MOSKWA SADOWA

Wpis

środa, 23 grudnia 2015

Prezes dziękuje KOD-owi

 

Jako prezes wszystkich Polaków pierwszego sortu, w imieniu swoim i całego PiS, chciałem przeprosić publicznie Komitet Obrony Demokracji za niesprawiedliwe słowa, które w nerwach wypowiadałem pod Waszym adresem, nie znając Waszych prawdziwy intencji i nie wiedząc, że dostanę od Was wymarzony prezent pod choinkę – Polskę. Dziękuję Wam za to, że oddajecie ją dobrowolnie i świadomie, bez targów i pyskówek na ulicach – po prostu walkowerem.

 

Okazaliście się prawdziwymi Polakami (na razie drugiego sortu, jak będziecie dalej grzeczni - się zobaczy), a nie tam żadnym gestapo, NKWD czy żydokomuną. Przyznam szczerze, że na początku trochę się wystraszyłem, bo wyszliście na ulice całymi dziesiątkami tysięcy, w dodatku uśmiechnięci i bez śladu nienawiści, a kiedy się ludzie uśmiechają i nie nienawidzą, to wiem, że na pewno nie popierają „dobrej zmiany”. Powiem wam w sekrecie, że nie lubię takich ludzi, bo „dobra zmiana” to ja (coś à la Ludwik XIV mi wyszło – ćwiczę bon moty), a ponieważ we mnie jest samo dobro, to moi przeciwnicy są źli, przecież to logiczne. No i widząc, że ich/Was jest aż tylu, pomyślałem sobie: Błaszczak, podziel tę liczbę przez 10 i każ to przekazać niepokornym.

 

Potem na moim marszu wyjechałem z tymi „komunistami i złodziejami z niesprawnymi głowami”, no i jeszcze dołożyłem w TVN to gestapo – soreczki, poniosło mnie zupełnie niepotrzebnie. Zrozumcie mnie i wybaczcie – nerwy mam napięte jak postronki, nie co dzień w końcu urządza się zamach stanu, wprowadza dyktaturę, łamie po nocach konstytucję, a jeszcze muszę gadać z tymi Szydłem i Dudą, bo nic same nie zrobią bez polecenia! Jedni Piotrowicz i Pawłowicz mnie rozumieją bez słów i nawet nie muszę mówić: bierz go!

Ten cholerny Waszczykowski lata do mnie z każdym krytycznym artykułem w zagranicznych mediach, chociaż dobrze wie, że ja po zagranicznemu nie bardzo, chyba że po radziecku. A że tyle tych tekstów, to mu wstawili polówkę w moim sekretariacie – istny Hofman się z niego robi, człowiek nie ma chwili spokoju. Wyobraźcie sobie, że nawet Jurgiel mnie pyta, od kiedy przywracamy pańszczyznę! Skąd ja mam wiedzieć? Niech spyta Kamińskiego! To on jest od medycyny sądowej – a tam straszna blida.

 

Ta nieustanna nerwówka mnie wykańcza. Ledwo przeżyłem, kiedy na Żoliborz wpadł do mnie Antek z wiertarką w dłoni, bo wracał z jakiegoś NATO, gdzie szukał w sejfie bomby atomowej, ale znalazł jedynie kartkę z napisem „prezes chuj”, co uznaliśmy za akt terroru i powód do wprowadzenia stanu wojennego. No to rozmontowałem ten cały Trybunał Konstytucyjny, bo jeszcze by wydziwiał, że godzina policyjna trwa od 6.00 rano do 6.00 wieczorem. Komuniści cholerni, nic tylko by ludziom pozwalali w godzinach pracy szlajać się po ulicach.

 

Na to wszystko dzwoni Orban i mówi, że przeholujemy z tym TK i stanem wojennym, że te demonstracje widzi cały świat, że UE zagrozi sankcjami i że Wołodia pozdrawia, ale radzi zwolnić tempo, bo nie od razu Gułag zbudowano (chyba Kraków?). No i zadrżała mi ręka na takie dictum – w końcu to są w obalaniu demokracji ludzie bardziej doświadczeni ode mnie, mimo że szczeniaki – nie podpisałem dekretu o wprowadzeniu normalizacji na terenie całego kraju i zacząłem czekać na zapowiedziane na 11.00 wystąpienie wodza KOD-u. Znowu w nerwach – jak mi zrobią Majdan, a nawet Majdanek, to ludzie mogą zobaczyć, że można się przeciwko mnie zbuntować pokojowo i ja nic nie zrobię, bo przecież nie wyślę na nich Antka z wiertarką. Jeszcze nie mamy nawet jednej kompanii Berkutu (miało być „Birkuta”, ale nie lubię Wajdy), a tu w styczniu w Parlamencie Europejskim mają nas na sesji oczerniać! Gdyby wtedy ludzie stali na ulicach, „dobra zmiana” mogłaby się skończyć nie po 20 latach, ale po dwóch miesiącach, i to wyrokiem bez perspektyw na ułaskawienie, bo Duda na uchodźstwie w Mongolii nic by na to nie poradził, a ja się nigdzie nie ruszę, bo kot się boi latać ruskimi śmigłowcami z dachu (naoglądał się rumuńskich filmów).

 

Pot ze mnie płynie, czekam na meldunki, zupełnie jak Piłsudski pod Stalingradem albo Napoleon pod Lenino. Aż tu nagle: Hosanna! Bóg pomógł! Rozległy się słowa ewangelii według św. Mateusza: Parate viam Domini, rectas facite semitas eius! (Przygotujcie drogę Panu, dla Niego prostujcie ścieżki)

Wódz KOD-u ogłasza, że ludu swego sortu wtórego na ulice nie wyprowadzi, że Majdanu nie zrobi i że mi w ten sposób ścieżkę do dyktatury wygładzi!

Jakem niewierzący katolik, tak padłem na kolana i ze szlochem pomodliłem się do św. Tadeusza (Juda, tylko on mógł to załatwić).

 

Wysłałem zatem dworom zagranicznym i Parlamentowi Europejskiemu uspokajającą depeszę:

 

L'Ordre règne à Varsovie.

 

Zajmijcie się lepiej szariatem w Szwecji i pierwotniakami, którymi uchodźcy sikając bezczeszczą kościoły w Italii.

 

Tak że za to, drodzy członkowie KOD-u, jestem Wam głęboko wdzięczny – zapewniliście mi spokojne i radosne święta oraz błyskotkę, którą zawsze chciałem nosić na złotej dewizce w lewej kieszeni spodni – Polskę.

 

Panu Mateuszowi zaś specjalne podziękowania za obywatelski projekt nowelizacji ustawy o TK - Fiona słabuje i nie zawsze zdąży do kuwety, więc papieru idą straszne ilości, a wyroki Trybunału właśnie mi się kończyły. Należy się panu co najmniej brązowy krzyż zasługi budowniczego IV RP.

 

Wesołych świąt, takich jak moje!

