jeszcze kwestia umowy, o której @Ewka pisała wcześniej. Bo wtedy cała sprawa nieco cuchnie.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 12:18:02:

  anumlik,
  Dzieki, bardzo cenny komentarz :)

  Jezeli chodzi o KOD i KOD PP. Nie ma ŻADNEGO sensu dochodzic co kto komu powiedzial/zrobil; jest to nawet szkodliwe. Jest oczywiste, ze KOD PP popelnil blad mlodosci i braku doswiadczenia lokujac sie pod KPRM bez odpowiedniego zezwolenia (starzy wyjadacze z "S" obecnie w KOD PP widocznie juz skleroze maja); na dodatek liczac na wsparcie swojego politycznego przeciwnika (!!!).
  Teraz pozwolenie juz maja - i dodatkowe doswiadczenie tez. I to tyle.
  A jak my sie bedziemy zniechecac na skutek jednego mandatu, to znaczy ze sie znakomicie nadajemy do tego, zeby nami PiS rzadzil.

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 12:35:38:

  @P.Ares
  Tylko z tego wynika, że bardziej istotny jest jako przeciwnik KOD PP niż PiS. Stara reguła, że największa konkurencja jest w obrębie wspólnego gniazda. A tu dodatkowo każdy chce uchodzić za orlika. Kainizm w czystej postaci.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 13:01:22:

  paradox,
  Spojrzalbym na to inaczej: kazdy musi miec swoja specyfike i obszar dzialania i nie wchodzic innym w szkode. To sa bardzo proste zasady, ktore pozwalaja ograniczyc konflikty. W pewnych sytuacjach mozna dzialac wspolnie, ale nie zawsze jest to mozliwe/wskazane/potrzebne (tworzenie koalicji, to rzecz delikatna; to nie jest "ogolne kochajmy sie").

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 13:08:48:

  To prawda, ale to też nie jest powód, żeby od razu stawiać płot. Czasem wystarczy jakaś, nawet wąska przestrzeń, gdzie można byłoby nieśpiesznie dyfundować. Kwestia dobrej woli i nie generowania w tej chwili konfliktów.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 13:47:33:

  Dzień dobry.

  Słuchajcie.
  Mam serdecznie dosyć zajmowania się Kijowskim. Bardzo proszę mnie już o to nie pytać, nie będę odpowiadać. Nie chcę, nie muszę - wszystko leży na fejsie, sięgajcie, jeśli tylko chcecie. Mamy inne ważne rzeczy do roboty, PiS nie śpi, a nasz człowiek głoduje w proteście, prawda?

  Wkleję w odrębnym poście nasze oświadczenie w temacie - jeszcze dzisiaj, jest w opracowaniu redakcyjnym; okazuje się, że było także pisemne uzgodnienie między KOD a KOD PP. Powtarzam też, że mam relację z pierwszej ręki od człowieka zaufanego i wierzę każdemu jego słowu. Na zdanie "Wyjaśnienie Kijowskiego. Brzmi wiarygodnie " nie podejmuję się także odpowiedzieć, ze względów, o których tu pisałam sryliard razy.

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 13:54:40:

  @Ewka
  Jak sobie stryjenka życzy. Znikam Kijowskiego z rozważań.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 14:07:33:

  @paradoksie, nie o to chodzi, rozważajcie sobie na zdrowie, to nie mój folwark przecież, ale nie proście mnie o oświadczenia w temacie, komentarze, etc. Tylko o to mi chodzi. :)

  FINITO:
  Koniec końców rzecz się rozbija o zaufanie.
  Moje zdanie, a w konsekwencji zaufanie do ludzi, z którymi teraz sympatyzuję, zostało zbudowane na podstawie kilkumiesięcznej, uważnej obserwacji KODu głównego, działalności zarządu, grup i koordynatorów regionalnych, na fb i z bezpośrednich real-relacji "zawiedzionych". Ktoś nie ma ułamka tej wiedzy, a jednak coś tam sobie ustala, so be it - nie mój kóń, nie mój wóz, nie będzie mnie wiózł. ;))

  Nie wiem, do qrwy nędzy, jak mogłabym zaspokoić czyjąś potrzebę prawdy i "jak było" - nie jestem Kamińskim, nie mam nagrań i wyrwanych z gardła zeznań. Mam wiarygodne relacje plus to, o czym pisałam wyżej.

  Zaufanie, koniec kropka.
  Inaczej od razu można sobie strzelić w łeb i oddać Polskę PiS-owi.

  _____________________________________
  Za kilka godzin oświadczenie i ani słowa więcej ode mnie.

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 14:10:56:

  KOD, imponderabilia i braterska przyjaźń. Mm ;)

  www.youtube.com/watch?v=KmGI_YZlYqw

 • mambo_italiano napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 14:15:41:

  Pozwolę sobie zacytować za Trójką [przed chwilą]:

  www.youtube.com/watch?v=5nP6azGsIwc

  tak mi jakoś pasuje do nastrojów w/m

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 14:23:24:

  @Ewka
  Nie chciałbym być małostkowy, ale coś tam wczoraj przebąkiwałem. Może niezbyt wyraźnie, więc trudno. Jestem z Tobą, z Wami. Dotarły do mnie Twoje słowa.

  Poza tym w ramach przypomnienia, a nie żeby komuś przypochlebić. @Autor już jakiś czas temu dawał wyraz. Pierwszy był.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 14:24:09:

  @miau

  Raczej to:
  www.youtube.com/watch?v=6wU2CxhyGKY

  :)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 14:28:53:

  @ju-li1
  Kijowski kłamie, od drobiazgów do ogółu - straż pożarna wzywana była nie do PP, lecz do każdego zapalonego koksownika Razem czy KOD-u PP przez policję, a nie Razem, straż przyjeżdżała, stwierdzała obecność gaśnicy i dawała zgodę.
  Pikieta PP była zgłoszona w terminie, ze względów formalnych przesunęło się to o dobę, koderzy od Kijowskiego uzgodnili ze zgłaszającym pikietę PP to, że PP stoi do 18.00 pod jednym "szyldem".
  Widziałem to na własne oczy.

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 14:30:00:

  Ewcia. A może to ? Melodia zajebista Oj ! ;)

  www.youtube.com/watch?v=dgyQ_DHOZGM

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 14:32:23:

  @paradoksie, pamiętam Twoje wczorajsze i dziękuję. Naprawdę. :)
  Co do @Autora zaś - rzecz wiadoma i... niejako wspólnie z nim przeze mnie - bez podtekstów - skonsumowana. :))

  Znikam real trochę pooglądać. Do miłego.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 14:35:35:

  @Ewka, paradox-57
  ale o co chodzi i co skonsumowaliśmy?;)))

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 14:40:22:

  @mo, kapkę już, ale najgrubszy kaliber dopiero przed nami. Pamiętasz Amigo i jego kiełbaskę? :)))))

  Signing off.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 14:46:05:

  @ewka_blaszczyk
  Ściśle rzecz biorąc to ja tę kiełbaskę do spółki z Amigiem konsumowałem (Amigo to uroczy psiak), ty jako wegetarianka wtranżalałaś soczewicę:)))

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 14:50:50:

  @Ajutorze
  Ja odpadam, bo jeszcze wyjdzie na to, że też się przypiąłem do kiełbaski, próbując wyślizgać Amigo. A i do soczewicy nie czuję wstrętu, chociaż nie wszyscy pewnie mają powody, żeby mile ją wspominać. Np. niejaki Ezaw.

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 14:51:18:

  Muszę poprawić na @Autorze.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 14:56:48:

  @paradox-57
  Żarty żartami, tak wyszło, że Razem i KOD PP (dzięki hojności warszawiaków) dożywiały bezdomnych, bo trudno zupy ciepłej odmówić potrzebującym...

  Amigo patrzył mi w oczy i doskonale rozumiałem, co mi chce powiedzieć: ta kiełbasa mogła być cała moja, w domu nie masz własnej, ty człowieku!!! ;)))

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 14:59:36:

  Pamięci Mariana Kociniaka. Marcina Kabata i innych postaci cudnie przez Niego nam przedstawionych. Niech Ci fajka nigdy już nie zamoknie. Do zobaczenia niebawem :)

  www.youtube.com/watch?v=4goGVrF-sFU

  www.youtube.com/watch?v=mSQLVPPZPq0

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 15:01:46:

  @ miaukota
  Za Kabata! Takich już prawie nie robią.

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 15:13:50:

  Mo. Ale murgrabiów także nie. :(

  www.youtube.com/watch?v=xjtaODjqDa0

  Niech Go tam na ostatnim sondzie ledziuśko potraktujom. To mój i Twój kawałek dzieciństwa. Hej !

  www.youtube.com/watch?v=OwNr-EwcPBY

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 15:18:26:

  O zaufaniu:
  natemat.pl/174445,byly-zlodziej-i-policjant-dostali-program-w-tvn-wiemy-jak-to-wyglada-od-zaplecza

  Za Kijowskim sa tysiace ludzi, ktorych nie mozna skreslic. Do niego samego - jest to zupelnie jasne - zaufania miec nie mozna zadnego (ktoregos dnia moze nawet otwarcie poprzec PiS, jezeli tak mu bedzie wygodniej):
  mateuszkijowski.natemat.pl/174821,projekt-przestrzen-wolnosci-czyli-jakiej-polski-chcemy

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 15:35:43:

  @piesares11
  Nikt ich nie skreśla, wręcz przeciwnie: liczę, że się zorientują, kim i jaki jest MK, szkoda ich energii na tego pana.

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 15:36:17:

  piesares11
  Polecam Ci obejrzeć cztery sezony "House of cards". Szczególnie z ostatnią kwestią w trzynastym odcinku czwartej serii wymawianą przez Franka Underwooda. Nie cofniemy się przed niczym. Myślę, że ta pokraka także ogląda ten film. Szanujmy wroga. I nie lekceważmy go.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 15:54:21:

  moskwasadowa, miaukota,
  Zobaczymy, co dalej bedzie z KOD-em. Zdaje sie, ze Miecugow powiedzial, ze albo przeksztalci sie w partie polityczna, albo zniknie; chyba ma racje. Na razie trzeba wykorzystywac kazda okazje do opowiedzenia sie przeciwko pisowi.
  Lekcewazyc nie mozna zwlaszcza przyjaciol ;)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 16:01:42:

  @piesares11
  KOD ma sens jedynie jako organizacja jednocząca ludzi przeciw PiS, jest w nim tak wiele nurtów, że nie będzie w stanie być jedną partią polityczną po zwycięstwie, to naturalne, ale bezcenne będą doświadczenia współpracy między ludźmi o różnych poglądach, wzajemny szacunek i zaufanie.

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 16:07:32:

  Piesie.
  Wrogowie są nam znani. Oni znają nasze słabości. Razem chodziliśmy do kościoła w dni śmierci Pana Naszego. A my znamy ich chęć zmycia win przed Wielką Nocą. Co wobec tego wstrzymuje nas aby zaśpiewać razem ?

  www.youtube.com/watch?v=jHPOzQzk9Qo

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 16:43:48:

  moskwasadowa,
  Calkowicie sie zgadzam w kwestii doswiadczenia zdobywanego w KODzie.
  miaukota,
  W kolejce do kasy stoje, spiewy na wszelki wypadek puszcze sobie za chwile, samochodzie ;)))

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 16:49:08:

  Piesie. To dla Ciebie ;) Może znajdziesz tam babę z cielęciną ? ;)

  www.youtube.com/watch?v=I6wW1VWV_1c

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 17:15:00:

  miaukota,
  Spiewy puscilem, na duchu mnie bardzo podniosly, baby z c. nie znalazlem ;)))
  Tu baby w sklepach dzisiaj - moze dzien taki, jedna bardziej wsciekla od drugiej. Do jednego, do tej pory zaprzyjaznonego, wiecej nie pojde.

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 17:29:01:

  A bo Piesie, czasy teraz takie do pupy som bardziej. Chociaż tam une nigdy lepsze nie były. Psiajucha. Rzadko kiedy.

  www.youtube.com/watch?v=TPMm5DASEHM

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 18:17:53:

  miaukota,
  :))))
  My tu na nich czekamy. Ja moze nie az tak bardzo, ale niektorzy, co np. w kryminalach siedza, a w ambasadzie nie maja forsy nawet, zeby do nich przyjechac odciski palcow wziac, bo im (tym siedzacym) dokumenty ukradli, wiec oni nie istnieja i tak beda siedziec, to by sie ucieszyli na widok takiej chrzescijanskiej dudy pelnej wartosci:
  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105404,19792856,prezydent-duda-chce-wraz-z-wegrami-niesc-chrzescijanskie.html

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 19:01:15:

  Piesie. Jutro należy do nich. Pojutrze pewnie także. To już jest ruch ogólnoświatowy. Wkurwiony na wszystko prekariat pożre wszystko co stanie na jego drodze. Rozczarowani, oszukani, wściekli, nie mający niczego do stracenia. Z lewa, prawa, południa i wschodu. Z całej planety. Nadejdzie wojna wszystkich ze wszystkimi. Nasze zabawy KODowe to jak sikanie na pożar. Tej fali nic już nie powstrzyma. Smutne to wszystko.

  www.youtube.com/watch?v=a5Qz4HvdmXw

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 19:04:18:

  To przecież nie może być łatwe... Wydać oświadczenie. :)) Rodzi się w bólach i pewnie dziś pierwszego krzyku nie usłyszymy - jastrzębie z gołębiami przy jednym długopisie; wicie-rozumicie. Dostarczę, jak tylko się pojawi. • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 19:27:40:

  @ewka_blaszczyk
  Ba, oświadczenia wydala się boleśniej od kamieni nerkowych;)))

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 19:41:26:

  miaukota,
  Wojna jest i byla zawsze, tylko nie zawsze w tym samym miejscu w tym samym momencie i nigdy wszystkich ze wszystkimi ;) A w pisie na razie spiewac nie potrafia niczego, jak wiadomo, wiec spoko;)

 • arachnus napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 19:52:43:

  Ponure czasy nadciągają... You can hear it in the street, see it in the dragging feet... Trzeba dbać o rozwój duszy i dawać coś z siebie, bo zagłodzona dusza i skamieniałe serce będzie oznaczało przystąpienie do obozu przeciwników. Ale też hartować ciało, w myśl zasady że lepiej być wojownikiem w ogrodzie, niż ogrodnikiem na wojnie.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 20:05:57:

  @mo, powtarzam uparcie: marchewa, seler naciowy, pomidor, orzeszki i rukola.
  I niczego nigdy już nie urodzisz. ;))

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 20:42:52:

  I skrzyp @Ewka, dużo skrzypu. Litrami. Tyle że to okropność. Wolę piwo.

