MOSKWA SADOWA

Wpis

wtorek, 22 grudnia 2015

Czas Rejtanów

 

Po przyjęciu przez PiS nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym Polska przestanie być demokratycznym państwem prawa – powiada słusznie profesor Marek Safjan, były prezes TK i sędzia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Zatem stanie się tak najpewniej już dziś.

 

Profesor Andrzej Zoll, również były prezes TK, z kolei zauważa, że jako prawnik nie bardzo może już komentować sytuację, bo ona z powodu działań PiS, rządu i prezydenta od jakiegoś już czasu dzieje się poza prawem.

 

Należę do ludzi, którzy wzięli do tej pory udział we wszystkich demonstracjach organizowanych przez Komitet Obrony Demokracji przede wszystkim pod hasłami obrony niezawisłości TK właśnie, choć do KOD-u nie dane mi było wstąpić (vide postscriptum). Dlatego źle się czuję, gdy zanosi się na to, że egzekucja tej instytucji gwarantującej powstrzymywanie każdej władzy przed bezprawiem odbędzie się w Sejmie jedynie w obecności bezsilnych posłów opozycji (nie winię ich, stwierdzam fakt), a bez udziału skromnej choćby reprezentacji obywateli pod gmachem parlamentu, zmienionego przez PiS w pomieszczenie na szafocik, na którym tnie polską demokrację na plasterki. Zaraz nic z niej nie zostanie.

Być może stawi się tam jeszcze dziś jakaś grupka Rejtanów, aby zaprotestować, ale przypuszczam, że będzie to protest chwilowy i bardzo nieliczny. A być może nie będzie nikogo.

 

Trzeba przypomnieć

 

oczywiste konsekwencje pacyfikacji TK przez PiS:

1. Zniknie ostatnia formalna przeszkoda stojąca na drodze wprowadzania ustaw niezgodnych z Konstytucją – hulaj dusza, piekła nie ma! PiS będzie mógł uchwalić wszystko, począwszy od likwidacji mediów publicznych, poprzez „ustawę antyterrorystyczną”, czyli de facto wprowadzić cenzurę mediów, internetu i zakaz zgromadzeń publicznych, i ustawowo podporządkować Ziobrze prokuraturę, aż do ustawy o intronizacji Chrystusa i wiecznym namiestnictwie prezesa w jego imieniu. Myślicie, że się powstrzymają? A niby dlaczego mieliby wyhamowywać? Z powodu sondaży? A co ich obchodzą głosy genetycznych gestapowców, złodziei i komunistów opłacanych przez Sorosa? My dla nich nie jesteśmy opinią publiczną, lecz gorszym sortem, który trzeba wyplenić jak chwasty, świniami, które mają zostać oderwane od koryta, a nie Polakami-współobywatelami. Myślicie, że to jest tylko retoryka? Nie, to jest właśnie ideologia i sens tej „dobrej zmiany” - pisałem o tym między innymi w „Rewolucji niekulturalnej” i całej masie innych tekstów już dawno. „Zwykli ludzie” dostaną alimenty na drugie dziecko, na które złożymy się wszyscy (nie jestem wrogiem tego pomysłu, jestem przeciwnikiem tego, że PiS wykorzystuje go do dzielenia Polaków), tak samo jak na pensje „niepokornych” dziennikarzy, którzy zmienią wkrótce media publiczne w kolejną prawicową szczujnię (na to się nie zgadzam, nie chcę płacić ani grosza na takie „media narodowe”).

 

2. Faktyczna likwidacja TK w tym tempie i tymi bolszewickimi metodami, w dodatku przy demonstracyjnym udziale osób pokroju prokuratora Piotrowicza, jest także pokazem siły i pogardy PiS wobec reszty Polaków, czyli tych 81%, które na nich nie głosowały. Wychodzicie na ulice? No to my na to podkręcamy tempo „dobrej zmiany”! Możecie nam skoczyć, bo jesteście i tak nieliczni, nie jesteście „zwykłymi ludźmi”, którzy grzecznie czekają na alimenty i mają gdzieś wasze inteligenckie fumy. A już my dopilnujemy, żeby oni mieli was za warchołów i wichrzycieli, bandę skorumpowanych kryminalistów na pasku żydowskich banksterów. Ludowa sprawiedliwość ma i ten wymiar, że się zabiera „bogaczom”, co zawsze jest mile widziane przez "lud", dopiero potem przychodzi otrzeźwienie, kiedy okazuje się, że per saldo to nie „bogacze” zapłacą, ale właśnie „zwykli ludzie” - za kredyty, konta, lokaty i zakupy, ale wtedy "władza ludu" jest już utrwalona.

To jeden wielki środkowy palec prezesa, pokazujący KOD-owi i reszcie opozycji: pokrzyczeliście sobie, że obronicie Trybunał, a my zrobiliśmy swoje, jesteście nikim i nikt się z wami w nowej Polsce liczyć nie będzie. W oczach elektoratu PiS opozycja zostanie ośmieszona i sprowadzona do wymiaru niegroźnych „tłustych kotów”, które zaraz zostaną skierowane na przymusową głodówkę.

 

Czy można temu zapobiec?

 

Trzeba i można – można pod pewnymi warunkami. PiS na razie zlikwidował prawne hamulce przeciw dyktaturze, ale jeszcze jej nie stworzył, jeszcze musi przyjąć wszystkie zaplanowane „ustawy”, dokonać wymiany kadr, a większość zastraszyć/zniechęcić – tego w kwartał nie zrobi, choć może uwinąć się i w pół roku.