 

Prezes

 

 

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
moskwasadowa
Czas publikacji:
środa, 23 grudnia 2015 19:01

Polecane wpisy

 • Wyborcza mnie zbanowała, bo nie jestem nazistą:)

  Moi drodzy, jak pewnie się orientujecie, od jakiegoś czasu w realu współdziałam z ludźmi, którzy walczą w obronie demokratycznego państwa prawa z PIS. Ci spośró

 • Do członków i sympatyków KOD

  Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele, Od późnego wieczora w środę 9 marca br., grupa współzałożycieli i sympatyków KOD protestuje przed Kancelarią Premiera. N

 • Wspólna sprawa

  Szanowni Państwo, W związku z nadzwyczajną sytuacją w kraju, powodowany poczuciem obowiązku, publikuję stanowisko grupy działaczy KOD PP (proszę pytać o różnic

Komentarze

Dodaj komentarz

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 19:41:19:

  @moskwa
  Mogę to zalinkować na grupę KODu?

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 19:44:11:

  @ewka_blaszczyk
  Co się pytasz?

  Ale przyjdź na mój pogrzeb:))))

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 19:47:45:

  @moskwa
  Wrzuciłam.
  "Twój post został wysłany i oczekuje na zatwierdzenie przez administratora."

  Demokratycznie czekam sonie. ;) Administrator jest pierwszy po Wodzu. :)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 19:50:41:

  @ewka_blaszczyk
  Ja demokratycznie nie mogę pisać komentarzy na zwykłej stronie:))))

  Tak że nie dziwię się "oczekiwaniu".

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 20:16:31:

  moskwasadowa,
  No, to wrzód przecięty, gratuluje pewnosci ręki przy zabiegu (vide szpital w Lesnej Dziurze ;))) ) :)
  Teraz otwieramy nowy rozdzial, rzeba zorganizowac powstaly ferment i nadac mu kierunek.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 20:26:27:

  @piesares11
  Ręce mi drżą po tej profanacji, tfu, operacji;-)))

  To się, Piesie, dzieje w niszy, komentarze na stronie KOD-u pod projektem nowelizacji entuzjastyczne, ludzie pragną zbierać podpisy, bo pragną działać szczerze, nikt im nie napisze, że mogą je od razu wrzucać do śmieci, skutek będzie podobny.
  Wierzą w siłę swego podpisu, cały ten pomysł jest świetny, bo jednocześnie oddychają z ulgą, że nie muszą wyłazić na te ulice, że mogą inaczej - to ich uspokaja.
  Są dumni, że napisali coś, o czym nawet w Polsce będzie cicho.
  Ersatz rewolucji, powstania, Majdanu - proponowałbym więcej takich akcji, ale sms-owych, zysk na KOD.

  (ja pierdolę)

 • zgredward_ii napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 20:26:46:

  @Szanowni
  Kopiuję mój wpis z "Czas Rejtanów", bo wpadł dead end.
  Zainspirował mnie mój znajomy, który zgłębia Biblię, ale na co dzień jest inżynierem i nikt by się nie domyślił, że ma takie zainteresowania. Po prostu swoją religijność zachowuje dla siebie. Ja z kolei należę do tych "niepodzielających tej wiary". Do rzeczy, zacytuję cały jego wpis na fb:

  >>Mimo deklaracji rządzącej opcji politycznej nie ma ona nic wspólnego z chrześcijaństwem.
  Dlaczego?
  Promuje nienawiść zamiast miłości:
  "Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował bliźniego swego, a będziesz miał w nienawiści nieprzyjaciela swego. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują," Ew. Mateusza 5:43-44
  Mówi o zemście i odwecie zamiast o przebaczeniu:
  Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec wasz niebieski. A jeśli nie odpuścicie ludziom, i Ojciec wasz nie odpuści wam przewinień waszych. Ew. Mateusza 6:14-15
  Najmilsi! Nie mścijcie się sami, ale pozostawcie to gniewowi Bożemu, albowiem napisano: Pomsta do mnie należy, Ja odpłacę, mówi Pan.
  Jeśli tedy łaknie nieprzyjaciel twój, nakarm go; List do Rzymian 12:19-20
  Buduje konflikt zamiast zgody:
  Pogódź się rychło z przeciwnikiem swoim, póki jesteś z nim w drodze, aby cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia słudze, i abyś nie został wtrącony do więzienia. Ew. Mateusza 5:25
  Podziału na Polaków i innych:
  Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie. List do Galicjan 3:28
  Cytaty w tym temacie można mnożyć i zachęcam do przeczytania całego Nowego Testamentu i Biblii.
  Celem tego postu jest przede wszystkim zwrócenie uwagi tym, którzy myślą, że obecna opcja jest chrześcijańska.
  To jest nieprawda. Może Ci ludzie są religijni (tego nie wiem), ale chrześcijaństwo to nie jest.
  Oczywiście nie twierdzę też, że opozycja jest chrześcijańska.<<

  Nasuwa się oczywista konkluzja - PiS jest antychrześcijański, na wskroś. Znamienne jest obecne milczenie biskupów, którzy z wielkim zaangażowaniem udzielali się w kampanii wyborczej, a teraz zamilkli. Czyżby zauważyli, że otworzyli puszkę Pandory? Że może nie będzie bonusów? Przecież muszą wiedzieć, że to co głosi PiS jest oczywistej sprzeczności z Ewangelią - to ich zawód. Ja wiem, pecunia non olet, ale może straty wizerunkowe będą większe. Załóżmy na chwilę (taka mała utopia, a może duża?), że biskupi zwątpili w PiS. Sądzę, że jedyną siłą, której boi się prezes jest Kościół. Gdyby tak stanął po właściwej stronie, jak w czasach PRL. A może należałoby zwyczajnie ich przekupić, w końcu parę miliardów w tę czy w tę, to niewielka strata porównując do tego co narobi za chwilę opcja rządząca.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 20:30:40:

  @zgredward_ii
  Problem polega na tym, że gestapowiec, komunista, pedał, lewak, lesba, islamista, Lis, Michnik, Ukrainiec (banderowiec znaczy), Tusk, Kopacz - to nie są ludzie, to jest gorszy sort - poza zbawieniem, poza ludzkością.
  To jest pis chrześcijaństwo.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 20:34:12:

  @moskwa

  Na grupie KODowej chyba nie lubią troskliwych prześmiewców. Nie lubią myśleć, nie lubią być do myślenia zmuszani, nie lubią się z inną myślą mierzyć.
  Wchodzą jakieś błahe posty, mojego linka do Sadowej na razie nie wpuszczają. I chyba nie wpuszczą. Jeśli tak będzie - opuszczam grupę. Nie mam ochoty siedzieć z goebbelsami. :(

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 20:39:43:

  @ewka_blaszczyk
  Nikt takich chujów nigdzie nie lubi - taka prawda.

  A Ty nie opuszczaj grupy ani KOD-u, bo masz tam być - tam są potrzebni ludzie Twojej jakości, bo inaczej piździec po pełnym programie będzie z ty KOD-em.

