MOSKWA SADOWA

Wpis

poniedziałek, 21 grudnia 2015

PiS odwołuje Boże Narodzenie

 

korespondencja z Polski

 

Telewizja PISIENEN przed chwilą podała tę sensacyjną wiadomość, o 20.00 na wszystkich kanałach telewizyjnych z orędziem w tej sprawie wystąpić ma prezes Jarosław Kaczyński. Nieoficjalnie dowiadujemy się, że na czas odwołanych świąt Polska zawiesza też członkostwo w strefie Schengen i wprowadza kontrole na granicach. Wszystko to spowodowane jest zagrożeniem terrorystycznym ze strony żydowskich bankierów, którzy przebrani w stroje świętych Mikołajów mogą usiłować przedostać się do kraju z gotówką dla Komitetu Obrony Demokracji.

 

 

Na trop afery wpadł i nagłośnił ją Paweł Kukiz, który ogłosił, że w internecie znalazł informację o tym, że KOD finansowany jest przez żydowskiego bankiera Sorosa i po prostu opłaca demonstrantów antyrządowych, rekrutując ich spośród najgorszego sortu Polaków, a więc po jakichś podejrzanych uniwersytetach, teatrach, bibliotekach, redakcjach i tym podobnych spelunach. Media milczą, czy po podaniu tej hiobowej wieści pan Kukiz został poddany badaniu alkomatem, lecz podobno przebadano go za to aparatem do wykrywania znanych z „Gwiezdnych Wojen” midichlorianów, czyli nośników mocy, a wynik był taki, że odebrano mu czasowo prawo jazdy, bo tej mocy miał stanowczo powyżej dopuszczalnej normy. Żeby spowodować szybszy spadek mocy (a tym samym zwrócenie prawa jazdy), podłączono go do sieci energetycznej – obecnie były frontman zespołu „Piersi” i kandydat na prezydenta oświetla blisko połowę kraju, co drastycznie obniżyło emisję dwutlenku węgla do atmosfery, niestety cały czas podłączony jest również do internetu, gdzie deklaruje Polakom: Jak ja was, kurwy, nienawidzę! Jak ja bym do was z kałacha bił:

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19375584,z-antysystemowosci-do-obrazania-muzyczna-dedykacja-kukiza-dla.html#Czolka3Img

 

Sądząc po jakości tej wypowiedzi, nie można wykluczyć, że podłączenie pana Kukiza wykonano niezbyt fachowo i jakiś kabelek go w coś uwiera, zatem trzeba wezwać do niego elektryka, który ulżyłby mu w tej trudnej sytuacji.

 

Wracając jednak do naszych baranów, czyli bankierów żydowskich. „Źródłem informacji” o tym, że opozycję w Polsce finansuje Goerge Soros, okazał się post czytelnika portalu Bankier.pl podpisującego się: Mjr Wojciech Morgasiewicz.

 

http://www.bankier.pl/forum/temat_soros-sponsoruje-polski-majdan-ciag-dalszy,19198037.html

 

Źli ludzie od razu orzekli, że pan major M. nie istnieje i że jest to zwykły durnowaty i prymitywny trolling putinowsko-pisowski, na który nabrałby się jedynie ostatni kretyn. Nie ze mną takie numery, potomkowie Hermanna Brunnera! Jako wieloletni korespondent w Polsce, dziennikarz prawdziwie niepokorny, dotarłem do majora i przeprowadziłem z nim sensacyjny wywiad:

 

Behemot :

 

Zgodny chór folksdojczów, złodziei i komunistów twierdzi, ze pana nie ma, panie majorze...

 

major Morgasiewicz :

Niech plują, tfu, przeklęte gady. Według nich nie ma też Sztirlica, kapitana Żbika i świętego Mikołaja! My, prawdziwi patrioci, wiemy lepiej.

 

B. :

Właśnie, nie przez przypadek wymienił pan postać świętego Mikołaja. Może zechce pan Czytelnikom wyłuszczyć szczegóły bezecnego planu międzynarodowej żydowskiej finansjery w sprawie Polski...

 

major M. :

Słusznie pan redaktor kot użył słowa „bezecny”, ale to nie wystarczy do opisu grozy sytuacji, gdyż ten plan jest przede wszystkim bluźnierczy. Z wiarygodnych źródeł, czyli od porucznika Zubka, wiemy, że ów podły Soros chce przedostać się do Polski w stroju świętego Mikołaja z worem, w którym przywiezie 150 mln dolarów na opłacenie gorszego sortu Polaków za udział w demonstracjach KOD-u. Bydlak liczył na to, że w wigilię Bożego Narodzenia to przebranie będzie doskonałym kamuflażem i pozwoli mu dotrzeć do wszystkich lewaków. Tak że oprócz przestępstw finansowych i szpiegostwa na rzecz odwetowców z Bonn, w grę wchodzi też obraza uczuć religijnych!

 

B. :

Potworne! Jakie kroki podjęliście, żeby tej ohydzie zapobiec?

 

major M. :

Drogą służbową poinformowaliśmy ministra Macierewicza, a ten panią premier, ona zaś z kolei pana prezydenta, następnie wszyscy troje pojechali do pana prezesa, który nie wahał się ani chwili i zdecydował się odwołać w tym roku święta, a szczególnie wręczanie prezentów, żeby Soros nie miał szans na wypełnienie swej zdradzieckiej misji. Dlatego przywracamy kontrole na granicach, zawieszamy członkostwo w Schengen i nie wpuszczamy nie tylko ludzi w turbanach, ale i w strojach świętych Mikołajów, a także sań i reniferów. Liczymy, że Polacy zrozumieją, że tego wymaga dobro Ojczyzny, pani premier obiecała, że to potem w kwietniu całemu społeczeństwu wynagrodzi, roznosząc osobiście po 500 złotych na każde dziecko.

