MOSKWA SADOWA

Wpis

wtorek, 15 grudnia 2015

Kronika zamachu stanu

 

 

30. dzień rządów PiS

 

PiS zapowiada, że w ciągu najbliższych 48 godzin ostatecznie rozwiąże kwestię stojącego mu na drodze do monopartyjnej dyktatury Trybunału Konstytucyjnego, bo po prostu sam sobie uchwali całkiem nowy Trybunał, gdzie nie będzie żadnych „Polaków najgorszego sortu”, czyli przedstawicieli 81% ludzi, którzy na PiS nie głosowali, bo są „współpracownikami gestapo, komunistami i złodziejami".

 

Projektu ustawy nikt nie widział, ale nie ma po co go roztrząsać, ponieważ PiS-owi nie na rękę są przedłużające się protesty w sprawie TK, zatem stary pewnie zakończy swój żywot prędko. Ciekaw jestem, czy wywalą cały stary skład na pysk od razu, czy też wezmą na wstrzymanie i pozwolą dotrwać „sędziom gorszego sortu” do końca kadencji, bawiąc się w „subtelności” paraliżujące ich pracę na przykład poprzez nakaz orzekania w pełnym składzie. Nie sądzę, aby tak zrobili, bo w interesie PiS jest to, żeby TK przejąć ostatecznie i w ten sposób zlikwidować „ognisko oporu”, wokół którego gromadzą się obrońcy demokracji.

Błyskawiczne tempo i tajemnica mają maksymalnie skrócić czas medialnego szumu przed świętami oraz nie pozwolić opozycji zorganizować oficjalnej demonstracji pod Sejmem, po marszu KOD-u 12 grudnia prezes nie chce oglądać więcej „najgorszego sortu” na ulicach, liczy więc, że przedświąteczne zakupy i porządki odpędzą nas od polityki. Gorzej, że słyszę, że nikt na razie żadnego protestu nie organizuje, co jest spełnieniem marzeń PiS i faktyczną kapitulacją. Wszystko wskazuje na to, że 4 dni po marszu prezes zlikwiduje TK, w którego obronie ten marsz się odbył. W ten sposób ośmieszy KOD wraz z całą opozycją i wykaże ich nieskuteczność.

 

Faktyczna likwidacja TK następuje w trybie nieco przyśpieszonym w stosunku do przewidywanego - nawet Dudzie nie powiedzieli, bo Duda dziś w Kijowie opowiadał, że przecież będzie pod jego patronatem działać specjalne powołane do tej sprawy ciało, tymczasem projekt jest już gotowy, ale kto by się tam w PiS przejmował prezydentem, przecież wiadomo, że podpisze, bo od tego jest.

Stąd wielkoduszna i łaskawa zgoda na druk orzeczeń Trybunału pani kierownik delegatury sekretariatu pana prezesa (dawniej kancelaria prezesa rady ministrów) w Alejach Ujazdowskich Beaty Szydło, pseudonim sceniczny „Premier”. Drukować można wszystko, skoro PiS uważa wyroki TK za opinie do niczego nie zobowiązujące, a sam Trybunał zaraz będzie jedynie wspomnieniem, to znaczy – jak to w demokracji fasadowej – szyld zostanie, ale instytucja nabierze słusznej, narodowej treści, czyli będzie słuchać wodza i partii. Pani kierownik nakrzyczała też dziś na opozycję w Sejmie, a potem powiedziała narodowi w telewizorze, że zaraz będą rozdawać cukierki, a przed świętami wszyscy na nie łasi.

 

Potem przegłosuje się w parlamencie „ustawę antyterrorystyczną” napisaną przez ułaskawionych speców z CBA i elementy stanu wyjątkowego wejdą tymczasowo na stałe do ustroju IV RP.

 

Lis wczoraj pytał w swoim programie, po jaką cholerę prezes obraża karczemnymi słowy 81% narodu i nazywa ich „komunistami i złodziejami”. Różne padały odpowiedzi, od tego, że chce mobilizować twardy elektorat, poprzez to, że się biedaczek zdenerwował sobotnim marszem, po sugestię Kwaśniewskiego, że temu prezesu naczytało się nazisty Carla Schmitta, widzącego w konflikcie na śmierć i życie sens polityki. Zapewne wszyscy mają sporo racji, ale i ja dorzucę swoje trzy grosze.

 

Jarosław Kaczyński eskaluje konflikt specjalnie, bo chce, żeby ludzie się na siebie wściekli i zaczęli tłuc na ulicach, gdyż marna próba linczu na reporterze TVP podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej to jest daleko nie to, jak mają się traktować dwa sorty Polaków według pożądanego scenariusza. Przy czym nieistotne z jego punktu widzenia, kto naprawdę rzuci pierwszy kamieniem, bo w oficjalnej mitologii już jest postanowione, że to jego przeciwnicy. To ma sprowokować spiralę przemocy i potem pozwolić otwarcie spacyfikować opór i skompromitować „terrorystów” w oczach wystraszonego „ciemnego ludu”. Oczywiście jest i łagodniejszy wariant: „tłuste koty” wystraszą się i pochowają w domach, no i obejdzie się cygańskie wesele bez pałowania.

 

Kilka mądrych osób już określiło trafnie obecną Polskę jako „państwo mafijne”. Nie ma się więc co dziwić, że chrzestny papa traktuje swoich kamratów tradycyjnie, czyli każdy musi przejść inicjację polegającą na popełnieniu przestępstwa, co uczyni go członkiem ferajny poprzez wspólną winę i odpowiedzialność.

 

Dlatego obserwujemy jednomyślne łamanie prawa przez parlamentarzystów PiS, rząd PiS i prezydenta PiS. Ma to ich zjednoczyć i uczynić wspólnikami w jednej sprawie: przejęcia Polski per fas et nefas, za wszelką cenę i bez względu na koszt. Gwarancją lojalności ma być to, że nikt nie będzie bez winy.

 

P.S.

Projekt ustawy o TK made by PiS wpłynął wczoraj do Sejmu jakieś 45 minut po zamieszczeniu przeze mnie powyższego wpisu. Kaczyński wybrał rozwiązanie paraliżujące: czyli bez zgody jego ludzi TK nie jest w stanie nic zrobić, a na protesty znalazł genialne w swojej prostocie (jak cep) rozwiązanie: Trybunał wyeksmitować z Warszawy, żeby w czasie, kiedy jeszcze są tam sędziowie "najgorszego sortu Polaków", ewentualne demonstracje odbywałby się pod nową siedzibą, gdzieś w Puszczy Białowieszczańskiej;) Projekt ów zawiera oczywiście "prawo", które mówi, że wyroki TK w sprawie łamania konstytucji przez PiS są nieważne.

Odnotować trzeba rzecz bardzo przykrą: w sobotę odbył się marsz pod egidą KOD-u, który miał obronić przede wszystkim TK jako instytucję przed przejęciem przez PiS, w środę PiS TK praktycznie likwiduje, a KOD nie organizuje (patrzę na stronę internetową - 10.08 środa) żadnego protestu, nie ma nawet słowa do tej pory na ten temat. Ponieważ sam lazłem w tym marszu i zdzierałem gardło, czuję się zrobiony w balona. A prezes śmieje się w kułak. Załatwił nas na cacy i nikt nawet nie umie zrobić żadnej demonstracji, żeby mu pokazać, że się na to nie zgadzamy. Gdybym serio chciał napisać, co o tym myślę, musiałbym użyć bardzo niemiłych słów, spośród których jedynie niekonsekwentna amatorszczyzna nadaje się do druku.

 

 Z ostatniej chwili (11.33) :

 

A jednak manifestacja w sobotę pod Sejmem o 12.00

Stop bezprawiu PiS!


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19352240,nowelizacja-ustawy-o-tk-w-sejmie.html#MT

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19353523,kod-zapowiada-demonstracje-nie-mozemy-stac-bezczynnie.html#MTstream

 

 

KOD jednak chce urządzić demonstrację w najbliższą sobotę pod Sejmem między 12.00 a 15.00.

Stawię się jak zwykle niezawodnie i wszystkich Czytelników do tego zachęcam. Gorzkich słów nie odwołując, ponieważ jeszcze wczoraj KOD nie planował żadnego protestu, mimo tego, że wiedział o projekcie PiS. W każdym razie odpisywał tak na maile z pytaniami w tej sprawie, co można sprawdzić w komentarzach na blogu.

Lepiej późno niż wcale. Do roboty, kochani:)

Demonstracje w całym kraju:

http://wyborcza.pl/1,75478,19359280,kod-w-sobote-znow-wychodzi-na-ulice-tym-razem-takze-mniejsze.html#MTstream


Pamiętajmy o tym, że demonstracja pod Sejmem 19 grudnia jest w pewnym sensie ważniejsza od tej poprzedniej. Prezes liczy, że nic Polaków nie wyciągnie z galerii handlowych w ostatni przedświąteczny weekend. Możemy mu zepsuć święta:) i sobie zrobić najlepszy prezent:)

 Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
moskwasadowa
Czas publikacji:
wtorek, 15 grudnia 2015 21:59

Polecane wpisy

 • Wyborcza mnie zbanowała, bo nie jestem nazistą:)

  Moi drodzy, jak pewnie się orientujecie, od jakiegoś czasu w realu współdziałam z ludźmi, którzy walczą w obronie demokratycznego państwa prawa z PIS. Ci spośró

 • Do członków i sympatyków KOD

  Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele, Od późnego wieczora w środę 9 marca br., grupa współzałożycieli i sympatyków KOD protestuje przed Kancelarią Premiera. N

 • Wspólna sprawa

  Szanowni Państwo, W związku z nadzwyczajną sytuacją w kraju, powodowany poczuciem obowiązku, publikuję stanowisko grupy działaczy KOD PP (proszę pytać o różnic

Komentarze

Dodaj komentarz

 • kosmata_morda_irasiada napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 22:17:38:

  @A.A.

  co ja Ci rebe będę pisał...

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 22:20:26:

  moskwasadowa,
  yvo sie akurat nie odzywa, wiec na wlasne ryzyko wklejam ;)))
  wyborcza.pl/1,75968,19345398,strategia-wobec-demokratury.html?disableRedirects=true

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 22:21:04:

  moskwasadowa, KMI,
  No wlasnie....

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 22:21:35:

  @kosmata_morda_irasiada
  Zostaje się pomodlić, drogi rebe, wspólnie, w intencji, że Bóg nas tylko straszy i szykuje jakiś cud...

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 22:22:31:

  @piesares11
  Bardzo dobrze, że wklejasz, czytałem to w trakcie pisania:)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 22:28:25:

  moskwasadowa,
  Na razie dba o nas p. minister Waszczykowski i broni przed Luksemburczykami (bezboznymi):
  wyborcza.pl/1,75477,19351126,szef-msz-luksemburga-ue-ma-obowiazek-ingerowania-w-sprawy-polski.html

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 22:30:03:

  @ piesares11
  Spoko, wkrótce opierdoli Obamę za, ekhm, "czarnowidztwo" w sprawie PiS;)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 22:31:59:

  @ piesares11
  Jedna rzecz ciekawa, cały PiS drze buziuchny, że Schulz et consortes "obraża Polskę i Polaków", tymczasem oni nie mówią źle o Polsce i Polakach, tylko o rządzie PiS... - taka uwaga banalna, bo oczywista;-)

 • tesciowa15 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 22:36:45:

  Strasznie jacys zdolowani jestescie. Tak sie mowi, cztery lata, cztery lata - a miesiac juz zlecial!