  Ja mam to wliczone w koszta - od 26 lat co najmniej.

 • zgredward_ii napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 20:41:22:

  @moskwasadowa
  Ja nie jestem tak negatywnie nastawiony do MK. Przecież jest wojna, czasem trzeba bitwę przegrać. Wiadomo jest dlaczego pisowcy bezczelnie szaleją przed Świętami. Dla ludzi perspektywa, z której my sobie zdajemy sprawę, jest zbyt abstrakcyjna, by się nią zajmować, gdy karp pływa w wannie (nie znoszę karpia). Z góry można założyć, że żadne zmasowane, uliczne protesty nie wchodzą w grę. W 1981 w grudniu był chociaż mróz i śnieg, i koksowniki przy których grzali się żołnierze i milicjanci.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 20:41:52:

  @ewka_blaszczyk
  P.S.
  Myślałem, że to będzie "TO" miejsce - tak jakoś przez kilkadziesiąt godzin, potem do mnie dotarło, że to niemożliwe.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 20:42:21:

  @moskwa

  Też mam, kurwa, swoje pryncypia. :/

 • zgredward_ii napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 20:47:22:

  @ewka_blaszczyk
  Kiedyś zalinkowałem Sadową na KODzie, wbrew moim oczekiwaniom nikt nawet nie zalajkował. W mojej grupie też linkowałem, ale raczej słaby odzew. Moja diagnoza jest taka, tekst za długi, zbyt inteligentny i kto poświęciłby 10-15 minut ze swojego najcenniejszego życia, by go przeczytać i zastanowić się. Dlatego wygrywają teksty długości SMS. Świata nie zmienimy.
  @moskwa
  Może Twitter?

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 20:48:05:

  @zgredward_ii
  Hm. Nie chcę powtarzać przykrych rzeczy, ale ten pan nie ma czego szukać w polityce, szczególnie w tych czasach.
  Wyłożyłem przyczyny mojego kategorycznego sądu w komentach pod poprzednim wpisem, a zbierało się od samego początku, i nie chodzi o sprawy rodzinne, ale o politykę właśnie.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 20:50:37:

  @ewka_blaszczyk
  Tylko mi tu z pryncypiami nie wyjeżdżaj, jeden "pryncypialny" idiota we wsi wystarczy, nie zabieraj mi roli;-)))

  Ewka, nie zacinaj się po swojemu, masz tam sporo do zrobienia, pajacowanie zostaw mi, proszę:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 20:52:42:

  @zgredward_ii
  Może?
  Ale obawiam się, że te wpisy byłyby ... za długie;-)))

 • jael53 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 20:54:00:

  Znasz się na ludziach, Gospodarzu. Choć to zdrowia ani radości nie przysparza.

  Wróciłam z miasta. Dziwnie jest... jutro Wigilia, a dzisiaj między 16.45 a 18.00 pustawo w spożywczaku, pustawo u Rossmanna, w Empiku całkiem pusto. Mało kto pożąda choćby czegoś do mycia głowy, okien, garów czy do prania; ani bielideł, ani pachnideł. Jak mój mąż mówi: lud się przyczaił.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 20:54:44:

  zgredward_ii

  Wchodzą w tej chwili na grupę rzeczy dłuższe od tego, co wrzuciłam. Linki do długich artykułów.

  Ugrzęzło w moderacji, w zamulonej głowie. Partia z Narodem, Naród z Partią. No dobra, przynajmniej wiadomo, o co chodzi.

 • zgredward_ii napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 20:55:54:

  @moskwasadowa
  Czy jest jakaś realna alternatywa? To jest jak z poszukiwaniem drugiej połówki na całe życie. Chcemy by była ideałem na 100%, a może wystarczy 78%? Ci co oczekują ideału, zwykle go nie znajdują. Przejdą Święta, zobaczymy. Pisowcy też przecież mają święta, wczoraj w telewizorze widziałem jak Minister Wojny wieszał bombki na choince ;)

 • zgredward_ii napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 20:58:02:

  @ewka
  Jak kiedyś zalinkowałem, to moderowali co najmniej godzinę. Gdy już powiesili, to okazało się, że trzeba przewijać do miejsca, w które już nikt nie zagląda.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 21:02:15:

  @moskwa

  A po co mi to? Po kiego grzyba siedzieć, jeśli do dyskusji nie dopuszczają?
  Bez jaj, to nawet nie kwestia wielkich pryncypiów, to zwykła przyzwoitość. Z kim mam gadać? Z klakierami? Nawet dla mnie to za słabe.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 21:06:26:

  @jael53
  Też robiłem dziś zakupy praktycznie bez kolejki - tyle że ominąłem supermarkety. Może tam był tłok? Ale coś ludzie nie bardzo faktycznie...

  Jael, przypuszczam, że sama sprawę byś wyczuła, praktycznie wszystko rozstrzygnęło się w pierwszy weekend KOD-u, pisaliśmy o tym.
  Ale fakt, czuję, jak pies czy kot. Zbity wielokrotnie.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 21:08:16:

  @zgredward_ii
  Ale nie 15%...
  Żal szczerego zapału dobrych, przyzwoitych ludzi.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 21:11:50:

  @ewka_blaszczyk
  Po to Ci to, żeby w chwili, kiedy zacznie do nich coś docierać, być na miejscu i pokazać co i jak zrobić.

  Nie obrażaj się na ludzi, tak pragnęli jedności i poczucia wspólnoty, że do nich chwilowo nic nie dociera, ale oni to nie PiS, przejrzą, bo umieją wątpić.

 • zgredward_ii napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 21:29:50:

  W oczekiwaniu na KODmoderację, proponuję:
  wyborcza.pl/1,75475,19389859,magdalena-tulli-kroniki-rzadowe-piekno-celu-odc-5.html
  Zawsze poprawia samopoczucie.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 21:38:09:

  @ zgredward_ii
  W oczekiwani na greckie kalendy to coś dłuższego wypada poczytać, aczkolwiek Tulli dobra jest:)

  Wojna i Pokój? Harry Potter? Dzieła Marksa Aureliusza Lenina z domu Stalin?
  Nie: pełne wydanie Wolskiego Marcina "Niepokorne lata. Od PZPR do PiS"

 • zgredward_ii napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 21:42:25:

  @moskwasadowa
  Może "Materializm dialektyczny", by prezesa myśli rozpracować :/

 • zgredward_ii napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 21:49:26:

  Zajrzałem na KOD, tam tego linku nie ma. Chyba moderator ciastka piecze. Natomiast jest tam mnóstwo duperelnych wpisów. Mój kolega w takiej sytuacji ma zwyczaj mawiać "czas przestać się onanizować", albo iść spać, bo jutro Wigilia. A jak Wigilia, to może prezes ludzkim głosem przemówi.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 21:52:11:

  Zgredwardzie, otóż to. Na grupie, jak widzisz, ruch szczątkowy o tej porze i przed Wigilią, a więc kolejki do Wodza nie ma... ;)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 21:53:49:

  @zgredward_ii
  materializm dialektyczny w przypadku prezesa odpada, z powodu materializmu;-)

  tu lista lektur na temat ducha:
  Der Mythus des 20. Jahrhunderts (Rosenberg)
  Nauka o konstytucji (Carl Schmitt)
  Kościół, naród i państwo (Dmowski)

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 21:58:42:

  Miszk napisał właśnie na grupie m.in.
  "[...] W Polsce rozpocznie się czas wielkiej smuty. Wejdziemy na drogę jawnej dyktatury z elementami dekoracyjnymi demokracji. Dlatego jestem stanowczym zwolennikiem wszelkich prawnych i pokojowych działań Polaków dążących do skrócenia kadencji obecnego Parlamentu i Prezydenta. I całym sercem i mocą poprę wszelkie sensowne działania prowadzące do przywrócenia w Polsce pełni demokracji i państwa prawnego. Przemienimy swój smutek i rozpacz w twórczą społecznie energię, która przywróci nadzieję Polsce, Polakom i całemu światu demokracji Zachodu.[...]"

  Co oznacza, że rozłam KODu jest faktem, bo Kijowski odrzuca opcję "staramy się wpłynąć na skrócenie kadencji."

 • kosmata_morda_irasiada napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 21:59:19:

  @A.A.

  wpakuję się między wódkę i zagrychę.
  Berkut (po ukraińsku) i Birkut (po polsku, ale również berkut) to to samo, czyli duże drapieżne ptaszysko - nazywane również bielikiem.
  A poza tym birkut to była strzała z piórami orlimi. Kiedy powszechnie strzelano z łuków.

  Nurkuję, ale tym razem do nowego wpisu na Kociarni, który umieszczę dziś jeśli przedtem nie padnę.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 22:00:06:

  @ewka_blaszczyk, zgredward_ii
  Dajcie sobie spokój z tym linkiem, ja raz zamieściłem, potem już nie mogłem, Juli raz coś linknęła- ale chyba potem nie próbowała, bo nawet nie było po co.

  Posty, które usiłowałem potem tam zamieścić, ze dwa, czekały, aż się...
  potem nie mogłem się nawet zalogować.
  Pod którymś z wpisów w sprawie KOD-u napisał jakiś kodowiec, że byłoby warto to w KOD-zie przegadać, to znaczy, że jakoś gdzieś dociera.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 22:04:29:

  @KMI
  na tym polegał żart, Kosmaty, ale dobrze, że - nie żartuję - wyjaśniłeś, bo nie każdy musi to wiedzieć - gdyby ktoś zażartował tak po chemicznemu czy innemu, sam bym nie załapał...

 • zgredward_ii napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 22:05:20:

  @moskwasadowa
  To chyba jeszcze nie ten etap rozwoju prezesa, ideologów nazizmu to on przerobi za rok, dwa - jak dożyje, bo jakieś niezdrowe rumieńce pojawiają mu się policzkach.

  Jakie to polskie, te rozłamy.

 • zgredward_ii napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 22:12:44:

  Czy ktoś może wyjaśnić jakie są możliwości prawne i pokojowe skrócenia kadencji obecnego Parlamentu i Prezydenta. Odnoszę wrażenie, że jest to próba wytłumaczenia bandytom, że nie mogą posługiwać się rozbojem i powinni poprosić.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 22:14:40:

  @ewka_blaszczyk
  Co to za ezopowa mowa? Z tego klasztoru?
  Inna rzecz: rozłam? Toż jego wywalili czy nie? I na co się KOD podzieli? Na oporniki z różną zdolnością oporu? Jedni piszą projekt nowelizacji (tych jest więcej), a drudzy (sztuk jeden) idą na Belweder?
  Kurwa mać, Ewuniu, ci panowie tam nadają ton i są wyznacznikami linii podziału, sporu w kwestii strategii i taktyki?
  Uch, jeśli nie Heidelberg, to Smolny, albo Smolna, a może osmolona, a nawet Universam Grochów.

  Założę się o sto baksów, że tam nie ma nawet dostępu do kalendarium PAP..., a strony Sejmu, rządu, etc. nie są monitorowane, nie ma nawet rzecznika prasowego, nie mówiąc o biurze PR.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 22:15:33:

  @zgredward_ii
  Sądzę, że dwie ostanie pozycje czytał.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 22:23:27:

  @zgredward_ii
  To już tu było tematem i były linki:
  m.in. wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/127233,odwolanie-prezydenta-niemozliwe-prawie.html
  Tyle że ja nie wiem, co w przypadku zarzutów natury kk i popełniania tych przestępstw, złapania na gorącym uczynku, tego - przyznaję - nie sprawdziłem.

  "Normalny" rząd ustępuje, gdy ludzie w masie mówią mu: dość, ale to nie jest normalny rząd.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 22:27:42:

  Czy otwiera Wam sie strona Wyborczej?

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 22:27:50:

  @Szanowni
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19393259,spor-o-tk-unia-reaguje-wiceszef-ke-zada-wyjasnien-od-ziobry.html#MTstream

  Ziobro przekonujący Timmermansa - to może być niezły kawałek na jutubie:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 22:28:24:

  @piesares11
  wyborczej czy gazety.pl ?

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 22:28:50:

  @moskwa

  Za Miszkiem stoi bardzo duża grupa KODerów, to mam na myśli.
  Jeśli PO pierwszej, dzisiejszej mediacji pozwala sobie na takie słowa, to znaczy, że z Kijowskim już się nie dogada. Jeśli nawet Kijowski dalej będzie szedł z nowym szefem Mazowsza [dana-dana], to z garbem porażki. No i te kwiaty we włosach, panie, peace&love, może się Jarek sztachniesz czy jak...

  Nie, nie ma Uniwersamu Grochów, jest prowincjonalny bazar.

  Idę se golnąć winka i spać.
  Nie wiem, co robicie w święta, ja ateistycznie leżę do góry brzuchem, zapierdoliwszy jednakowoż z tradycji barszcz i inne takie [chociaż oni "inne takie" zaiwanili ancien barbarii, a może Barbarze w barze, nie pamiętam], tak więc, że tak powiem - SPOKOJU. Matkoboskosadowo - SPO-KO-JU. :)

  Buziaki, pa.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 22:29:49:

  @Pies
  głupio zapytałem
  obie OK

 • zgredward_ii napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 22:34:37:

  @moskwasadowa
  Też to czytałem, z tego nie wynika jasno taka możliwość. Oni idą na rympał z TK, z niepisowskimi sędziami i kto im podskoczy? Coś czuję w kościach, że bez wpływu wolnego świata nie damy rady. Na razie PO i chyba .N mówią, że brudy należy prać we własnym domu. Zapolskiej naczytali się, czy co?