 

To jest właśnie „okienko”, w którym stawić należy najsilniejszy opór, po pierwsze – wtedy ma szansę być jak najbardziej masowy, po drugie – potem może być za późno i umocniona „dyktatura zwykłych pisowców” przetrwać może lata, a ludzie w tym czasie mogą zobojętnieć, choćby z lęku lub oportunizmu. Polska ani my nie mamy tyle czasu, nie możemy pozwolić się okraść z życia i 26 lat ciężkiej pracy, nie możemy się zgodzić na jakiś quasi orbanizm w endeckim sosie, mogący nas wypchnąć z Europy w ramiona Putina.

 

Po fiasku obrony TK opozycji brakuje prostego postulatu, jednego hasła, wokół którego jednoczyłyby się wszystkie siły prodemokratyczne. Wszyscy patrzą na rzeczywisty zamach stanu, a używają tego sformułowania jak chwytu retorycznego, jeszcze niezależne od PiS organy państwa nie przeciwdziałają temu procesowi w żaden sposób. Tymczasem nikt głośno nie krzyczy nawet: nie ma zgody na dyktaturę popartą, często przez niedoinformowanie, przez 19% Polaków, żądamy nowych wyborów w najszybszym możliwym terminie. Tego KOD głośno nie mówi. Dlaczego?

 

Nie będę snuł domysłów – uważam to za fatalny błąd. Tak samo jak to, że w swoim czasie nie chciano organizować demonstracji w ubiegłą sobotę i to, że dzisiaj też nie mówi się nawet o symbolicznej manifestacji pod Sejmem, kiedy TK właśnie pada pod ciosami drwali z PiS-u.

 

Dobrze potrafię sobie wyobrazić wszystkie zastrzeżenia, poczucie odpowiedzialności za los ludzi narażanych na represje i doświadczenia z przeszłości, które każą powstrzymywać „ekstremę” czy zwykłe gorące głowy przed pędem na oślep pod pały. Niemniej, nie mając się za „ekstremistę” w żadnym calu, zauważam jedynie, że pewne rzeczy można zrobić tylko w pewnych momentach, historia nie czeka, szansa umyka. Zatem: dopóki istnieją do tego warunki prawne i ludzki zapał, protest powinien nabrać charakteru permanentnego – choćby miasteczka obrońców demokracji pod Sejmem, gdzie oczywiście byliby ludzie – jeśli są tacy – zdeterminowani i świadomi wszystkich ewentualnych bardzo nieprzyjemnych konsekwencji (w razie czego sam się tam piszę). Nie od razu Majdan zbudowano, ale musi istnieć ten płomyk, wokół którego gromadzić się będą inni, przy którym będą mogli się ogrzać wątpiący i tracący nadzieję. To może być jedynie symbol, ale właśnie w sferze symboli toczy się teraz bój o kształt Polski. Przypominam, że pierwszy Majdan z założenia był przedsięwzięciem pokojowym, obeszło się bez awantur, dopiero po latach, kiedy Janukowycz zdobył władzę w wyniku błędów zwycięzców i ją umocnił, doszło do drugiego, na którym polała się krew. Możemy takich błędów uniknąć. Mamy prawo domagać się nowych wyborów – zdając sobie sprawę z tego, że ich wynik wcale nie musi być po naszej myśli i że nie rozwiąże to wszystkich naszych problemów, ale jest to jedyna realna szansa na powstrzymanie dyktatury – póki jest słaba. Im dłużej będziemy zwlekać, tym nasze szanse będą maleć. Dogodny czas dla współczesnych Rejtanów, skutecznych w przeciwieństwie do pierwowzoru, szybko przeminie.

 

Nie upieram się jakoś szczególnie przy pomyśle „miasteczka”, gotów jestem z radością poprzeć każdy lepszy pomysł – byle ktoś go przedstawił i wezwał do działania, na razie jednak: nie widzę, nie słyszę.

 

Wielkie „Razem” albo nic

 

Inną niepokojącą mnie rzeczą jest to, że nie widzę ruchów zmierzających do faktycznego zjednoczenia wszystkich sił prodemokratycznych. KOD pozostaje organizacją przede wszystkim części klasy średniej/inteligencji, co ułatwia przyprawianie mu gęby przez PiS i czarną sotnię. Razem z kolei pozostaje w niezbyt splendid isolation, o jakichś ruchach w stronę choćby niepisowskich związków zawodowych – ani widu, ani słychu, a na przykład 100 tysięcy nauczycieli mogących pójść na bruk przez PiS to potencjalni sojusznicy - tu trzeba przekraczać dotychczasowe podziały, a nie kisić się we własnym gronie. Obecność lewicy skończyła się na tym, że na poprzedniej manifie była Nowacka. Czy coś się w tej sprawie dzieje? Czy pozostanie to wszystko w kręgu PO i Nowoczesnej, jak sugeruje propaganda PiS?

 

Mądrzejsi o wiele ode mnie już pisali, że bez zawiązania szerokiego sojuszu nie ma szans na wygraną. Trudno się z nimi nie zgodzić.

 

To garść uwag, które nasunęły mi się w dniu, w którym: Proszę państwa, właśnie w Polsce skończyło się demokratyczne państwo prawa.

 

________________________________________________________________________________________________

 

P.S.

Należę do osób, w których tekst Krzysztofa Łozińskiego pod tytułem „Trzeba założyć KOD” obudził nadzieję. Dlatego do niego zadzwoniłem jeszcze przed tym, kiedy KOD zaistniał na Facebooku, żeby wyrazić swoje poparcie i chęć działania. Zbieg okoliczności spowodował, że nie jestem formalnym członkiem organizacji, dlatego w powyższym i innych tekstach przedstawiam jedynie moje prywatne opinie i obciążają one jedynie mój rachunek.

A.A.