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 22:39:12:

  @tesciowa15
  Orban też miał krótko rządzić;)

 • tesciowa15 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 22:39:47:

  A poza tym nie sama nadbudowa zyje czlowiek. Zaraz do glosu dorwa sie nieublagane prawa ekonomii, i tak zwana dynamika sie zmieni: lud sie upomnie o swoje.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 22:43:31:

  @tesciowa15
  Lud będzie zajęty oglądaniem procesów pokazowych, rekonstrukcjami historycznymi, ćwiczeniami obrony terytorialnej na poligonach, pielgrzymkami, za udział w których będzie premia...;)))
  trochę na to poczekamy, tymczasem kamień na kamieniu nie zostanie.

 • tesciowa15 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 22:49:06:

  Swieta ida, czas pojednania i milosci, a ty w takim nastroju... Posluchaj sobie oredzia pani Szydlo, rozerwij sie troche. Red Maziarskiego to tak przekonala, ze zyczy jej "zeby sie pani dobrze rzadzilo". No czy nie piekne zyczenia? I zdrowia oczywiscie, przede wszystkim zdrowia...

  Czego i Tobie, oczywiscie..... :-)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 22:53:55:

  @tesciowa15
  Słucham, słucham:

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19351411,premier-w-oredziu-powtorzyla-mowe-z-sejmu-to-byl-dla-nich.html#Czolka3Img

  i czuję się na te święta jak gestapowiec powiązany z PO, choć jako żywo grosza na tym powiązaniu nie zarobiłem;)))
  co gorsza: na dzieci od PiS też nic nie wydębię, bo dorosłe ;(((
  Oczywiście: wszystkiego dobrego:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 22:59:33:

  @
  P.S.
  wyborcza.pl/1,75968,19351610,czy-pis-moze-sie-w-koncu-zdecydowac-i-powiedziec-kim-jestem.html#BoxGWImg
  Maziarski nie wykazuje zrozumienia dla dialektyki PiS, bo ona zakłada, że jednocześnie jest i gestapowcem, komunistą, genetycznym zdrajcą, resortowym dzieckiem i tłustym kotem międzynarodowego kapitału na pasku żydowskich banksterów z PI.
  Nie może sobie ot tak wybierać, bo o tym, kim kto jest, decyduje prezes. W tym szaleństwie to jedyna metoda.

 • marplezglobalnejwioski napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 23:11:59:

  No cóż... po wysłuchaniu mam nadal kryzys tożsamości. Już nie wiem czy jestem komuchem czy lobbistką korporacji, banków i zachłannego kapitału. Znaczy jestem jednym i drugim. Ale pewnie i akowcem, i gestapo. Szlag.

 • marplezglobalnejwioski napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 23:19:42:

  @tesciowa15
  Ekonomia to podstawa, znaczy faktycznie za dużo nadbudowy bo baza za krótka. I jakie to polskie. Goga Goga i Fiki Miki:
  W czwartek sklepik założyli,
  W czwartek też zbankrutowali,
  Ja zaś Wam za rok opowiem,
  Co się z nimi działo dalej

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 23:20:25:

  @Szanowni
  Nie wszyscy w PiS mogą czynnie gromić TK (najwyżej guzikiem), więc senator PiS dołącza do hejterów grożących Oldze Tokarczuk i chce jej zabrać obywatelstwo
  na razie honorowe - Nowej Rudy
  ksiazki.onet.pl/wiadomosci/bonkowski-apeluje-o-odebranie-obywatelstwa-nowej-rudy-oldze-tokarczuk/q3d5mw
  Co to człowiekowi się do podeszew może przylepić, kiedy wejdzie przez przypadek do senatu:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 23:22:17:

  @marplezglobalnejwioski
  Ty jak ten Maziarski! Kompletnie nie dociera! Chcesz wiedzieć, kim jesteś, słuchaj uważnie prezesa, on jest od myślenia;)))

 • obsmarowaczka66 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 23:26:55:

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19348174,pis-prowadzi-prace-nad-nowa-ustawa-o-tk-projekt-prawie-gotowy.html#Czolka3Img
  i pozamiatane
  Moskwa! dzięki ::))

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 23:32:07:

  moskwasadowa, marple,
  To hitlerowcy decydowali o tym, kto byl Zydem, Cyganem, Polakiem, itd, itp, a nie sami zainteresowani - oni sie w pewnym momencie dowiadywali.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 23:34:43:

  @obsmarowaczka66
  On jest gotowy, najdalej rano ma trafić do sejmu, tak mówiła zdaje się Lichocka Terleckim

  Nie ma za co:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 23:36:07:

  @piesares11
  No przeca mówię: słuchać, a nie kombinować na własną rękę;)))

 • obsmarowaczka66 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 23:37:34:

  Moskwa już w sejmie , 22.45 wpłynęło do kancelarii

 • obsmarowaczka66 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 23:39:32:

  wraca człowiek do domu z pracy , włącza Tv a tam surprise , na pasku na TVN24 projekt w sejmie , strach iść spać

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 23:41:59:

  @obsmarowaczka66
  A fakt, to to linkowałaś?
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19348174,pis-prowadzi-prace-nad-nowa-ustawa-o-tk-projekt-prawie-gotowy.html#Czolka3Img

  No to wszystko jasne: wyroki uchylone (znowu prawo wstecz), TK sparaliżowany i wydalony z Warszawy... fajnie

 • obsmarowaczka66 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 23:42:52:

  www.tvn24.pl/projekt-nowalizacji-ustawy-o-tk-w-sejmie,603330,s.html

 • tesciowa15 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 23:43:25:

  @marplezglobalnejwioski
  GogaGoga i FikiMiki to obawiam sie nic dla polskich dzieci, bo to chyba jacys uchodzcy.

 • tesciowa15 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 23:47:18:

  @szanowni powazni

  Dajcie im troche czasu, zaczna im sie wkrotce platac nogi i kasa przestanie sie zgadzac, i pojawi sie spor kto jest prawdziwszym z prawdziwych polakow itp. Jeszcze sie posmiejemy.
  Z drugiej strony jednak oszczedzajmy nerwy, na 4 latka.... Nie wyrok.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 23:48:36:

  @Szanowni
  Węgier o TK
  wyborcza.pl/1,75478,19351576,wegierski-prawnik-naruszenie-niezaleznosci-tk-w-polsce-wyglada.html#BoxGWImg

 • obsmarowaczka66 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 23:49:43:

  Projekt dotyczy
  przeniesienia siedziby
  niektórych urzędów centralnych ze stolicy do innych miast w
  kraju. Celem tego jest dowartościowanie innych ośrodków miejskich, w szczególności
  Polski wschodniej; poprawi to sytuację na rynku pracy, a także obniży koszty
  funkcjonowania takich urzędów. Przen
  iesienie siedziby Trybunału Konstytucyjnego z
  Warszawy do innego miasta ma także ten dodatkowy walor, że zapewni większą
  izolację sędziów od ośrodków władzy politycznej, a przez to wzmocni ich
  apolityczność i bezstronność.

  to jest tłumaczenie

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 23:50:18:

  @tesciowa15
  Mowy nie ma:)
  żadnych 4 lat, bo 40 trzeba będzie odbudowywać, a ja nie dożyję na bank (wyszło, żem powiązany;)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 23:51:48:

  @obsmarowaczka66

  Trybunał Konstytucyjny w Hajnówce
  ul. Lecha Kaczyńskiego 1
  zamknięte (klucze u dozorcy)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 23:53:11:

  tesciowa15,
  W Korei Pn. plączą im sie od dluzszego czasu....

 • obsmarowaczka66 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 23:54:38:

  Moskwa! a może jakaś inna propozycja , tam gdzie autobusy , ani kolej nie dojeżdża , wiesz zimą zasypane , latem za sucho , jesień - wiosna -bagno . To dopiero będzie izolacja . I ani marketu ani banku o to jest pomysł .

 • marplezglobalnejwioski napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 23:55:59:

  @piesares11
  nie żebym tu uprawiała defetyzm i agitowała za jakimkolwiek oportunizmem zgniłym. Ale nasi górnicy tak od jednego kopa nie będą zawsze prorządowi. Ropa tanieje!!!

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 23:57:02:

  @obsmarowaczka66
  Terespol,
  będzie odpowiednia miejscówka, bo podatek od sklepów to załatwi:)
  www.biedronka.pl/pl/shop,id,1198,title,wojska-polskiego-81-terespol

 • marplezglobalnejwioski napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 23:57:42:

  @obsmarowaczka66
  w takim razie Panmundżon

 • obsmarowaczka66 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 23:57:53:

  n-0-111.dcs.redcdn.pl/dcs/o2/tvn/web-content/m/p1/f/4e6cd95227cb0c280e99a195be5f6615/3b3d86e9-bc76-4971-8d9b-fa3ce904a4a0.pdf

  tu w uzasadnieniu pkt 12 jest piękny

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/15 23:58:15:

  @marplezglobalnejwioski
  Wzięci w kamasze się uspokoją :)))

 • jerg2 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:02:19:

  @ms
  Wkurzyłem się.

  Z czego cieszą się półgłówki?
  Że ta ichnia bajadera
  obśliniona z dubeltówki
  przez swojego nadpremiera,
  plecie, bredzi, śliną tryska,
  łapką jedną, drugą grozi?

  Prezesowa odaliska
  ślicznym swym głosikiem kozim
  zapewnia nas histerycznie
  o wyższości swojej kliki,
  ale boi się panicznie
  wyleźć poza ogólniki.

  Kłamie gładko jak najęta
  i ma tyle bezczelności,
  że fałszywie uśmiechnięta
  nawołuje do jedności,
  "no bo przecież idą święta;
  to czas PiS-u, czas miłości"...

 • tesciowa15 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:03:28:

  Rzecznika praw obywatelskich do Bialowiezy. Jako glos na puszczy.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:06:00:

  @obsmarowaczka66
  Art. 2
  Jeżeli postępowanie wszczęte przed wejściem w życie ustawy nie jest prowadzone przez skład sędziów określony w tej ustawie, postępowanie wszczyna się na nowo.

  I po ostatnich wyrokach

 • tesciowa15 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:06:05:

  @piesares

  Straszny z ciebie pesymista piesiearesie. W Korei PN nie maja blogow.

 • obsmarowaczka66 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:06:11:

  3
  Art.
  4
  Uchyla się: art. 2, art. 16, art. 17 ust. 1, art. 17 ust. 2 zdanie 2, art. 19, art. 20, art. 23 ust. 1
  oraz
  ust. 3
  -
  4, art. 28 ust. 2, art. 30, art. 45 ust. 2, art. 70 ust. 2, art. 82 ust. 5,
  art. 112 ust. 2, art.
  125 ust. 2
  -
  4, art. 137a.


  to może wszystko uchylić , po co tak na raty . A p. Witek to robi już ludziom całkiem wodę z mózgu . "jeśli jutro TK orzeknie , ze flaga Polski jest koloru żółto-niebiesko-czerwonego , to takie orzeczenie TK będzie ważne i należy je publikować "

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:07:10:

  @jerg2
  Wierszem się wkurzyłeś, pięknie, że jeszcze ktoś się wierszem wkurza:)

 • obsmarowaczka66 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:08:28:

  Moskwa , no mówię POZAMIATANE !!!!