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 20:44:28:

  Boczek upieczony, mogę poświęcić czas śledzeniu wpisów.
  I po co ja o tym pisałem?

 • jerg2 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 21:27:56:

  Paradoxie, ja też nie lubię skrzypu i wolę zamiennik. Piszesz coś na B.?

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 21:46:04:

  @Jerg
  Skończył nam się audyt. Siedzieli do środy włącznie. Potem trzeba było ogarnąć zgliszcza (to żart, ale może się okazać, że nie do końca - w maju będzie wiadomo). I powoli się przymierzę. Niestety, brakuje mi łatwości składania słów.

 • jerg2 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/19 21:55:24:

  Paradoxie, nie przesadzaj ze skromnością ;)
  W maju chyba padnie zima,
  bo na razie, kurde, trzyma.
  @Autorze, wybacz wykorzystywanie Twojego salonu do priva :)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 07:30:23:

  Niemiecka polityka imigracyjna w szerszym kontekscie:
  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,132749,19789820,niemcy-stac-na-populistow.html

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 07:59:54:

  Dla mnie tez jest oczywiste, ze swiat bez ludzi bylby lepszy. Kazimierz Orłoś - nie tylko o pisie i małym k.:
  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,132749,19787547,kazimierz-orlos-ciagle-ta-polskosc.html

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 09:25:30:

  Jeszcze raz w kwestii końskiej. Czy konie mnie słyszą ? ! ;)

  static.polityka.pl/_resource/res/path/08/a5/08a58d92-1409-4da3-bfc2-3e5900c765e3_830x830

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 10:36:17:

  miaukota,
  Oczywiscie, ze slysza ;)
  500 zlotych nie tylko na dziecko. Pisowskie brygady kibolskie: m.wyborcza.pl/wyborcza/1,132749,19789818,paramilitarni-z-wot-to-nie-jest-smieszne.html

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 10:51:24:

  Piesie, wieje grozą.
  A to komentarz Króla pod tym tekstem:
  lam88 wczoraj Oceniono 20 razy 16
  Już w greckich poleis, obok demokracji, wytworzyła się niemniej popularna forma rządów - tyrania. Jej podstawą zawsze była "drużyna zbrojnych" okopująca miejski akropol. W Rzymie, razem z autokracją cesarską, wytworzyła się obok armii regularnej prywatna armia władcy - gwardia pretoriańska. Nic się nie zmieniło przez wieki w tym temacie - III Rzesza obok "państwowego" Wermachtu, miała drugą, równoległą armię "partyjną" - SS. W Iranie też mamy podział na armię i gwardię. Teraz do tego elitarnego grona dołączy Kraj Nadwiślański. Warto na zakończenie przypomnieć, ku przestrodze, że przed nocą teczek w 1992 Ten, którego nazwiska lepiej nie wymawiać, wydawał rozkazy mobilizacji oddziałom MSW, a w jednostkach zdejmowano portrety Prezydenta Wałęsy....

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 11:06:54:

  juli,
  Tak, sytuacja jest powazna. Nie mam cienia zludzen co do intencji tej malej k. i jego pisowcow: wladza totalna za wszelka cene. Z tego punktu widzenia oni sa na tej samej drodze, co Bachar el-Assad - nie mogą sie cofnac.
  Sa jednak roznice miedzy Iranem, starozytna Grecja, III Rzesza i obecną Polska. Bedzie po nich szybciej, niz mysla.

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 11:24:27:

  Piesie, PiS by nie porządził ani pięciu minut, gdyby nie był pod kuratelą KK. To kościół usadził ich u władzy i za to zapłaci. Stracił już ostatnie resztki wielkiego niegdyś autorytetu.

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 11:38:22:

  Zasłyszane dziś w radiu. W Chicago odbyły się antyTrumpowskie manifestacje. Jedna z uczestniczek wypowiedziała się w ten sposób: "Nie możemy pozwolić aby do władzy doszedł człowiek, który dzieli nasze społeczeństwo jak żaden przed nim, populista i demagog. Wprost odwołujący się wprost do rasizmu i przemocy. Zdolny doprowadzić do rozlewu krwi w tym kraju."
  Westchnąłem, nie dalej jak wczoraj napisałem tu, że ta zaraza rozlewa się po całym świecie.
  Nie wszędzie uda jej się przebić, nie wszędzie znajdzie wystarczający posłuch. Niemniej jednak wyłazi z nor i syczy. Ciekawe, czyżby i w Stanach miał kiedyś powstać odpowiednik KOD-u ? Kto wie ?

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 12:06:33:

  miaukota,
  Ludzie gotowi na wszystko dla zdobycia/utrzymania wladzy byli, sa i beda - wszedzie. To, co sie zmienia, to uklad sil (termodynamik mowilby o przesuwaniu sie stanu rownowagi ;) ). W tej chwili ekstrema roznych barw ma w roznych miejscach na swiecie wiatr w zagle. Nie znaczy to jednak, ze sie dlugo na powierzchni utrzymaja.

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 12:14:32:

  Piesie. A czy pięć lat drugiej wojny światowej to było długo, krótko czy w sam raz ?

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 12:23:30:

  Acha, polecam ten artykuł Żakowskiego w ostatniej Polityce. Strona 14. Ubrał zgrabnie w słowa to, co mi już od dawna po głowie chodzi. Mianowicie: wchodzimy w wiek ciemności. Pewnie to stąd, że już dawno w zachodniej części świata wojny nie było i kolejnym pokoleniom mężczyzn po prostu odpierdala taka nuda i marazm. W pociągach wiozących młodych ogierów na fronty pierwszej wojny też śpiewano i cieszono się, wreszcie coś się kurwa dzieje !

  www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1654272,1,czy-model-panstwa-liberalnego-upadnie.read

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 12:57:41:

  miaukota,
  Moze i wchodzimy, ale nie jest powiedziane, ze wejdziemy.
  Żakowski ma oczywiscie racje, tylko nie ma co walkowac w kolko tego samego - ta mala k., to jest taki kieszonkowy assad/chomeini/łukaszenka/castro/czy-co-tam-jeszcze i ma zamiast mozgu dokładnie taka sama gnojowke, jak i tamci. Nie wiem tylko, dlaczego Żakowski pisze, ze dla pis, czy k. wazna jest suwerennosc (fragment ponizej). Jezeli w wierzy w to, co pisze, to znaczy, ze sam niczego nie rozumie. Ta mala k. ma gdzies "suwerennosc" - mianowicie tam, gdzie np. Ramzan Kadyrow "suwerennosc" Czeczenii.
  "Nie pocieszajcie się, iż PiS się opamięta, gdy straci prawo głosu w Radzie Europejskiej. W to mu graj. Będzie paliwo do nakręcania antyeuropejskich nastrojów. A jak Komisja wstrzyma środki europejskie, to dla prezesa jeszcze lepiej. Będzie biedniej, ale godniej. Dla PiS od pieniędzy ważniejsza jest suwerenność."
  Nie wiem, czy 5 lat WWII, to duzo, czy malo. Zwlaszcza, ze WWII roznie trwala dla roznych (we Francji WWII nazywa sie "wojną roku '40"; a Petin Francje uratowal). Dla Chinczykow i Japonczykow WWII zaczela sie wlasciwie w '31, a na dobre w '37.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 13:08:06:

  ... mialo byc Pétain (Philippe) ;)

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 13:19:03:

  Żakowski - tak przypuszczam - rzeczywiście niewiele rozumie. Chociaż czasem słuszne rzeczy pisze. Czy przemyślane, czy zasłyszane - nie wiem. Ale pamiętam, że przed wyborami bardzo nie podobało mu się "straszenie PiSem". Uważał, że to taka sama partia jak każda inna. Jeśli wygra, to ot, sobie porządzi. Różnicy wielkiej nie będzie.

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 13:19:57:

  Piesie.
  Oczywiście, że żadna tam suwerenność nic tu nie ma do rzeczy. Ale jedynowładztwo już jak najbardziej. Ja bym żadnego przeciwnika nie nie doceniał. Nawet tak pokracznego.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 13:43:04:

  muaukota,
  Calkowicie sie zgadzam i jestem jak najdalszy od niedoceniania (ze wesz jest mala, to nie znaczy, ze sie tyfusu plamistego nie dostanie).
  juli,
  Masz racje. Żakowski jest choragiewka na dachu, narobil duzych szkod (jak wielu innych) takim durnym (wykalkulowanym?) gadaniem.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 13:53:53:

  Zwykle, prymitywne bandziory - tak, jak te z zamachu w Paryzu. Wszyscy oni potrzebuja podpory ideologicznej/religijnej:
  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,19795126,bita-smietana-owoce-i-swastyka-szokujace-dzielo-cukiernika.html

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 14:08:52:

  Idą chłopcy z duchem czasu. Kolejny tort będzie z gustownym krematorium pewnie.
  Swoją drogą oni nigdy w swych lekturach historii nie dochodzą do bunkra pod kancelarią i do szubienic w sali gimnastycznej. Chudzinki.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 14:41:32:

  miaukota,
  Owszem, dochodza. Tylko ze majaczy im sie, ze sie zemszcza za te krzywde dziejowa i za wszelkie inne krzywdy (lufa na klasowce, Smolensk, przegrana z Widzewem, matka alkoholiczka-ojciec nieznany, itd - jednym slowem syndrom kaczynskiego) i ze teraz oni - nas. Pouczajace sa historie tych wszystkich francuskich zamachowcow z Charlie Hebdo i Bataclan: to jest drobna chuliganeria, wykolejency nie z wlasnej winy, zlodziejaszki, handlarze narkotykow, pijani miedzy jednym wyskokiem, a drugim, czasem w kiciu, czasem nie.
  A taki ksiaze Harry, to lepiej?
  content.time.com/time/specials/packages/article/0,28804,2076816_2076800_2076811,00.html
  Jeszcze inna rzecz, to ze zdobione torty weselne od zawsze byly w modzie. Niedawno odbieral ktos przy mnie (w Polsce) tort weselny z pracowicie odrobionym penisem; okazalo sie, ze "tak sie robi" :)))

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 15:01:55:

  Zdechnac ze smiechu :))))
  A pani Katarzynie Kukiele przyznac Odznaczenie Najwyzszego Uznania (co za Wentzl? szwab jakis?!):
  m.krakow.wyborcza.pl/krakow/1,106511,19795706,po-wizycie-prezydenta-w-krakowie-czy-jedzenie-z-mojego-koryta.html

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 15:20:28:

  Wielkie brawa dla pani Katarzyny! I medal za odwagę.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 15:56:35:

  Poniewaz ani moskwasadowa, ani ewka sie nie odzywaja, to musimy zadawalac sie tym, co mamy pod reka:

  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105405,19790276,samorzad-czy-sam-rzad.html

  jerzon 

  wczoraj

  Zarzut falszerstwa wyborczego jest bardzo powazny. Nie powinno to uchodzic PAD ani innemu czlowiekowi na sucho. Za kazdym razem, kiedy padnie taka wypowiedz powinna ona byc napietnowana rownie glosno jako klamstwo. PiS probuje zdelegitymizowc wladze samorzadow, tam gdzie nie rzadzi. Nie mpzna do tego dopuscic

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 16:52:44:

  Srebrny Krzyz Zaslugi za palme. Czy ktos tu wie, za co sie dostaje zloty?
  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,19796365,prezydent-andrzej-duda-w-lipnicy-zyczyl-spokoju.html

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 17:11:14:

  Złoty otrzymuje się za najgorętszą deklamację wierszyka sławiącego pana Prezesa. Może to brzmieć mniej więcej tak:

  www.youtube.com/watch?v=w7J2Nnl7Ano

  Tyle wystarczy.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 17:19:42:

  Szanowni Państwo, donoszę, że na kilka godzin zostałam oderwana przez przyjaciół od polityki, totalnie i bezapelacyjnie. Rany, można. ;))

  Chyba nigdy o tym nie pisałam, ale kiedyś dłuższą chwilę uprawiałam amatorsko strzelectwo sportowe. I dziś, po wielu latach przerwy, miałam okazję wyżyć się na strzelnicy biathlonowej ZKS Warszawa i poczuć w rękach słodki ciężar FX-a... To lepsze niż seks. :)

  A co tam w polityce? Chińczyki trzymają się mocno? ;))

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 17:30:21:

  Ewka.
  Przypomniał mi się "Dzięcioł" i Misia Waldek w wykonaniu Aliny Janowskiej. Dość niekomfortowo się przez moment poczułem, Moskwa, uważaj tam na siebie chłopie ! ;)
  Witamy rzodkiewki, pierwsze witaminy wiosny ! :)

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 17:58:16:

  @miau, a co - Gospodarz jakiś romansik na boku ma? No i na zdrowie, niech korzysta, póki tylko bokami siwy! :))))

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 18:17:10:

  Ewka.
  Facet przebywający w pobliżu kobiety sprawnie posługującej się bronią strzelecką nigdy nie może być pewny bezpieczeństwa i integralności swoich klejnotów rodowych ;) Jedna lekkomyślna uwaga, jedno źle skierowane spojrzenie i ni ma chopa. Historia zna takie przypadki ;)

 • kosmata_morda_irasiada napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 18:27:19:

  @pies...

  na moje oko Wentzl to nazwisko austriackie. Istnieje również imię Wenzel - to jest odpowiednik naszego ,,Wacław''.
  Wracam do dłubania.

 • andsol-br napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 18:43:28:

  Pan Jacek Żakowski lubi publikować. Bardziej niż myśleć, ale to nie tak rzadkie wśród dziennikarzy (proszę nie sugerować, że to za czasu pisu zaczęła się ta moda, wychowałem się w tym środowisku, a jestem starszy niż pis i podobne choroby ludowe).