 

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
moskwasadowa
Czas publikacji:
wtorek, 22 grudnia 2015 17:26

Polecane wpisy

 • Wyborcza mnie zbanowała, bo nie jestem nazistą:)

  Moi drodzy, jak pewnie się orientujecie, od jakiegoś czasu w realu współdziałam z ludźmi, którzy walczą w obronie demokratycznego państwa prawa z PIS. Ci spośró

 • Do członków i sympatyków KOD

  Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele, Od późnego wieczora w środę 9 marca br., grupa współzałożycieli i sympatyków KOD protestuje przed Kancelarią Premiera. N

 • Wspólna sprawa

  Szanowni Państwo, W związku z nadzwyczajną sytuacją w kraju, powodowany poczuciem obowiązku, publikuję stanowisko grupy działaczy KOD PP (proszę pytać o różnic

Komentarze

Dodaj komentarz

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 18:00:09:

  moskwasadowa,
  Całkowicie się z Tobą zgadzam. KOD, jeżeli nie stanie na wysokości zadania, to odegra rolę fatalną - pułapki, gdyż ludzie będą czekać na jego akcję, zamiast organizować się w inny sposób. Powinni się jasno na swojej stronie zdeklarować.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 18:07:00:

  @piesares11
  Trochę liczę na "Ewkopodobnych", czyli samych członków KOD-u:)

  Nie wydam jeszcze sądu, poczekam, ale niedługo.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 18:17:58:

  moskwasadowa,
  Ja nie wydaje sądów, bo będzie, co będzie. KOD ma jakieś swoje właściwości i zrobi to, na co będzie go stać. Dobrze by było jednak być jak najszybciej uprzedzonym. Problem w tym, ze nie sposób założyć w tej chwili struktury "konkurencyjnej" w stosunku do KOD-u, bo to by było pisowi szalenie na rękę.

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 18:19:47:

  temat nowych wyborów już istnieje. poniżej link chyba mocno przeciążony, bo wolno mi się ładuje.
  konfrontuj.pl/598/chcesz-referendum-w-sprawie-odwolania-rzadu-i-prezydenta-rp#conf-modal

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 18:20:48:

  dla fejsowych łatwiej tutaj:
  www.facebook.com/groups/1550810365182819/permalink/1635342270062961/?comment_id=1635461116717743¬if_t=group_comment_reply

 • mortimer21 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 18:21:47:

  Naprawdę nie wiem, czy "wszyscy razem przeciw PiS" to jest coś, do czego powinniśmy dążyć. Nie, żebym miał jakieś lepsze rozwiązania. Ale to, co autor proponuje, jakoś do mnie nie przemawia jako strategia. Znaleźliśmy się w sytuacji, gdzie dobrych rozwiązań może po prostu nie być.

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 18:24:55:

  motri,
  wszyscy razem może niekoniecznie, ale wszyscy na pewno.

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 18:31:26:

  Wszyscy razem. To jedyne i logiczne wyjście. Jadę więc reszta potem.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 18:31:39:

  mortimer,
  To znaczy dobrych rozwiązań może po prostu nie być, wiec nic nie robimy, czy jak?

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 18:46:22:

  Młodzi konspiratorzy w 1985 r. wylecieli z I LO w Gorzowie Wielkopolskim za antykomunistyczną bibułę:
  wyborcza.pl/1,87648,19382398,po-30-latach-odebrali-swiadectwa-z-liceum-dyrektorka-ktora.html#ixzz3v4Zz1gzn

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 18:51:50:

  @piesares11
  I to jest właśnie potencjalna matnia.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 18:53:12:

  @nukodakadaku
  Istnieje, nawet taki na transparencie w sobotę widziałem pod Sejmem, ale nikt go głośno nie popiera.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 18:54:22:

  @mortimer21
  To oznacza zgodę na x lat rządów PiS i miejsce po Polsce - taki dołek. Niestety.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 18:56:03:

  @aaannemarie
  Wszyscy. Mogę nawet z jakimś Jońskim się pojednać na jakiś czas:))))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 18:58:27:

  @piesares11
  Licealiści... łezka się w oku kręci, coś mi to przypomina, szczęściem trafiłem w tych latach do Wawy, nie muszę teraz świadectwa odbierać, ale to tylko szczęście, rodzice i dobrzy ludzie (pani dyrektor L., dziękuję:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 19:01:46:

  @Szanowni
  Ostatni taki raport takiej rady:
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19387513,krrit-w-swoim-raporcie-tv-trwam-i-republika-najbardziej-stronnicze.html#MTstream
  teraz "ustawy" wchodzą w życie bez vacatio legis, tak że na pewno ostatni.

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 19:04:13:

  moskwa,
  KOD nie wyrzuci z siebie wszystkich haseł na jednej demonstracji. moim skromnym zdaniem wywieszenie tego hasła już w ostatnią sobotę byłoby falstartem. ale za miesiąc może już być jak najbardziej na miejscu. a to dlatego, że do takiego stanowczego żądania należy mieć też dość stanowcze poparcie.
  zaczynamy od recytowania konstytucji i patrzymy, co się dzieje. a dzieje się to, że na następnych pikietach będzie łącznie w Polsce więcej ludzi niż ostatnio. jestem tego dość pewien, ale to jeszcze chyba nie będą niezadowolone masy. hasło jak najbardziej słuszne, tylko trzeba nim trafić w moment. zapewne niejeden sobie już tym łamie głowę.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 19:04:22:

  @Szanowni

  Samorządy? Oto samorząd:
  wyborcza.pl/1,75248,19387516,radni-przeciw-paleniu-kukly-zyda-ale-nie-wszyscy.html#MTstream
  @aaannemarie, to niestety z Wrocławia :(

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 19:08:04:

  @nukodakadaku
  To nie jest postulat na za miesiąc, to jest postulat na zeszły tydzień, kiedy było wiadomo, że PiS przepchnie ustawę o TK.
  To jest postulat na dziś, dzień końca demokratycznego państwa prawa, do skandowania pod Sejmem...
  Nie bardzo chwytam w tym ujęciu, dlaczego niby "falstart", czyżbyśmy czekali na cud - PiS się sam opamięta i nawróci na demokrację? Nuko...