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:08:54:

  @tesciowa15
  Tu będą, ale słuszne, gestapowskich nie będzie (blogów) ;-)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:11:43:

  @Szanowni
  studioopinii.pl/andrzej-koraszewski-panstwo-na-prawach-bozychczyli-dluga-droga-od-jozefa-kepy-do-beaty-kempy/

  Można się pocieszyć, że nic nowego pod słońcem ;-(

 • obsmarowaczka66 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:12:23:

  jeśli teraz KOD nic nie zrobi ( a raczej nie zrobi bo mało czasu do rana i pewnie porządni śpią ) to KOD tez ma POZAMIATANE . P.Witek taka katoliczka a pracuje w niedzielę a gdzie przykazania "pamiętaj abyś dzień święty święcił "

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:12:36:

  @obsmarowaczka66
  Pozamiatane to będzie kiedy przestaniemy myśleć, a do tego jeszcze daleko:)

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:14:52:

  Takie nastroje grudniowe lekko, jak widzę..... jak w grudniu 1917 w Petersburgu ;))

  Spróbuję jakoś pocieszyc. Ktoś tu wspominał o tym, "że coś im się rozjedzie". Na razie te same tuzy ekonomii, które wieszczyły apokalipsę, gdyby PO nie podniosła wieku emerytalnego, teraz mówią "że w 2016 wszystko będzie cacy". Ale miałem pocieszac ;))) A zatem, pragnę zwrócic uwagę, że w tych apokaliptycznych wizjach jest pewne ziarno prawdy. Tzn. podstawa władzy tego rządu opiera się na socjalnych frykasach, które kosztują. Geniusze finansowi Prezesa ustalili misterny plan zdobycia funduszy w sposób nie prowadzący do zapowiadanego wszem i wobec bankructwa - podniesienie podatków pośrednich. Proponuję więc w tym miejscu uderzyc w PiS. Może to zrobic każdy z nas i jest to mniej wymagające (tak jakby ;)) niż wyłażenie w wietrzysko i słotę na KOD-owskie manify. A mianowicie proponuję ogólno-sortowy "wielki post". Zamiast Ciabatych, kupujmy kajzerki. Zamiast BMW, maluchy. A w ogóle to zamieńmy paliwożerne samochody na rowery ;) W ten sposób odetniemy rządowi VAT i podmyjemy fundament dyktatury...

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:15:45:

  @obsmarowaczka66
  Co ja będę gadał, wiedząc o sesji sejmu i o tym co i jak PiS robi, można było w ratuszu zabukować termin na wszelki wypadek w zeszłym tygodniu. Nawet nie chce mi się gadać na ten akurat temat.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:19:15:

  @Szanowni
  Ten blox oszalał już ze szczętem: nie puścił linki do strony z wnioskiem o zarejestrowanie zgromadzenia publicznego w warszawskim ratuszu..., filtr antyspamowy...

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:20:59:

  @krol_wysp_tonga
  Królu, Ty masz czas, młody jesteś, ja na takie długotrwałe akcje nie mam już czasu;)))

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:23:49:

  @Moskwa

  to akurat może byc najszybsza akcja - GPW jest gorzej niż na dnie, jest w mule. Dolar kosztuje prawie 4 zł. Kosztowałby więcej, gdyby nie rekordowa deflacja. Rynki nie znają litości. Pamiętaj ile czasu upłynęło od ujawnienia pierwszych problemów Grecji, do jej bankructwa - kilka miesięcy !

 • obsmarowaczka66 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:24:46:

  Moskwa "my" nie przestaniemy myśleć , ale reszta .... to inna bajka . Inicjatywa ( z założenia ) KOD-u była dobra tylko jakoś się to rozłazi , moim zdaniem nie ma pomysłu na dalsze działania , ale to moje zdanie - zaznaczam . I jak "naród" dostanie frukty to się też zmieni . Dadzą nawet kosztem deficytu , nawet jak UE założy nam "kaganiec" . Nic się nie będzie liczyło. Teraz jeszcze naznaczyli ,banki i supermarkety ( to krwiopijcy przez których źle się żyje obywatelom ) korporacje , tłuste koty . Teraz każdy prywaciarz będzie naznaczony . I tu jest pies pogrzebany ...

 • obsmarowaczka66 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:26:56:

  @krol_wysp_tonga, ich to nie obchodzi , ich obchodzi poparcie i władza dla władzy a reszta nieważna .

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:27:28:

  @krol_wysp_tonga
  Królu, od ujawnienia do końca upłynęły lata...
  Nb. sam wspominałeś o 2016 roku.
  Nikt nie będzie w proteście zaciskał pasa, raczej odwrotnie, ludzie ruszą się bawić, żeby nie dostrzegać realu za oknem, nie trzeźwieć;)))

  No nic, trzeba spać, żeby od rana stawić czoła coraz bardziej otaczającej nas rzeczywistości, czyli bronić się przed depresją i szaleństwem:)

  Dobrej nocy:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:29:37:

  @obsmarowaczka66
  Nie mam dziś siły już zgrzytać nawet zębami na różne tam sprawy... ;-)))
  Jutro też jest dzień.
  Może lepszy?
  Kolorowych:)

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:30:40:

  @Obsmarowaczka

  Ja wiem, że prezesa to nie obchodzi, wszak nie ma konta w banku. Ale jego dwór już tak, bo on chce doic polską krowę, a ta krowa może paśc z wycieńczenia. A jeszcze bardziej interesuje to wyborców PiS, dla których, podobnie jak armia zwolenników Putina w Rosji, najważniejsza jest "socjalna stabilizacja". jak PiS tego nie zapewni, to zacznie się mu palic pod nogami, bez względu jak ogłupiającą propagandę będzię sączył, i jak brutalnie będzie dławił opór

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:32:49:

  @Moskwa

  Ale pierwsze TWARDE sygnały o problemach Grecji ujawniono dopiero w 2009.... Wcześniej nikt na to nie patrzył, bo euro wszystko zasłoniło. A my euro nie mamy, nie mamy ropy ani gazu, i graniczymy z Rosją... Rekiny finansjery już traktują nas jak niemal trędowatych

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:34:07:

  @krol_wysp_tonga
  Długa droga do tego, marzycielu:)
  Pozdrowienia prawie spod "kordełki" :)

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:34:14:

  PS. właśnie ten 2016 możemy popsuc, płacąc mniejszy VAT niż Morawiecki sobie policzył

 • marplezglobalnejwioski napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:35:00:

  krol_wysp_tonga
  Zgadzam się. Zresztą lubię ekonomię umiaru. Zatem małe podatki pośrednie. Papierosy rzuciłam, mogę nie pić (dla Ojczyzny).
  Z innej beczki gdyby konfliktem o większym i wręcz globalnym wymiarze poleciało, to lepiej z aut mieć takie bez komputera (tzn. rower) , z komputerów fajne są książki i umówmy się potem gdzieś na jakichś Hradczanach (nie pamiętam gdzie się umawiali CK Dezerterzy)

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:35:08:

  No dobranoc, ja jeszcze posiedzę, bo mam robotę długaśną na czwartek. A podobnie jak prezes pracuję często nocą (co ze mnie wyrośnie? ;)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:35:54:

  @krol_wysp_tonga
  P.S.
  Wolałbym PiS usunąć jakoś taniej dla kraju i nas wszystkich:)

  "Kordła" mnie woła kategorycznie;-)

 • obsmarowaczka66 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:37:25:

  @krol_wysp_tonga
  zawsze można namieszać w prawie bankowym . Ja to powtarzam od roku JK ma plan ( przez 8 lat można wymyślić plan podboju kosmosu) a potem to choćby i potop ( i nie szwedzki) JK wie , że ma ma co liczyć na następną kadencję , chyba , że pomajstrują przy Konstytucji , Ordynacji wyborczej i zrobią sobie dożywotnią kadencję

  tez idę do wyrka bo padam na pysk , jutro dalsza walka z biurokracją
  kolorowych

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:37:42:

  Książki najlepsze z odzysku (i mały VAT właśnie od nich płacimy ;)... A Hradczany? To chatka Zemana? :)))

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:38:13:

  PS. @Panna_Marple naturalnie ;))

 • jerg2 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:50:35:

  Na Tonga, mają kokosowe życie;
  prawie jak tutaj, w tym pisowym raju,
  gdzie ciemny lud w nieustannym zachwycie
  wielbi prezesa, który wciąż na haju.

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 00:55:11:

  @jerg

  www.overseastravel.gr/images/TONGA/Tonga-Islands.jpg

  A jak wygląda ten wasz, zamorski raj? równie kolorowo?

 • jerg2 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 01:13:19:

  @krol_wysp_tonga
  Pis uchwali na mocy regulaminu sejmu, obowiązek posiadania osobistej działki marychy, żeby świat nabrał takich kolorów, jak na Tonga. No, bo jeśli prezes ma wizje...

 • marplezglobalnejwioski napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 01:13:26:

  @Królu
  Chata może nie, ale protesty można zmałpować
  www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/protest-przeciw-zemanowi-czerwone-majtki-nad-hradczanami,578916.html
  Teraz (ja pracująca nocą, w weekendy, dużo i nie zawsze z sensem) idę spać, natomiast kiedyś poproszę o objaśnienie drogi królewskiej socjalizacji. Bo jeśli nie doszliśmy jeszcze do prostych metod klonowania, to trzeba po staremu wychowywać. A ja bym chciała, żeby mi wychodziło takie jak król (tylko bardziej republikańskie:)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 08:26:52:

  Dzien dobry,
  Wszystko, co mozna by dodac jest juz w komentarzach pod artykułem red. Siedleckiej:
  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105402,19351957,projekt-pis-odbiera-trybunalowi-niezaleznosc-i-ogranicza-mozliwosc.html

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 08:52:43:

  Warszawa bedzie w Budapeszcie (RWPG?):
  m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,19348413,rzad-orbana-wzoruje-sie-na-polsce-w-czym-w-budownictwie-mieszkaniowym.html

 • panpiotr1949 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 08:54:20:

  Siedziba nowego Trybunalu bedzie Piotrkow, gdzie gubernatorem zostanie Piotrowicz.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 09:00:26:

  @Szanowni
  Ludzka bezczelność nie zna granic:
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19352132,wystapienie-premier-beaty-szydlo-w-kancelarii-transmisja-na.html#MTstream

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 09:01:08:

  @ panpiotr1949
  Jak Piotrowicz, to TK będzie na parafii w Tylawie;)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 09:09:55:

  @marplezglobalnejwioski

  Proponuję na księciu Józefie przed Pałacem napisać jego historyczne zdanie:
  Bóg powierzył mi honor najgorszego sortu Polaków:)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 09:12:32:

  @piesares11
  No to zacytujmy jeden z tych komentarzy:)


  androx
  8 godzin temu

  Oceniono 148 razy 128

  Od 20 lat obserwuję rozwój sytuacji na Białorusi. Demokratycznie wybrany Łukaszenka zaczynał powolutku, podobnie. Cały czas mówił o walce z korupcją, o odebraniu majątków oligarchom, o sprawiedliwości społecznej. Popierali go, a on przeprowadził kuchennymi drzwiami bezprawną zmianę konstytucji- i ma wszystko, z dożywotnią władzą włącznie. To co z tego, że zmiana konstytucji była bezprawna? A kto teraz to wyegzekwuje, jak wszystko obsadził swoimi ludźmi, których trzyma za twarz?
  Podobnie zaczyna się u nas. Trybunału - liczmy - już nie ma. Jeśli następna będzie ustawa o mediach - to idziemy drogą białoruską.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 09:40:57:

  moskwasadowa,
  Z czczej ciekawosci zastanawiam sie, na kiedy zaplanowali wyjscie z UE. Chyba po nowym roku, zeby dac Martinowi Schulzowi i in. troche czasu na zdjecie maski i pokazanie prwdziwej, antypolskiej twarzy. W NATO tez nie ma sensu czekac na obiecanki, cacanki...