 

B. :

Panie majorze, czy Polacy zrozumieją, że to są konieczne kroki, że tu chodzi o polskość? W końcu święta to nasza polska tradycja, trudno będzie niektórym, nawet najbardziej uświadomionym, z niej zrezygnować.

 

major M. :

Prawdziwi Polacy na pewno nas zrozumieją, w dodatku rząd rozważa urządzenie powtórnych świąt Bożego Narodzenia w maju, żeby ludziom wynagrodzić te wyrzeczenia, podobno klub PiS pisze już projekt ustawy mającej zapewnić każdej rodzinie darmową choinkę i 500 gramów karpia na osobę.

 

B. :

I kto śmie mówić, że to nie jest „dobra zmiana”? Święta w pięknym maju, a nie w tym ponurym grudniu!

Panie majorze, czy na koniec ma pan jeszcze coś do przekazania naszym Czytelnikom z Polski i całego świata?

 

major M. :

Kochani rodacy i cudzoziemcy lepszego sortu, wytrzymajmy do maja, życzę wam szczęścia, zdrowia i pomyślności. A na razie pamiętajcie: kiedy w najbliższych dniach zobaczycie na ulicy kogoś przebranego za świętego Mikołaja, natychmiast wzywajcie policję lub dokonujcie aresztowania obywatelskiego, bo to może być Soros!.

Wróg nie śpi!

 

B. :

Dziękuję za rozmowę. Owocnej służby, panie majorze!

 

 

z Polski dla „Apocalypse now or next month

 

wasz kot Behemot

 

_______________________________________________________________________________________________

P.S.

Skąd naprawdę KOD ma pieniądze? Ze składek.

http://natemat.pl/166025,skad-kod-bierze-pieniadze-kukiz-mowi-o-zydowskim-bankierze-kijowski-wyjasnia-zrzutka-pl

pod tym linkiem również oświadczenie Fundacji Batorego w sprawie kłamstw Kukiza i bzdur "majora M.".

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
moskwasadowa
Czas publikacji:
poniedziałek, 21 grudnia 2015 13:20

Polecane wpisy

 • Wyborcza mnie zbanowała, bo nie jestem nazistą:)

  Moi drodzy, jak pewnie się orientujecie, od jakiegoś czasu w realu współdziałam z ludźmi, którzy walczą w obronie demokratycznego państwa prawa z PIS. Ci spośró

 • Do członków i sympatyków KOD

  Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele, Od późnego wieczora w środę 9 marca br., grupa współzałożycieli i sympatyków KOD protestuje przed Kancelarią Premiera. N

 • Wspólna sprawa

  Szanowni Państwo, W związku z nadzwyczajną sytuacją w kraju, powodowany poczuciem obowiązku, publikuję stanowisko grupy działaczy KOD PP (proszę pytać o różnic

Komentarze

Dodaj komentarz

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 15:41:30:

  moskwasadowa,
  Łażę po oblesnej wystawie, na ktora trafilem przez pomylkę, wiszą tu jakies Picassy i Mirony, o czym donosze Wam ze wstrętem. Bezecne (wlasciwe slowo na wlasciwym miejscu ;) ) te bohomazy spalic i tyle! I niech mi za bilet oddadzą!!! ;)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 15:57:15:

  @piesares11
  Czy tak maluje prawdziwy Polak? W życiu!
  upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/c3/Dora_Maar_Au_Chat.jpg
  I to ma być Marta Kaczyńska???

  na ramieniu znany kot B. ;-)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 16:22:14:

  @Szanowni
  natemat.pl/166001,zamach-na-wosp-to-najpodlejsza-z-zagrywek-pis-u-damwiecejnawosp

  Trudno się nie zgodzić.

  Na gazeta.pl cytują jakiegoś żołnierza, który odpowiada posłu Piętu straszącmu wyrzucaniem za pomoc orkiestrze: możesz pan mnie tyłek pocałować:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 16:27:52:

  @Szanowni
  Myślicie, że ja udatnie z Behemotem parodiuję dziennikarza "niepokornego"?
  Gdzie mi do miszczów:)
  wpolityce.pl/polityka/275784-tylko-u-nas-jaroslaw-kaczynski-o-demonstracjach-kod-majdanie-kontr-majdanie-mediach-i-trybunale-spokojnie-damy-rade

  kontr-Majdan w ustach Kaczyńskiego... czyli co, jednak Berkut?

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 17:35:16:

  @moskwasadowa
  Najbardziej podoba mi się podpis: Autor - zespół wPolityce. Żebyż to był choć Alik, albo inny Bucefał.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 18:20:08:

  @ anumlik

  Fiona? ;)))

  www.se.pl/wiadomosci/polska/jaroslaw-kaczynski-fiona-to-najdziwniejszy-kot-jakiego-mialem-aportuje-winogrona-jak-pies_230165.html

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 19:16:38:

  @moskwasadowa
  Fiona lubi lać wodę, co przeszło na prezesa. Jeszcze chwilka, a zacznie polewać KOD-owców z armatek wodnych, a potem będzie się zarzekał, że to nie on a Błaszczak.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 19:20:21:

  @Szanowni
  Dudzie nie chcą śpiewać kolęd...
  natemat.pl/166081,artysci-terz-przeciwko-dudzie-maryla-rodowicz-i-kayah-nie-chca-spiewac-prezydentowi-koled
  Pod tekstem komentarz, żeby Zelnik z Pazurą zaśpiewali. Faraon i Killer? Jezus Maria;-)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 19:21:42:

  @anumlik
  Aha, to dla gorszego sortu ma być po 500 litrów wody na łeb? ;-)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 20:41:28:

  @Szanwoni
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19377851,projekty-zmian-w-tk-i-sluzbie-cywilnej-dzis-w-sejmie-na-zywo.html#MT
  PiS po 9 godzinach "pracy" w komisji przegrał głosowanie w sprawie zrobienia przerwy.
  Co PiS zrobił? Powtórzył głosowanie:)
  Polecam też uwagi poseł Pawłowicz.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 20:45:24:

  @Szanowni
  Maciej Stasiński przypomina delikatnie (myśmy tu byli mniej delikatni) o tym, co czego doprowadzą endecy pisowscy:
  wyborcza.pl/1,75968,19377291,europa-niemcy-i-koltun-polski.html#BoxGWImg

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 20:48:19:

  @Szanowni
  Rytualnie w kretyńskim sosie z ośmiorniczek, jak to u Karnowskich, ale to ważna informacja i... dobra:
  wpolityce.pl/polityka/275735-byly-osmiorniczki-jest-panika-poslowie-po-dostali-zakaz-wyjazdow-na-narty-i-musza-byc-stale-pod-telefonem
  PO mobilizuje się, żeby nam PiS nocą konstytucji z Kukizem nie uchwalili.

 • jael53 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 21:02:08:

  Magdalena Tulli jest prorokinią! Pamiętacie ten kawałek o rzucie monetą, w intencji: orzeł - drukować, reszka - nie drukować? Tyle razy rzucano, aż byłą reszka. I tak też się głosuje... To dopiero jest "skuteczna demokracja". Bardzo mi nie do śmiechu.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 21:08:08:

  @jael53
  Mi też nie do śmiechu, prezes nie rzuca monetą w żadnej sprawie. Wszystko jest postanowione, TK załatwiony do jutra, S.C. zaraz, KRRiT, ustawa antyterrorystyczna i prokuratura w styczniu, za miesiąc państwo będzie już całkiem PiS.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 22:17:29:

  @Szanowni
  Petru z Sejmu u Lisa: nasi posłowie też nie wychodzą, dopóki posłowie PiS nie są w pociągach:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 22:23:19:

  @Szanowni
  Dalej Petru powtarza, że po pacyfikacji TK ustawa "antyterrorystycznej", czyli między innymi inwigilacja sieci ("haki na 38 mln ludzi") i przejęcie mediów publicznych.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 22:28:33:

  @Szanowni
  Do antypolskiej osi zła prezesa dołącza Luksemburg;-)))

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19382657,asselborn-ostro-o-polsce-ataki-pis-na-wymiar-sprawiedliwosci.html#MTstream

  Czemuś PiS nie lubią:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 22:33:22:

  @Szanowni
  ważny tekst, pod którym prawie się bym podpisał:
  wyborcza.pl/1,75968,19377283,prostackie-oblicza-liberalizmu.html#BoxGWImg
  prawie, bo szansa na przejęcie władzy i tak będzie, ale to niczego nie rozwiąże.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 22:36:08:

  @Szanowni
  Ostatnie doniesienia z Sejmu: debata w sprawie TK nie dziś:
  www.tvn24.pl/dwudniowe-posiedzenie-sejmu-nowelizacja-ustaw-o-sluzbie-cywilnej-i-tk,604680,s.html
  czyli jutro do nocy, podpis Dudy w środę

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 22:41:50:

  @Szanowni
  Safjan: po zmianach PiS w TK Polska przestanie być demokratycznym państwem prawa.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 22:46:29:

  @Szanowni
  Rozwinięcie kwestii kontroli internetu przez PiS:
  natemat.pl/166083,petru-jesli-beda-szli-dalej-na-przyklad-z-internetem-oto-jak-pis-moze-uciszyc-facebooka-i-reszte-polskiej-sieci

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 22:58:15:

  @Jael
  zobacz, nawet zaczynają widzieć to:
  wyborcza.biz/biznes/1,100896,19376620,polskie-firmy-coraz-chetniej-zatrudniaja-ukraincow-to-bardzo.html#MTstream
  ale jeszcze nie piszą o konsekwencjach tej sytuacji...

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 23:10:23:

  To straszne, gdzie nie zwrócisz oczu, jest mowa o tym, że KOD to świnie przy korycie. źle się czuję widząc to samo u takiej rzeszy ludzi. Nie wiedziałam, że to społeczeństwo aż tak nie ma pojęcia o swoich prawach i, szczerze mówiąc, ma to w nosie. Będzie ciężko żyć w tym naszym Państwie ( i nie naszym) i łykać następne niegodziwości. Czy naprawdę musimy?
  Nie chcę Kaczyńskiego i jego głupawych pomagierów. Gliński, tem mało roztropny, dosłowny Henio, pozwoli mi / lub nie obejrzeć spektakl? Ludzie, ratujcie!

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 23:21:57:

  Ważne. Łoziński.
  www.komitetobronydemokracji.pl/krzysztof-lozinski-pod-wolny-kraj-spokojnie-klasc-fundament/

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 23:24:14:

  @aaannemarie
  Jedyne koryto, przy którym byłem, znajduje się w ukraińskiej wsi w gospodarstwie należącym do rodziców mojej żony, z tym że nie wyżerałem z niego, ale raz czy dwa coś tam wlałem:)))

  Aaannemarie, tu poniżej jest tekst:
  *Andrzej Szahaj - profesor filozofii, dziekan Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajmuje się filozofią kultury oraz filozofią polityki. Członek Komitetu Nauk Filozoficznych PAN

  Cały tekst: wyborcza.pl/1,75968,19377283,prostackie-oblicza-liberalizmu.html#ixzz3uzp9UaWA

  Odczuwam ten sam niesmak, co Ty, ale on nie powinien powodować w nas opuszczania rąk i szczęk w zdumieniu, że ludzie się na tę podłą retorykę nabierają. Ale to można zmienić, byle się w ogóle za to wziąć. Bez tego może - pisałem, że w tym akurat z Szahajem się nie zgadzam - i uda się pozbawić PiS władzy, ale kaczyzmu jak destrukcyjnej siły politycznej się nie pokona.
  Nie możemy utkwić w narzucanym nam przez PiS podziale: my "elity" (hi, hi) i "zwykli ludzie" (he, he).