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 19:15:33:

  moskwa...
  nie na cud, tylko na ciut. ciut więcej ludzi. Ty byś chciał mieć wszystko na zaraz, a tymczasem w B. mieliśmy raptem jeden tysiączek.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 19:19:19:

  @nukodakadaku
  Następnym realnym skokiem liczebności może być ustawa "antyterrorystyczna", czyli atak na internet, to jedyna "nośna" sprawa, tyle że w tej samej ustawie mogą utrudnić lub zakazać zgromadzeń... i co wtedy? Zrobią to w dwa dni i pozamiatane.
  Jeśli nie będzie podtrzymania i celu, to nie będzie wzrostu liczby ludzi, ale spadek

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 19:22:18:

  no więc jeśli zakażą zgromadzeń, to właśnie wtedy się pojawią zgromadzenia. chyba standard w Polsce, co nie? i to lud wtedy wyjdzie, a nie sami podstarzali inteligenci.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 19:24:33:

  @Szanowni
  nowa kataryna:
  kataryna.blox.pl/html
  się uśmiałem jak norka i dopisuję:
  Polacy - naród wspaniały, tylko ludzie kurwy
  Józef Piłsudski
  :)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 19:28:57:

  @nukodakadaku
  Nuko, przypuszczam, że wątpię;-)

  Jeśli ludzie nie usłyszą, że ktoś protestuje cały czas, ale tylko miota się raz na jakiś czas, to nawet się nie zainteresują - jak będzie internet, PiS powie: pijani i naćpani fani pornografii pedofilii za pieniądze żydowskiego KOD-u, jak wypierdolą wszystkich z mediów publicznych - Lisy i gestapo żydowskie, jak nauczyciele - złogi komunistyczne...
  I tak po kolei. Musi być płomyk - powtarzam - wokół którego to się gromadzi i koordynuje.

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 19:37:22:

  wokół żydokomunistycznej świeczki pod Sejmem też niekoniecznie zbierzesz tłum, jeśli ten tłum będzie dalej wierzył w żydokomunę. najpierw tłum się musi na tej propagandzie własną dupą przejechać.
  i tak w koło Macieju możemy sobie odkręcać kota argumentem. ja Ci serdecznie życzę, żebyś miał rację i żeby się po Twojemu udało. :)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 19:38:20:

  @Szanowni
  19.40 głosowanie TK
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,19383430,ii-czytanie-projektu-ustawy-o-tk-w-sejmie-na-zywo.html#MT

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 19:40:51:

  @nukodakadaku
  Dlatego tę gębę trzeba zdejmować i pokazywać, że to nie tylko My:)
  Nuko, ja wcale nie chcę żadnej racji, ale nie widzę, żeby coś się konstruktywnego działo, nie można się jeszcze tylko przygotowywać do wieloletniej okupacji:), trzeba jej próbować zapobiec

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 19:43:38:

  toć robim, co możem :)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 19:45:55:

  @Nuko
  Zoll jest bardziej wyrywny od KOD-u
  natemat.pl/166151,boje-sie-konsekwencji-dla-polski-wylecimy-z-rady-europy-prof-zoll-ostro-o-pis
  :)))

  Możem więcej! Co, nie możem więcej od Zolla? ;-)))

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 19:49:49:

  moskwa
  Zoll ma świętą rację. dlatego od początku afery czekam na ruchy sądu 2. instancji w kwestii Kamińskiego nieskutecznie ułaskawionego.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 19:56:31:

  @nukodakadaku
  Ułaskawienie jest niestety skuteczne, wyrok jednak powinien zostać wydany...
  Żeby naród usłyszał, że pan minister jest skazany na przykład zgodnie z wyrokiem sądu I instancji na 3 lata pierdla bez zawieszenia:)

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 20:03:05:

  skuteczne? to można ułaskawiać przed wydaniem prawomocnego wyroku?

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 20:08:04:

  @Nuko
  zdaje się, że nie ma sprecyzowanego terminu, bo zapis nie przewidział Dudy...
  (pisano o tym przy okazji), tak że można w dowolnym momencie, to jak z nadaniem obywatelstwa - może w każdej chwili każdemu...
  za Rzepą:
  Art. 139 Konstytucji RP stanowi, że Prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski. Prawa łaski nie stosuje się do osób skazanych przez Trybunał Stanu."

  Konstytucja nie definiuje więc, czym jest prawo łaski", a zatem według ogólnych reguł wykładni odwołać się trzeba do znaczenia tego terminu w języku naturalnym. W języku potocznym łaska" oznacza darowanie lub złagodzenie kary" (Słownik Języka Polskiego PWN, pod red. W. Doroszewskiego). Zatem prawo łaski", o którym mówi art. 139 Konstytucji to darowanie komuś negatywnych konsekwencji (sankcji), które wiążą się ze skazaniem za czyn zabroniony (czyli kary i innych skutków bycia karanym).

  po prostu do łba nikomu nie przyszło, że prezydent może być z PiS i taki numer wyciąć przed wyrokiem

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 20:08:30:

  chyba nie....
  art 139 mówi że Prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski. Prawa łaski nie
  stosuje się do osób skazanych przez Trybunał Stanu. Zarówno z tego paragrafu jak i z innych - co ładnie wyłożył Kalisz kiedyś w TV - wynika, że ułaskawić można jedynie osobę skazaną. Na co został skazany Kamiński? - póki co na nic i za nic.

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 20:10:04:

  jak wspomniałem poniżej, jest jeszcze kilka innych przepisów, które czytane łącznie są jednoznaczne.
  przepisów doskonałych nie ma, tak jak nie ma konstytucji odpornej na wyrzucenie jej do kosza.... niestety.