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 09:50:25:

  @piesares11
  Piesie, oni nie planują wyjścia z Unii serio, przynajmniej na razie, bo oni chcą dostać całą kasę z UE, ale tego, że ją wcześniej mogą rozpierdolić, to już im się w głowie nie mieści. Nie tak łatwo ugryźć państwo-chuligana w UE, pisałem już o tym, powołując się m.in. na tekst Łukasza Wójcika w "Polityce" z ub. tygodnia (Odyseusz się wyrywa), a wywalić nie można, praktycznie niemożliwe jest nawet zawieszenie w prawach członka (zablokują to Węgry, a zawieszenie Węgier - Polska).
  W praktyce grozi nam jedynie ostracyzm (do tego daleko) i jakieś symboliczne uszczypliwości prawne i pieniężne, a to oni wliczają w koszty.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 09:56:43:

  @piesares11
  P.S.
  Na razie jest i będzie metoda Rydzyka: rękę wyciągać po kasę z UE, a szparą oralną pluć na nią:)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 10:05:55:

  moskwasadowa,
  Kaczynskiemu UE do sprawowania wladzy potrzebna jest tak, jak Łukaszence (i Marine Le Pen). Ale pewnie na razie bedzie tak, jak mowisz.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 10:13:30:

  @piesares11
  Oni chcieliby słabej UE, ale bogatej i hojnej. Nie widzą, że to sprzeczność i faktyczny koniec, w dodatku grają obiektywnie na Putina. Ich "geopolityka" polega na liczeniu na USA i Matkę Boską, żałosne.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 10:15:10:

  @piesares11
  I w tym wszystkim jeszcze Antek rozpierdala kontrakt na patrioty:)))

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 10:22:03:

  moskwasadowa,
  Moim zdaniem Kaczynski nie jest taki idiota, zeby nie wiedziec, ze Stany nas maja tam, gdzie kura jajo. Pieniadze nie sa dla niego celem, lecz srodkiem do zdobycia wladzy (wlasnie zdobył; utrzyma ja bez funduszy z UE), a Putin jest naturalnym sojusznikiem (tak, jak dla le Pen).

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 10:27:12:

  @piesares11
  To jest już sprawa na okres kaczyzmu po Kaczyńskim, tego on symbolicznie nie może i nie jest w stanie dokonać, tej wolty może dokonać - tak sądzę - pokolenie "pragmatyków", które przejmie władzę po nim, tak czy siak: czeka nas izolacja, zadupizm i kaszana.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 11:36:05:

  @Szanowni
  Uwaga:
  Z ostatniej chwili (12.33) :

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19352240,nowelizacja-ustawy-o-tk-w-sejmie.html#MT

  KOD jednak chce urządzić demonstrację w najbliższą sobotę pod Sejmem między 12.00 a 15.00.

  Stawię się jak zwykle niezawodnie i wszystkich Czytelników do tego zachęcam. Gorzkich słów nie odwołując, ponieważ jeszcze wczoraj KOD nie planował żadnego protestu, mimo tego, że wiedział o projekcie PiS. W każdym razie odpisywał tak na maile z pytaniami w tej sprawie, co można sprawdzić w komentarzach na blogu.

  Lepiej późno niż wcale. Do roboty, kochani:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 11:42:47:

  @Szanowni
  P.S.
  inną rzeczą jest to, że pismo KOD-u w sprawie manify ma GW, ale nie ma go na stronie KOD-u do tej pory.
  Jezu...

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 12:44:39:

  moskwasadowa,
  W koncu odpowiedzieli mojemu znajomemu wczoraj poznym wieczore, ze decyzje zapadna w ciagu paru godzin.
  Mysle, ze sa w bardzo trudnej sytuacji. I ze sa to bardzo odwazni ludzie.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 12:46:17:

  @Szanowni
  oto zapowiedź manify pod osobnym linkiem:

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19353523,kod-zapowiada-demonstracje-nie-mozemy-stac-bezczynnie.html#MTstream

  Czepiam się dalej: Stop Polsce bezprawia - nie, albo Stop bezprawiu w Polsce, albo konkretnie Stop bezprawiu PiS, bo to nie Polska uprawia bezprawie, ale właśnie PiS.
  Ale to szczegóła:)

 • kosmata_morda_irasiada napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 12:48:35:

  @A.A.

  to się nazywa amatorszczyzna...

  A a propos Twojego ,,Jezu'' przypomniała mi się modlitwa członka PZPR - dowcip z czasów Gomuły:
  ,,Chwała Bogu,
  że Boga nie ma, bo gdyby nie daj Boże był...
  To niech nas ręka boska broni...''

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 12:54:13:

  @piesares11
  Piesie, tuż po pojawieniu się informacji o tym, że PiS wniesie projekt, powinie iść mail do Ratusza w sprawie manify, najdalej wtedy, bo w ubiegłym tygodniu, słysząc zapowiedzi Dudy i pomruki o projekcie, powinno się na ostatnią sesję sejmu przed świętami zabukować termin na wsiakji pożarnyj, a nie po nocy się zastanawiać (nad czym, u Boga ojca?). To jest elementarz.
  Odwaga to nie wszystko. Wrrrrrrrrrr. Miauuuu.
  Wniosek z rozwoju sytuacji jest taki: nie było żadnego planu oprócz soboty.
  Dobra, na razie przestaję się czepiać:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 12:56:52:

  @kosmata_morda_irasiada
  Wersja J.T. Stanisławskiego:
  Jeżeli, daj Boże, Pana Boga nie ma, to chwała Bogu; ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pan Bóg jest, to niech nas ręka boska broni.
  :)

 • kosmata_morda_irasiada napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 13:58:56:

  @A.A.

  :-))))))))))))))

 • kosmata_morda_irasiada napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 14:43:32:

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19354076,kaminski-w-radiu-zet-marszalek-kuchcinski-chce-znacznych-kar.html?lokale=local#BoxNewsImg

  No patrzcie jakie dobre i wyrozumiałe panisko, a mógłby przecież kazać obić straży marszałkowskiej...

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 15:11:42:

  @ kosmata_morda_irasiada
  To jest gra nerwów, za wszelką cenę próbują sprowokować opozycję do dania w ryja, co się panu marszałkowi należy, ale należy się od tego powstrzymać:)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 15:16:01:

  @Szanowni
  Słowo stało się ciałem: wyrok TK z 3 XII opublikowany, ale pan prezydent ma go w dudzie i nie zaprzysięgnie sędziów wybranych zgodnie z konstytucją:
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19352240,nowelizacja-ustawy-o-tk-w-sejmie.html#Czolka3Img

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 15:28:12:

  @Szanowni
  Gazeta zwraca uwagę na zapis w projekcie PiS:
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19353496,jeden-krotki-zapis-w-projekcie-ustawy-o-tk-ktory-pokazuje-stosunek.html#MT
  " celem projektu jest (to dokładny cytat) "dopasowanie rozwiązań prawnych do zamierzeń programowych większości parlamentarnej".

  To nie tylko świadczy o tym, że PiS traktuje państwo jak swoją własność, ale i o tym, że myśli, że nigdy nie odda władzy i nikt inny z tego zapisu inny nie skorzysta.
  Były i są takie partie, jedna nawet chciała rządzić 1000-lat:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 16:03:55:

  @Szanowni
  Według tego sondażu Nowoczesna przegoniła PiS:
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19353424,ibris-dla-se-pis-roztrwonil-polityczna-przewage-na-czele.html?lokale=local#BoxNewsLink

  Tu z kolei Czech mówi, że wkrótce PiS "utracić może legitymację do rządzenia"
  wyborcza.pl/1,75968,19351299,topniejaca-legitymacja-pis.html#MTstream

  Fajnie, ale sondaże to nie wybory, a PiS legitymację ma w dupie. PiS ciągle kłamie i kłamać będzie do końca świata i o jeden dzień dłużej, że jest większością:)
  Nie liczmy, że sami odejdą ani na to, że znowu popełnią błąd i zgodzą się na wybory przed terminem. Oni są bezwzględni i bezwstydni.

 • jerg2 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 16:16:14:

  @ms
  To najprawdziwsza szopka.

  Pan prezydent wyszedł i rzekł:
  "Niech mnie słucha miasto i wieś
  - nie chcę, by mój prezes się wściekł,
  więc ja również wszystko mam gdzieś.

  Już mówią, że jestem wałem,
  że w mych żyłach woda - nie krew,
  że stanę przed trybunałem,
  lecz od tego gorszy jest gniew.

  Boję się, kiedy on krzyczy
  i znacząco podnosi brew;
  na krótkiej trzyma mnie smyczy,
  stąd tak cienki jest ten mój śpiew."

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 18:29:11:

  @jerg2

  miast bałamucić dziewczęta
  prezes tresuje prezydenta
  z lubością dźga go Szydłem
  które potem z mydłem
  samo staje w kolejce
  by wejść, gdzie on lubi wielce
  Taka to kraina
  gdzie wazelina
  pała jak dzięcielina
  prezesowym rumieńcem

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 18:34:13:

  @Szanowni
  W styczniu Parlament Europejski zajmie się sytuacją w Polsce:
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19356566,parlament-europejski-planuje-na-styczen-debate-o-sytuacji-w.html#MTstream

  wcześniejsze zajęcie się - czytamy - odradziło PO i... Petru.
  No to mamy projekt PiS w sprawie TK. A być może to powstrzymałoby PiS choć na chwilę.

 • ju-li1 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 18:36:22:

  Brawo, Wałęsa!
  "Były prezydent Lech Wałęsa nawiązywał w dzisiejszym wystąpieniu do politycznego konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego. - Musimy zwracać uwagę, żeby nie mogło się to powtórzyć. Jeszcze nie jest za późno. Jeśli się nie opamiętamy, jeśli nie zrozumiemy, że trójpodział władzy jest niezbędny, to uwierzcie mi, będę musiał jeszcze raz stanąć na czele i poprowadzić ten bój - powiedział Wałęsa podczas obchodów 45. rocznicy wydarzeń grudniowych w 1970 r."
  (Podaje Gazeta.pl)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 18:47:51:

  @ju-li1
  PiS liczy przede wszystkim na to, że w sobotę nie przyjedziemy pod Sejm, bo będziemy woleli robić zakupy. Liczy, że święta, a potem Nowy Rok... i emocje opadną.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 18:49:29:

  @Szanowni
  Kto chce zaprosić Putina do Polski?
  wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zaprosic-putina-do-polski-poroniony-pomysl/yxcb0s

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 19:10:02:

  @Szanowni
  Jedna jeszcze uwaga w sprawie Kaczyńskiego, który eskaluje obelgi wobec Polaków: w tym jest również taki cel, żebyśmy gadali o wyskokach prezesa, a nie o sednie sprawy, czyli zamachu stanu.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 19:19:13:

  @Szanowni
  Z telewizora, facet na ulicy złapany przez dziennikarza i zapytany o TK:
  Jak są takie problemy z tym trybunałem, to trzeba go rozwiązać i koniec.