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 22:37:48:

  @ewka_blaszczyk
  Normalnie Ariusz potępiony w Nicei.
  Albo i na Grochowie:)))

  Ewka, ja mam dwie doby w plecy i w święta będę pisał zaległości, nb. za czynnego żurnalizmu zawsze w wigilię byłem u bezdomnych albo rozdawałem prezenty na Brzeskiej w stroju św. Sorosa, albo miałem dyżur, albo wydanie, tak że nie jęczę - praca czyni wolnym (od głupich myśli).
  Życzenia jutro, po bożemu:)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 22:46:37:

  @zgredward_ii
  Wolny świat nie umie sobie poradzić z Orbanem, u nas na szczęście reaguje wcześniej, niż na niego. Nie spodziewajmy się za wiele (bo nie ma specjalnie ruchów), ale wykorzystujmy wszystkie możliwości zaszkodzenia PiS. PiS to nie Polska - to jest przekaz, który powinien do ludzi docierać. Nie Polska jest chujowa, ale PiS.

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 22:48:54:

  Zdreward
  Nie ma żadnej prawnej możliwości skrócenia kadencji sejmu z zewnątrz. Sejm musiałby się sam rozwiązać. Istnieje tylko możliwość majdanowa, której nie ma kim zrobić.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 22:52:09:

  @nukodakadaku
  Jak to nie ma? Z 5 osób by się tu zebrało:)

  Nie ma i nie będzie, tak się zanosi.

 • zgredward_ii napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 22:55:47:

  @moskwasadowa
  Europa nie wyobrażała sobie, że Orban zajdzie tak daleko. Teraz mają doświadczenie, że wszystko może się zdarzyć. Sądzę, że Tusk też szepnie słowo tu i tam i wyjaśni z czym mamy do czynienia. Dopuszczenie do niekorzystnego rozwoju sytuacji w Polsce może zainspirować innych naśladowców. Kaczyński zdaje się nie wynalazł koła, tylko naśladuje Orbana czy Łukaszenkę. Zostawienie Polski samej sobie może zagrozić rozpadem Unii, ku uciesze Kremla.

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 22:59:40:

  Nie zbiorą się pod namiotami. Poszli tylko na spacer. Poszloby ich 3 razy więcej, ale K popełnia błąd rezygnując z demonstracji. Błąd. Pisanie pism nikogo nie zmobilizuje. Piszę o tym na lokalnym kodzie. Też mi smutno.

 • zgredward_ii napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:06:07:

  @nukodakadaku
  No pewnie, że ma możliwości majdanowej, bo nikt nie odczuł w trzecim wymiarze portfela działań pisu. Oni doskonale wiedzą, że ich harce odbiją się na kasie. Dzisiaj pytał mnie znajomy (raczej na pewno elektorat pisu, ale nie zawzięty), czy gospodarka padnie. Tłumaczę mu, że giełda już dołuje (od maja, gdy Komorowski przegrał) i leci na pysk. On na to, że nie ma się co martwić, bo on nie ma akcji. Myślę, że najważniejszym celem pisowców jest zdążyć rozmontować co się da przed recesją i inflacją, bo wtedy ludzie zrozumieją co zrobili sobie i dzieciom, i litości nie będzie.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:08:14:

  moskwasadowa,
  Czy Krzysztof Łozinski dal znak życia od czasu tego artykułu z 20. grudnia? :
  studioopinii.pl/krzysztof-lozinskipod/

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:10:46:

  Zgrew
  Wielu ichnich wyborców niestety ma giełdowe lokaty. Pytanie: kiedy się kapną, że stracili przez pis. Oby sie w ogólebkapnęli.

 • zgredward_ii napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:12:39:

  @nukodakadaku
  Załóżmy, że poszłoby ich 3 razy więcej. Byłaby nie garstka demonstrantów, a 3 garstki. Już wyobrażam sobie rechot prezesa. Niepokorni mieliby super materiał, który zastąpiłby prawdziwe zdjęcia z dużych manifestacji.

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:18:17:

  Zgrew
  3000 w Bydgoszczy to pełen rynek. 100.000 w Wawie to garstka? Rozumiem, że masz pełen rękaw lepszych pomysłów?

 • zgredward_ii napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:24:28:

  @nukodakadaku
  Kapną się, na pewno. Nic tak nie rozjaśnia myśli jak tęgi kop w dupę. Na razie czarują ich różnymi przyczynami, słaba Europa, słabe Chiny, tania ropa i inne surowce, likwidacja OFE - wszystko prawda. Ale giełda nie wycenia realnej wartości, a nastroje. Nastroje jakie są wiadomo. Ponieważ oni znają się na gospodarce jak wilk na gwiazdach, to żaden geniusz w MF nic nie zrobi oprócz opowiadania głupot, by nie wylecieć ze stanowiska. Ja pamiętam pierwszą minister finansów IV RP, niejaką Lubińską, o krótkiej karierze. Nie da się prowadzić firmy, w której szef jest idiotą, a robotę ma wykonać podległy mu pracownik. Po prostu mission impossible.

 • zgredward_ii napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:25:45:

  @nukodakadaku
  Chyba coś przegapiłem. Skąd te 100k w Wawie?

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:27:49:

  Tytuł w dzisiejszym Libération:
  "En Pologne, la société craint le PIS" znaczy "Polskie spoleczenstwo obawia się PIS-u", ale brzmi jak "polskie spoleczenstwo obawia sie najgorszego" - skojarzenie z potocznym wyrażeniem craindre le pire - obawiac sie najgorszego:
  www.liberation.fr/planete/2015/12/23/en-pologne-la-societe-craint-le-pis_1422678

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:27:50:

  Zgrew
  3 x skromne 33 tysiące poprzednich kodach.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:29:04:

  @ zgredward_ii
  W tym (w rozsądku sił w UE) nadzieja:)

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:29:19:

  Sorry, że znowu nie odniosę się do 52 komentarzy, ale takie życie :) Słuchałem Kijowskiego w TVP Info i nie wyczułem defetyzmu. Raczej wymachiwanie jakąś gałązką oliwną na zgodę.... Owszem, mamy wojnę i wydawałoby się, że należy podkręcać retorykę i zagrzewać tłum jak w "Murach", ale pomyślmy trzeźwo. Takie emocje towarzyszą tylko nam - salonom. Szerokie masy ludności, nawet jak widzą co się dzieje (a widzą i przeczuwali to już przed 25.10, ale mimo to zagłosowali na PiS), nie chcą ŻADNEJ WOJNY. Ma być ŚWIĘTY SPOKÓJ i CIEPŁA WODA. To, że teraz poparcie PiS nieco eroduje, to głównie dlatego, że Prezes zarządził szturm i potrząsanie nagimi mieczami. A miało być 500 zł, szybka emerytura, błogi spokój i stabilizacja. Gdyby KOD wszedł na drogę konfrontacji, natychmiast zraziłby do siebie "szarych obywateli" i pozostał na poletku ruchu inteligenckiego. Tusk w 2007 też nie wzywał do gilotynowania Prezesa, czy tworzenia "rządu przejściowego" przed samorozwiązaniem Sejmu. Tym gryzieniem się w język (i łzami Sawickiej) zmiażdżył PiS. Poza tym jednak, na taki dzień jak 23.12 trudno było zwołać jakąś pikietę/manifestację. Są święta i nawet lemingi z Wilanowa będą ubierać choinkę, zamiast sterczeć pod Sejmem. Aż do 10 stycznia szanse na jakąkolwiek mobilizację są zerowe! A najgorsze co może być, to zwołać jakiś wiec, na który przyjdzie 100 ludzi - pisowskie media dopiero miałyby używanie, a KOD by się ośmieszył. A po 10 stycznia owszem, manifestować można znowu...