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 20:10:49:

  (równolegle pisaliśmy)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 20:12:07:

  @Nuko
  Dudyści powołują się na brak zapisu literalnie wyznaczającego warunek- zatem - wnioskują - można je stosować na każdym etapie.
  TK tego już nie rozstrzygnie;-)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 20:14:54:

  @Nuko
  Popatrz na to...
  natemat.pl/166197,to-nie-tak-panowie-piotrowicz-wycofuje-sie-z-pomyslu-przeniesienia-tk-do-innego-miasta

  A co ja mogę myśleć o Koronowie? ;-)

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 20:15:24:

  ano.
  w każdym razie nam nie pozostaje nic innego jak traktowanie tych decyzji jako nieskutecznych (prawnie), choć brzemiennych w skutki. :)

  literalnie to nawet gdyby konstytucja zakazywała rządu Jarosława K, syna Romualda (czy jaknutam), to i tak nie miałoby to żadnego znaczenia, bo przecież rzeczony jest jedynie skromnym posiadaczem piętrówki na Żoliborzu :)

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 20:16:10:

  O Koronowie? To, co szanowny Piotrowicz myśli o mnie? a kto mu zajrzy w łeb?

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 20:17:39:

  @Szanowni
  Jak się nazywa grupa, która w sposób zorganizowany łamie prawo? :)))
  odpowiedź w kk

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 20:20:46:

  @nukodakadaku
  A jak się nazywa grupa łamiąca prawo w sposób zorganizowany na polecenie kogoś, kto nie pełni żadnej funkcji przewidzianej prawem i dającej mu do tego prawo? ;-)))

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 20:21:45:

  Szukam pierwszej z brzegu, która przychodzi mi do głowy, ale PiS nie znajduję w kk.... może ZGP?

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 20:22:33:

  a, o mafiję liliję ci chodzi.... oj nieładnie!

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 20:23:09:

  ale to juz było

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 20:26:21:

  @Nuko
  pl.wikipedia.org/wiki/Przest%C4%99pczo%C5%9B%C4%87_zorganizowana
  pl.wikipedia.org/wiki/Zdrada_stanu

  Trudno mi się uśmiechnąć

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 20:28:19:

  a wiele on ma chrzestnych synów i córek ten nasz Don Corleone?

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 20:31:23:

  Zdrada stanu to jest stanowczo zbyt proste rozwiązanie. Nie... Protestuję. Dołujesz trochę teraz.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 20:33:38:

  @nukodakadaku
  Nuko: Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 20:35:21:

  @Nuko
  P.S.
  Precedens jest: twórców stanu wojennego sądzono za łamanie konstytucji PRL i stworzenie związku zbrojnego... :)

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 20:36:33:

  oglądam teraz. to farsa. nie wiem, gdzie to byłoby możliwe.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 20:36:46:

  @Nuko
  Ale to tylko teoria, praktycznie trzeba się będzie namęczyć na ulicach...

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 20:37:08:

  no i co ja mogę na takie dictum.... to jest wszystko dość oczywiste, tyle że możemy ich stawiać przed sądem dopiero jak ich obalimy. jak napisałem: żaden kodeks nie przewiduje wyrzucenia go do kosza. nad tym faktem nie podyskutujemy, bo się nie da. (chociaż Wipler próbuje)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 20:38:13:

  @aaannemarie
  W Rosji, na Węgrzech, w Azji Środkowej, Wietnamie, Korei Północnej, Chinach, Wenezueli... pół światu tego kwiatu

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 20:39:06:

  aaannemarie
  opozycja mogłaby różnie dobrze pomilczeć i ustawić przed sobą odwrócone krzyże na znak, że Polską rządzi diabeł. niestety dzisiaj lud tego by też nie kupił jeszcze.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 20:41:29:

  @nukodakadaku
  Nuko - ja się tylko zastanawiam, gdzie jest prokuratura generalna oraz czemu żaden prawnik nie napisał jakiegoś doniesienia - to są pytania retoryczne, ale istotne, bo oni reagują na poszczególne elementy, ale jakoś nie chcą widzieć całości...
  kłopoty z kojarzeniem faktów? nie sądzę, dlatego powinni się wstydzić, że ani jeden z nich, ani jeden... nawet nie próbuje.

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 20:47:36:

  wiesz... a propos faktów kojarzenia
  moja mama była za komuny ławnikiem. gdzieś ją komórka lokalna musiała wypchnąć. do partii się nie zapisała, to chociaż niech ławnikuje. no i jej wnioski z rozpraw były takie, że skład lubił sobie "przysnąć" = nie reagował na ewidentne fakty, nie kojarzył, czekał na piętnastą.... = odsiedzieć.
  nie bardzo wierzę, żeby dzisiaj było całkiem inaczej. to jest aparat urzędniczy zależny jak żaden od wiatru historii. i jeszcze wycieczka osobista: trzeba mieć jaja, żeby być prokuratorem: ryzyko spore, pensja średnia. wiadomo, jaki procent populacji ma ten organ, a w prokuraturze niby z jakiego powodu miałoby być lepiej? jaja to deficytowy towar.

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 20:59:21:

  mój komentarz do obrad na nowelizacją ustawy o TK:
  - "kryzys Trybunału" zakończy się wraz z istnieniem Trybunału.

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:08:56:

  Kornel Morawiecki ma wigor! Nic tylko pozazdrościć.
  www.se.pl/wiadomosci/polityka/morawiecki-wyznaje-mam-zone-zyje-z-inna-kobieta_748822.html
  to już ostatnia wrzuta, spadam, co by nie zawłaszczać forum. Bardzo lubię to słowo: "zawłaszczać".