  Obawiam się, że to nie jest wyjątek, lecz właśnie przykład średniej wiedzy na temat czegoś, co media nieustannie nazywają "zamieszaniem wokół TK", robiąc ludziom wodę z mózgów.

 • babciabezmohera napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 19:25:11:

  Będę!

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 20:23:44:

  @babciabezmohera
  :)
  No to pięknie! :)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 20:28:09:

  @Szanowni
  To otwiera drogę do faktycznego opanowania Służby Cywilnej przez partyjniaków z PiS:
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19354267,nie-tylko-ustawa-o-tk-pis-chce-zmienic-reguly-obsadzania-stanowisk.html?lokale=local#BoxNewsLink
  Ciekawe, czy ostaną się sprzątaczki bezpartyjne?

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 20:30:50:

  moskwasadowa,
  Potrzebuje na cito adresow mailowych Sejmu, Dudy, TK, MSZ i czego sie da do wysylania protestow. Sam nie mam jak szukac w tej chwili. Wklej ile masz/znajdziesz. Dzieki!

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 20:32:57:

  @Szanowni
  Pisowskie hejterstwo pisze do Rzeplińskiego: zginiesz w dole z wapnem!
  wyborcza.pl/1,75478,19351324,cezar-w-trybunale.html#BoxGWImg
  No i w końcu po tylu latach psim swędem znalazłem się w dobrym towarzystwie, bo mnie chcieli wysłać do gazu:)))

 • andsol-br napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 20:36:42:

  piesares11, wiem, że to marzenie głowy gorszego sortu, ale o ile cenniejsze by były numery telefonów komórkowych. Niepodjęta rozmowa zajmuje pięć sekund, a nieprzeczytany mail - zero.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 20:40:05:

  @piesares11

  listy@sejm.gov.pl

  kontakt@kprm.gov.pl

  trybunal.gov.pl/kontakt/adres-trybunalu-konstytucyjnego/nocache.html
  (tu formularz kontaktowy - na szybko)

  MSZ (jak wyżej)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 20:41:34:

  @andsol-br
  Komórek to ja już jakiś czas nie mam... :)
  ale stacjonarne są na stronach www

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 20:43:37:

  @piesares11
  Duda:
  bdi@prezydent.pl

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 20:46:22:

  @piesares11
  Kopie każdego protestu pod ten adres:
  newsroom@pap.pl

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 20:48:12:

  P.S.
  MSZ, cholera:
  www.msz.gov.pl/pl/ministerstwo/kontakt_msz/kontakt_z_msz;jsessionid=330971D2875F3480EC6C366816667B2E.cmsap2p

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 20:48:47:

  moskwasadowa,
  Dzieki.
  andsol,
  Dzwonic nikt z Francji nie bedzie, a maile wysla, jak im sie tekst podrzuci.
  Lece, jezeli mi dacie jeszcze inne adresy, to fajnie.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 20:50:56:

  formularze nie, to zbyt skomplikowane, adresy copy-paste.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 20:53:01:

  @piesie
  to na szybko, zaraz:)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 21:03:15:

  @Piesie
  tam nie widać, ale prosta rzecz:
  rzecznik@msz.gov.pl

  prasainfo@trybunal.gov.pl

  biurorzecznika@brpo.gov.pl (RPO)

  rzecznik@pg.gov.pl (Prokuratura Generalna)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 21:09:44:

  @Szanowni
  Coś okropnego: wpis córki Niemena:
  natemat.pl/165479,spadkobiercy-czerwonej-zarazy-potomkowie-komuchow-tak-corka-niemena-kpi-z-kod-i-dolacza-do-czarnej-propagandy

  Nawiasem: ja tam tego utworu nie słyszałem, choć może i był, ale nagłośnienie było do d... za to słyszałem "Odę do radości" Beethovena, ale spadkobiercy coś na fejsie do tej pory nie marudzili:)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 21:54:48:

  Wszyscy,
  Z Francji wysylane beda maile:
  Tytul: Liberté, Égalité, Fraternité
  tekst: We will defend the constitution!
  na adresy:
  bdi@prezydent.pl
  listy@sejm.gov.pl
  kontakt@kprm.gov.pl
  rzecznik@msz.gov.pl
  prasainfo@trybunal.gov.pl
  biurorzecznika@brpo.gov.pl
  rzecznik@pg.gov.pl
  z kopia do:
  newsroom@pap.pl
  Mysle, ze mozna prosic znajomych w innych krajach, zeby sie przylaczyli do akcji.
  Jezeli macie jeszcze inne adresy, czy pomysly na mail, to mowcie.
  Dzieki!

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 22:01:53:

  @Szanowni
  Ciekawy fragment:
  Prezes TK odniósł się też do pomysłu PiS, by "wyprowadzić" siedzibę TK poza Warszawę. - Można było o tym dyskutować gdzieś 20 lat temu, gdy Trybunał urzędował w pomieszczeniach dla Senatu. Od 18 lat ma już swoją siedzibę w dawnym kasynie oficerów rosyjskich w Warszawie - stwierdził Rzepliński. Jak mówi, słyszał, że siedzibę TK chce zająć Jarosław Kaczyński. - Podobno, tak mi mówili dzisiaj, że w gmachu Trybunału będzie siedziba pana prezesa. I że oglądał ją w niedzielę z zewnątrz (w czasie marszu - przyp. red.), pewnie mu się podobała - dodał.

  www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,19357126,dziwaczny-rzeplinski-o-projekcie-pis-o-trybunale-konstytucyjnym.html#MTstream

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 22:07:32:

  @piesares11
  Świetnie:)

  no dobra, wyślijcie kopie też pod
  redakcja@wyborcza.pl
  lub raczej
  listy@wyborcza.pl

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 22:09:02:

  @piesie
  ten maile muszą mieć wspólny nagłówek-wprowadzenie, żeby media chwyciły

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 22:15:21:

  @piesares11
  no i najważniejszy adres w Polsce:)))
  biuro@pis.org.pl

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 22:17:08:

  OK!

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 22:19:22:

  @piesares11
  Gratuluję działania:)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 22:46:13:

  moskwasadowa,
  Maile musza byc krotkie i bez zawilosci politycznych, bo ludzie oleja - nie rozumieja, nie wiedza (starszy pan zapytal, a co NATO na to?).
  Mysle, ze mozna to wysylac z Australii, Austrii i gdzie tam jeszcze jestesmy - prosic znajomych tubylcow.

  W tej chwili jest tak:

  tytul : Liberté, Égalité, Fraternité
  tekst : We will defend the constitution!

  Lista adresow:

  bdi@prezydent.pl
  listy@sejm.gov.pl
  kontakt@kprm.gov.pl
  rzecznik@msz.gov.pl
  prasainfo@trybunal.gov.pl
  biurorzecznika@brpo.gov.pl
  rzecznik@pg.gov.pl
  biuro@pis.org.pl
  Cc newsroom@pap.pl
  Cc listy@wyborcza.pl

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 22:50:33:

  @piesares11
  Piesie, to jasne, ale potrzebny jest tekst w rodzaju:
  Akcja wysyłania maili o takiej a takiej treści jest spontaniczną reakcją - na przykład - Polaków zamieszkałych we Francji na łamanie konstytucji RP przez PiS...
  żeby jeden z drugim chwycił o co biega, a nie dopiero po wywaleniu kilkunastu...

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 22:52:53:

  Zastanowie sie. To nie chodzi o Polakow, tylko wlasnie o Francuzow.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 22:57:02:

  @piesares11
  Tym bardziej, Piesie, bo różne siedzi przy kompie i myśli albo i nie myśli odbierając maile...;-)
  Jeśli chcesz, napisz kilka zdań sam, wkleję pod wpis główny, tyle mogę.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 22:59:18:

  @Szanowni
  Nowy Hartman:
  hartman.blog.polityka.pl/2015/12/16/oredzie-oredzie-oredziem-pogania/#more-1320
  Pointa tekstu profesora przypomniała mi rysunek Mleczki, na którym facet trzęsie się pod stołem ze strachu, a jedna pani do drugiej: Stefan właśnie zrozumiał, jakie prawa rządzą tym światem
  ;)

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 23:12:17:

  @moskwasadowa
  Stefan właśnie zrozumiał, jakie prawa rządzą tym światem
  Nieubłagane. I bez względu na słupki poparcia i spadnięcia, prawem rządzącym naszym światem będzie przez cztery lata prawo prezesa. A żeby pozbyć się uciążliwych protestantów z KOD-u i rosnącej w siłę Nowoczesnej, siedzibę TK przeniesie się do Przemyśla. Za daleko, żeby dojechać, a PiS ma tam poparcie takie, że ho, ho (albo jeszcze lepiej).

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 23:18:19:

  @anumlik
  Tomaszów Lubelski, Terespol, Hajnówka, Sejny...
  Przemyśl jest za duży;-)

  Anumliku, niekoniecznie prezes musi wygrać, istnieje wersja, w której potrwa to krócej, a nawet taka, gdzie trwa krócej niż poprzednio, solidnie krócej, ale wymagałoby to mobilizacji, fartu i żelaznej konsekwencji oraz koordynacji. Na razie są warunki wyjściowe, ale nic więcej.
  Takie lotto.
  Podobno większe jest prawdopodobieństwo tego, że szlag człowieka trafi w drodze do kolektury, niż że wygra;)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/16 23:56:16:

  @Szanowni
  Na Kociakach Kosmaty zadał sobie trud zrobienia who is who oraz kalendarium TK, bardzo pożyteczna rzecz:
  kotbehemoth.blox.pl/2015/12/Trybunalskie-resume.html

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 01:04:53:

  lokalne KODy się rozwijają. trwa walka ze spamem i zwykłą prowokacją, bo rzecz się dzieje w necie i bardzo łatwo się podszyć pod lokalnych działaczy (podszywano się już pod Kijowskiego). dlatego wiele grup i wydarzeń KODowych obecnie się utajnia. jesteśmy opozycją niemile widzianą, więc trzeba zachować prywatność.
  ruch społeczny KOD rośnie i mam nadzieję, że nie spocznie na laurach. parę dni temu wyraziłem pogląd, że z KODu wyrośnie coś więcej niż PO z Nowoczesną, mało kto się zgodził. dzisiaj się cieszę, że KOD robi co trzeba, i że Nowoczesna się przyłącza w roli wspólnika ideowego.
  (gdy wybuchł Majdan, też wieszczyłem, że wyjdzie z tego większa zadyma niż nasza kopalnia Wujek, no i wyszła. liczę, że tym razem też mi się uda.)
  w sobotę znowu idziemy na ulice, rynki i lace, ale tym razem także w powiatach, czego Wam wszystkim życzę (życzę udziału!)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 08:20:53:

  @nukodakadaku
  Nuko, cieszy mnie Twój optymizm:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 08:27:30:

  @Szanowni
  Pan Duda "wstydzi się za III RP":
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19357778,prezydent-na-obchodach-rocznicy-grudnia-70-wstyd-za-iii-rp.html#MT
  III RP wstydzi się za Dudę.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 08:38:50:

  @Szanowni
  Tu bardzo niepokojąca rzecz:
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19357789,roman-giertych-ma-klopoty-powod-slynne-wideo-z-marszu-w-obronie.html?lokale=local#BoxNewsImg
  Jakiś pisowiec oskarża Giertycha o "naruszenie godności adwokata" na demonstracji przeciw PiS w Okręgowej Izbie Adwokackiej
  Wielbicielem G. nie jestem, ale to nie ma nic do rzeczy, bo tutaj tą drogą usiłuje się ingerować w podstawowe prawa obywatelskie Giertycha i to jest skandal. Mam nadzieję, że samorząd adwokacki spuści donosiciela-bolszewika na drzewo, ale...
  widywałem już różne rzeczy w życiu, mianowicie ofiarę PiS, która została przez samorząd radców prawnych skazana na pozbawienie prawa wykonywania zawodu za to, że kiedy jej własny klient ją okradł i oszukał, zgłosiła to na policję... - to nie jest żart.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 08:49:29:

  @Szanowni
  Pamiętacie Genowefę Pigwę?
  No więc wcielający się w nią Bronisław Opałko, starszy już i niezbyt zdrowy człowiek, posadził sobie marychę w garażu własnym na własny użytek i mógł "wyprodukować nawet 200 gramów"
  wiadomosci.onet.pl/kielce/konflikt-z-prawem-znanego-kabareciarza/jz6dk4
  Za to prokuratura chce go posłać na 3 lata do pierdla.
  Na tyle sąd I instancji skazał ułaskawionego potem Kamińskiego za rozpirzenie państwa prawa, posłanie kilku osób do pierdla niewinnie, a przypomnijmy, że wyrok dotyczył tylko jednej spośród wielu podobnych akcji CBA.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 08:53:56:

  @Szanowni
  Wczoraj przeleciała wiadomość, że pismarszałek Kuchcik chce karać posłów opozycji finansowo za to, że starają się wypełniać poselskie obowiązki, no i już pierwsza kara nałożona na posła PO:
  wiadomosci.onet.pl/kraj/posel-po-ukarany-za-przekroczenie-czasu-wystapienia-kneblowanie-ust-opozycji/bkq8wg
  Pan Kuchciński powinien to kiedyś oddać z własnej kieszeni, z odsetkami:)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 09:27:53:

  Dzien dobry,
  Dwa komentarze na chybił - trafił pod artykulem:
  m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,19357302,gospodarka-niedobra-zmiana.html

  wookiee.chewbacca 

  pół godziny temu

  Rynki finansowe nie potrzebują kłamstw fałszydła, doskonale widzą, że do władzy dorwali się bandyci i przestępcy łamiący prawo bez pojęcia o rządzeniu państwem.

  jzd 

  29 minut temu

  Różnica między znienawidzoną PO a PiSiS jest taka że PO pzrychodziło w nocy po cichutku otwierało drzwi nie budząc domowników walnęło nam z portfela 5-dych i zamknęłą za sobą drzwi i spaliśmy spokojnie , PiSiS wyp...doli nam dzrzwi z kopyta obudzi nas kopem w podbrzusze pobudzi dzieci,ukradnie cały portfel ,zegarek i rower,zeżre wszystko z lodówki i ciepłej wody w kranie też nie będzie,WSZYSTKO TYLKO NIE PiSiS

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 09:35:06:

  @piesares11
  Komunikat Eureki Zwitek:
  spadek kursu akcji, spadek wartości złotego, ucieczka kapitału z Polski - to wszystko jest wina Lisa, Michnika i Sierakowskiego oraz innych gestapowskich lobbystów PO, którzy przedstawiają kapitałowi polski rząd w kłamliwym świetle. Pan prezes już wkrótce zareaguje i wyciągnie swój pierwszy bilion z kieszeni (a kieszeni ma wiele) i wszystko będzie dobrze. Tymczasem rząd pracuje nad projektem ustawy mającej zakaz lobbingu genetycznym gestapowcom, zrepolonizować ich mienie oraz osiedlić ich przymusowo w okolicach nowej siedziby TK, czyli na bagnach biebrzańskich:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 09:47:00:

  @Szanowni
  Maziarski o PiS:
  wyborcza.pl/1,75968,19357297,rzad-pis-zaatakowal-i-okupuje-polske.html#MTstream
  Pomijając nieco zbyt optymistyczny ton, który ma nam dodać kurażu, muszę zaprotestować przeciwko sformułowaniu: Za Kaczyńskim stoi tylko kot.
  I nie chodzi mi o krotochwile na temat kota, tylko o to, że to jest zgubne stawianie sprawy, bo za Kaczyńskim stoi:
  wyniki niedawnego sondażu:
  36 proc. ankietowanych twierdzi, że dla ludzi takich jak oni w gruncie rzeczy nie ma znaczenia, czy rządy są demokratyczne czy niedemokratyczne, przy czym blisko co dziesiąty (9 proc.) jest o tym zdecydowanie przekonany.

  (i jeszcze jedna rzecz: wiadomo było, że PiS się tak zachowa, nie udawajmy zdziwienia)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 09:53:03:

  @Szanowni
  Pisister do spraw sprostowań w zagranicznych mediach Piszcze-Wrzaszczek nie ma chwili wytchnienia, tym razem będzie musiał pisać do FAZ:
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19357935,faz-pyta-czy-polska-demokracja-jest-w-niebezpieczenstwie.html#MTstream
  To już cała "gestapowska międzynarodówka najgorszego sortu":)))
  Najbardziej podoba mi się fragment:
  Autor zwraca uwagę, że kolejnym ważnym czynnikiem, który może powstrzymać PiS, jest Unia Europejska. "(UE) powinna szybko i zdecydowanie naciskać na przestrzeganie demokratycznych, zgodnych z państwem prawa norm, tak jak uczyniła to z powodzeniem trzy lata temu w przypadku Rumunii, gdy postkomunistyczne kliki - stosując podobne metody jak Kaczyński w Polsce - próbowały dokonać bezkrwawego zamachu stanu".

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 09:56:37:

  Witam @Wszystkich

  Nowa siedziba TK powstanie na miejscu przepadniętej inwestycji drogowej w dolinie Rospudy. W ten sposób załatwi się kilka spraw. Odległość, dostępność i pokaże przy okazji wała ekologom oraz Unii, którzy protestowali przeciw inwestycji.

  Wczoraj było coś o nałożeniu haraczu na prywatne media i zasileniu w ten sposób kasy telewizora pisowskiego

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 10:06:37:

  @ paradox-57
  Mierzeja Wiślana? ;-)

  Paradoksie miły, medialny haracz PiS jest także okazją do obywatelskiej akcji protestu, tyle że jej uczestnicy musieliby mieć zapewnioną pomoc prawną, w wersji hard są to oświadczenia przesyłane pod różne adresy w rodzaju: nie będę płacił Karnowskim (Gargas, Stankiewicz, Gmyzowi), lub też dopiski tego typu na przekazach (wersja soft) :)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 10:09:51:

  @Szanowni
  Siedlecka podsumowuje skutki przejęcia TK przez PiS:
  wyborcza.pl/1,75968,19357291,pis-odbiera-trybunal-obywatelom.html#MTstream

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 10:13:57:

  Do rozeslania fracuskojezycznym znajomym:
  www.latribune.fr/economie/union-europeenne/pologne-manifestations-contre-le-coup-d-etat-rampant-du-gouvernement-535606.html

  www.rfi.fr/afrique/20151213-pologne-manifestation-entorses-constitution

  www.franceinter.fr/emission-geopolitique-la-pologne-en-marche-arriere

  www.liberation.fr/planete/2015/12/14/en-pologne-le-risque-d-une-derive-autoritaire_1420791

  www.letemps.ch/monde/2015/12/16/pologne-nationaliste-eurosceptique-placee-surveillance

  www.lesechos.fr/monde/europe/021560228720-lombre-du-coup-de-force-populiste-sur-la-pologne-1184871.php

  www.la-croix.com/Actualite/Europe/La-Pologne-se-divise-face-a-l-autoritarisme-du-gouvernement-2015-12-15-1393328


  www.lavenir.net/cnt/dmf20151214_00750805

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 10:15:49:

  @piesares11
  OK:)
  Myślę, że i innym...
  Sama ilość tych publikacji i treść linków (nie trzeba znać francuskiego) daje do myślenia.

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 10:16:15:

  W każdym razie ja w sobotę w południe wybieram się na Plac Litewski.
  Swoją drogą zastanawiam się nad tym co takiego tu u nas w Lublinie się wydarzyło przez te ćwierć wieku. Jak pomyślę, że przecież w 80. zaczął Świdnik i Lublin. I ta tęsknota za bolszewickim stylem rządzenia.

 • paradox-57 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 10:18:52:

  No niby wiem. Wtedy poszło o cenę schabowego w stołówce zakładowej. Może więc w tym właśnie tkwi nadziej?

 • jael53 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 10:19:21:

  Pomyśleć, że będę dobrze życzyć Romanowi Giertychowi... ale jednak życzę.

  A z linków Piesa - zaczęłam od Franceinter. I zaraz wróćę do nowej porcji lektury

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 10:20:12:

  @paradox-57
  Czyli Lublin w sobotę o 12.00 protestuje przeciw dyktaturze tu:

  www.google.pl/maps/place/plac+Litewski,+Lublin/@51.2490264,22.5575669,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x4722576847e61ed5:0xb7d8cf6255985136

  a Warszawa tu:
  www.google.pl/maps/place/Sejm+i+Senat+RP/@52.2252178,21.0280576,15z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x412b23115c1f9d52
  :)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 10:21:50:

  @paradox-57
  Na razie jeszcze nie w tym, inni dołączą, chodzi choćby o podtrzymywanie ogniska, wokół którego ludzie będą się z czasem gromadzić:)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 10:23:06:

  Dobrze by bylo zebrac pare linkow do prasy anglo- i niemieckojezycznej (i w innych jezykzch). Czy ktos to moze zrobic? Chodzi o poinformowanie znajomych w roznych krajach: nikt nic nie wie!

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 10:23:19:

  @jael53
  Na poprzednim marszu został przywitany raczej życzliwie, i ja mu życzę dobrze, mimo że to endek, ale powoli się cywilizuje;-)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 10:25:46:

  @piesares11
  Muszę się wymówić, bo mam roboty po uszy pozablogowej na razie, na cito, no i sam blog.
  Pomysł dobry, może spośród Czytelników znajdą się tacy, którzy w "swoich krajach" zrobią taką dobrą robotę, jak Ty we Francji.

 • jael53 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 10:29:03:

  Paradoxie - a to mnie wcale nie dziwi. Lublin (a podobnie Białystok, Przemyśl, Rzeszów, Kielce i jeszcze kilka innych okolic) został potężnie dowartościowany po 1945 r. W tych okolicach niepomiernie wzrósł standard życia, zmieniła się infrastruktura i struktura społeczna itd. Skończyło się narzekaniem na dziurawe drogi - ale już nie konfrontacją tego narzekania z drogami przedwojennymi, jeszcze prze wielu pamiętanymi. Nie mam teraz czasu na grzebanie w archiwach statystycznych - co tam było w kwestii np. dróg bitych, utwardzonych - ale coś mi majaczy, że szału nie było.
  Rozbudzone aspiracje, niemożliwe do zaspokojenia przy systemie "równego dzielenia biedy", wyzwoliły bunt.

  Tymczasem po 1989 zaczęła się systematyczna degradacja tych okolic - ziemia obiecana znalazła się gdzie indzie. A nawyk do równego dzielenia został - z tym, że teraz nazywał się "populizm" i "roszczeniowość", a przyzwyczajony do nich nazywał się "homo sovieticus". To była degradacja symboliczna. I ona stałą się - pod inną nazwą - kapitałem zakładowym narodowych socjalistów; bo - nie używając słowa "socjalizm" - odwołuje się go głęboko osadzonego, a rzadko wyznawanego przekonania tych, którzy doświadczyli tej degradacji, że "komuna jednak o zwykłych ludzi dbała".