  A Gliński zachowuje się jak jaki sekretarz KC, co to trafił przez pomyłkę do teatru i czuje się w obowiązku powiedzieć, co na ten temat myśli:)

  Nikt nas nie uratuje, tylko my sami możemy zrobić. Do roboty, do KOD-ów ! (różnego typu :)

 • jael53 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 23:29:20:

  Annemarie - nie byłoby tylu ludzi na ulicach, w tylu miastach, gdyby "mieli w nosie". Bardzo dobrze wiem, jak męczy tłumaczenie elementarza, ale mimo wszystko to robię, jak potrafię. Był Edmund Janniger? Był - więc prosiłam o pomyślunek: jakież to cnoty ma 20-latek, że się go w MON zatrudnia? Czy szansę nie na samą taką pracę, ale na możliwość ubiegania się o nią dostali jego starsi koleżeństwo, absolwenci np. Akademii Obrony Narodowej? Poskutkowało. Kolejne pytanie: czy naprawdę prezesurę bardzo dużej firmy, w sektorze - jakby nie było - surowców strategicznych ,koniecznie należy wręczać osobie w zasadzie bez kwalifikacji biznesowych?
  Itd. Jest o co pytać; a i wcale nie brak chętnych do zastanawiania się nad konkretnymi przykładami i - co nie mniej ważne - do zapamiętywania ich.

  Wielkie nieba, cierpliwie, po literach, udaje się nawet wyjaśnić, w czym tkwi problem z tym horrendalnym ułaskawieniem. Przy nim objaśnianie, co praktycznie oznaczają zmiany w ustawie o służbie cywilnej to już dość niewinna przechadzka. Pożyteczna - bo ludzie w wieku 40+ błyskawicznie łapią skojarzenia z nomenklaturą PRL. I wnioski wyciągają: jednak czym innym jest cicha praktyka, a czym innym jej prawne usankcjonowanie!

  ***
  Petru nie jest z mojej bajki - w tym jednak rację mu przyznam, że modzenie około internetu ulgowo nie przejdzie. I, co też ważne, wściekną się z każdej strony.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 23:33:59:

  @ju-li1
  W sprawach wewnętrznych KOD-u, o których nie mam pojęcia, nie wypowiadam się. Natomiast Ł. generalnie ma rację.
  Choć jeśli on usiłuje delikatnie pohamować jakąś kodowską "ekstremę", to jest pewien problem: sytuacja prawna zmieni się w kraju w ciągu chyba 24 godzin. Jak mówił Safjan - nie będziemy już żyć w demokratycznym państwie prawa. To cholernie istotne, bo wtedy PIS może uchwalić KAŻDĄ ustawę. I wtedy się zacznie dopiero faktyczne zwalczanie opozycji, a ludzie zaczną się bać.
  Czy wtedy jeszcze tak tłumnie wyjdziemy na ulice? I po co, skoro nie ma postulatu-celu?
  TK już nie istnieje, co dalej, KOD-zie?

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 23:37:05:

  Ide spac przy milym szeleście spadajacych pis-owi gaci i sondazy ;)
  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105402,19380781,cbos-rzad-szydlo-ma-wiecej-przeciwnikow-niz-zwolennikow.html
  Dobranoc :)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 23:39:52:

  @piesares11
  Śpij dobrze, ale pamiętaj, że PiS ma gdzieś sondaże i myśli, że nadrobi to zapychając ludziom gęby tymi alimentami na drugie dziecko.

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 23:51:42:

  Jael, no właśnie, tak jak pisałam pod koniec ostatniego wątku, ochrypłam już od tego i palce mnie bolą od pisania. W tłumaczeniu nie ustaję. Kropla drązy kamień. Ale mój czas się kurczy. Stąd rozpacz i zniecierpliwienie.

  Moskwo, właśnie tego się boję. W sobotę na ulicy byliśmy w euforii lub prawie, tak jak to opisałeś. Nawet mój kolega niedowiarek się dowartościował. Ale potem przyjdzie noc. Zbudzimy się w innym państwie. Zarządzanym przez demony. Przy bierności wielu. Przecież za komuny też tak było. Większość była bierna. Strach i poczucie osamotnenia. Zaszczuwanie kalumniami, których nie masz czasu wyprostować. Wybaczcie. Czarno to widzę.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/21 23:59:28:

  @aaannemarie
  Absolutnie odradzam popadanie w deprechę:)
  Nie będzie żadnej "nocy" w sensie tej z lat 80. W sprzyjających warunkach, czyli przy bezmyślnym parciu PiS do konfliktu na wszystkich frontach jednocześnie i naszym zdecydowaniu, ich rządy mogą potrwać krócej niż poprzednio.
  Nie załamywać się, może i prezesowi myli się Polska teraźniejsza z tą lat 60., ale ona taka już nie jest. To pozór, który wytwarza wrzaskliwa mniejszość.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 00:01:03:

  moskwasadowa,
  PiS mysli - glową prezesa - duzo roznych rzeczy. Indyk tez myslal.

 • tesciowa15 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 00:01:23:

  @aaanemarie

  Bo my jestesmy wystarczajaco starzy, zeby alergicznie reagowac na zagrozenia (alergia to takie pojscie na skroty w mechanizmach obronnych, oparte na przebytym doswiadczeniu). Mamy natychmiastowe skojarzenia z nomenklatura, IRCHa, Gomula, warcholami - nie musimy dlugo kombinowac.
  Z tego samego powodu mamy skojarzenia z palowaniem i stanem wojennym - ale tym razem historia znow ma szanse powtorzyc sie jako farsa.

  Tak wiec - sursum corda szanowni!