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:09:23:

  @nukodakadaku
  Komentarz dobry:)

  mam kumpla ławnika, nie daje przysypiać innym:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:10:33:

  @nukodakadaku
  Nigdzie nie spadaj, niczego nie zawłaszczasz:)
  miejsca jest dosyć dla wszystkich przyjaciół wolności:)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:10:34:

  Jezeli Kaczynski i PiS to zdrajcy, to jak nazwac tych poslow PO?
  wyborcza.pl/relacje/1,126862,19381335,trwa-posiedzenie-komisji-ustawodawczej-ws-ustawy-pis-o-trybunale.html

  52 minuty temu
  Ustawa nie zostanie odrzucona. Przeciw głosowało 233 posłów. Klub Kukiz'15 głosował za odrzuceniem, razem z resztą opozycji. Ale brakuje głosów, na sali nie ma 19 posłów PO.
  37 minut temu
  Jak przedstawia się rozkład głosów w sprawie poprawek? Za pomysłami PiS głosuje 233 posłów (232 z PiS, dwóch nieobecnych) i niezależny Janusz Sanocki. Tymczasem na sali nie ma aż 19 posłów PO: m.in. Henryki Krzywonos, Sławomira Nitrasa, Jacka Protasiewicza, Elżbiety Radziszewskiej czy Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej. Na nic zatem fakt, że w wielu głosowaniach razem z resztą opozycji głosuje klub Kukiz'15.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:11:39:

  @piesares11
  To się w pale nie mieści

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:15:12:

  @Szanowni
  coś miłego z Poznania:)
  natemat.pl/166165,prezydent-poznania-kontra-pis-nie-godzimy-sie-na-powrot-praktyk-z-prl-u

 • i_am_keyser_soze napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:21:48:

  Gdzie oni się szwendają?

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:23:39:

  @i_am_keyser_soze
  może w kaplicy - modlą się o cud

  (kaplica - dobre słowo)

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:24:23:

  piesie
  PO nie zwarła szyku nawet, gdy chodziło o uwalenie Ziobry. smutne, ale prawdziwe. ja na te szmaty już nie zagłosuję. ostatni raz głosowałem wiernie w tym roku. teraz mogę sobie nimi podetrzeć tyłek. oni nie mają ani charakteru, ani ambicji.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:28:02:

  nukodakadaku,
  Gorzej, oni doszlusowali do zdrajców.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:29:54:

  @piesares11
  eee, po prawdzie to i tak nic by nie dało (obecność), ale nieobecność jest baaaaaaaaaaaaardzo nieładna

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:31:36:

  @Szanowni
  Rodzina mi melduje, że u Olejnikowej Kijowski coś mówił jednak o manifie pod Sejmem, ale rodzina nie jarzy, kiedy konkretnie.
  Słyszeliście coś?

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:33:16:

  www.tvn24.pl/lider-kod-bardzo-bym-nie-chcial-zrobic-majdanu,605279,s.html

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:33:20:

  P.S. bo na stronie KODu zwykłej nic nie ma jak zwykle, a fejsa nie widzę w ogóle (każe mi się logować, coś tam już dawno nawduszałem)

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:34:24:

  ale tu nic nie ma...

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:35:15:

  na FB w KODzie też nic nie widzę

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:37:48:

  @nukodakadaku
  A ktoś się do tego pali? Nie mamy nic innego do roboty? ;-)))
  Tyle że chcenie czy niechcenie to tu jest sprawa III rzędu, kiedy jest (za Trauguttem) "mus".
  (kurka, czy jemu ciut sodóweczka nie poszła? to od niego ewentualny Majdan zależy?)

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:40:12:

  błagam, moskwa, weź nie oceniaj od razu. to jest skromy człowiek, może dla ciebie zbyt mało bojowy....

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:42:31:

  Nasi sojusznicy:
  www.frontnational.com/2015/12/m-schulz-sen-prend-a-la-pologne-lue-de-plus-en-plus-dictatoriale/

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:45:04:

  @nukodakadaku
  Tu nie o bojowość nawet chodzi, to można podkręcić;))), ale o formę.
  Coś tam Ewka pisała o jakimś "wodzostwie"?
  Zresztą nie ma tam słowa o manifie żadnej, a rodzina się upiera, że słyszała :)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:46:14:

  @piesares11
  Międzynarodówka. Brunatna.

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:47:38:

  nie wiem, co Ewka pisała o wodzostwie. ja tu nie widzę żadnego przegięcia, tylko troskę o to, żeby demonstranta jakiś zabłąkany czołg nie przejechał.
  w każdej organizacji musi być kierownik. tym bardziej w opozycyjnej. ale zamordyzmu nie ma żadnego. za rodzinę też nie odpowiadam:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:49:50:

  @Szanowni
  z relacji na żywo:
  Posłowie PO konsekwentnie zaczynają swoje wypowiedzi od "panie marszałku, panie prezesie", adresując to ostatnie do Jarosława Kaczyńskiego :)

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:50:34:

  @moskwa
  @zainteresowani KODem

  Pisałam to już pod poprzednim postem. Na lokalnych, zamkniętych grupach KODu, jest pozytywny ferment, ogromna wola działania; powoli tworzą się dzielnicowe zespoły merytoryczne [Warszawa]. Wydaje się, że przeszliśmy pierwszą poważną próbę, która nie rozbiła KODu- choć z pewnością mogła - i nie podzieliła go na wrogie sobie frakcje. Był kociokwik, ostra dyskusja, oczyszczona została atmosfera i chyba to spoiło KOD jeszcze bardziej. Z radochą patrzyłam, jak ludzie, nie dzieląc się na podgrupy, za wszelką cenę namawiali do zgody, do wyłonienia demokratycznych procedur, bo z z tym - tu masz absolutną rację; zresztą nie tylko tu - był od początku problem, w tej chwili płacimy bolesne tego rachunki. To była w KODzie pierwsza poważna infekcja wieku młodzieńczego, wydaje się, że nabywamy uodpornienia. Ale czas pokaże. Od reakcji Kijowskiego, spodziewanej po świętach, uzależniam dalszą aktywność w [sformalizowanym] KODzie. To będzie test na dojrzałość założyciela.