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 19:13:46:

  andsol-br
  Bo jak to jest powszechnie wiadomo, dziennikarze zasadniczo nie przepadają za publikacjami swoich artykułów. A bywa, że są wręcz wrogo nastawieni do tego typu praktyk.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 21:58:09:

  KMI,
  A w czym dlubiesz? ;)
  www.nto.pl/wiadomosci/prudnik/art/4201909,niemyslowice-zrekonstruowali-slowianskie-lodzie-z-x-wieku,id,t.html
  Czy po to walczylismy, zeby Nasz Pan Prezydent jakiegos austriackiego Wentzla swoja niezlomna osoba zaszczycal?
  andsol, miaukota,
  Moim zdaniem od wygranej pisu dziennikarstwo jest coraz lepsze; dawniej w kolko tylko o tej cieplej wodzie pisali ;)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 22:11:30:

  Bardzo mi sie pani Kasia podoba:
  m.facebook.com/photo.php?fbid=1003851096323630&id=100000962488128&set=a.159461474095934.29777.100000962488128&source=11&locale2=pl_PL&refid=17

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/20 22:40:26:

  Kolejny pan dziennikarz się popisał. Na moje 1040 r. to mniej więcej połowa XI wieku.
  Po drugie. W latach mojej młodości w trakcie wakacyjnych wypadów na wieś widywałem takie na rzekach i stawach. Chłopi, znaczy, pływali w dłubankach z XI wieku czy co? Solidnie wydłubane. A i nam się zdarzało drągiem od dna odpychać. Czego to dzisiaj nie można ogłosić jako sukces.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/21 07:12:50:

  paradox,
  KMI powinien sie w tej kwestii wypowiedziec ;)))
  Tymczasem pis likwiduje i wygasza (w komentarzach wyjasnienie, dlaczego): m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,19797622,szkolne-rewolucje-to-bedzie-rok-najwiekszych-zmian-w-polskich.html

 • jael53 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/21 09:36:05:

  Tego "arbitrażu" wolę sobie nawet nie wyobrażać; to na 3 mile capi sabatami kumoch, przy których zrobienie testu jest wariantem wybitnie ulgowym.

  Póki się da, mimo pogody raczej podłej i mimo dnia pracy, myślę o ogrodzie. Kwitnie śliczniutka kalina wonna - ona tak ma, że bez żadnej osłony przechowała pąki od listopada. Nie rozkwitła w grudniu (jak zeszłego roku), ale mniej więcej 20. lutego. I kwitnie nadal, a nowych pąków przybywa. Powyłaziły tulipany i żonkile, kwitną krokusy i przebiśniegi; zapowiadają się fiołki. A mnie udało się namierzyć krzew, który dodam do towarzystwa tej kalinie - też kwitnie obłędnie wcześnie i pachnąco, a kwiaty ma nieco wyraźniejsze; nazywa się to cudo zimokwiat krzewiasty; i jego odkrycie cieszy mnie podobnie, jak krzewiasty wiciokrzew (który, choć ciężko się przyjmował, ma się bardzo dobrze).

  Kolejna kawa - i w drogę.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/21 10:59:50:

  jael,
  Ciagle sobie obiecuje, ze wykorzystam Twoje doswiadczenie ogrodnicze - tylko czas plynie za szybko ;)
  Szczesliwie plynie szybko nie tylko dla nas (dla tej k. i jego kumpli jeszcze szybciej, niz dla putina):
  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,19798727,galeotti-putin-nie-utrzyma-sie-przy-wladzy-dluzej-niz-5-lat.html

 • jael53 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/21 11:13:56:

  Piesie, o tym, co linkowałeś, pomyślę po pracy; a jeśli zechcesz o coś ogrodowego podpytać, to tylko się ucieszę.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/21 11:33:32:

  Maja problem z instalacja mobilna:
  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105402,19797380,ruchomy-pomnik-smolenski.html
  - najlepiej doradza im w Łodzi :)))
  youtu.be/mShHwZJmIUQ

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/21 13:04:41:

  @P.Ares
  Nie pierwszy to przypadek u nas w kraju. W Lublinie na Placu Litewskim stoi pomnik marszałka na kasztance. Też były jakieś perturbacje z pozwoleniem na postawienie. Rozwiązano je dokładnie w ten sam sposób. Przez nie związanie monumentu w podłożem. Kraków nie odkrył eureki.
  Szykują nam kolejne wozy Drzymały, jak kraj długi i szeroki.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/21 13:07:04:

  jael,
  Dzieki :) Na razie jestem kompletnie zarżnięty w pracy i ogrod musi poczekac :)
  Dla podniesienia nastroju dwa wywiady:
  wyborcza.pl/1,75478,19797338,kosciol-traci-wiarygodnosc.html
  wyborcza.pl/1,75478,19797338,kosciol-traci-wiarygodnosc.html
  :)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/21 13:14:37:

  Pomylkowao dwa razy ten sam link wkleilem. Ten drugi wywiad, to mial byc ten:
  wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,19797341,prof-turko-rzady-pis-to-dyktatura-ciemniakow-i-lizusow.html

  paradox,
  W pewnym momencie te ciemniaki dostana takiego kopa w dude, ze zrozumieja, co to jest mobilnosc. Mozna bedzie zaczac - dla treningu, od tego smiecia:
  krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,19799337,cezary-gmyz-atakuje-katarzyne-kukiele-potem-sie-wycofuje.html

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/21 13:28:36:

  Chyba juz moze zlozyc ten wniosek:
  wyborcza.pl/1,75478,19799928,kukiz-atakuje-pis-za-nepotyzm-i-zapowiada-mamy-gotowy-wniosek.html

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/21 13:56:23:

  Ta k. i caly pis nie ma zadnego pomyslu - na nic (zastepowac rzadzenie "wygaszaniem" dlugo sie nie da). W repertuarze calego tego cyrku mieli tylko jeden punkt programu: numer smolenski (opis numeru: biskupi siedza dokola areny i modla sie, zeby cyrkowki w barchanowych gaciach z trapezu nie pospadaly). Bilety wstepu trzeba jednak ludziom kupic, bo inaczej nie przyjda. Bilety w pierwszym rzedzie ( 500+, gornicy) sprobuje sie kupic z odzysku za wygaszone programy ekologiczne, modernizacyjne, itd. (potem trzeba putina bedzie pytac, czy moze pozyczyc; odpowiedz jest znana):
  wyborcza.biz/biznes/1,147751,19797601,program-wspierania-kopaln-plucami.html

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/21 14:45:11:

  Kościół nie traci wiarygodności, bo już od dawna jej nie ma.

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/21 14:53:55:

  Piesie.
  Gdyby nam żyłka pękła od nadmiernego emocjonowania się poczynaniami drobiu, rogacizny oraz trzody chlewnej (tej szczególnie), posyłam Ci mały poradnik pacjenta. Nigdy nie wiadomo kiedy się może takie coś przydać. Jak mawiał mój dziadek przed zgonem: na kogo wypadnie, na tego - bęc ! ;)

  www.youtube.com/watch?v=rztGfnfKXRE&t=7m48s

  P.S. Wiek tu nie ma nic do rzeczy ;)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/21 15:32:29:

  juli,
  To jest pewnie taka metoda na pocieszanie sie.

  miaukota,
  min. radziwill nam to zalatwi, jak tylko wyjdzie z szoku poaborcyjnego ;)
  on sie zna, bo na zdjeciach widzial:
  "- To, co wiemy na ten temat, poraża. Ja jestem w szoku, jest w tym wszystkim coś naprawdę strasznego - dodał w TVN 24 Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia. - Mamy jakiś problem cywilizacyjny w tej sprawie. Media mówią, że to było dziecko z zespołem Downa. W tym samym dniu odbywały się igrzyska osób niepełnosprawnych, widziałem na zdjęciach osobę z zespołem Downa."
  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,19797077,glosna-sprawa-aborcji-w-warszawie-prokuratura-sprawdzi-jej.html

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/21 15:45:33:

  Pan Konstanty, to niech on ten pan Konstanty, weźmie i policzy swoje kredyty. We frankach albo antonich, lub jarkach. Bo jego fotel, to on jest ściśle uzależniony od wyniku tego jego podsumowania. My to się możemy panie Ares spierać, o to, albo i tamto. I ja panu Ares rację przyznać mogę. Ale Downy to mnie pieniądz nie zrobią. Oni to się śmiać mogą. Ale kto zapłaci za breweryje pana Prezesa ? No ja pytam się, kto ?

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/21 16:46:29:

  miaukota,
  To jest bardzo dobre pytanie (jak mowia Francuzi) :)

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/21 17:31:21:

  Pan Ares to sobie śmiechu zażywa. Ale ja to bardzo mówię poważnie. Oni, te gałgany przeminą. Te głupie pomysły też ich przeminą. Ale Polska, ta nasza Polska, zostanie. I moje, i pana Aresa dzieci zostaną, i wnuki także. I one patrzeć jeszcze będą na draństwo to całe, niech im dobry Bóg oszczędzi tego. Czy ja kłopotów mam mało ? Ja się pytam ? A pan ?

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/21 18:04:32:

  miaukota,
  Nie ma co pytac, przeciez wiadomo. O, prosze bardzo Szanownego Miaukote, skad sie biora pieniadze (beda hufce pracy i forsy w brod):
  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105402,19801293,gminy-wykombinowaly-500-plus-zajma-sie-nauczyciele-znp-skarzy.html
  W pisowskim cyrku spadaja z trapezu barchanowe gacie... biskupi nie sa pewni, czy przymierzac, czy sie za nie modlic (gacie plyna w powietrzu przy dzwiekach orkiestry, jak niewinne duszyczki), czy sie modlic za gole du.y na trapezie... zezują niepewnie ku sufitowi... ;)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/21 18:40:23:

  Katarzyna Kukieła - czlowiek z charakterem:
  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105405,19802614,katarzyna-kukiela-zachowala-sie-jak-nalezy.html

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/21 19:15:40:

  @Szanowni, ech te Wasze przekomarzanki... A o najważniejszym zapomnieliśmy. O najważniejszym dniu, znaczy.
  www.youtube.com/watch?v=DYB9vI2sz7I

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/21 19:24:38:

  anumlik,
  jael nadmieniala, ze kwiatki juz pachna :)
  Dlaczego mamy tylko patrzec? Pocwiczyc przed lustrem - i do akcji! :)))

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/21 19:37:45:

  Piesie, zachowanie pani Kukieły oceniam identycznie jak Piotr Moszyński i jak Ty.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/21 19:55:06:

  juli,
  Dobrze by bylo np. wysylac jej wyrazy wsparcia na fb - ci, ktorzy na nim sa.
  A tu pisowskie cyrkowe gacie papierowe:
  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105402,19802677,prezes-spolki-skarbu-panstwa-pracownicy-na-msze-a-wielki.html

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/21 20:02:31:

  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105405,19802825,niepokorne-media-odkrywaja-list-michnika-do-kiszczaka-znany.html

  jasmin.11 

  23 minuty temu

  Znam ten list od 27 lat....Jestem dumny z takich patriotów, jak Adam Michnik, Władek Frasyniuk, Karol Modzelewski, ś.p. Jerzy Popiełuszko, Jacek Kuroń , Lech Wałęsa...itd..itp
  Wstyd mi za takich antypolskich łajdaków, jak J.Kaczyński, Macierewicz, Pawłowicz, Rydzyk, Ziobro, Kamiński, Sasin, Waszczykowski, Kempa, Duda, Szydło...itd...itp..!!!

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/21 22:25:05:

  ewka,
  Daj znac, co sie pod KPRM dzieje.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/22 07:20:51:

  @piesie, co najmniej do końca tygodnia będę całkowicie wyłączona z aktywności wokół KOD PP - sprawy osobiste-rodzinne. Nie ma mnie i na razie nie będzie na miejscu. Z tego, co wiem z przekazów mailowych [fb nie śledzę, nie mam czasu]: Andrzej i Dagmara wciąż głodują, fizycznie na razie czują się względnie nieźle, psychicznie bardzo dobrze. Pikieta będzie zlikwidowana, całe moce idą na utrzymanie wyłącznie głodówki. KOD PP odcina się definitywnie od KOD ->zmienił nazwę na "PP" - Ponad Podziałami [jednak do końca głodówki będzie utrzymana już znana i opatrzona nazwa KOD PP].

  Za ok. 2 tygodnie powinnam znów wrócić do obiegu, wtedy będę informować.

  Bywajcie zdrowi.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/22 07:33:36:

  ewka,
  Dzieki.
  Trzymaj sie i na razie :)

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/22 18:42:56:

  Lospremios, jesteś cała i zdrowa? Odezwij się.

 • lospremios napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/22 19:14:44:

  Bardzo dziękuję za pamięć
  Cała i zdrowa. Mój syn przylecial w niedzielę.
  Cały dzień sprawdzam znajomych. Pani w sklepie, pani fryzjerka, sąsiedzi - wszyscy do siebie piszemy.
  I cieszymy się, że 'u was w szystko w porządku", ale te 34 rodziny ...
  więć to nie radość, może ulga i złość...

 • lospremios napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/22 19:21:50:

  i nerwy mam w proszku.
  wygląda na to, ze miasto się nie podda takiej histerii jak po Paryżu. Jutro ma działać komunikacja, szkoły, te odcinki metra, które mogą.
  Wszystkich Belgów, z którymi rozmawiam, zachęcam do przemyśleń, co każdy z nas może zrobić, żeby mieć wpływ na sytuację. Jesli całe miasto nie zacznie się interesować każdympojedynczym człowiekiem w tych dwu zakazanych dzielnicach, będzie tylko gorzej. Trzeba przejąc wpływ na tych ludzi. Trzeba się nimi zająć, kształcić, sprawić, zeby zaczęli być potrzebni.
  Jakie oni mają zycie, skoro perspektywa raju (bez gwarancji) zachęca do jego przerwania???

 • lospremios napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/22 19:22:38:

  I przepraszam za literówki.

 • jael53 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/22 20:20:41:

  Jakoś nie miałam odwagi odezwać się. Juli, dzięki, żeś przerwała zaklęte milczenie. Lospremios - literówki to najmniejszy kłopot (właśnie poprawiam, bo też trochę łapki się trzęsą). Piszesz z centrum tragedii, a jednak Twój głos jest głosem rozsądku.

 • mambo_italiano napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/22 20:26:54:

  www.dw.com/pl/komentarz-dzie%C5%84-terroru-w-brukseli/a-19134551

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/22 21:09:08:

  W związku z tym, co napisała Lospremios, przypomniała mi się taka myśl Antoine de Saint-Exupéry:
  "Czy nie lepiej byłoby zamiast tępić zło szerzyć dobro?"

 • lospremios napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/22 21:19:42:

  Jael,
  bardzo się staram kontrolować myśli. Boję się, że jak strach i nienawiść we mnie wybuchną, to już się nie uspokoję.

  Miałam dzis rano załatwiać sprawy papierkowe na Schumanie. Lenistwo wzięło górę.

  Bardzo mądry komentarz załączyłaś- dziękuję. Jeśli tym razem nic nie nie wydarzy, to powoli zmierzamy ku końcowi.