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 00:03:19:

  @piesares11
  No popatrz, wpadłem dziś do mięsnego tuż przed zamknięciem i tam był tylko ostatni indyczy udziec:)))

 • tesciowa15 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 00:05:23:

  Ciekawe, czy KOD wykorzysta okazje zeby oficjalnie poprzec WOSP. Jak panstwo mysla? By sie dzialo.

 • tesciowa15 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 00:05:58:

  Ciekawe, czy KOD wykorzysta okazje zeby oficjalnie poprzec WOSP. Jak panstwo mysla? By sie dzialo.

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 00:09:02:

  Członkowie KOD-u (na razie szeregowi) chcieliby, ale może zapytać samego zainteresowanego. Ja osobiście jestem bardzo "za".
  P.S. Dzięki za zrozumienie i otuchę

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 00:09:50:

  @tesciowa15
  Farsą jest już podjęta przez nich próba cofnięcia Polski o lata świetlne. Tego ludzie nie zniosą, nim zdążą pozamykać opozycję (a muszą do tego naprawdę okrzepnąć, same zmiany ustrojowe nie wystarczą, bo muszą wymienić kadry na swoje, resztę przekupić lub zniechęcić/wystraszyć, co trochę potrwa), protesty ich mogą naprawdę zmusić do ustąpienia. Dlatego ważne jest, aby nie ustały.
  Problem jest taki, powtarzam: Co po TK proponują KOD i reszta opozycji? Jaki cel?
  Potrzeba w mojej opinii dążenia do czegoś prostego i oczywistego, czyli do nowych wyborów - nawet w lekkim strachu o wynik. I trzeba to robić szybko.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 00:14:55:

  @tesciowa15
  To byłoby nieco ryzykowne dla Owsiaka, jego nie można wciągać w politykę - myślę - chyba że sam by tego chciał. Poparcie KOD-u spowodowałoby natychmiastowy wściekły atak PiS, a ten w sprawie WOŚP chyba chce teraz wziąć na przeczekanie, obejdzie się drobnymi szykanami, pewnie chcieli go od razu wykończyć, ale nawet nie bardzo zdążą - do tego potrzebują przejęcia mediów publicznych.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 00:16:37:

  @aaannemarie
  Nie damy się tak łatwo:)
  Już raz było: V !
  Będzie znowu:)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 00:34:35:

  moskwasadowa,
  Ten udziec, to nie byl przypadek ;)
  annemarie,
  Sytuacja nie jest łatwa. Ale czy ktos mowil, ze bedzie łatwa - raz na zawsze? Hiszpanie tez sie dzisiaj wieczorem zastanawiaja, co z nimi dalej bedzie. Mowi sie o kolejnych wyborach za 2 miesiace. Moze u nas tez?
  Milych snow (a sonddaze lepiej, ze im spadaja, niz zeby mialy rosnac :) )
  :)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 00:38:13:

  @piesares11

  Powstała na nim zupa:)

  kolorowych:)

 • mortimer21 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 00:59:17:

  Nie udzielam się tu ostatnio za bardzo, bo mam krzynkę bardziej sceptyczne podejście do KoD, niż większość tutejszych komcionautów. Ale dlatego też zgodzę się z Moskwą, że udzielanie przez KoD poparcia Owsiakowi byłoby raczej kiepskie w skutkach. Upolitycznienie WOŚP ją wykończy, a przecież o to PiS chodzi. Od lat gardłują, że WOŚP jest wspierane przez ten mityczny "establishment". Czy salon, czy co tam jeszcze wymyślą.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 01:12:14:

  Sojusz z polskim chamem (tekst sprzed 5 lat):
  liberte.pl/bolszewicy-polskiej-prawicy/

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 07:25:57:

  Dzien dobry,
  Upamiętnianie L. Kaczynskiego:
  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,19382549,warszawski-zjazd-prezydentow-na-czesc-lecha-kaczynskiego.html

  kruk6666 

  23 minuty temu

  " "a prezydent Kaczyński stał, kule latały, a on nawet się uśmiechał" " - bo jak co dzień był na bani.
  Pamiętać o Lechu Kaczyńskim nie warto. To była miernota, alkoholik i rozpaczliwy obciach. Zupełnie taki sam jest jego bliźniak Jarosław. Mały, gruby, brzydki, z szeroką ruską breżniewowską gębą, niechlujnym językiem polskim, skrzeczący, nienawidzący Polski i Polaków, pełen szyderstw i obraźliwych epitetów dywersant, niszczyciel, niechluj"


 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 08:25:53:

  @mortimer21
  Mój sceptycyzm w stosunku do KOD-u wyrażam pisemnie, jednocześnie wiedząc, jak cholernie jego powstanie było potrzebne, jak wiele czyni i może uczynić dobrego. A że nie jest spełnieniem moich marzeń, to inna rzecz. Jak widać, u nas nikt nie jest w stanie przeskoczyć pewnej skali, udało się raz na krótko - z "S" w latach 80-81.
  Mort, zgadzamy się w sprawie WOŚP, lecz miejmy w pamięci, że sumie te nasze "taktyczne" uwagi nie mają żadnego znaczenie dla PiS - oni Owsiaka wykończą tak czy siak, po prostu później, ale nieodwołalnie. Taka jest logika autorytaryzmu.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 08:34:21:

  @ piesares11
  Piesie, tego typu opinie internautów mnie lekko drażnią, bo Lech K. naprawdę zrobił wiele złego Polsce (destrukcja i demoralizacja prokuratury, sądów i policji, gwałt na prawie - to są skutki tylko jego ministrowania w rządzie AWS, które nie tylko w postaci Ziobry trwają do dziś). Niemniej też znam jego stronę pozytywną z autopsji, co opisywałem tu wiele razy. Nie jestem sądem ostatecznym, ale zbywanie kogoś gadaniem, że "alkoholik i kurdupel" to właśnie jest punkt wyjścia ocen mentalnie pisowskich - kłamliwa powierzchowność i niesprawiedliwość zawsze powodują, że oceny takie są do bani.
  Poza wszystkim - ja pamiętam żywego człowieka, a nie mit wykuwany przez prezesa, więc oddzielam te dwa byty:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 08:42:01:

  @Szanowni
  W mediach "niepokornych" nie znajdzie się słowa na ten temat, bo tam wszystko jest ok, a minister "atomówka" Szatkowski Słowaków o akcji powiadomił wcześniej - w Pradze (tak mówił rzecznik MON), która jest miejscem, gdzie wszyscy Słowaków o wszystkim zwyczajowo informują. Słowaków więc według "niepokornych" nic nie dziwi, bo przecież w całym świecie cywilizowanym wchodzi do placówek własnego wywiadu po nocy z dorobionymi kluczami, usiłując aresztować wartę:)
  wyborcza.pl/1,75248,19382564,slowacy-zaniepokojeni-atakiem-macierewicza-na-centrum-kontrwywiadu.html#MTstream

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 08:54:30:

  @Szanowni
  A to jest tekst, który mnie wkurwił:
  natemat.pl/166047,pis-mozemy-bo-wybral-nas-narod-nieprawda-ludzie-wybrali-inny-pis
  Owszem, PiS kłamliwie twierdzi, że "ma mandat" (bo nie ma żadnego mandatu do zmiany ustroju i przerobienia Polski na endecką dyktaturę), ale nie mówcie, drodzy dziennikarze, że PiS ludzi oszukał, bo pokazywał "inną twarz". PiS zawsze był taki sam i tylko osoba niedoinformowana lub naiwna mogła się nabrać na łagodność PiS-u, która była zresztą tak oczywiście prymitywnym łgarstwem (wystarczyło posłuchać co mówi własnym wyborcom i członkom), że jej zdemaskowanie nie nastręczało żadnych trudności - wystarczyło nie wypisywać bzdur o tej "łagodności" i informować rzetelnie ludzi, czego media w Polsce nie uczyniły - z chlubnymi wyjątkami.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 08:58:34:

  @Szanowni
  Ten sondaż mówi, że już przeważa liczba tych, którzy chcą nowych wyborów (nad tymi, którzy ich nie chcą).
  I to jest droga, którą trzeba iść, to znaczy - na nią wejść w ogóle, KOD-zie drogi. Inaczej przegwizdane.

  wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/sondaz-ibris-dla-onetu-nieznacznie-wiecej-zwolennikow-ponownych-wyborow-do-sejmu/xp803e

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 09:13:33:

  @Szanowni
  Hartman o trójkącie PiS-Rydzyk-Owsiak
  hartman.blog.polityka.pl/2015/12/21/czy-kaczynski-z-rydzykiem-zalatwia-owsiaka/?nocheck=1
  (no niby, ale i tak go potem wykończą, jeśli będą rządzić)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 09:16:08:

  @Szanowni
  P.S.
  Na razie w prasówce bez ciemnej strony księżyca, bo nic jakoś ciekawego nie ma - rytualny standard, bez sensacji:)

 • adomi6319 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 09:29:52:

  Gospodarzu, jest świąteczna promocja na prenumeratę GW
  prenumerata.wyborcza.pl/lp/0,149723.html?cta=1ddbox-3an-550proc
  Wiem, że nie chciałeś wykupować z powodu braku moderacji, ale teraz chyba warto.
  Ja w każdym razie kupię, bo chcę móc czytać na bieżąco, a nie ciągle uśmiechać się do blogowiczów żeby udostępnili (inne sposoby dostępu nie zawsze działają).
  A w weekendy lubię mieć wersję papierową :) zwłaszcza magazyn świąteczny,

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 09:33:11:

  @adomi6319
  Papier kupuję nie tylko w weekendy:)
  Na poczcie ciągle mnie molestują mailami "wróć do mnie" w sprawie prenumeraty:)))
  Ale dzięki:)

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 09:48:12:

  czołem,
  fakt prasówka dziś nudnawa, bo ciemny bąk był już wczoraj. rany, ile ja mam teraz roboty z tłumaczeniem po rodzinie i znajomych, do czego służy TK. ludzie niczego nie wiedzą, jakby czytali tylko plotka i memy na kwejku. znajomi inteligenci (w każdym razie po studiach) mają wiedzę odwróconą i nazewnictwo przepalone kukizowską "przenikliwością". przypominają mi się czasy szkolne, stan wojenny. jakoś połowa społeczeństwa była skłonna uznać, że "gdyby Solidarność doszła do władzy, byłby taki sam syf". tyle, że wtedy Polak był przed szkodą głupi, a dziś i po szkodzie tak samo.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 09:55:19:

  @nukodakadaku
  Nuko, są i dobre wiadomości:
  za sobą mamy najdłuższą noc w roku, dzień od dzisiaj będzie dłuższy:)
  nad Wawą i - jak słyszałem - nad Bydgoszczą - słoneczko się pojawia:)

  Im dłużej patrzę na ten kraj, tym mocniej dostrzegam konieczność nauki podstaw prawa w ramach wiedzy o społeczeństwie czy jak to teraz się nazywa.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 10:01:02:

  @Szanowni
  W PiS zainteresowanie sztuką rośnie z dnia na dzień:)
  wyborcza.pl/1,75248,19382661,radny-duklanowski-zniecheca-do-zachety-czy-magistrat-wie.html#MTstream

  Rozumiem, że radnemu "owa" praca niebezpiecznie przypomina widok w lustrze? ;-)))

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 10:14:47:

  Witajcie, dziś się ździebko śpieszę. Jednak, jeśli nie KOD, to co? Inteligentne kontrpropozycje? Byłam na założycielskim KOD regionalnego. Cały przekrój społeczny. Nie muszę dodawać, że to ja znalazłam KOD, a nie odwrotnie. I nie było żadnych manipulatorów. Nikt nie wiedział od czego zacząć. Mój syn też poddaje KOD krytyce. Ale na moje"zaproponuj" milczy. Jak powiedziałam: nie mam lat, żeby znosić wszechogarniającą głupotę.