  Łyżka dziegciu, w zasadzie chochla: to, co było i jest wartością KOD-u, czyli szeroka otwartość [@moskwa, fejs pokazuje dużo większą egalitarność i naprawdę cały przekrój społeczny], bywa jego kulą u nogi. Przykład: przy okazji ostatniego konfliktu, ujawniła się spora grupa ludzi, w wieku ok. 50+, która widziałaby KOD jako PiS, tyle że po jasnej stronie mocy. Za wodzem, zero dyskusji, musztra i pacyfikowanie na grupach niewygodnych rozmów, wątpliwości. Zdumiewająca niechęć i nieumiejętność debatowania. To ludzie ze sporą częścią życiorysu zakorzenioną w PRL, odzywa się w nich chyba nieuświadomiony gen homo sovieticusa. Nie są w przewadze, ale czasem jątrzą. Jest więc pilna potrzeba demokratycznego uchwalenia statutu, zwłaszcza wyłaniania władz.

  A tak całkiem szczerze, to niczego nie jestem pewna i żaden scenariusz mnie nie zaskoczy. :( Najbardziej obawiam się tego, co już dziś jest faktem - obecnie spaja nas wyłącznie sprzeciw wobec PiS w wersji hard, widzę to wyraźnie po profilach KODowych aktywistów. Jeśli PiS przestanie demolować demokrację metodą słonia w składzie porcelany i postawi na mniej odczuwalne i subtelniejsze środki, to może być bańka mydlana.

  RAZEM - niedawno czytałam wypowiedź jakiejś babki z tej partii, która tak tłumaczyła formalną nieobecność ugrupowania na pierwszym marszu KODu: "bo tam byli obrońcy kapitalistycznego status quo". Zaczynam mieć wrażenie, że RAZEM cierpi na OSOBNO i nie jest w stanie wyjść poza własne obsesje i dostrzec wspólnotę interesów.
  ________

  Manifa? Dziś słabo śledzę - rodzina, gotowanie - ale przyszłoby do mnie automatyczne info z grup KODowych. Nic takiego nie mam. Ale zerknę głębiej.

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:50:35:

  spadam powoli, bo jutro o 6 kuranty grają. załóż se tego fejsa, bo tam się dużo więcej dzieje. nie musisz się nazywać, jak się nazywasz. Kubę Rozpruwacza załóż i się zorientuj, a nie jakieśtam toniesz w domysłach. :)
  kolorowych

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:51:38:

  @nukodakadaku
  Nuko, KOD = M.K. w mediach.
  Tak patrzę na politykę medialną choćby Razem, która jednak ma kilka twarzy.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:53:28:

  @nuko

  Konflikt rozegrał się na warszawskiej, zamkniętej grupie KODu. Był poważny, bo dotyczył liderów; trwa zażegnywanie, jest szansa na zgodę. Więcej nie będę pisać, bo zainteresowane strony mediują zgodę i nowe, demokratyczne procedury.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:53:35:

  moskwasadowa,
  Tak, to jest brunatna międzynarodówka. O części wiadomo - oficjalnie, ze jest finansowana przez Moskwę. O finansach reszty wiadomo niewiele (konta w Luksemburgu?).

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:55:56:

  @nukodakadaku
  Pomyślę - może jako Poligraf Poligrafowicz:)))
  spokojnych, poczekam na ścięcie TK i reakcje...

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:56:57:

  Ewka
  u nas KOD dopiero w powijakach, więc się cieszymy, że nas ktoś organizuje. tak: ktoś nas organizuje. na tym etapie demokratyczne struktury mamy jeszcze w nosie. w Wawie musi byc inaczej. ruch większy, zasięg większy, musicie mieć lidera organizatora i musicie tez mieć twarz medialną. zdaję sobie sprawę z tego, że to trudne. patrząc z prowincji: trudno chyba o lepszą twarz od Kijowskiego. jaki z niego organizator - nie wiem.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 21:59:59:

  @ewka_blaszczyk
  Ewka, KOR się rozwiązał, gdy powstała S, to normalna kolej rzeczy, warto jednak, żeby ten KOD w ogóle jej doczekał, czyli spełnił swoją misję - doprowadził do powrotu demokracji.
  Dobrze, że się nie rozleciało, tylko - n-ty raz pytam - co, do cholery, ma to robić?

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 22:01:03:

  @piesares11
  Międzynarodówka SKOK-ów? ;))))

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 22:01:21:

  co, do cholery, ma to robić?

  - dzisiaj to nas spaja. a jutro - mam nadzieję, że ktoś ma pomysła.

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 22:02:20:

  pozdrawiam ostatecznie :)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 22:02:57:

  @nukodakadaku
  Nuko, jutro było wczoraj
  No dobra - nie będę na razie dręczyć porządnych ludzi:)

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 22:03:46:

  @nuko

  Napiszę jeszcze to i dalej każ mi zamknąć twarz: jednego z liderów upokorzono publicznie - nie podając powodów, skasowano, nie dano prawa do ad vocem.
  Nawet jeśli musi być w powijakach organizator - masz rację, musi - nie może być zamordystą i dyktatorem. Jest morze możliwości pomiędzy opcjami.

  Dobranoc.

  PS. Ale wierzę, że to się przewali z dobrym per saldo skutkiem.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 22:05:24:

  @Szanowni
  relacja na żywo z gazety, Petru:
  Na mównicy Ryszard Petru. - Chciałbym wiedzieć, jakie to ustawy ma zablokować TK, jaki państwo mają w głowie. Pytanie do rządu: Czy jest to ustawa, która planuje wprowadzenie inwigilacji internetu w ramach ustawy antyterrorystycznej? Chciałbym się dowiedzieć, czy planują państwo ustawę zabraniającą zgromadzeń publicznych? Na czym polega ustawa medialna, której państwo nie chcecie pokazać, a która prawdopodobnie jest niezgodna z Konstytucją - wylicza Petru.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 22:05:31:

  "- dzisiaj to nas spaja. a jutro - mam nadzieję, że ktoś ma pomysła."