  A zresztą, popatrzcie jak w Polsce ludzie podzieleni. Jak sie opluwają, jak nienawidzą. Od słów do czynów droga krótka - skoro można uderzyć krzyżem dziennikarza, życzyć komuś śmierci (bezkarnie), to można i bombę podłożyć, jeśli sie bardzo w coś wierzy...

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/22 21:29:11:

  www.youtube.com/watch?v=ooOFIMVFET0

 • lospremios napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/22 21:54:21:

  Ju-li - Siostro,

  bardzo dziękuję :)
  K.

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/22 22:42:50:

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19805834,lider-niemieckiej-skrajnej-prawicy-uderzyl-autem-w-drzewo-zycie.html#Czolka3Img

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/23 08:04:47:

  Dzien dobry,
  Wszyscy chcielibysmy "cos" zrobic. To, co powinnismy zrobic, to starac sie zrozumiec, skad sie takie zjawiska biora. Wbrew pozorom mechanizmy powstawania zbiorowych psychoz (np. kaczyzm niedaleko szukajac) nie sa proste - wiec i zwalczanie ich jest trudne. Akurat wczoraj, jeszcze przed wydarzeniami w Brukseli, sluchalem rozmowy specjalistow od terroryzmu. Byla tam mowa o tym (rozmowa dotyczyla przede wszystkim Francji i Belgii), ze elektoraty w roznych okregach wyborczych budowane sa przez poszczegolnych burmistrzow (merów, czy jak tam gdzie zwal) z okreslonych wyborcow - klientow. W ten sposob moze powstac lokalna wspolnota o charakterze mafii - nie do spenetrowania przez policje, ani zadne sluzby. W tej chwili problemy sa z "islamistami", ale przed nimi byli inni (najrozniejsze Czerwone Brygady, ETA, itd, itp). Pomysly politykow na walke z bandziorami (w tej chwili "islamskimi"; oni sa tacy sami mahometanie, jak kaczynski chrzescijanin) sa podporzadkowane logice najblizszych, demokratycznych (!) wyborow, a najglosniej "łapac zlodzieja" krzycza ci, ktorzy licza na najwieksze zyski polityczne (fachowcy dzialaja bez rozglosu). Przykladem takich demagogicznych pomyslow jest odbieranie obywatelstwa (idiotyczne, niewykonalne). Bylo to walkowane we Francji z wielkim wrzaskiem przez pare miesiecy dzien w dzien i w koncu zapadla cisza. Powoli problem zostanie rozwiazany, ale wymaga to czasu, pieniedzy, szkolenia i zatrudniania ludzi, nowych technologii, nowych regulacji prawnych. Na marginesie dodam, ze z jednym degeneratem-morderca (chrzescijanin?) latami nie mozna sobie czasami poradzic (tez ze wzgledow przede wszystkim politycznych): pl.m.wikipedia.org/wiki/Marc_Dutroux

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/23 08:29:06:

  miaukota,
  Czeka na Ciebie drobna robotka asenizacyjna ;)

 • jael53 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/23 10:43:58:

  Lospremios - tylko ciepło o Tobie myślę. I zastanawiam się nad zdaniem, przypomnianym przez Juli. To jest ta przeklęta uroda 'walki ze złem", ze ona w zasadzie niewiele wymaga, poza darciem gęby. A od paru lat i tego nie trzeba - wystarczy, nie ruszając rzyci z fotela, rozsiewać jadowite słowa i mieć poczucie "słuszności moralnej". Dobra tak się rozsiewać nie da - to zawsze jest coś konkretnego do zrobienia, ktoś do wysłuchania, co skutkuje znowu czymś do zrobienia... nawet gdy będą to jakieś dokumenty do wypełnienia, to i tak trzeba przynajmniej łeb otrzeźwić, sprawdzić, czy dobrze się wie, jak to ma być wpisane. A w innych okolicznościach jednak tę rzyć z fotela dźwignąć; czasem zrobić korektę budżetową, żeby znaleźć miejsce na czyjś posiłek - słowem, fatyga spora. Inaczej się jednak nie da.

  Piesie - kto poza takimi mamutami i rarogami pamięta RAF, ETA albo Irlandczyków? Zauważ, jakkolwiek by komentowano oficjalnie zagrożenie terroryzmem, tego całkiem oczywistego nawiązania nie ma! I coś mi się zdaje, że nie jest to ignorowanie przez przypadek - nie sami nieopierzeńcy komentują, żeby ten przypadek miał być tak konsekwentny.

 • mambo_italiano napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/23 11:24:33:

  Juli, w tej gazecie jest mnóstwo art w podobnym tonie:
  www.wort.lu/en/community/a-new-start-in-luxembourg-asylum-seekers-reporting-on-asylum-in-luxembourg-5641bae70da165c55dc4ce08

  Jednak uważam, za innymi, światowymi mediami, że czas przestać gadać i podjąć rękawicę. Czas sprawić by urzędy w całej Europie były świeckie [wtedy padną religijne mafie] i w końcu najwyższy czas uszczelnić granice, żeby przekroczył je tylko ten, na którego czekamy. Inaczej wszyscy, którzy maja cokolwiek do powiedzenia w polityce światowej sie od Europy zwyczajnie odwrócą - nikt nie będzie się układał ani pomagał niedołęgom.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/23 12:44:47:

  lospremios,
  Pozdrowienia, trzymaj sie :)

  jael,
  Ludzie w ogole latwo zapominaja, a trudno kojarza. Prasa przeznaczona dla szerokiego ogolu z definicji slizga sie po powierzchni, a do tego nastawiona jest na sprzedaz i zysk. Niestety dotyczy to nawet Wyborczej: co tu na przyklad robia tak kretynskie tytuly, jak: "Państwo Islamskie grozi kolejnymi zamachami: "To, co nadchodzi, będzie jeszcze gorsze"", czy "Zamachy w Brukseli. To jeszcze nie koniec! - powtarzają mieszkańcy", oprocz nabijania kabzy?
  Calkowicie sie z Toba zgadzam w kwestii dzialalnosci u podstaw :)

  mambo,
  Pytanie, w jaki sposob, technicznie, to sprawic. Poza tym, symbolika religijna moze latwo zostac zastapiona inna - jakims dzieciatkiem Lenin (pamietacie? tanio chodza te znaczki: allegro.pl/zestaw-2-x-czerwona-gwiazda-dzieciatko-lenin-zsrr-i5938683236.html ), czy czym tam i mafia moze na niej dojechac do wladzy ku zaskoczeniu wszystkich dokola. Pomyslalby ktos rok temu, ze haslo "zmiana" wyniesie pis do wladzy (wiekszosci glosujacych na kukiza, korwina, i roznych skunksow wlasnie jakas mglawicowata zmiana-pierestrojka po łbach chodzila; pis chytrze dopowiedzial "dobra")?

  Dla rownowagi glos rozsadku :)
  wyborcza.pl/1,75478,19810159,cimoszewicz-kaczynski-ponosi-odpowiedzialnosc-za-sprawstwo.html

 • mambo_italiano napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/23 13:14:13:

  Piesares, jak? Zacząć od największej siły, od mediów, promować świecki światopogląd etyczny jako najszerzej pojętą 'religię' pokoju. Reszta 'wyjdzie w praniu'. Nie będzie łatwo, ale to jest jakaś droga. I formalnie zakazać zajmowania stanowisk administracyjnych przez jakichkolwiek 'wyznawców', począwszy od najwyższych, ekhm.. Wszędzie.
  I granice. Ziemia planetą ludzi, ktoś powie. No pewnie, ale dopiero wtedy, gdy wszyscy ludzie będą przestrzegać prawa. Zatem najpierw Europa, potem reszta świata. Bo tu jest mój dom, który rozmaici wyznaniowi bandyci próbują rozwalić na różne sposoby.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/23 13:42:22:

  mambo,
  Francja jest krajem laickim, nie mam co do mediow z ta sprawa chodzic, bo jest odfajkowana ;)
  Jak sie jednak zabrac do tego, zeby zakazac zajmowania stanowisk przez wyznawcow tego, czy owego, to przyznam, ze nie wiem (a jak sie taki skubaniec nie bedzie po dobroci chcial przyznac, ze jest wyznawca?) ;)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/23 13:44:22:

  miaukota,
  Ten z alzheimerem jeszcze dycha - czy moglbys go? ;)

 • mambo_italiano napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/23 13:46:37:

  Piesares, ano;) Ale nie będzie już mógł w imię Najwyższej Istoty/Proroka itp nawoływać do niczego. Na pewno coś zrobić można. Przeciez nie wszyscy jesteśmy zaczadzeni
  Tu coś na otarcie łez
  wyborcza.pl/1,75478,19810159,cimoszewicz-kaczynski-ponosi-odpowiedzialnosc-za-sprawstwo.html

 • andsol-br napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/23 13:52:03:

  Piesares, co do degeneratów mordujących masowo to chyba jest niemało przypadków gdy okazuje się, że systemy prawne mają olbrzymie trudności z poradzeniem sobie z przypadkami, które wydają się oczywiste. Chodzi mi w tej chwili o dwóch medyków, którzy odesłali na inny świat o wiele więcej osób niż wrzeszczący "Allah jest wielki" pokręcony młody człowiek. Jeden, Harold Shipman, przynajmniej został osadzony. A drugi, Jayant Patel, wyślizgnął się cało. I kto wie czy nie odbiera państwowej emerytury.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/23 14:02:03:

  mambo,
  Do czego oni sie beda/nie beda odwolywali, to ch.. z nimi ;)))
  A lzy ocieramy tym samym (pare postow wstecz) ;)))

  andsol,
  No wlasnie....

  Przeciez wiadomo, ze specjalistą od czarne-biale jest k.:
  "W życiu każdego człowieka uczciwego, Panie Generale, przychodzi taki trudny moment, kiedy za proste stwierdzenie faktu: "to jest czarne, a to jest białe trzeba drogo płacić. ""

  A na powaznie, to sie tego listu powinnismy na pamiec nauczyc:

  Cały tekst: wyborcza.pl/1,75968,19810420,michnik-do-kiszczaka-to-nie-ja-dzis-jestem-wieziony-to-polska.html#ixzz43jK8NikM

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/23 14:16:32:

  miaukota,
  Zlazlbys na chwile z tego słupa energetycznego, czy gdzie tam siedzisz i porzadek zrobil, bo jak nie, to trzeba bedzie po specjalistow dzwonic ;)
  bazaro.com.pl/sprzatanie-dezynfekcja-po-zmarlym-zgonie-wypadku-aid-359448

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/23 14:39:46:

  Na ministra go, pasuje do reszty jak ulał:
  "Przysięga lojalności odbyła się w kaplicy niedaleko Alicante, a później powtórzona w Licheniu."

  Cały tekst: bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/1,48722,19810784,gangsterzy-przysiegali-w-licheniu-na-wiernosc-szefowi-gangu.html#ixzz43jW6GqW0

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/23 14:47:29:

  Skoro juz o dewiantach mowa:
  wyborcza.pl/duzyformat/1,151085,19774876,legion-molestowanych-najwstydliwszy-sekret-meksykanskiego-kosciola.html

 • mambo_italiano napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/23 14:57:47:

  Piesares, List skopiowałam. Wydrukuję i rozdam.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/23 15:07:45:

  mambo :)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/23 15:32:58:

  Nie zapominajmy, ze trwa głodówka pod KPRM....

 • mambo_italiano napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/23 15:43:35:

  Piesares. Andsol. Ze zbrodniami krk próbuje się rozprawić papież Franciszek, ze zbrodniami lokalnych bandziorów - sądy, za to by działały one jak należy odpowiadamy wszyscy, ale kto chronił muzułmańskich terrorystów? Inni muzułmanie. Kto niemal wyrugował Belgów ze szkół/urzędów/policji/gminnych urzedów itp? Muzułmanie. Kto przejmuje krok po kroku stanowiska w KE? Muzułmanie [proszę sprawdzić, kto może, popytać znajomych w Brukseli]. I to nie ci z Albanii. Nigdzie nie znalazłam info o akcji muzułmanów europejskich przeciw muzułmańskim bandytom. Policjant- muzułmanin pod Bataclan, zginął chyba. Jeden, może kilku, ale wobec panującej atmosfery wrogości albo wykażą się zbiorowo solidarnością w walce z bandytami, albo staną sie obiektem nienawiści. W końcu nawet Belgowie nie wytrzymają.

 • mambo_italiano napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/23 15:56:20:

  I czytałam:
  Zamachowcy z Brukseli świadczą o muzułmanach nie bardziej niż faszyści z ONR świadczą o Polakach. Prawdziwe, przewrotne braterstwo łączy zamachowców z faszystami, a nie faszystów z Wami czy zamachowców z muzułmanami. Łączcie wysiłki z tymi, którzy przemocy się sprzeciwiają tak samo jak Wy.

  Cały tekst: wyborcza.pl/1,95892,19811400,przemoc-na-ktora-jest-przyzwolenie-szybko-staje-sie-sposobem.html#ixzz43jp03CY1

  To jest zjawisko niepojętego otumanienia, ten cały onr. Wypatruję kiedy zajmie się nimi sąd

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/23 16:21:42:

  mambo,
  wyborcza.pl/magazyn/1,151482,19787454,paramilitarni.html

 • miaukota napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/23 16:27:47:

  Piesie. Do usług. Wymiotłem to robactwo. Takich dziadów chyba jeszcze za mojej pamięci tutaj nie notowano, srallahu srakbar !, no kurwa, nie przypominam sobie ? Proszę mi zgłaszać tego typu przypadki na bieżąco. Jestem otwarty na nowe wyzwania. To pewnie jakaś nawiedzona gimbaza.

  www.youtube.com/watch?v=92d9IfSTJpc

 • mambo_italiano napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/23 17:02:39:

  Piesares, ja nie mam wątpliwości co to jest i że to coś powinno być ścigane z urzędu. Problem polega na tym, że mało kto tak sądzi. Co się porobiło z mózgami słabo wyedukowanych mięśniaków, jeśli je w ogóle kiedyś mieli? Kto odpowiada za takie zagubienie młodych ludzi? Skąd u nich taki głód, że żywią się padliną? Przerażające. I to nie tylko u nas. Dlatego myślę, że jeśli terror islamski będzie narastał, a sami muzułmanie nic z tym nie zrobią, nie pokażą, że sa po naszej stronie to będzie niedługo wszystko jedno czy ktoś się modli czy nie ani jaka ma skórę.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/23 17:14:03:

  miaukota,
  Dzieki :) To ten sam, tylko pod nowym, oryginalnym nickiem - po talencie pisarskim poznaje;)))
  PS. Link otworzylem, ale zaraz zamknalem ;)

  mambo,
  Oni robia, owszem, i to bardzo duzo. Tyle, ze trzeba glebiej wejsc w te wszystkie sprawy (nie sa to historie z pierwszych stron gazet). Na porzadku dziennym sa takie wystapienia: ""El Pais" publikuje na swoim Instagramie zdjęcia belgijskich muzułmanów, którzy zebrali się w miejscu zamachów z kartkami, na których napisali: "Nie w moim imieniu"" (wyborcza.pl/relacje/14,126862,19803663.html ).