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 10:16:37:

  coś nie mogłem spać przy tym przesileniu. a takie mi horrory chodziły po głowie, że na głos nie wypowiem. dziwne tylko, że nic się nie bałem - może to dobry znak :)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 10:19:25:

  moskwasadowa,
  Komentarzy pod artykulami, w memach (en.m.wikipedia.org/wiki/Internet_meme ) i na banerach jest i bedzie do wyboru, do koloru. Wyobraznią władają i o nastrojach decydują "świete łona", czy gruzińska reduta Ordona-Kaczynskiego (www.mowiawieki.pl/index.php?page=artykul&id=476 ) i ich przeciwienstwo. To oczywiscie nie ma niczego wspolnego z obiektywna analiza zjawiska.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 10:45:17:

  annemarie,
  Trzeba robic co kto moze, starajac sie zachowac rozsadek, jasnosc mysli i spokoj. Cale szczescie, ze powstają zorganizowane formy dzialania, takie jak KOD, czy Akcja Demokracja. Gdyby nie KOD, to nie byloby ludzi na ulicach. A i tak, pomimo ludzi na ulicach tu - we Francji - nikt o niczym nie wie, nie slyszal i nie chce wiedziec (obserwaje moje i syna). To oznacza tylko jedno: trzeba zwiekszac zasieg oddzialywania na wlasna rękę i w ramach powstajacych struktur.

 • mortimer21 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 12:05:11:

  @moskwasadowa
  KoD jest tym, czym może być. Niczym więcej nie będzie, i nie jest to tylko jakiś polski problem. Po prostu taka jest natura takich ruchów. Jego powstanie było niezbędne, i w sumie nieuniknione. Doceniam to, zdając sobie sprawę z ograniczeń.

  Mój sceptycyzm bierze się głównie z pytania "co dalej". Zrobimy nowe wybory, i co? PiS znowu je może wygrać. Albo wygra je Petru Zbawca Demokracji, zastępując PO. I będziemy mieli kolejne 4-8 lat teoretycznego państwa, na którym tuczyć się będą rozmaite Kaczyńskie, Kukizy i Korwiny.

  Co do Owsiaka, to być może będzie on prawdziwym sprawdzianem dla polskiego społeczeństwa. Pomogą mu, gdy władza chce go zgnieść? Bez pomocy gąb z telewizji?

 • jael53 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 12:10:57:

  Mam takie parszywe wrażenie, że budzę się pewnego grudniowego dnia... ale jest to parszywy grudzień mojej młodości. I że, jak wtedy, z dnia na dzień może się pojawiać coraz to nowy dekret. Przeciwko komuś, jakiemuś prawu.
  Miałam nadzieję dożyć dni swoich - bo i mnie zostało do przeżycia znacznie mniej czasu, niż przeżyłam - w jakim takim spokoju. Mija 10 lat, gdy ta nadzieja nie trzymała się zbyt mocno, bo nie ma się co czarować, że przez te 10 lat demokracja nam się bujnie pleniła i nijak nie zanosiło się na to, co się zrobiło. To jest jednak różnica - na coś się zanosi, długo i przytłaczająco; i jednak się staje.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 12:48:20:

  @Szanowni
  Rzecz sprowadza się do bardzo prostej sprawy: dziś w Polsce kończy się oficjalnie państwo prawa. Żadna opozycja nie wzywa ludzi do przyjścia pod Sejm, bo nie chce być oskarżana o próbę wszczęcia Majdanu, ani nie chce mieć tego na sumieniu.
  KOD obawia się nawet postulatu nowych wyborów (Mort, znam wszystkie konsekwencje, o tym potem, bo teraz najważniejsze naprawdę jest odsunięcie dyktatury od władzy).
  Tymczasem obalenie ustroju demokratycznego odbywa się bez ani jednego manifestanta - pewnie zresztą ktoś przyjdzie po robocie, a media "niepokorne" wyśmieją tę garstkę.
  Uważam osobiście, że nawet garstka jednak powinna przyjść. I tam zostać. Z pełną świadomością, że może zostać usunięta siłą, dlatego powinni to być ludzie gotowi na poniesienie konsekwencji.
  Do tej pory nasza strona przegrywa bitwę w sferze symbolicznej, a powstanie czegoś w rodzaju miasteczka z Majdanu byłoby jedyną sensowną odpowiedzią.
  Tak uważam, można mnie brać za "ekstremę":)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 12:50:58:

  P.S.
  I jeśli będzie można (bo trzeba) to pójdę. Tylko o szansę proszę:)

  Właśnie przez pół godziny gadałem o tym wszystkim przez telefon z człowiekiem, który szukał czegoś - jakiejś reakcji na rzeczywistość na stronie KOD-u.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 12:55:49:

  @piesares11
  Piesie, widziałeś ten rysunek dziecinny ze strzelbą i kaczorkiem na demonstracji, który dziewczynki trzymały i który wzbudził histerię PiS? Dlatego nasze komentarze jak najdłużej muszą trzymać klasę - rzecz jasna nie mówię tu o Tobie, Tyś po prostu to przytoczył, ale widzę coraz więcej hejtu antypisowskiego pisanego językiem PiS-u właśnie, oczywiście - nie dościgniemy ich, na to nie ma szans, ale sama tendencja jest zła i trzeba ludziom tłumaczyć, że tak nie można, bo to właśnie jest dawanie - he, he - amunicji drugiej stronie.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 13:03:50:

  @aaannemarie
  Nie wiem, czego szeregowi członkowie KOD-u chcą, bo nie jestem w KOD-zie. Mam tylko wrażenie, że powinni to powiedzieć głośno w swojej organizacji.