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 10:31:56:

  @jael53
  Ale przecież tam poszły w ostatnich latach jakieś straszne unijne pieniądze..., wiem, że to nie rekompensuje wszystkich skutków transformacji, ale jednak to chyba nie "Polska w ruinie" ?

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 10:42:32:

  @Szanowni
  Katolicyzm bolszewicki:
  www.fronda.pl/a/teluk-jak-zakonczyc-wojne-polsko-polska,62384.html
  tekst nieprawdopodobny, wykazujący, że autor kompletnie nie rozumie, w jakim świecie i ustroju żyje, nie mówiąc o tym, że w UE, nasuwa mi się uwaga: odpowiedzią Teluka (ulubiony grafooszołom mój z F) na teologię wyzwolenia jest teologia zniewolenia:)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 12:32:23:

  Linki do prasy hiszpanskojezycznej (oni o Polsce prawie nie pisza) do rozeslania znajomym na tzw. "zachodzie":

  www.lavanguardia.com/internacional/20151216/30836339282/protestas-gobierno-polaco-gobierno-polaco-constitucional.html

  internacional.elpais.com/internacional/2015/10/29/actualidad/1446135969_542329.html

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 12:41:35:

  wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Slawomir-Sierakowski-krajobraz-po-pierwszej-bitwie-z-PiS,wid,18050731,wiadomosc.html?ticaid=116225

 • jael53 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 12:56:59:

  Gospodarzu, zanim zajrzę do frondystów, krótko o tych regionach - tak, poszły tak koszmarne pieniądze. Mnóstwo z nich wydano na budowę fałszywych oznak prestiżu: te wszystkie wypierniczkowane skwerki, okrągłe kładki, które żadnych problemów komunikacyjnych nie rozwiązują, przysłowiowe aquaparki (najsłynniejszy u Króla naszego znakomitego), centra wystawienniczo - kongresowe w miejscach, do których nikt przytomny nie zajrzy (bo wie, co można tam wystawiać)...
  Skanalizowano mnóstwo wsi - ale po pierwsze, w wielu z nich mieszkańcy musieli za ten luksus zapłacić; po wtóre - sensu wielkiego nie ma, bo i tak wszystko paskudzą gnojowiska (no i nie czarujmy się - uprawy); tertio - opłaty za to osiągnięcie cywilizacji są - na wiejskie pojęcia - takie, że kto żyw, oczyszcza studnię i pompę instaluje.
  Rynek pracy jak się zawalił, tak podniósł się nieznacznie - dla wielu za późno i w stronę dla nich niepojętą. Mieszkanie stało się towarem, spłacanym przez całe życie - a szczęśliwy, kto zostanie uznany za zdolnego do takiej spłaty. System komunikacji publicznej się załamał - a samochód w przynajmniej połowie gospodarstw domowych bynajmniej nie służy do tego, aby nim codziennie do pracy jeździć - zwłaszcza do większego miasta.

  Itd., itd. W "moim" regionie praktycznie z każdego domu ktoś jest za granicą. Niekiedy są to sąsiedzi nieznani - bo oni dłużej mieszkają gdzieś w UE, niż ja tutaj. I wyjazdy trwają nadal; a coraz częściej jest tak, że młodzi wyjeżdżają nie tylko na zarobek - wyjeżdżają z drugimi połówkami, dorabiają się w tej GB czy innej Szwecji dzieci; i tak jest zarówno w domach biednych, jak i u zamożnych gospodarzy.

  ***
  Ale, ale - Lublin jednak pójdzie w sobotę. Kraków też. U siebie namawiam i czekam na wieści zwrotne.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 12:59:45:

  studioopinii.pl/andrzej-koraszewski-panstwo-na-prawach-bozychczyli-dluga-droga-od-jozefa-kepy-do-beaty-kempy/

 • jael53 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 13:45:05:

  Paskudny złośliwiec z Koraszewskiego ;-). A tu coś o Prezesie Szarmackim:

  rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1,34975,19352307,co-krzyknal-prezes-kaczynski-do-poslanki-skowronskiej.html#BoxLokRzeLink

  Powiedzmy, że nie znajduję zrozumienia dla elegancji spod znaku spieprzaj, dziadu! czy tego tu podanego.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 13:52:11:

  @jael53
  Poprzednią razą na manifie krzyczano hasło: "Chodźcie z nami" z lekko głupawym dodatkiem "póki można" (głupawym, bo zawsze można), oczywiście było i "Spieprzaj, dziadu", co wszystko razem można zmienić w jedno pozytywne:
  Dziadu, zapraszamy, idziesz z nami! ;-)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 13:54:52:

  @Szanowni
  W uzupełnieniu wpisu Nuko mapka protestów:
  wyborcza.pl/1,75478,19359280,kod-w-sobote-znow-wychodzi-na-ulice-tym-razem-takze-mniejsze.html#MTstream

  a ja do realu na moment:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 14:07:24:

  @Szanowni
  Ale nim pójdę na zatracenie do realu, szybka sprawa:
  nową rzeczniczką klubu PiS została posłanka Beata Mazurek:
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19359014,klub-pis-ma-nowego-rzecznika-zalezy-mi-by-komunikat-o-dobrej.html#MTstream
  Na jej stronie poselskiej znalazłem materiał z wizyty prezesa w Chełmie 16 X, a więc przed wyborami, gdzie obiecywał bilion złotych, 3000 tysiące etatów SG w powiecie, nową kopalnię, ale to są rzeczy oczywiste:)))
  Mnie zaś ujęły te słowa Kaczyńskiego:
  "Pomimo tego, co nas przez ostatnie lata spotykało, gotowi jesteśmy zapomnieć, wybaczyć, jesteśmy gotowi szanować opozycje. My w kontroli nad władzą nie widzimy niczego złego dodał Jarosław Kaczyński."
  :))))
  www.beatamazurek.com.pl/index.php/component/content/article/10-aktualnoci/689-prezes-pis-jarosaw-kaczyski-w-chemie

 • exfinis napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 14:07:44:

  @Piesares

  W W.Brytanii prawie nic nie pisze sie o sytuacji w Polsce. Zalaczam link do jedynego artykulu ktory moglem znalezc:
  www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/poland/12047373/Opposition-demonstrations-as-Poland-faces-constitutional-crisis.html

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 14:09:01:

  @exfinis
  Dzięki w im. Piesa, pewnie sam podziękuje jeszcze:)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 15:03:01:

  exfinis, moskwasadowa,

  Tu jest kilka innych linkow (exfinis, dzieki za link do The Telegraph; wklejam jeszcze raz ponizej, zeby ci, ktorzy chca skopiowac i rozeslac znajomym mieli wszystko razem pod reka):

  www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/poland/12047373/Opposition-demonstrations-as-Poland-faces-constitutional-crisis.html

  www.economist.com/news/leaders/21679470-new-government-poland-has-made-awful-start-europes-new-headache

  www.theguardian.com/world/2015/dec/15/polish-pm-rounds-on-european-parliament-head-over-coup-remark

  www.thenews.pl/1/10/Artykul/233013,European-Parliament-head-defends-remarks-about-Polish-coup-d%C3%A9tat

  www.dw.com/en/a-silent-coup-in-poland/a-18877537

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 15:31:05:

  To moze byc interesujace dla tych, ktorzy chca wplacac na Akcja Demokracja:
  W odpowiedzi na moje pytania odpisali mi, ze:
  *Nie przekazujemy nikomu informacji o tym, kto i ile nam wpłacił.
  *Ujawniamy tylko w rocznym sprawozdaniu finansowym łączną kwotę.
  *Stosujemy dosyć solidne zabezpieczenia technologiczne. Dla nas jakikolwiek wyciek danych byłby taką plamą, że trudno byłoby dalej działać.
  *Niestety na razie nie mamy jeszcze możliwości przelewu z zagranicy. Można wpłacać pieniądze bezpośrednio ze swojego konta (w Polsce). W przyszłym roku chcemy uruchomić karty kredytowe i PayPal.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 16:09:41:

  Wczoraj dostalem z Akcji Demokracja wiadomosc dotyczaca ich akcji sprzeciwu wobec ułaskawienia Mariusza Kamińskiego. Tej wiadomosci nie daje sie wyslac. Na koncu pisza:

  PS. Zachęcam do śledzenia strony Akcji Demokracji na facebooku (facebook.com/AkcjaDemokracja) i twitterze (twitter.com/AkcjaDemokracja)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 16:11:31:

  Moze ten fragment przejdzie:

  Już jutro, w całej Polsce będzie rozdawana gazeta z naszym apelem. Zdobądź swój egzemplarz!

  Dzięki setkom wpłat wykupiliśmy całostronnicową, kolorową reklamę w ogólnopolskim dzienniku bezpłatnym Nasze Miasto. Wybraliśmy czwartkowe wydanie, które ukazuje się w nakładzie 491 180 egzemplarzy. W tym dniu gazeta ma również największy zasięg. Numer będzie rozdawany w miastach aglomeracji śląskiej, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu, Białymstoku, Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Koszalinie, Lublinie, Opolu, Rzeszowie, Słupsku, Szczecinie, Toruniu i Zielonej Górze. Już jutro kolporterów znajdziecie w głównych punktach miasta. Ci z Was, którym nie uda się otrzymać papierowej wersji, mogą pobrać e-wydanie na stronie naszemiasto.pl/wydarzenia/e-wydanie/.

  Jeśli uda Ci się otrzymać gazetę, zachęcamy Cię do zrobienia sobie zdjęcia i udostępnienie go na facebooku lub twitterze. Wyślij nam link lub fotografię na adres kontakt@akcjademokracja.pl. Użyjemy jej do zrobienia kolażu na którym wspólnie pokażemy, że nie ma naszej zgody na psucie państwa i robienie sobie żartów z sądownictwa.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 16:56:04:

  @Szanowni
  Przepraszam, ale to fajne: Dudę wita transparent ewangeliczny z treścią:
  "Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś".

  www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,1936141a5,szanowny-prezydencie-blogoslawione-lono-ktore-ciebie-nosilo.html#MTstream

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 16:59:21:

  @Szanowni
  A w ogóle na stronie blox.pl zostali my "najczęściej komentowanym blogiem politycznym":))))
  Znaczy, dziękuję uprzejmie, wszystko fajnie:)

  Tymczasem Sąd Najwyższy okazuje się współpracować z nami, czyli z gestapo:)))
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19361852,sad-najwyzszy-miazdzy-nowy-projekt-pis-ws-tk-4-punkty.html#MT

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 17:07:31:

  ... podswietlam:
  www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,19361415,szanowny-prezydencie-blogoslawione-lono-ktore-ciebie-nosilo.html

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 17:13:30:

  @Szanowni
  Kania o lewactwie mentalnym i genetycznym:
  niezalezna.pl/74017-lewactwo-walczy-zpolska
  Kania, kto ci dał maturę i kiedy? ;)))

  Piesie, dzięki za oświecenie:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 17:20:01:

  @Szanowni
  A tu odpowiedź temu senatorowi z PiS, który chce Tokarczuk pozbawiać obywatelstwa (na razie honorowego Nowej Rudy):
  www.krytykapolityczna.pl/artykuly/kultura/20151215/czaplinski-list-otwarty-do-senatora-pis-waldemara-bonkowskiego

 • jael53 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 17:22:41:

  Jestem ciekawa, czy ta pani pamięta, kiedy ma się uprawomocnić wyrok, skazujący ją za wyłudzenie, dokonane wskutek powoływania się na wpływy rządowe i obietnice płatnej protekcji.
  Byłaby to ważna data - bo widocznie skazanie tylko za oszczerstwa (a takie wyroki pani Kania ma dwa)to dla tzw. prawicy polskiej za mało na podważenie rzetelności dziennikarza.