 • mambo_italiano napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/23 17:22:00:

  Piesares, widziałam te zdjęcia, widziałam też tych z przeprosinowymi kwiatami w Kolonii, wiemy, że nie o to chodzi. Nie o symbole, ale o dzieło.
  To nie jest moja ulubiona gazeta, ale tym razem ma rację:
  "We must not accept this terror as part of our everyday. We must look for strong leadership and implement obvious solutions"

  Read more: www.dailymail.co.uk/news/article-3506043/KATIE-HOPKINS-hell-solidarity-Europe-willing-accept-Muslim-terror-simply-new-normal-t-afford-stay-it.html#ixzz43kA9ZHlV
  Follow us: @MailOnline on Twitter | DailyMail on Facebook

 • andsol-br napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/23 18:30:20:

  Piesares, co do linki dotyczącej chrystusowego legionisty Maciela, jest w tekście coś dziwnego. Może to strzałka czasu i my o tym nie wiemy, a może alternatywne następstwo czasów, sztuka trudna do opanowania w GW:

  Antonia Mirabal dowiaduje się, że zmarły przed laty jeden z najważniejszych księży Legionu Chrystusa leży ciężko chory...

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/23 19:37:43:

  mambo,
  Wiadomo, ze nikt normalny "na umysle" nie uwaza, ze nalezy sie przywyczaic do zamachow terrorystycznych.

  andsol,
  ;))))

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/23 19:39:31:

  Jeszcze jeden "cimoszewicz" na dzisiaj ;)
  wyborcza.pl/politykaekstra/1,151669,19808495,zdrada-czy-patriotyzm.html

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/24 04:42:22:

  Blaszczak wprowadza rozne "rozwiazania" (wiadomo, do czego im beda potrzebne):
  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105402,19814153,mamy-projekt-ustawy-antyterrorystycznej-agencja-bierze-wszystko.html

  ktl

  godzinę temu

  @majak
  U podstaw tragedii hitlerowskiego totalitaryzmu leżało pełne podporządkowanie propagandy i informacji celom partii nazistowskiej, realizowane przez Josepha Goebbelsa oraz obezwładnienie demokratycznych procedur na mocy Dekretu o ochronie narodu i państwa" z 28 lutego 1933. W obecnej Polsce, będącej już własnością jednej partii dokonuje się podobny proces: nowa ustawa o Trybunale Konstytucyjnym wyłącza ten organ demokratycznego państwa, umożliwiając władzom nieskrępowane łamanie prawa w majestacie nowostanowionego prawa. Obecnie, pod pozorem działań antyterrorystycznych- jak w Niemczech 1933 roku w reakcji na podpalenie Reichstagu- wprowadzić zamierzają rozwiązania prawne, wykraczające nawet dalej, niż represyjne postanowienia hitlerowskiego dekretu. A przypominam: Od publikacji tego dekretu, sukcesywnie przedłużanego w następnych latach po rok 1945, Niemcy stały się państwem stanu wyjątkowego

  ktl 

  2 godziny temu

  Przy takich zapisach, Dekret o Stanie Wojennym był wyrazem demokratycznych dążeń narodu. To już odpowiednik Verordnung zum Schutz von Volk und Staat- wkrótce wszyscy przeciwnicy PiS będą mogli zostać potraktowani, jak terroryści.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/24 04:44:04:

  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105402,19814259,ktorzy-parlamentarzysci-wezma-500-zl.html

  ktl 

  godzinę temu

  Od wybranych przeze mnie posłów wymagam szczerości w takich sprawach. Osobiście uważam, że bezwzględnie powinni brać pieniądze, które im się należą. I w żadnym wypadku nie przyjmować nienależnych. A każda inna odpowiedź jest dyskwalifikująca!

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/24 05:04:57:

  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105405,19814159,wojna-marszalka-z-trybunalem.html

 • lospremios napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/24 12:18:49:

  @Piesaresie,
  dzięki za linka do artykułu o parlamentarzystach i 500+.
  Odpowiedź posła Jaskóły ... bezcenna :). Obśmiałam sie jak norka.

  Ale główny temat artykułu -transparentność wybranej władzy- przynosi smutne rozważania... Kompletny brak myślenia obywatelskiego i jakiegokowiek poczucia zobowiązania wobec wyborców.


 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/24 16:48:46:

  lospremios,
  Tu bardziej optymistycznie:
  wyborcza.pl/1,75968,19814120,brawo-kukiela.html#TRNajCzytSST

  WSZYSCY MUREM ZA PANI KASIĄ!!!!

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/24 16:49:56:

  literówka była:
  WSZYSCY MUREM ZA PANIĄ KASIĄ!!!!

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/24 17:10:47:

  BREAKING NEWS!!!!!!!!!!!!
  NIEZWYKLE WYDARZENIE (znowu beda maszerowac) ;)))

  wyborcza.pl/1,75478,19817869,rocznica-katastrofy-smolenskiej-znamy-plan-obchodow.html

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/24 17:12:28:

  Cierpliwoscia i praca :)
  wyborcza.pl/1,75478,19815224,sondaz-millward-brown-dla-faktow-pis-lekko-w-dol-razem-w-sejmie.html

 • lospremios napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/24 19:22:07:

  Tak, O pani Kasi czytam regularnie i trzymam za nią kciuki :) bardzo dobrze temat ujęła. Aż im zaczęło opadać (że tak powiem), czego sondaże już dłużej ukrywać nie są w stanie...

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/24 19:46:05:

  Sensowne i wywazone:
  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,132921,19808478,mucha-oni-wyprowadza-nas-z-unii.html

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/24 21:23:40:

  Kobiety w rządzie PO-PSL miały ciężko. Na ministrę Muchę wylewano wiadra pomyj, a jeszcze więcej na Ewę Kopacz, zarówno wtedy, gdy kierowała Ministerstwem Zdrowia, jak i potem całym Rządem RP. Cenię ją ogromnie, choćby za to, co robiła po katastrofie smoleńskiej. Jak już nie miano się do czego przyczepić, to zarzucano "brak charyzmy". A co to jest ta charyzma? Premier ma być kompetentny, zdecydowany, pracowity i uczciwy. Ewa taka jest. Teraz mamy paru "charyzmatycznych": ministra wojny, nadprokuratora, niezłomny długopis, a także wielce charyzmatycznego świętego Jarosława, o którym pisze Jerg w swojej sadze o Zakonie P&S. I co z tego?

 • jerg2 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/25 00:10:01:

  Juli, nie wspomniałaś o PBS ;)
  A może ona już złożyła wypowiedzenie, bo czuje pismo nosem?

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/25 05:54:49:

  juli, jerg,
  Nowoczesna chyba kariery nie zrobi, a w kazdym razie przeciwwagą dla pis nie jest i nie bedzie. Jedyną partią polityczną, ktora bedzie mogla stanac do walki z pisem, jezeli sie pozbiera, jest PO.
  Wieksze szanse na odegranie waznej roli spolecznej i politycznej, niz Nowoczesna ma KOD.

  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105402,19820291,petru-jedzie-w-polske.html
  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105402,19820285,kod-wlasne-media-i-powiaty.html

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/25 09:27:30:

  Jergu, Broszki to mi nawet trochę żal. Biedna kobiecina.

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/25 09:47:47:

  Juli,
  Mnie jej nie żal. Ponosi odpowiedzialność i powinna się z tym liczyć. Ona tylko wygląda na ofiarę. Jest w szeregach Pis od dawna, była zawsze pyskatym zagończykiem. Zna ich kłamstwa na wylot. Odpuśćmy sobie politowanie.
  Co do Ewy Kopacz mam te same oceny. Jednak zbyt rozdygotana, i na końcu pokornie prosiła o głosy. To też przyczyniło się do porażki. Nie jest rasowym politykiem. Jednak na końcu walczyła tylko ona. Brak przywódcy po stronie opozycji. Gwiazda Petru blednie. Wygadany szołmen, bez głębi. Nie jest to polityk klasy Cimoszewicza.

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/25 09:48:17:

  Juli,
  Mnie jej nie żal. Ponosi odpowiedzialność i powinna się z tym liczyć. Ona tylko wygląda na ofiarę. Jest w szeregach Pis od dawna, była zawsze pyskatym zagończykiem. Zna ich kłamstwa na wylot. Odpuśćmy sobie politowanie.
  Co do Ewy Kopacz mam te same oceny. Jednak zbyt rozdygotana, i na końcu pokornie prosiła o głosy. To też przyczyniło się do porażki. Nie jest rasowym politykiem. Jednak na końcu walczyła tylko ona. Brak przywódcy po stronie opozycji. Gwiazda Petru blednie. Wygadany szołmen, bez głębi. Nie jest to polityk klasy Cimoszewicza.

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/25 09:49:32:

  Przepraszam, komentarz pojawia się jako niewysłany. Klikam i są dwa razy.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/25 10:10:02:

  Po chrzescijansku wywalą go po swietach:
  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,19820814,dariusz-jaworski-zostanie-nowym-szefem-instytutu-ksiazki.html

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/25 10:16:16:

  Policja belgijska dostala w grudniu dokladna informacje o miejscu pobytu jednego z terrorystow. Nigdy nie przekazala jej antyterrorystom. Notatka "wyplynela" wczoraj....

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/25 10:18:49:

  Anne, Cimoszewicza szkoda, może wróci do aktywnej polityki. Może dałby się namówić do kandydowania w wyborach prezydenckich?
  Co do BS ("P" pomijam, bo co to z niej za premier) masz rację. Ja mam jednak wrażenie, może mylne, że ona nie do końca zdaje sobie sprawę, w co wdepnęła. Są takie kobiety, "ratowniczki mężczyzn", które do końca będą trwały przy pijaku i broniły krzywdzącego ją i dzieci bandziora. Ona taką rolę pełni przy Kaczyńskim.
  Ewa: jej nerwowa postawa w kampanii wynikała z tego, że opuścili ją ludzie z własnej formacji. Najwięcej słów krytyki i lekceważenia dostała od swoich. :((
  Co to jest "rasowy polityk"? Odporny, niewrażliwy gracz? Szachista? Pokerzysta? Kunktator? Może. Prostolinijność przegrywa? Jeżeli ją docenimy i wesprzemy - wygra.

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/25 11:13:10:

  Juli, E.K. cały czas wspierałam. Szanuję ją też za ogromny hart i pracę po Smoleńsku. Jednak ona się nadaje do cywilizacji a nie do barbarzyńców.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/25 11:18:51:

  www.facebook.com/AkcjaDemokracja/photos/a.306345959488988.1073741828.277892342334350/338869992903251/?type=3&theater

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/25 11:28:53:

  Rozmowa z Pendereckim:
  wyborcza.pl/1,75475,19821189,krzysztof-penderecki-krol-ubu-jest-bliski-temu-co-dzieje.html

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/25 11:42:33:

  O zamachach terrorystycznych - statystyki:
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19811668,kto-najczesciej-pada-ofiara-dzihadystow-5-faktow-o-terroryzmie.html

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/25 11:49:00:

  Gdy by sie cos w Polsce wydarzylo - cokolwiek - to "sluzby" (agent Tomek?) nie beda wiedzialy, czy gacie naciagac, czy zegarek nakrecac:
  wyborcza.pl/1,75478,19815314,schetyna-o-projekcie-ustawy-antyterrorystycznej-pis-putin.html#TRrelSST

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/25 14:19:04:

  Nie mozna wykluczyc, ze piskatolski system zostanie rozsadzony od srodka - tak, jak to bylo z PZPR (Wielkanoc jest, czas nadziei ;) ):
  wyborcza.pl/1,75478,19822941,ksiadz-wytknal-polakom-nie-chcecie-pomoc-uchodzcom-wasza.html

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/25 19:48:42:

  Beata Szydło wywiesiła białą flagę i jako pierwsza premier na świecie poddała kraj woli terrorystów:

  Cały tekst: wyborcza.pl/0,0.html#ixzz43wT5XfXq

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/25 19:50:06:

  Ksiądz do Polaków: "Nie chcecie pomóc uchodźcom? Wasza wiara nic nie jest warta":

  Cały tekst: wyborcza.pl/0,0.html#ixzz43wTQjoyn

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/25 19:51:46:

  Panie i panowie, faszyzm jest blisko:
  wyborcza.pl/1,75968,19820269,panie-i-panowie-faszyzm-jest-blisko.html

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/25 20:09:20:

  Mili Wszyscy

  Dobrych świąt. :)
  Jako ateistka nie będę się spinać na przekazy ewangeliczne, ale wszystkim z serca: dobra, dystansu, nadziei, zdrowia, wyluzowania i pauzy od zwariowanej rzeczywistości. Zielone już całkiem zuchwale wychyla ryjki z pąków, robi się ładnie.
  Bardzo, bardzo czekam na kwitnącą wiosnę. To moja ulubiona pora roku, nic nie jest tak obłędne jak mój ukochany jaśmin w fazie kwitnienia. Mam taki mój krzew w żoliborskim Parku Żeromskiego, każdej wiosny nurkuję weń całą gębą. :))


  PS.
  @Szefie albo @miau, brać się za miotły!