  A teraz z innej beczki: Wydaje się, że Berlin za podszeptami Herr Tuska uznał obecną ekipę nad Wisłą "za szkodliwą". Inaczej nie da się wytłumaczyć zmasowanych, i bardzo ultymatywnych w tonie, listów ONZ, KE, RE do polskich władz (podobno nawet Słowacja i "inni sojusznicy" obudzili się ws. akcji Antka). Przypomina to nieco akcję protestacyjną Brzezińskiego z grudnia 1980, skierowaną przeciw ewentualnej interwencji radzieckiej w Polsce... I myślę też, że swoje do tych not dołożyły te manifestacje KODu - "brzydkie obrazki z TV" ośmieliły gabinety zachodnie do reakcji...

 • zgredward_ii napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:31:51:

  @nukodakadaku
  Chciałbym, by tak było, ale jutro/dzisiaj prawie Wigilia, zakupy, przygotowania. Zwyczajnie jestem mniejszym optymistą.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:32:15:

  @nukodakadaku
  Na moje oko starego sprawozdawcy: 50 tys. poprzednim razem mogło być na luzie, ostatnio było pewnie lekko powyżej 20, bo tam cały czas ludzie przychodzili, ale i po 1 godzinie szli do domu, kiedy występy "znanych" się skończyły. To sama Wawa

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:34:47:

  PS. wkradła się u mnie pewna pozorna sprzeczność, wynikająca z braku właściwej precyzyjności ;) Otóż rzekłem, że ludzie wiedzieli co PiS szykuje, ale na niego zagłosowali. A potem, że lud chce przede wszystkim spokoju i stabilizacji. Miałem na myśli to, że choć ludzie spodziewali się proskrypcji jajogłowych (i się na nią cieszyli), to jednak liczyli, że odbędzie się to "w białych rękawiczkach" (jak u Orbana na przykład) i nasze relacje z UE, gospodarka itp będą kwitły jakby nigdy nic....

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:35:29:

  @moskwasadowa
  Niezwykle zacne, twórcze, choć nie do końca stojące moc(ar)nymi łapkami na ziemi rozważania Panów (i Paniów) o rozwiązaniu sejmu oraz zaimpeachmentowaniu prezydenta, natchnęły mnie do popełnienia nowego (a co?) anumlika. Wuala:

  Jakoś mi dziś Żoliborz zapachniał tuberozą.
  Zajechałbym ci nań - razem z teściowej kozą;
  Plótłbym z tuberoz subtelnych woni toń,
  Krajzegą bym odcinał złe sny wieńczące skroń
  Prezesa. Cicho maniaka smażąc na barbecue fajerce,
  W klawisze klawikordu wplótłbym ojczyzny serce.
  Aż wstałby dzień: pobladły jak moja rzyć w kapuście.
  Myśli w Żoliborz wplatam; chude jak ciul na odpuście. • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:36:27:

  Na szczęście w regionach rośnie. I to popchnie wawe również. Mam nadzieję, że nastepna pikieta KOD bedzie jakos szybko w nowym roku. Kolo drugiej soboty. Inaczej sie rozejdzie po kosciach.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:36:29:

  Na razie tlumy na ulicach zastepuja psycholodzy, sedziowie, radcy prawni: m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105402,19393582,prezes-krajowej-rady-radcow-prawnych-pisze-apel-do-prezydenta.html

 • zgredward_ii napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:37:59:

  @krol_wysp_tonga
  I w Tobie królu nadzieja. Młody i nienapalony. Sorki za poufałość ;)

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:38:04:

  Spadam w obowiązki rodzinne.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:39:01:

  @krol_wysp_tonga
  Królu, przecież to absurd, gałązka oliwna podczas blitzkriegu nie ma sensu, to nie ten moment, w dodatku - właśnie - to się jeszcze dzieje poza "ludem", takie gesty trafiają w próżnię. Są przeciwskuteczne i demobilizują.
  Konfrontacja już jest w pisiej propagandzie, widok w mediach sympatycznego, nie nienawistnego protestu dzień w dzień były ożywczy.

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:46:37:

  @zgredward

  Dzięki :)))) Upomnij się w wigilię o jakąś nagrodę tudzież odznaczenie, w uznaniu zasług w podnoszeniu mojego nastroju i samooceny :))

  @Moskwa

  Właśnie chodzi o to, żeby lud wciągnąć. A jego się nie pociągnie agresywną retoryką. Tubylcy szukają kogoś kto "będzie łączył a nie dzielił". Dlatego też Kijowski dystansował się od niektórych haseł z manifestacji, bo nie chce zrażać czegoś, co w czasach rewolucji zwano "bagnem", a które to bagno jest języczkiem u wagi (potwierdzenie tej tezy mieliśmy nawet ostatnio na wykładzie z psychologii - jest taki przedmiot na polibudzie ;). Poza tym powtórzę magiczne słowo ŚWIĘTA. Na okres świąteczno-noworoczny wszystko zapadnie w błogi letarg, a w obliczu pisowskich awantur w Sejmie tuż przed Wigilią, lud tym bardziej złakniony jest "gołębiego przekazu"...

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:48:36:

  A tak w ogóle to jestem ciekawy, co się dzieje za kulisami. Ciekawe, jak zareaguje Prezes na noty z Zachodu? Wciśnie gaz do dechy, czy zmięknie?

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:48:49:

  @ anumlik
  Miłe, tylko czemu koza?
  Co koza ma do drobiu?
  Też capi? ;)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:50:05:

  @nukodakadaku
  Rodzinnej nocy ;-)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:50:59:

  moskwasadowa,
  Prawdopodobnie byloby trudno skrzyknac tlumy dzisiaj i w najblizszych dniach. Ale o tym sie nie przekonamy, bo nikt nie probowal tego zrobic, a Kijowski wrecz to uniemozliwil. Na poczatku stycznia manifestacje musza byc, bo UE i jej urzednicy bedą takiego wsparcia potrzebowali.

 • zgredward_ii napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:51:58:

  @krol_wysp_tonga
  Prezes jest cykor. Stawiam na zmięknie.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:52:10:

  @krol_wysp_tonga
  Przecież widać: idzie w zaparte, kiedy ogłosi patriot act, powie, że: Nigdy Polacy nie byli jeszcze tak wolni! Od tej chwili możemy wszyscy chodzić z chipem w dupie, a nie trzeba mieć dokumentów!