  Bez przeskoku iskry na inne środowiska, płomyczek zgaśnie. Bez konsekwentnego oporu i wyznaczonego celu - żadna iskra nie przeskoczy.
  Potrzeba - powtarzam - symbolu, nieustannej akcji sprzeciwu. Tego nie widzę.
  Przed ostatnimi manifami była podobna sytuacja - nikt ich na początku nie chciał nawet robić. KOD poszedł jednak po rozum do głowy. Może ludzie po prostu powinni ich naciskać?
  Niszowa Sadowa po formułowaniu takich herezji jest pewnie już brana za "esktremę" i prowokację:)))

  Tymczasem ja tylko zauważam, że przesypianie przełomu nieuchronnie prowadzi do klęski.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 13:05:28:

  @jael53
  Jeszcze można temu zapobiec. Jest okienko w historii, mniej więcej miesiąc.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 13:11:08:

  @Szanowni
  Chwilkę ochłonę i chyba jednak napiszę krótki tekst z pytaniem: gdzie jest Rejtan?

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 14:14:06:

  @moskwa
  @zainteresowani KODem

  Wsiąkłam trochę formalnie wgłąb KODu.
  Nie chcę za dużo pisać o rozmowach z Owsiakiem, bo trwają.
  Ale zgadzam się - pisał to chyba @mortimer21 - że przy najlepszych chęciach, byłby to pocałunek śmierci dla WOŚP, tzn. otwarte, formalne poparcie = upolitycznienie. W lokalnych grupach KODowych, głównie fejsowych, przez ostatnie dni trwała gorąca dyskusja w temacie, ludzie - jako KODerzy - chcą spontanicznie popierać, to chyba pochodna chęci tworzenia szerszej ławy p-ko PiSowi. Jest też obok dość mocno słyszana nuta, że trzeba poczekać i Owsiaka poprzeć głośno tylko w sytuacji, gdyby pisowskie emanacje w różnych władzach i gremiach, chciały tę inicjatywę bez skrupułów ukatrupić. Wówczas ten wspólny mianownik byłby oczywisty.

  Rozmowy trwają, zobaczymy. :)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 14:48:27:

  @ewka_blaszczyk
  Piszę właśnie tekst, który KOD-u dotyczy, ale nie wybiega aż do Owsiaka, a o tym, że wciąganie go w politykę niesie ze sobą potężne ryzyko, również i ja pisałem, Ewuniu.

  Tymczasem sytuacja jest "dynamiczna" i być może za te kilkanaście dni te taktyczne obiekcje nie będą miały żadnego praktycznego znaczenia

  Wdzięczny będę za uwagi po publikacji:)

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 15:42:25:

  @moskwa

  Nie czeba "ewuniować" ;) - wkurw mi przeszedł; dobrze wiesz, że wynikał z tego, że takich ludzi jak Ty, w aktywnych akcjach obywatelskich, bardzo potrzeba. Nie jestem i nie zamierzam być sekciarą, braki Kijowskiego - przy wielu zaletach - również zauważam. Zresztą mamy małą zadymę w temacie wodzostwa; piszę, bo jej echa do mediów i tak się przedostały, ale wydaje się, że rzecz będzie opanowana. Z wewnątrz mogę napisać, i mam tego naprawdę silne przekonanie, że szeregowi KODerzy to nie jest chwilowa efemeryda. Jest ogromna świadomość, że trzeba codziennej, niemanifestacyjnej, pozytywistycznej wręcz, konsekwencji, trwania. Tworzy się demokratyczny statut.

  Do miłego, znikam do rodziny. Ponoć, cholera, po to tu jestem. ;))

  Pa.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 15:47:32:

  @ewka_blaszczyk
  "Ewuniuję" nie z wyrachowania, ale dlatego, że Cię lubię:)

  Z góry jednak uprzedzam, że ja nie będę pisać już żadnych maili do KOD-u, kontaktować się z jakimiś - być może - wspaniałymi pełnomocnikami dzielnicowymi czy też gminnymi, bo mnie wkurw nie przeszedł, wręcz przeciwnie - wzrasta.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 16:29:30:

  @moskwa
  Dzielnicowych obserwuję nader uważnie.

  ;)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 16:36:57:

  moskwasadowa,
  Jestem jak najdalszy od popadania w pesymizm i, z drugiej strony, od teorii spiskowych. Nie sposob jednak nie pomyslec o tym, ze celem Putina (skoro juz o celu mowa) od momentu dojscia do wladzy bylo odwrocenie biegu wypadkow, do ktorych doszlo po rozpadzie ZSRR. Mowil to zawsze jasno i wyraznie - tak, jak Kaczynski o Budapeszcie w Warszawie (mozliwe, ze Kaczynski mial na mysli Minsk). Czy Putin wydarzeniom w Polsce przygladal sie tylko z milym zaskoczeniem, czy nimi sterowal (poslugujac sie Kaczynskim, Rydzykiem, itd.), to sie latwo nie dowiemy. Mysle, ze dalszy rozwoj sytuacji bedzie zalezal przede wszystkim od tego, za jakie sznurki ciagnie Putin i czy UE bedzie w stanie na wydarzenia w Polsce reagowac. Zeby UE reagowala trzeba tlumow na ulicach.

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 17:13:27:

  Co za hipokryzja!
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19385217,oto-swiateczny-klip-rzadu-macierewicz-wiesza-bombki-szydlo.html


 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 17:35:59:

  @ ewka_blaszczyk
  pamiętam Twojego maila;-)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 17:37:22:

  @piesares11
  Tłumów trzeba bardzo, ale żeby one wszyły potrzebny jest tez przykład... o tym w nowym wpisie:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 17:37:50:

  @ju-li1
  Atomowe? ;)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 17:38:13:

  @Szanowni
  Czas Rejtanów już na blogu:)

Dodaj komentarz