  ***
  Gospodarzu, gdybyś nie zbudował tej Sadowej, to nie bylibyśmy ani najczęściej, ani sporadycznie komentowani. Sapienti sat.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 17:33:03:

  @jael53
  Sadową zbudowali przede wszystkim Czytelnicy, nie kryguję się, ale to jest fakt. My tu z kol. Behemotem robimy za kuchnię: coś ugotujemy, coś podamy, sprzątniemy jak trzeba jakiegoś trolla, ale sami to byśmy mogli sobie miauczeć najwyżej do siebie:)))

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 17:39:55:

  Rozsylajcie do znajomych "na Zachodzie", "Zachód" musi wiedziec:

  Po niemiecku:

  www.welt.de/politik/ausland/article149985596/Neue-Regierung-verliert-15-Punkte-binnen-zwei-Wochen.html

  www.dw.com/de/polen-geht-auf-die-stra%C3%9Fe/a-18917616

 • jael53 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 17:41:58:

  Słowem, tworzymy klub... polityczny. Czy wrócą nam złote czasy "Listów z fiołem", a choćby i O.Mateńko? ten ostatni mi się zamarzył, gdy tę - jak to nazwać... ...ać? - laudację łona i piersi błogosławionych przyuważyłam.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 17:42:55:

  @piesares11
  Piesie, gdybyś miał sekundę - pchnij te linki wszystkie w kupie, właduję je z dwoma zdaniami komentu pod wpis główny.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 17:45:40:

  @jael53
  No właśnie, też mi się chce ciut lżej odetchnąć, a nie być "politycznym";-)))
  Myślę, że niedługo już coś trzeba będzie lekko "odpolitycznić", tylko ten cholerny prezes wziąć oddechu nie daje...

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 17:51:24:

  @piesares11
  Zresztą - mam inny plan: trzepniemy z tego osobny wpis, taki choćby na 24 godziny, ale mocny w wymowie, uprzejmie proszę, podeślij to razem, szybko pójdzie: ludzie będą mieli to pod ręką, a i sobie pożartujemy z PiS.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 17:57:16:

  @piesares11
  Piesie, byśmy to też połączyli z reklamą akcji mailowej Twego pomysłu... Co Ty na to?

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 18:24:36:

  @piesares11
  Piesie, zebrałem już polskie linki i piszę, treść informacji skonsultuję z Tobą tu, żeby było szybciej.
  Wpis będzie zawierał:
  listę publikacji zagranicznych z komentarzem na temat tego (a także oddzielone linki o publikacjach zagranicznych skomentowanych u nas), jak ją wykorzystać i listę adresów pod które można wysyłać maile o treści zaproponowanych przez Ciebie plus wyjaśnienie, że chodzi nam też o znajomych zagranicznych.
  Wyjaśnienie sensu i info i manifach sobotę. Pasi?

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 18:25:43:

  moskwasadowa,

  Oczywiscie (przydaloby sie tez po wlosku, ale nie zdazylem):

  po angielsku

  www.economist.com/news/leaders/21679470-new-government-poland-has-made-awful-start-europes-new-headache

  www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/poland/12047373/Opposition-demonstrations-as-Poland-faces-constitutional-crisis.html

  www.theguardian.com/world/2015/dec/15/polish-pm-rounds-on-european-parliament-head-over-coup-remark

  www.thenews.pl/1/10/Artykul/233013,European-Parliament-head-defends-remarks-about-Polish-coup-d%C3%A9tat

  www.dw.com/en/a-silent-coup-in-poland/a-18877537

  po hiszpansku:

  www.lavanguardia.com/internacional/20151216/30836339282/protestas-gobierno-polaco-gobierno-polaco-constitucional.html

  internacional.elpais.com/internacional/2015/10/29/actualidad/1446135969_542329.html

  po francusku:

  www.latribune.fr/economie/union-europeenne/pologne-manifestations-contre-le-coup-d-etat-rampant-du-gouvernement-535606.html

  www.rfi.fr/afrique/20151213-pologne-manifestation-entorses-constitution

  www.franceinter.fr/emission-geopolitique-la-pologne-en-marche-arriere

  www.liberation.fr/planete/2015/12/14/en-pologne-le-risque-d-une-derive-autoritaire_1420791

  www.letemps.ch/monde/2015/12/16/pologne-nationaliste-eurosceptique-placee-surveillance

  www.lesechos.fr/monde/europe/021560228720-lombre-du-coup-de-force-populiste-sur-la-pologne-1184871.php

  www.la-croix.com/Actualite/Europe/La-Pologne-se-divise-face-a-l-autoritarisme-du-gouvernement-2015-12-15-1393328

  www.lavenir.net/cnt/dmf20151214_00750805

  po holendersku (taki drobiazg):

  pietdemoor.wordpress.com/2015/12/15/de-pis-coup-in-polen/

  pietdemoor.wordpress.com/2015/11/26/poetin-mag-ze-hebben/

  po niemiecku:

  www.welt.de/politik/ausland/article149985596/Neue-Regierung-verliert-15-Punkte-binnen-zwei-Wochen.html

  www.dw.com/de/polen-geht-auf-die-stra%C3%9Fe/a-18917616

  Nie mialem jeszcze czasu zajac sie rozsylaniem tego pod ponizsze adresy, bo nikt nie wie, o co chodzi, wiec musialem sie cofnac do poziomu informowania.

  Zebrane wczoraj adresy mailowe w Polsce i wstepny projekt maila, do ulepszenia (tytul moim zdaniem jest OK):

  tytul : Liberté, Égalité, Fraternité
  tekst do opracowania : We will defend the constitution!

  lista adresow :

  bdi@prezydent.pl
  listy@sejm.gov.pl
  kontakt@kprm.gov.pl
  rzecznik@msz.gov.pl
  prasainfo@trybunal.gov.pl
  biurorzecznika@brpo.gov.pl
  rzecznik@pg.gov.pl
  biuro@pis.org.pl
  Cc newsroom@pap.pl
  Cc listy@wyborcza.pl

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 18:26:37:

  moskwasadowa,
  Pasi ;)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 18:27:43:

  moskwasadowa,
  Moze to sie tez przyda:
  natemat.pl/165531,polacy-maja-prawo-byc-dumni-tak-twierdza-w-niemczech-narod-jest-gotow-bronic-demokracji-przed-fanatykami

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 18:29:10:

  ... a teraz oddalam się na zadnich łapach ;)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 18:29:31:

  @piesie, spoko dawaj i włoski

  plus listę mailngową i treść maila, kuźwa na komenty to będzie za długie ( w sensie konsultacji) - ja nie wiem, czy mam Twego priva, w razie czego pchnij pustaka na moskwasadowa@gazeta.pl
  robim szybko, ale spoko, mamy godzinkę z hakiem:)
  linki już wklejam (żeby się świeciły w każdy muszę wejść i przekopować, więc to trochę potrwa...

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 18:35:11:

  @piesares11
  Tak w ogóle to dzięki:)))
  ale nie oddalaj się nadto, bo ja nie pchnę tego na bloga bez Twojego zatwierdzenia:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 19:12:24:

  @piesares11
  na szybko, proponowana treść maila:

  tytuł: Liberté, Égalité, Fraternité
  treść:
  Solidarity with the defenders of democracy in Poland. We will defend the Constitution together!

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 19:22:30:

  moskwasadowa,
  Jezdem, jezdem ;)
  Jest świetnie! :)

 • jael53 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 19:54:58:

  Wisienka: takie historyjki o naszym praworządnym oberprokuratorze Piotrowiczu:

  twitter.com/janeksowa

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 19:56:55:

  moskwasadowa,

  Po wlosku:

  www.internazionale.it/opinione/bernard-guetta/2015/12/14/gazeta-polonia-censura

  www.unita.tv/focus/in-polonia-ce-un-crisi-democratica-che-mette-in-guardia-leuropa/

  www.eastjournal.net/archives/68596

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 20:00:08:

  @jael53
  Powtórzymy ten link pod nowym wpisem, żeby nie skisł:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 20:01:15:

  @piesares11
  Dzięki, wklejam, przekąsiłem coś, ale już wracam do roboty, niedługo powinno być gotowe:)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 20:09:13:

  jael,
  Nastepny wpis tez jest dobry:
  twitter.com/Magda_Pani/status/667041734363320320

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 20:12:12:

  moskwasadowa,
  Nie masz mojego priva, bo ja go nie mam, nie zdazylem zalozyc :(

 • jael53 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 20:18:04:

  O, dzięki wielkie, Gospodarzu, bo by szkoda było tego deseru. od czasu do czasu myślę, że warto będzie do tego ćwierkacza podskoczyć.

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 20:38:58:

  @moskwasadowa
  wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/508492,prezydent-duda-powitany-w-szczecinie-kontrowersyjnym-transparentem.htm

  Zszedł błogosławiony - (na gwiazd łonie śpiący
  zawsze prezydent) między sort drugi - niechcący.
  W sort się prezydent jak w gówno wpierniczył,
  nos skrzywił z obrzydzeniem, rzekł: Jesteście niczym.

  Paniusia trzymająca baner wygląda tak, jak powinien wyglądać sort pierwszy. Zero mohera. Jak pierwsza dama i pierwsza córka razem.

 • exfinis napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 21:02:55:

  Dodaję jeszcze kilka linków:

  www.bbc.co.uk/news/world-europe-35083561

  Plus z USA:
  www.nytimes.com/2015/12/15/world/europe/poland-law-and-justice-party-jaroslaw-kaczynski.html?_r=0
  www.bostonglobe.com/news/world/2015/12/16/government-critics-poland-fear-rights-are-under-threat/iQHc1fxMplkEJ5LAqng6pJ/story.html
  www.chicagotribune.com/news/sns-wp-blm-poland-c4e90c94-9e99-11e5-9ad2-568d814bbf3b-20151209-story.html

 • exfinis napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 21:05:33:

  Jak najmocniej życzę powodzenia!

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 21:32:28:

  exfinis,
  Mysle, ze moskwasadowa mianuje Cie naszym agentem, tfuj, ambasadorem na Zjednoczone Krolestwo i Stany, tez Zjednoczone ;)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 21:36:16:

  @Szanowni,
  Obronimy Konstytucję! już na blogu:)
  (Uff, te linki!)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 21:36:58:

  @ exfinis
  Dzięki:)
  zaraz wkleję:)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 21:38:44:

  moskwasadowa,
  Mam jeszcze 2, jezeli uwazasz, ze sie przydadza:
  www.tagesschau.de/ausland/polen-eu-101.html
  www.tagesschau.de/ausland/polen-demo-101.html

 • exfinis napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 21:42:27:

  Zgoda - zrobię co mogę

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 21:52:58:

  @piesares11
  Doklejam, dzięki,
  ewentualne następne pod nowym wpisem:)
  Piesie, zerknij tam, czy czegoś nie pochrzaniłem

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/17 21:54:05:

  @exfinis
  Miło mi (Nam) :)
  masz nominację:)

Dodaj komentarz