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:53:39:

  @moskwasadowa
  Ładnie mi się zrymowała do tuberozy. I w konwencji pure nonsensu - jak znalazł.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:56:07:

  @piesares11
  Bo gdyby to miało mieć sens, to plan demonstracji w sprawie TK byłby rozpisany i ogłoszony ludziom wcześniej, a go nie było.
  Nie było żadnego planu w sprawie głównego postulatu - super.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:57:11:

  @zgredward_ii
  Tym razem prezes idzie na całość, bo to jest jego ostatnia partia;-)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:57:38:

  KWT,
  Prezes wie, ze UE jemu samemu krzywdy nie zrobi. Przypuszczam, ze bedzie szedl w zaparte, liczac na to, ze nawet po utracie wladzy bedzie mial wygodną i bezpieczną sytuację.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 23:58:02:

  @ anumlik
  Wiem, przecież tylko cienko żartuję z tym drób capi:)

 • zgredward_ii napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 00:01:47:

  Dalej stawiam na zmięknie. 10 kwietnia nie wymiękł, bo spaść mógł tylko z kanapy i dzisiaj ma to z tyłu głowy.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 00:02:58:

  PS. Inna rzecz, ze prezes boi sie z cala pewnoscia, ba, jest pewnie nawet przerazony. Jego tez rozwoj sytuacji przerasta i nie ma pewnosci, co bedzie za pare dni.

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 00:03:10:

  @Moskwa

  To może i lepiej, bo Niemcy będą musiały użyć "ostrej amunicji". Na razie grożą palcem Luksemburga, ONZ, KE, RE, licząc, że dotrze do łba. Ale znając Prezesa "jego musi być na wierzchu". A skoro Berlin rzekł "A" to rzeknie pewnie i "B". Raz, że musi być konsekwentny i nie ośmieszyć się gołosłownością, a dwa, że skoro powiedzieli "A", to znaczy że uznali rząd PiS za "sprzeczny z ich interesem", a interesu swojego będą bronić bardzo twardo. Czyli jest szansa na sankcje :-))))

  @Pies

  Streszczę nieco powyższe ;-) Wydaje się, że tak ostre, jednobrzmiące i zsynchronizowane stanowiska tylu instytucji (KE, Prezydencja, ONZ, RE) są dowodem, że w gabinetach zachodnich podjęto decyzje "o trwałym usadzeniu Kaczora na tyłku"... Gdyby nie planowali poważnych konsekwencji stanowiska byłyby bardziej owinięte w bawełnę i nie tak zsynchronizowane czasowo...

  @Zredward

  Możesz mieć rację, bo już zmiękł choćby w kwestii publikacji wyroku z 3.12. Ale ja bym wolał wojnę na całego z UE ;-))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 00:04:03:

  @zgredward_ii
  Oby na Twoje wyszło.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 00:05:19:

  @Szanowni
  Muszę jutro o 6.00.
  Lecę do wyra.
  Śpijcie dobrze, padam:)

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 00:05:44:

  A wracając do hipotetycznego wiecu 23.12, to moim zdaniem dobrze, że go nie zwołano. Tłumek 100 - 200 osób byłby katastrofą wizerunkową i przedmiotem kpin....

  Szczerze mówiąc, o bałem się tego już 19.12 (że weekend handlowy, zdemobilizuje) i dlatego ruszyłem na stolicę, żeby wesprzeć frekwencje. Moje prognozy się częściowo sprawdziły, bo nie było nawet połowy z marszu 12.12

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 00:06:24:

  @Moskwa & reszta

  Dobranoc :-)))

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 00:09:36:

  Panie i Panowie,
  tyle razy w życiu słyszałam o charyzmie Jarkacza, o zręczności i wyjątkowej inteligencji onegoż. Jakaś zbiorowa fascynacja chuliganem z podwórka, który podstawia nogi i bije inne dzieci.

  Sama nigdy owemu podziwowi nie uległam. Wręcz przeciwnie, uważałam, że to prostacki typ i dyplomatyczne beztalencie, a u nas triumfuje, bo i lud taki, no taki... wiecie jaki. Teraz mamy tego dowody. Typ, który wpędza własny naród w tarapaty i jeszcze się cieszy jest krótkowzrocznym dupkiem. Powiedzmy to sobie świątecznie. Barszcz, rybę i ciasto mam. Trzeba mi tylko uspokojenia. Zen.
  Czego i Wam z serca życzę.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 00:15:09:

  KWT,
  Moim zdaniem prezes bedzie parl do przodu trzesac sie z przerazenia - bo jeszcze bardziej bedzie sie bal ustepstw. Pokazanie slabosci wlasnym zbirom, to najwiekszy koszmar kazdego prowodyra. Baszszar al-Asad tez uwaza, ze bardziej mu sie oplaci nie ustepowac, a wie przeciez, ze przy wladzy sie nie utrzyma.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 00:19:05:

  annemarie,
  Toż to jest une sous-merde :)))
  Dobranoc Wszystkim :)

 • zgredward_ii napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 00:39:15:

  @piesares11
  Będzie parł do przodu trzęsąc się z przerażenia aż mu żyłka pęknie. I będzie po wszystkim...

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 00:44:08:

  zgredward,
  Amen :)))

 • panpiotr1949 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 00:56:50:

  Nie tak dawno na fotografii z sejmu zwrocilem uwage na wyglad nadprezesa.
  Twarz rzeska opalona jak u wczesnego Leppera, zas rece sino blade jak u kury zielononozki. Jesli zestawic to z tajemniczym zniknieciem jakis czas temu, to po glowie chodza serdeczne problemy? Przy czym nie o zakochaniu tu mowie, bo ten istny kocha tylko siebie i Wadze. Jest nadzieja na kolejne znikniecie bo stress jest gorszy od papieroska.
  I do lozeczka , dobrej nocy i milych snow zycze wam i sobie.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 06:35:52:

  Państwo śpią jeszcze, widzę. ;)
  U mnie zaraz start dwudobowej jazdy po Polsce, kilka spotkań rodzinnych, w tym najważniejsze - u rodziny męża we Włocławku.
  Odcinam się na te dwa dni, bo pierdolczyka dostanę, ani odrobiny dystansu do politycznego syfu nie nabrałam.
  Chyba że coś gruchnie, walnie, to na koń/kot i Warszawka. ;)

  Nie będę się silić - niech szef @anumlik coś pięknego wysmaży, życzę Wam z serca i najszczerzej - dobra zwykłego. Rzecz w Polsce cenna i deficytowa. ;)

  Do miłego.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 08:13:04:

  @ewka_blaszczyk
  Ewka, ja po kawie o 6.15 na stanowisku bojowym przy garach:), dopiero mogłem pupę posadzić na moment przy kompie, niech dobre ateistyczne anioły;))) Ci przynajmniej spokój i luz pod choinkę przyniosą:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 08:16:32:

  @Szanowni
  A senatorowie to do 4.00 rano pracowali i się napracowali, żeby przyjąć ustawę o TK
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19393808,pis-przeforsowalo-swoja-ustawe-o-trybunale-w-senacie-teraz.html#MTstream
  Gdyby nie zdążyli, prezes kazałby im siedzieć do skutku i mielibyśmy pierwsze posiedzenie senatu w wigilię, a może i Boże Narodzenie:)
  Pracowite te s... enatory

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 08:21:29:

  @Szanowni
  Duda w BBC w cyklu "Poznaj kraje Azji Środkowej":
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19393116,przekaz-dudy-w-zachodnich-mediach-to-po-probowala-zawlaszczyc.html?lokale=local#Czolka3Img#BoxNewsLink
  "Demonstracje organizują ci, którzy utracili władzę" - Behemot mówi, że gdyby nie Duda, to nawet by się nie zorientował, że leżał koło władzy:)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 08:27:15:

  @Szanowni
  PiSmedia narzekały na "podsłuchy PO", teraz PiS wnosi do Sejmu taki sam projekt ustawy co PO w tej sprawie, oba są sprzeczne z wyrokiem TK, ale ponieważ TK już nie ma, projekt PiS przejdzie:
  wyborcza.pl/1,75478,19393602,panoptykon-zabiera-glos-ws-nowej-ustawy-o-policji-ktora-pis.html#BoxGWImg

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 08:32:26:

  @Szanowni
  Projekt dyktatury PiS jest przemyślany, teraz przygotowanie do obsadzania wiernymi i spragnionymi karier hunwejbinami stanowisk w armii:

  natemat.pl/166355,pis-zmienia-wojsko-brygada-w-uzasadnionym-nie-musi-rzadzic-general

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 08:36:08:

  @Szanowni
  Okazuje się, że nie wiadomo jeszcze, kiedy są imieniny św. Alimenta i ludzkość dostanie po 500 stów na drugie dziecko - może w kwietniu, może w maju, może w czerwcu, może...
  natemat.pl/166353,rozmywa-sie-program-500-zl-na-dziecko-wyrownan-za-opoznienie-nie-bedzie

 • kosmata_morda_irasiada napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 08:38:02:

  @A.A.

  pozostaje jeszcze skasować stopnie wojskowe i dystynkcje. W ościennym kraju to przerabiali niecałe 100 lat temu.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 08:40:10:

  @Szanowni
  Prezes, okazuje się, wierzył w dzieciństwie w krasnoludki:
  www.fakt.pl/politycy/wspomnienia-swiateczne-jaroslawa-kaczynskiego-prezes-pis-wierzyl-w-krasnoludki,artykuly,599688.html
  Kto nie wierzył? Ale inni wyrośli, a prezes dalej wierzy, tyle że w krasnoludki z gestapo:)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 08:43:59:

  @KMI
  W ten sposób pojawi się nowy stopień: prezessimus;-)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 08:56:47:

  Filmik wrzucilby na fejsa, prezes z Fioną lubią takie rzeczy:
  natemat.pl/166349,jaroslaw-gowin-przerywa-milczenie-w-sprawie-skoku-na-trybunal-konstytucyjny-twierdzi-ze-zniknal-przez-wysokie-libido

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 08:58:58:

  @Szanowni
  Poseł PisoGórski nawet w świątecznych życzeniach nie kryje, że gorszy sort ma szlag trafić:
  www.fronda.pl/a/artur-gorski-dla-frondy-przywrocimy-polsce-polskosc,62785.html
  Zwróćmy uwagę na treść linku/tytuł: Przywróćmy Polsce polskość.
  Teraz Polska nie jest polska, ale będzie jeszcze, że nam oko zbieleje i zaczerwieni się jednocześnie.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 09:00:49:

  @piesares11
  Jak to było u Mleczki?
  Gowinie, nie pieprz bez sensu? ;)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 09:10:50:

  @Szanowni
  Do wrażego chóru krytyków PiS dołączyła ONZ:
  www.tvn24.pl/onz-zaniepokojone-sytuacja-w-polsce,605599,s.html
  Jeszcze nigdy tak niewielu nie spieprzyło tak szybko opinii tak licznym:)

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 09:15:09:

  Szanowni,
  wraz ze świątecznymi życzeniami pozwalam sobie wkleić wczorajszy komunikat biura Trybunału Konstytucyjnego, w którym kłamstwa PiS-u zostały punkt po punkcie obalone:
  trybunal.gov.pl/fileadmin/content/nie-tylko-dla-mediow/23122015-KOMUNIKAT_BIURA_TRYBUNALU_KONSTYTUCYJNEGO.pdf
  Ta wiedza jest potrzebna po to, aby - podczas siorbania barszczu i wyciągania z migdałków dziadka ości karpia - można było mieć trochę argumentów przeciw propagandzie PiS-u, artykułowanej przez wujka Leona, tuż po podzieleniu się opłatkiem.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 09:20:56:

  @anumlik
  Anumliku kochany, zaraz zamieszczę krótkie życzenia jako osobny wpis i udam się do garów z powrotem, tak że powtórzymy ten link tam:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 09:24:50:

  @Szanowni
  a tu jeszcze b.dobry list Krzysztofa Burnetki do ojca Dudy:
  www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1645482,1,list-wigilijny-do-pana-profesora-jana-dudy.read

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 09:32:41:

  moskwasadowa,
  Ja bardzo przepraszam, ale do Gowina jeszcze chcialbym wrocic, bo mnie to interesuje. Czy to jest i w drugą stronę, ze jak sie siedzi i nic nie gada, to libido rosnie, czy tylko jak libido rosnie, to mowę odejmuje?

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 09:37:25:

  @piesare11
  Ten rodzaj libida zarezerwowany jest dla członków z najwyższego stopnia wtajemniczenia w Opus Dei.

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 09:40:06:

  @Pies, PS.

  Bo gdy go libido uwiera po stołem
  Cnotę milczenia ćwiczy z mozołem

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 09:41:32:

  anumlik,
  Wielu ostatnią nadzieję odebrales ;)))

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 09:44:07:

  anumlik,
  A ręce? Co z rękami? ;)))

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 09:52:41:

  anumlik,
  Czy oni je moze zajmują w takich sytuacjach, te ręce, jakimis robótkami, szydelkowaniem, ustaw pisaniem, czy cos?

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 10:02:15:

  @piesares11
  Obawiam się, ze "to cóś" jest na tyle nieprzyzwoite, że w zacnym towarzystwie się o nim nie mówi.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 10:08:24:

  @piesares11
  Gowin nie gada, gdy libido go dopada, po francusku;-)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 10:09:23:

  @Szanowni
  Życzenia dla Was już na blogu:)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/24 10:10:52:

  anumlik,
  OK. Przyjmujemy, że rączki zlożone trzymają, a oczka skosem ku sufitowi wznoszą ;)))

Dodaj komentarz