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/25 20:15:48:

  ewka,
  Przysypalem go troche, zeby mniej cuchnelo ;)

  Ja rowniez zycze Wam wszystkiego dobrego i milego :)

 • jerg2 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/25 20:33:46:

  Teraz bardzo fajnie kwitnie dereń jadalny. Nie ma jeszcze liści, a cały w żółtych kwiatkach. Sąsiedzi pytają mnie, skąd mam taką wczesną forsycję ;)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/25 21:10:02:

  jerg,
  Pszczolka sie krzata, nalewke bedzie robila ;)
  archiwum.allegro.pl/oferta/deren-jadalny-60-70cm-cornus-miododajny-na-nalewki-i5443799957.html

 • jerg2 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/25 21:18:35:

  Piesaresie, mój dereń ma 4 metry wys. i muszę go stale ciąć, ale zaczął mi owocować chyba dopiero po pięciu latach od posadzenia; kupiłem go w jednej z krakowskich szkółek; owocuje tak sobie, ale nalewki robię ;)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/25 22:27:54:

  jerg,
  Jezeli pszczolki maja co na nim zbierac, to jest dobrze :)

  A tu co za rozczarowanie - pszczolek bedzie za malo :)))
  natemat.pl/175495,marszu-poparcia-dla-rzadu-nie-bedzie-pis-sie-policzyl-i-wyszlo-mniej-niz-zapowiadany-milion

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/25 23:05:55:

  warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,19825439,kolejna-manifestacja-kod-w-niedziele-wielkanocna-zapraszamy.html

  A tuż obok, kilka metrów dalej, pod tym samym KPRM, wciąż będzie w namiocie głodujący Andrzej.

  Co trzeba mieć we łbie, by chcieć pojawić się w tym miejscu z garem żuru dla ludu?

  No comments.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/26 08:02:30:

  ewka,
  Oburzanie sie na KOD jest bledem. Mysle, ze jedyne co PP moze zrobic, to probowac wykorzystac akcje KODu - bez krytykowania ich, do naglosnienia glodowki.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/26 08:13:40:

  Żadnych polemik, żadnych interesow partyjnych (opozycyjnych), cisza ma byc i spokoj, a jak ktos chce sobie pogadac, to z p. Bogiem, po oplaceniu licencjonowanego posrednika (przeciez k. juz mowil - nie dotarlo?):
  m.krakow.wyborcza.pl/krakow/1,106511,19822196,kard-dziwisz-sprawa-ojczyzny-jest-wazniejsza-od-interesow.html

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/26 08:14:48:

  @piesie, ja się oburzam prywatnie. Bo mnie telepie; i nie pisz proszę, że to "błąd". To jest rzecz zasad, kultury, empatii.

  A co, jako PP, z tym zrobimy, to już inna rzecz. Np. poczęstujemy się, a potem zlejemy do gara i zawieziemy potrzebującym. Nagłaśniając rzecz.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/26 09:00:08:

  ewka,
  To jest blad w sensie politycznym.
  Miedzy KOD i PP jest wojna (deklaracje PP o checi wspolpracy niczego tu nie zmienia; dla KOD aktem agresji jest np. logo KOD PP na ulotce dotyczacej glodowki - to chyba oczywiste). Im mniej sie to bedzie rzucalo w oczy, tym lepiej dla wszystkich.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/26 09:14:31:

  @piesie, nie zgadzam się.
  To jest zaczepka wobec nas. I to parszywa. Z naszej strony braka działań "wojennych".
  Szyld KOD PP jako akt agresji? No raczysz żartować...
  Ja tylko delikatnie wspomnę, że Andrzej Miszk i Jacek Parol, są współzałożycielami KODu, są także we władzach rejestrowych Stowarzyszenia KOD [!!!].
  A więc jak najbardziej, wręcz ontologicznie, są KODem.

  A szyld KOD PP utrzymujemy już tylko dlatego, by - w fazie płynnego przechodzenia w samo PP - nie mieszać w przekazie społecznym i medialnym.

  Zmykam robić kilometry w deszczu. :)

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/26 09:17:39:

  @pies, szyld KOD PP przy głodówce, oczywiście.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/26 09:26:21:

  ewka,
  Sprobujcie wczuc sie w logike KODu: jezeli rzeczywiscie zrobicie tak, jak piszesz, to bedzie to potraktowane, jak prowokacja. I oni tez to naglosnia - ze swojego punktu widzenia. PP bedzie na straconych pozycjach. Przemyslcie sprawy na spokojnie.
  "potem zlejemy do gara i zawieziemy potrzebującym. Nagłaśniając rzecz."

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/26 09:31:07:

  ewka,
  Ja to wszystko rozumiem. Tyle tylko, ze Wasze argumenty (KOD PP / PP) KODu nie interesuja - to chyba oczywiste; a wszystkich pozostalych jeszcze mniej.

 • jael53 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/26 12:46:59:

  Szanowni; następna ateuszka pośpiesza do Was z życzeniami, serdecznościami i wirtualnym plackiem figowym. Oraz ze wspominkami lat, gdy na figi zawczasu przerabiało się zielone pomidory ;-).

  Jerg, Piesares; dereń jadalny kupiłam w bardzo tradycyjnym ogrodnictwie wielkopolskim. Dostałam od Pana Szulca dwa maluśkie patyczki z przyczepionymi korzonkami. Po 2. latach zrobiło się jedno i drugie krzaczysko na jakieś 2,8 m, zaczęło kwitnąć (urodziwie) i były pierwsze jagody. To zresztą jeden z trojga ogrodników, do których mam wielkie zaufanie - to, co przysyła, jest pakowane skromnie; często bywa niepozorne (oliwnik też był mikrym patyczkiem), ale rośnie wyjątkowo dobrze i zdrowo. Ogrodniczką nad ogrodniczkami jest moja ulubiona Ewa Jarmulak z Hortus Dei (w samej rzeczy, nazwa wielce utrafiona); no i są świetni Państwo Łobanowscy, od których mam parę cudów - tzn. "Konwalie na krzraczkach" w postaci enkiantów i zenobii. Okazjonalnie bywałam w Future Garden (akebie i dereń kousa, 8 lat temu mało jeszcze w Polsce popularne). Z niechęcią myślę o Ogrodzie Kroton - mało, że potrafią pomylić sadzonki, to jeszcze do niczego się nie poczuwają. Marne zresztą też potrafią wysłać.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/26 13:14:07:

  jael,
  Odnotowuje :)
  A czy ten deren jadalny daje sie zjesc w innej postaci, niz nalewka? :)

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/26 13:20:47:

  @pies, googla tam u was nie ma? :P ;)

  Pytasz, masz:
  www.sklephildegarda.pl/do-smarowania/1922-konfitura-dereniowa-200g.html

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/26 13:23:42:

  ewka
  Jak sie nie pomysli, to nie ma ;))))

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/26 15:17:16:

  Jako poszukująca Dobra nerwowa agnostyczką życzę Wam abyście spotykali na swej drodze ludzi mających Boga w sercu a nie w gębie. Radości na Święta

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/26 16:31:33:

  annemarie,
  Dużo zajączkow na Swięta ;)
  wyborcza.pl/andrzejrysuje/175900289/Andrzej+Rysuje+Zajaczek/p

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/26 16:39:34:

  Dziękuję Piesie :)

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/26 18:33:50:

  Miau-Miotło, prosimy o sprzątnięcie. Może da się toto usunąć na stałe.

 • jerg2 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/26 18:58:47:

  Jael, ja mam dobrą opinię o Zakładzie Doświadczalnym z Brzeznej. Od nich mam ten dereń i cztery odmiany jagody kamczackiej. Wyrosły wielkie krzaczyska, a zalety jagód odkryły kosy. Rok temu wyręczyły mnie w zbiorze ;)
  Poszukującym, nieposzukującym i takim jak ja, życzę pogody ducha z okazji przesilenia wiosennego :)

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/26 21:21:41:

  m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,19827645,jest-program-wizyty-prezydenta-w-usa-brakuje-jednego-najwazniejszego.html#MTstream
  A rączki Putina do braterskiego niedźwiadka wyciągnięte - czekają.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/26 21:49:56:

  @anumliku, gdzie się podziały anumliki? Tęsknię bardzo. Święta, jaja, zające, kaczki - aż się prosi o kapkę poezji. :)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/26 21:56:36:

  Popieram :)

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/26 22:37:23:

  Trochę późno, ale co tam.... Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy: Zdrowia, szczęścia, pomyślności... Ale jeszcze mamy Wielką Sobotę, a Wielka Sobota to dzień nadziei, że niedzielny poranek przyniesie na prawdę dobrą zmianę ;) I takiej prawdziwie dobrej zmiany życzę Wam (z Autorem na czele) na te święta ;)

  A teraz zobaczę o czym gaworzycie, bo znów długo mnie nie było (jakoś tak wyszło - życie pędzi coraz szybciej ;)

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/26 22:58:56:

  @@Ewka, Pies Ares
  Cieszcie się razem ze mną, że po trzech miesiącach nieustannego bólu z powodu przewlekłego ataku rwy kulszowej, mogę - po serii zabiegów kriotechnicznych - przejść po schodach bez dostawiania nogi, odrzuciłem kule i przesypiam noc w trzygodzinnych epizodach (przedtem mogłem se pospać góra piętnaście minut, po czym szukałem miejsca dla siebie przewracając się na podłodze). Idzie ku lepszemu. Po świętach mam serię zabiegów/ćwiczeń, a po nich stałe ćwiczenia i basen (co lubię, bo pływałem jako zawodnik z dziesięć lat). Do anumlików się przymierzam. Coś tam już naskrobałem, coś przerobiłem. Może w Śmigus czymś Sadową uraczę.

  Samych radości z okazji Wielkiej Nocy Wam życzę.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/26 23:05:45:

  @anumliku, nie wiedziałam, że aż tak poważnie... :(
  Tym bardziej mnie raduje poprawa, trzymam kciuki za więcej i więcej. :)

  Serdeczności!

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/26 23:06:47:

  Cóż, widzę, że ostatnio wątek kręcił się wokół realacji KOD - KOD PP. Śliski temat - ja śledzę ostatnio wypadki trochę pobieżnie (z konieczności), więc nie będę dorzucał moich mądrości. Pozostanę na życzeniach pojednania i zajęcia przez KOD jak i KOD PP kursów wzajemnie niekolizyjnych, lecz uzupełniających wzajemnie ;) Takie pobożne życzenie

  Dzięki wielkie całemu gremium en bloc i każdemu z osobna, za piękne życzenia świąteczne :) Oby się spełniły!

  @Anumlik

  Oł, coś wiem na ten temat - istna droga krzyżowa. Tzn. nie ja wiem, a tata, i nie chodziło o rwę, ale objawy świństwa były takie same... Pozostaje jeszcze raz życzyć Ci dobrej zmiany.... formy zdrowotnej :-)

  Dobranoc wszystkim :-)

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/26 23:51:21:

  Jedno zdanie z liturgii Wielkiej Nocy: "Dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała" (z Księgi Ezechiela 36,26)
  Radosnych Świąt!

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 09:50:25:

  Swieta oczami Kazimierza Kutza :)
  m.katowice.wyborcza.pl/katowice/1,106509,19821233,kazimierz-kutz-dwie-banki.html

 • lospremios napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 10:36:01:

  @Drodzy Wszyscy,

  zdrowia, radości z każdego dnia, wiary w zmianę i spokoju co wieczór!

 • robert6_666666 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 16:33:45:

  www.nytimes.com/2016/03/25/opinion/john-mccain-salute-to-a-communist.html?_r=0

  dobry wieczor i mocno w biegu bo za pol godziny doslownie wsiadam na ponad 12 godzin do samolotu...
  nawet nie mialem czasu was ostatnio czytac niestety ale wrzucam ten jeden link...

  zawsze uwazalem senatora McCaina za nietuzinkowego czlowieka ale tutaj nawet mnie zaskoczyl (pozytywnie dodaje chociaz komunistow akurat wyjatkowo nie lubie :-) :-) :-) )

  zycze udanej reszty swiat..

  I ciesze sie ze lospremios sie odezwala...

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 16:59:32:

  robert,
  Bardzo ciekawa notatka McCaina :)
  Czy bedziesz przy tych spotkaniach?:
  natemat.pl/175577,obama-woli-kijowskiego-od-dudy-nasze-stosunki-z-usa-nie-sa-zle-ale-pis-powinno-zaczac-sie-martwic
  Dobrej drogi :)

 • robert6_666666 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 17:22:09:

  piesares,
  Nie, tym razem lece bardziej w Waszym kierunku - do Frankfurtu.
  I wlasnie zapowiedziano opoznienie boardingu do polnocy a i to nie jest pewne... (teraz jest 23.19 w Taipei) a samolot powinien wyleciec 23.30 :-( ... co oznacza ze mam niezerowe szanse na niezlapanie kolejnego lotu z Frankfurtu...

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 17:51:08:

  Szczęśliwej podróży, Robercie!

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 18:58:40:

  Dobrą miotłę zatrudnię od zaraz

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 20:50:02:

  @@Ewka, Pies Ares

  Obiecałem? Macie anumlika:

  Ruszył suweren do drewutni, strząsnąwszy kota z kolan,
  A tam - niczym w Elidzie jakiejś - smród od tysięcy polan.
  Suweren (w tajemnicy szepnę: duch to był Komandora)
  Siekierkę w łeb PAD-owi wetknął i warknął: "fora ze dwora!"
  Prezes - ćwiczon w Maliniaka nie dość dostojnej stajni -
  Szepnął: Wypieprzaj suwerenku, bo zgnijesz w dnie kopalni.
  Suweren - krzynkę przerażony - wzrokiem jął szukać rzek.
  Nie było. Alfejos i Penejos spłynęły w polski ściek.


 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 21:46:00:

  Czy ktoś z Was byłby tak uprzejmy i zadał sobie trud skopiowania i wklejenia tu lub na Kocie tej rozmowy?
  Jest zamknięta na amen, tylko dla prenumeratorów. wyborcza.pl/magazyn/1,151483,19823483,ks-waclaw-hryniewicz-zeby-bog-nie-umieral-z-nudow.html

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 22:01:46:

  Witam wszystkich serdecznie życząc na jutro równie pięknej jak dzisiejsza pogody.
  Czytam w sieci, że na konferencji poświęconej globalnemu bezpieczeństwu nasz kasjer naczelny, dzierżący najważniejszy w kraju długopis, nie znajdzie w nawale zajęć czasu, żeby spotkać się z prezydentem Obamą. Oddelegował ponoć Mateusza Kijowskiego. Chyba że coś mi się pokręciło.

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 22:11:16:

  Nie, Paradoxie, nie pokręciło Ci się. Jest tak, jak piszesz :)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 22:29:40:

  anumlik,
  Dzieki :)
  Teraz sa rozne biotechnologie, jak przyjdzie co do czego, to Alfejos i Penejos moze nie beda potrzebne ;)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 22:33:53:

  Ks. Wacław Hryniewicz: Żeby Bóg nie umierał z nudów
  Jarosław Mikołajewski 26.03.2016 01:04

  Wielu braci w kapłaństwie w imię karzącego Boga sadysty śmieje się ze mnie, ale nikt mnie nie zmusi, bym przestał głosić nadzieję silniejszą od lęku. Nie bez powodu przeszedłem raka i śmierć kliniczną i wyszedłem z nich z nadzieją pomnożoną. Z ks. Wacławem Hryniewiczem rozmawia Jarosław Mikołajewski

  Jarosław Mikołajewski: Kim jest Bóg?
  Ks. Wacław Hryniewicz: Nie mam gotowej definicji. W lipcu kończę 80 lat, ale wciąż czuję się studentem. Wciąż się uczę i głupi umrę.

  Czego ksiądz się uczył w ciągu tych wszystkich lat?

  - Próbowałem, cały czas próbuję, rozumieć i pokazywać to, w co wierzę całkiem naturalnie, bez nacisków. Świetlane oblicze Boga. Bo to, co z Nim zrobiono, jest przerażające.

  Kto zrobił?

  - Chrześcijaństwo. To my, chrześcijanie, wciąż mówimy o Bogu, który karze, straszy, rejestruje. Pod wpływem wydarzeń politycznych ktoś pewnie powie za chwilę, że jest odwiecznym komputerem, któremu nic nie umknie i który przechowuje w sobie dane, żeby wykorzystać je w stosownej chwili.

  A On jest...

  - Jest. Nawet wielu ateistów, urzeczonych pięknem świata, mówi, że coś jest. To niby nie wiara, tylko jakiś "cosizm", ale odwołujący się do jakiegoś Coś, od którego bardzo blisko do Ktoś. Wierzący mawiają, że jest inteligencją, matematykiem, ale to do mnie niezbyt przemawia. Wielu chrześcijan lubi sugerować, że jakąś przemożną energią. To też mi nie wystarcza. Ale łatwo powiedzieć, że coś nie przemawia, i niczego nie zaproponować.

  Proponuję więc: Bóg jest dobrym, wielkim artystą, który kocha własne dzieło i któremu na nim zależy.

  Skąd wiemy, że jest artystą wielkim?

  - Sam to powiedział. Kiedy stworzył swoje dzieło, uznał, że jest "dobre", czyli "piękne". Kiedy pochwalił własny utwór.

  Może przechwalił?

  - Co ma pan na myśli?

  Człowieka, jego los i historię.

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 22:34:59:

  Piesaresie, serdeczne dzięki!

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 22:35:38:

  - Cierpienia, jak się mówi, zadawane człowiekowi przez Boga? Zło wyrządzane człowiekowi przez człowieka? To, owszem, jest problem, ale tym właśnie zajmuje się - albo powinna się zajmować - teologia. Godzeniem Boga i ludzi. Uświadamianiem dobra i miłości, które ożywiają pozornie krzywdzące działanie Boga albo niedoskonałość Bożego stworzenia. Godzeniem sprzeczności. Pierwszą reakcją na cierpienie czy skłonność człowieka do zła jest próba unicestwienia historii. Uznanie, że to dowód na nieistnienie Boga albo na Jego obojętność, nieczułość, pogardę. Albo próba, której Bóg poddaje swoje stworzenie. A ja wciąż dostrzegam i głoszę niesłychaną życzliwość Boga do własnego dzieła. Ten, który się cieszy z początków, wierzę, że będzie się cieszył też ze zwieńczenia. I jak mówi Paweł apostoł, będzie wszystkim we wszystkich. Albo we wszystkim.

  Gdzie jest ta Boża życzliwość?

  - W świecie i w Piśmie. W świecie to - wiadomo - piękno, harmonia, cudowna przemienność pór roku, nocy i dnia. W Biblii - określenia, które tylko czekają na nowe odczytanie. Ich nie brakuje, tylko trzeba je widzieć. Jednym ze źródeł oglądu Boga jako Stwórcy strasznego, karzącego, mściwego jest wielkie przegapienie tych fragmentów, które niosą największą nadzieję. Na przykład Boga jako niezawodnego pedagoga, który potrafi wychować nawet najbardziej oporne stworzenie.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 22:39:18:

  Wielu myślicieli za punkt wyjścia, fundament refleksji o Bogu, bierze sprawiedliwość. To błąd. Bo fundamentem jest miłość. W Księdze Powtórzonego Prawa są słowa wypowiedziane potem ponownie przez Chrystusa: "Będziesz więc miłował Pana, Boga twojego, z całego swego serca, z całej duszy swojej, ze wszystkich swych sił". Bóg woła o miłość. To musi przecież coś znaczyć!

  Co? Bóg umiera z nudów w naszych kościołach.

  - Wprost - że chce, by Go kochać. Że nie chce być sam, bo ktoś, kto kocha, sam być po prostu nie chce. Weźmy dogmat o Trójcy Świętej. Ile osób powtarza, że to najnudniejszy z dogmatów. Spróbujmy spojrzeć na Trójcę jako na dobre i bynajmniej nie nudne towarzystwo Osób, które pozostają ze sobą w rozmowie i doskonale się ze sobą nawzajem czują.

  Nie słyszałem nigdy takiej interpretacji.

  - Bo teologia, niestety, rzadko jest pomysłowa. Na ogół zamknięta jest w jednej perspektywie, zazwyczaj ściśle intelektualnej. A przecież po to, by Boga poznać, trzeba się posługiwać nie tylko umysłem, ale też sercem. Przez lata zajmowałem się teologią Wschodu, prawosławiem.

  Pamiętam paryskie wykłady Oliviera Clémenta, który był ateistą, aż uwierzył i został prawosławnym teologiem. Oczy mu błyszczały, kiedy podkreślał, że wobec Boga potrzebne jest coeur intelligent , rozumne, inteligentne serce. Ktoś powie: "Jak to? Organ cielesny ma mieć znaczenie w rozumieniu Boga?!". Otóż tak. Bo serce to pojęcie biblijne. Wskazujące ośrodek duchowy, który jednoczy różne siły człowieka: emocje, wyobraźnię, umysł.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 22:47:46:

  Umysł musi zstąpić do serca, a serce ma wstąpić w rozum. Dopiero taka synteza pozwala coś powiedzieć o Bogu. Bardzo wiele możemy się nauczyć od Wschodu. Także dlatego tak bardzo cieszy mnie spotkanie papieża Franciszka i patriarchy Cyryla. Bo musimy jednoczyć nasze inteligencje i intuicje. Wschód jest nieufny wobec rozumu, ufny wobec Boga. Zachód stara się być logiczny, racjonalny. Mnoży argumenty i definicje. A może to wszystko trzeba przekreślić i powiedzieć po prostu: "Nie wiemy, więc musimy zaufać". Potrzeba nam syntez odważnych, na pozór niezestawialnych. Pomyślmy, jak wiele dałaby nam w Kościele - i jak bardzo zbliżyła do Boga - większa ciekawość mądrości kobiecej. Kobiety w wielu sprawach mają lepsze wyczucie niż mężczyźni. Zbyt słabo w Kościele tworzymy miejsca do spotkania mądrości mężczyzn z mądrością kobiet.

  W kobiecym kapłaństwie?

  - Czemu nie? Nie mam nic przeciwko. Jeśli tyle wyznań chrześcijańskich, Kościoły protestanckie, Kościół starokatolicki, już je dopuszcza? Opierają się tylko katolicyzm i prawosławie. Trzeba bardzo uważać, sprzeciwiając się powszechnym tendencjom. Bo jeśli ta tendencja jest efektem naporu samego Boga, to co wtedy? Wtedy, przeciwstawiając się, może walczymy nie z czymś, co nazywamy tendencją, lecz z Bogiem.

  Główną tendencją w dzisiejszym świecie jest migracja.

  - Sprawa migracji nie jest obca Bogu. Może za mało pytamy samych siebie: "A co by było, gdybym to ja uciekał?".

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 22:51:51:

  Franciszek pyta.

  - Jak dobrze, że pan o tym wspomina. Jako teolog szanuję oczywiście papieża Benedykta teologa, ale bliższe mi jest nauczanie Franciszka. Właśnie dlatego, że jest może trafniejszą syntezą "rozumnego serca". I dlatego, że jest bardziej metaforyczny. W teologii i w poszukiwaniu Boga posługujemy się metaforą. Powiedziałem, że Bóg jest poetą. Nie mówię tego przecież ot tak, bezpodstawnie. Sam wskazał metaforę jako sposób, w jaki warto o Nim myśleć. Powiedział przecież w Księdze Wyjścia do ludu Izraela: "Chcę być twoim lekarzem" (15,26). Chrystus również lubił przypowieści, metafory. Rozwija metaforę swojego Ojca, mówiąc: "Nie potrzeba lekarza zdrowym, lecz chorym". Tak samo stara się mówić Franciszek. Wskazuje drogę Kościołowi, twierdząc, że powinien być jak szpital polowy, w którym są ranni, a rannych nikt nie pyta o poziom cholesterolu.

  Wielu duchownych go odrzuca.

  - Wiem! Bo jest zaskakujący. Nieoczywisty. Co robią biskupi, kiedy chcą odbyć rekolekcje? Zapraszają rekolekcjonistów, którzy myślą tak samo jak oni. A Franciszek? Proszę, czytam ostatnio takie doniesienie o rekolekcjach papieża: " Bóg nie umiera na skutek kontestacji, Bóg umiera z nudów w naszych kościołach. Przywróćmy Mu jasne oblicze, aby był Bogiem, którego można zakosztować, którym można się cieszyć, którego się pragnie - usłyszał papież na rozpoczęcie swych tegorocznych rekolekcji wielkopostnych...". I dalej: "Rekolekcje głosi włoski serwita o. Ermes Ronchi. W pierwszym rozważaniu mówił o potrzebie głoszenia Boga ciekawego, którego imieniem jest radość i pełnia - Tego, który uszczęśliwia ludzkie serce, jak na górze Tabor. Bardzo długo - mówi papieżowi o. Ronchi - Kościół głosił wiarę ulepioną z lęku. Wszystko obracało się wokół paradygmatu winy i kary zamiast rozwoju i pełni. Lęk zrodził się w Adamie, ponieważ nie potrafił sobie nawet wyobrazić miłosierdzia i jego owocu, czyli radości. Z lęku rodzi się chrześcijaństwo smutne, Bóg bez radości. Wyzwolić z lęku oznacza działać aktywnie, by usunąć ten całun lęku, którym pokryte jest serce tak wielu ludzi: lęku przed innym, lęku przed obcym. Przejść od wrogości, która może być również instynktowna, do gościnności, od ksenofobii do filoksenii, miłości obcych. Wyzwolić wiernych z lęku przed Bogiem, tak jak czynili to w całej świętej historii Jego aniołowie. Być aniołami, którzy wyzwalają z lęku ".

  W polskich kościołach nie mówi się o tych rekolekcjach.

  - Może mówi się o nich w zakrystii? Słyszę od niektórych biskupów, że myślą podobnie jak ja w sprawie nadziei. Ale publicznie tego nie potwierdzą. "Bóg umiera z nudów...". Jakie to zaskakujące, jakie trafne! Oddaje ogromny dramat Boga, który stworzył dzieło z miłości, czyli z pragnienia rozmowy, i pozostaje sam. Albo zdradzony przez nudziarzy. O Bogu mówi się często, że jest wszechmocny. Rzadko, że jest również wszechsłaby wobec oporu ludzkiej wolności. Że jest ranliwy. Jest słabszy od policjanta, bo policjant w końcu jakoś swoją wolę wymusi. A Bóg? Cóż może Bóg? Proponować, to wszystko. Zapraszać, pociągać. Nie może zakuć w kajdanki. Dla tego ranliwego, wszechsłabego Boga Franciszek jest ogromną szansą. Bo sypie metaforami jak z rękawa, przemawia na różnych poziomach rozumienia naraz. Metafora, gest, opowieść - to wyjątkowo ważny i subtelny wybór języka, bo jeśli jest prawdą, że papież naucza teraz głównie miłosierdzia, to równocześnie czuje, że nawet miłosierdzie, przyjaźń, miłość można zagadać, sprasować gadulstwem, teorią. Naucza go więc i ratuje od sztampy. Mówi, że każde drzwi mogą być jubileuszową bramą miłosierdzia. I przekracza ją z ludźmi gotowymi na pojednanie.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 22:55:48:

  Wróćmy do sprawiedliwości, od której woli ksiądz miłość. Czy Boża sprawiedliwość jest niedoskonała?

  - Nigdy bym tak nie pomyślał. Jest miłosierna. To paradoks. Na pewno jest najlepsza, tylko my jej nie rozumiemy. Zostawmy ją więc lepiej w spokoju. Weźmy przypowieść o synu marnotrawnym. Ojciec przyjmuje syna, który go zdradził, odszedł. Obdarowuje go, czym tylko może. To bardzo boli drugiego syna, który przez cały czas trwał przy ojcu. Uważa, że miłość ojca jest niesprawiedliwa. I właśnie: cóż on wie o sprawiedliwości? Wie, ile wie. I my też, mówiąc o sprawiedliwości Bożej, stosujemy nasze ograniczone kryteria, naszą ograniczoną domyślność nieograniczonej istoty Boga i warunków, w jakich ludzie działają. Przyjęcie syna marnotrawnego może zostać wytłumaczone przez miłosierną miłość. Bo, jak mówi List św. Jakuba, "miłosierdzie odnosi triumf nad sądem". Narzuca sprawiedliwości swoje prawa. Jest ponad nią. Wierzę w miłość jako najwyższy atrybut Boga, bo On "jest miłością". Więc siłą rzeczy nie wierzę w zły koniec stworzenia.

  Czyli piekła nie ma?

  - Tak jak je rozumiemy, ono nie istnieje. Ale uwaga: nie ma to nic wspólnego z zawołaniem "Hulaj dusza, piekła nie ma". Bo istnieje gehenna. To słowo wydaje się nam straszne, ale straszne nie jest. Używał go Jezus. Znał to pojęcie z Biblii aramejskiej, czyli parafrazy przekładu Biblii hebrajskiej, bo sam mówił dialektem aramejskim. Znał z tradycji, w której gehenna była oczyszczającym, odkupieńczym i edukacyjnym przejściem przez wielkie cierpienie. Dla artysty, który kocha swoje dzieło, cierpienie nie może być tępe i sadystyczne. Nie może być niekończącym się odwetem za grzechy. W każdym człowieku jest coś, co może się okazać pierwszym włóknem ocalenia.

  Zbawienia?

  - Tak, choć tego pojęcia staram się nie nadużywać. Za bardzo mi się kojarzy z "bawieniem". Ludzkość wyobrażała sobie często stan zbawienia jako wielką ucztę z wybornym winem i mięsem Lewiatana, z którego każdy mógł uszczknąć, ile chciał. Dlatego mówię o ocaleniu, scaleniu na nowo. Stawiając rzecz radykalnie: o ocaleniu nawet dla Hitlera, Stalina i innych tyranów. Bo cóż my o nich wiemy? Znamy tylko ich zbrodnie. Tymczasem wystarczy byle strzępek dobra lub choćby minimalnie pożytecznego uczynku...

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 23:00:59:

  Istnieje taka przypowieść, którą Dostojewski wkłada w usta Gruszeńki w "Braciach Karamazow". O babie, jak mówi, która była okropnie zła i na pozór nie pozostawiła po sobie niczego dobrego. Złapali ją diabli, wrzucili do ognistego jeziora, ale anioł nie mógł się pogodzić z tym, że baba utonie, więc zaczął się zastanawiać, czy nie zrobiła choćby jednego dobrego uczynku. W końcu przypomniał sobie i mówi Bogu: "Wyrwała w ogródku cebulkę i dała z miłosierdzia żebraczce". Na co Bóg każe mu wziąć tę samą cebulkę i rzucić jak koło ratunkowe, żeby się jej złapała. Baba chwyciła za szczypior, anioł ją ciągnął przez ogniste jezioro i już miał wyciągnąć, kiedy nagle zobaczyła to wszystko reszta grzeszników i zaczęła ją łapać za nogi. Na co baba jęła wierzgać nogami i wrzeszczeć, że to jej cebulka i że byłoby niesprawiedliwe, gdyby inni za jej dobry uczynek też poszli do nieba. Więc szczypior się urwał i baba została w ognistym jeziorze... Ot, tak właśnie rozumiemy sprawiedliwość. Jak ta baba. Myląc ją z łaską.

  Przepraszam, ale Dostojewski to nie Biblia.

  - Niby nie, ale kolejnym niedocenianym źródłem nadziei na Boże miłosierdzie jest intuicja artystów. Wszyscy ludzie myślą tak, a wyjątkowe jednostki myślą inaczej, zgodniej z prawem współczucia. I to one mają rację. I powoli zmieniają myślenie wszystkich. Wracając więc do gehenny, Marek w dziewiątym rozdziale swojej Ewangelii (w. 49) mówi, że "każdy ogniem będzie posolony". Ale po co jest sól? Po co ogień? Po co jest siarka, o której pisze się jak o tępym, dzikim narzędziu tortury? Przecież nie do straszenia biednych ludzi.

  Homer opowiada, że Odys, kiedy zabił zalotników żony, opalił dom siarką. Zrobił to dla oczyszczenia. Jest różnica pomiędzy cierpieniem oczyszczającym a śmiercionośnym. Tymczasem późniejsze wieki zrobiły z siarki znak zemsty, zagłady. Chrześcijaństwo pachnie siarką, choć powinno mieć zapach nadziei. Bez przerwy przywołujemy Janową Apokalipsę jako powszechny straszak. Powinniśmy się bać. Powinniśmy żyć w przerażeniu tym, co nas spotka. Tymczasem w końcówce Apokalipsy jest mowa o "niebie nowym i ziemi nowej", o "otarciu łez", o drzewie życia i jego liściach "do leczenia narodów". Ale owszem, żeby człowiek niepojednany z Bogiem i innymi ludźmi przeszedł do nowego życia, musi przejść gehennę. Cierpienie sensowne. Celowe. Integrujące go z całym stworzeniem. Powtarzam: Bóg jest wielkim artystą, który kocha swoje dzieło. Jeśli taki zły pomyślał dla swojego dzieła koniec, jak nas uczą, to pytam: po co było stwarzać świat, który nie jest w stanie przebić się do swojego ostatecznego przeznaczenia? Czyli pytam: po cholerę stworzył własne dzieło?!

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 23:04:02:

  No właśnie: po cholerę?

  - Powtarzam: z miłości. To wypiera wszystkie inne racje. Ale nikt, kto kocha, nie chce kochać nieszczęśliwie. A jak mógłby być szczęśliwy, gdyby jego dzieło było skazane na potępienie, na rozpad? Zwolennikom wiecznego piekła trzeba by kiedyś powiedzieć dobitnie: "Wy nie zdajecie sobie sprawy z tego, co mówicie. Wyobraźcie sobie, że jesteście zbawieni, ale ci, którzy cokolwiek znaczyli w waszym życiu albo znaczyli w nim bardzo wiele, cierpią na wieki".

  Nie dziwię się ateistom, jak André Comte-Sponville, który twierdzi, że jest w stanie pogodzić się z własnym cierpieniem, nawet z własnym unicestwieniem, ale nie może zaakceptować zatraty lub unicestwienia swoich najbliższych. Łatwo jest tworzyć piekło dla drugich, ale tylko do chwili, kiedy uświadomimy sobie, że ono unieszczęśliwia nas samych. W ten sam sposób pęknięty świat, świat podzielony na ostatecznie zbawionych i ostatecznie potępionych, byłby cierpieniem dla samego Boga. Błąd został popełniony w pedagogicznym założeniu: że trzeba straszyć, bo inaczej ludzie się pogubią. A pedagogika straszenia okazuje się dobra tylko na krótką metę.
  Co będzie po śmierci?

  - Nie wiem, nie miałem objawienia. "Ani oko nie widziało - pisze Paweł w Liście do Koryntian - ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują".

  Wiemy więc, że będzie pięknie - ale jak dokładnie? Jedyne, co możemy powiedzieć, to to, że będzie to zdumiewająca nowość. Niespodzianka. Skoro Bóg obwieszcza w Apokalipsie: "Oto wszystko czynię nowe", to dlaczego stare ma trwać? Nie ma mowy o starym piekle! Wszystko ma być nowe - to dlaczego miałaby pozostać męka absurdalna, która do niczego nie prowadzi?

  Przecież to obietnica, a Bóg obietnicy dotrzymuje. I nikt mnie nie zmusi, bym przestał głosić nadzieję silniejszą od lęku. Nie bez powodu przeszedłem raka i śmierć kliniczną i wyszedłem z nich z nadzieją pomnożoną. Owszem, wielu moich braci w kapłaństwie w imię strasznego, karzącego Boga sadysty śmieje się ze mnie, ale to nieważne. Taka już jest radosna dola teologa, by się narażać i z uśmiechem przyjmować ciosy.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 23:08:18:

  Po śmierci spotkam bliskich?

  - Absolutnie. I wszystkim, których pan kocha i którzy kochają pana, proszę powiedzieć to samo: spotkamy się, będziemy razem. Inaczej to wszystko nie miałoby sensu. "W odinoczku spasat'sja nielzia" - mawiał Nikołaj Bierdiajew. "Nie można zbawiać się w pojedynkę".

  Zbawiamy się razem, jeden przez drugiego. I zbawiamy się z Bogiem. Bóg nas leczy, a nasze ozdrowienie leczy Boga z nieszczęścia niespełnionej jedności ze swoim stworzeniem. I nie dotyczy to tylko ludzi. Zbawienie jest nadzieją kosmiczną i uniwersalną. A nawet multiwersalną, bo przecież poznajemy wciąż nowe światy i trudno podejrzewać, żeby nie były częścią dzieła, do którego i my należymy.

  Paweł Apostoł przyłożył ucho do ziemi i napisał: "Całe stworzenie aż dotąd jęczy i wzdycha w bólach rodzenia. Lecz nie tylko ono, ale i my sami, którzy już posiadamy pierwsze dary Ducha, i my również całą istotą swoją wzdychamy, oczekując odkupienia naszego ciała".

  Wielki poeta T.S. Eliot pisze w "Czterech kwartetach": "The faith and the love and the hope are all in the waiting". Wiara i miłość, i nadzieja trwają w oczekiwaniu. Wszyscy czekamy, wszystkim się spełni. Uprzedzam pytanie: psom i kotom również. I nam, którzy je kochamy. Inaczej nie chciałbym wierzyć w Boga. Wolałbym już być z potępionymi.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 23:10:05:

  Nie bluźni ksiądz?

  - Nie. Bo to nie jest bunt przeciwko Bogu, tylko pewność nadziei co do Jego artystycznego geniuszu i pedagogicznej skuteczności.

  Dlaczego Bóg dopuścił do zabicia Syna?

  - "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że dał swego Jednorodzonego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Bóg przecież nie posłał Syna na świat, aby świat osądził, lecz aby świat został przez Niego zbawiony" (przekład ekumeniczny, 2001).

  Dlaczego aż z takim okrucieństwem krzyża?

  - Naczyniono całe mnóstwo mitów zbawczych, gdzie Chrystus bierze na siebie wszystkie grzechy. Gdzie Bóg skupia na nim swój gniew, bo niby śmierć Chrystusa była konieczna, żeby pojednać Go z gniewliwym ojcem. Mówiono, że Chrystus musiał spłacić okup szatanowi, który trzymał ludzi w niewoli. Jezus, Maria! Zapomnijmy o tym. O zadośćuczynieniu zastępczym męką i śmiercią Jezusa. Bóg, który jest dobrem i pięknem, miałby być obrażonym majestatem?! Zastanawiałem się nad tym przez całe dziesięciolecia i odwróciłbym całą tę logikę. Wierzę, że przez ukrzyżowanie samego siebie Bóg chciał wprowadzić w ludzkie dzieje całkiem nową, zupełnie nieznaną energię osobową. Znane jest zjawisko przyczynowości energii osobowej człowieka promieniującej na innych ludzi tak, że ich zmienia. Miłość, energia pozytywna, potrafi zmieniać innego człowieka. Trzeba zobaczyć w śmierci Jezusa Chrystusa akt miłości, ale nie takiej zwykłej. Takiej, którą prawosławni nazywają "manikos eros", czyli miłością szaloną.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 23:12:59:

  To nie jest tylko moje przekonanie. Pisał o nim również Benedykt XVI. Połączenie "eros" - miłości namiętnej, żarliwej, z "agape" - miłością ofiarną, dającą wszystko, oczekującą wzajemności. "Eros" sprawia, że miłość nie pozostaje w kochającym, lecz szuka zespolenia z ukochanym. Męka i ukrzyżowanie Chrystusa są więc miłością szaleńczą, wariacką. Bóg już nie może zatrzymać miłości w sobie, wychodzi z nią do człowieka. Taka miłość okazała się nowością tak wielką, że człowiek nie potrafił - i do dziś nie potrafi - uwierzyć w to posunięcie Boga. Męka i ukrzyżowanie to również krzyk Jezusa o inny model istnienia i postępowania człowieka. To próba magnetycznego przyciągnięcia ludzi do naśladowania w miłości.

  A ludzkie cierpienie? Było Bogu niezbędne?

  - Nie mam na razie lepszej odpowiedzi niż ta, której udzielił świętej pamięci arcybiskup Józef Życiński. Przeczytam panu: "Być może pytań o cierpienie i zło udałoby się uniknąć, gdyby ewolucja w swym rozwoju zrealizowała alternatywny wariant, w którym człowiek byłby istotą albo bardziej doskonałą, albo przynajmniej mniej wrażliwą? Czy należy do Boga kierować pretensje, że nie określił takich praw rozwoju, które zapewniłyby powstanie istot podobnych do człowieka, lecz nieznających smaku zmagań z cierpieniem? Jaką cenę musielibyśmy zapłacić za ewolucyjną alternatywę, w której człowiek nie doświadczałby dramatu cierpienia? (...) Czy żyjąc w takim świecie, nie tęsknilibyśmy za alternatywną ewolucją kultury, w której można cierpieć, okazywać solidarność, tworzyć arcydzieła, szukać sensu na horyzoncie znaczonym przez zmagania z cierpieniem?".

  Czyli istnieje możliwość, że najważniejszą zdobyczą ludzkości jest braterstwo?

  - "Carissimi Fratelli e Sorelle" - mówi papież. "Ukochani Bracia i Siostry". Ale kto to przyjmuje dosłownie?
  _________

  I to by bylo na tyle ;)

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 23:17:27:

  Cztyałam łapczywie na bieżąco, wyczekując kolejnych odcinków.
  Kocham Cię, Piesie!

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 23:23:41:

  juli,
  Cala przyjemnosc po mojej stronie :)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 23:24:38:

  ... a teraz ide spac :)
  Dobranoc Wszystkim :)

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/27 23:27:24:

  Też. Dobranoc :)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/28 07:37:38:

  www.alz.org/brain_polish/10.asp

 • jael53 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/28 08:47:43:

  Piesie, napracowałeś się - ale dla Wacława Hryniewicza warto. W Polsce właściwie nie ma teologów - duchownych katolickich. Byli i są filozofowie, to owszem: Tischner, Życiński, Heller, Ryś... teologia jednak leży od dawna, neotomistycznie drętwa. I Hryniewicz jest w tym towarzystwie trochę jak pies na płocie: dziwowisko. A należałoby go w broszurkach drukować - niechby brał, kto zechce, bo Starszy Pan ma dużo dobrego do powiedzenia nawet istotom do cna niereligijnym.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/28 08:57:10:

  Dzień dobry

  Skoro o filozofii trochę, to nie wiem, czy czytaliście wywiad Żakowskiego z prof. Gadaczem w świątecznym wydaniu Polityki; jeśli jeszcze nie - to zachęcam bardzo! Niestety nie wkleję, nie mam prenumeraty cyfrowej tygodnika.

  Po raz kolejny o wspólnocie, po raz kolejny "dlaczego mamy PiS?", ale oko i ucho mądrego filozofa daje odpowiedzi wydłubane z głębszych warstw litosfery. ;) Nawet Żakowski, który niejeden wywiad w życiu spieprzył, tu prowadzi rozmowę jak należy.

  @anumliku, dziękuję pięknie, warto było czekać. :*

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/28 09:00:31:

  @piesie, mam serdeczną prośbę, jako mająca w bliskiej rodzinie osobę z chorobą Alzheimera: nie używajmy jej jako obelgi. :(

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/28 09:04:49:

  jael,
  O p. Magdalenie Ogorek zapomnialas ;)))
  ewka,
  Wyglada na to, ze jest dostep (pewnie pod warunkiem ograniczonej liczby wejsc):
  www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1514992,1,wielkanocna-rozmowa-z-prof-tadeuszem-gadaczem.read

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/28 09:06:48:

  ewka,
  Masz racje, cofam.

Dodaj komentarz