  W punkt. "KTOŚ".

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 22:06:11:

  @ewka_blaszczyk
  Wielki Atraktor niech czuwa nad nami;-)

 • nukodakadaku napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 22:15:18:

  zaśmierdziało mi w wozie teoria spiskową..... muszę przewietrzyć kołderkę przed snem

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 22:15:29:

  @ewka_blaszczyk
  P.S.
  KOD nie chce mieć gęby komunistów z Razem, a Razem nie chce mieć nic wspólnego z żydopokomuną z KOD-u
  Choć w przekazie PiS są jedną wielką komuną gestapo... :)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 22:18:28:

  @Szanowni
  GAME OVER

  tvn24:
  22:14 PILNE: Sejm przyjął nowelizację ustawy o TK autorstwa PiS. Głosowało 430 posłów - za 235, przeciw 181. (www.tvn24.pl)

 • i_am_keyser_soze napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 22:18:29:

  @moskwasadowa

  Banda idiotów, innymi słowy.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 22:20:08:

  Rolicki: Kilka uwag o tym, jak dalej demonstrować
  wyborcza.pl/1,75968,19382052,zabijmy-ich-smiechem.html

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 22:20:28:

  @Szanowni
  Tak że tego, no, sursum kordła...

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 22:22:13:

  @i_am_keyser_soze
  Nie, zwykły raczej naród, niespecjalnie zły ani niespecjalnie dobry, ani głupi, ani mądry, tacy jesteśmy

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 22:23:49:

  @piesares11
  To nie wystarczy, niestety - potrzeba i powagi, bo żarty to się w pewnych sprawach skończyły.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 22:26:49:

  @Szanowni
  PiS stoi, klaszcze i skanduje: De-mo-kra-cja!
  Rzadko widuję się sprawców na gorącym, którzy krzyczą imię ofiary.
  Lekka bezczelność, wynikająca z poczucia bezkarności.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 22:30:26:

  @Szanowni
  Egzekucja w pigułce:
  wyborcza.pl/1,75248,19388297,pis-przyjal-nowelizacje-ustawy-paralizujacej-trybunal-konstytucyjny.html#MTstream

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 22:59:07:

  Witajcie ;)

  Odniosę się tylko do wpisu głównego, bo nie miałem czasu czytać 94 komentarzy. Taka sytuacja, niestety. Najpierw pół poniedziałku pakowanie manatków, potem wyjazd na wyczekiwane od września święta, a jak się dojechało to typowo przedświąteczny "stan wojenny".... Poza tym wreszcie mi wpadł w łapki absolutnie przecudny dar od Paradoxa, co pochłonęło mnie bez reszty (no może jeszcze transmisja z Sejmu ;)

  A wracając do tematu: Wspomniałeś o ogólnym strachu instytucji nieopanowanych jeszcze przez PiS przed stawieniem oporu, jak i braku jedności, presji ulicznej itd itd.... Oraz, że może być to spowodowane strachem przed represjami. Przypomina mi się takie spotkanie w ramach młodzieżówki (moje pierwsze) z pewną panią poseł PO. Powtarzała oklepane formułki z TV, bardzo eufemistycznie opisując działania PiS jako "jakby orbanizację" oraz, że zamieszenie z sędziami TK to raczej "taka gra na eskalację", by "w ostatniej chwili zrobić kroczek w tył". Jak nieśmiało zwróciłem uwagę, że mamy do czynienia z putinizacją pełną gębą, to pani poseł stwierdziła: "nooo, ale jeszcze poczekajmy na rozwój wydarzeń. Poza tym nie wiem czy jest wskazane strzelać teraz najcięższymi bombami, bo nie będziemy mieli cięższego kalibru, jak PiS faktycznie pójdzie jeszcze dalej. A jesteśmy dopiero na początku, więc wielkie słowa mogą szybko spowszednieć". Jak jedna koleżanka zapytała o relacje KOD -PO, to pani poseł stwierdziła, że "to jest nowa formacja, jeszcze nie wiemy z czym to się je, ale mamy nadzieje na współpracę", ale jeżeli chodzi o demonstracje uliczne "to dostaję w tej sprawie masę mejli i telefonów, ale moim zdaniem jest jeszcze na to za wcześnie. Jesteśmy rozbici, PiS jest na fali wznoszącej po spektakularnym sukcesie, a społeczeństwo raczej nie dostrzega co się szykuje - gdyby wyszło 300 -500 osób to byłaby kompromitacja"...
  I wiecie, ja się nawet wtedy z nią zgadzałem, a nawet poniekąd zgadzam do dziś. Tzn. "wtedy zgadzałem", czyli nie liczyłem, że w obronie TK wyjdzie ktoś więcej niż redakcja GW i bywalcy kawiarni przy pl. Zbawiciela... Na szczęście, jakimś cudem wyszło 50 tyś. A poniekąd "zgadzam dalej" w tym sensie, że taką mobilizację ciężko będzie utrzymać, a przed nami całe 4 lata - nie ma siły, ludzie się zmęczą. Owszem przez pół roku będzie jeszcze trwało odbijanie różnych bastionów III RP, ale potem "będzie po krzyku", a operowany pacjent dostanie morfinę w postaci 500 zł i wcześniejszej emerytury. I teoretycznie powinni zapomnieć i przyzwyczaić się do larum opozycji.... OBYM SIĘ MYLIŁ - NIECH KOD WYPROWADZA CO SOBOTĘ MASY....
  Zresztą wbrew temu co napisałeś o tym środkowym palcu pokazanym KOD-owi, Prezes nieco popuścił w majtki ;) Tzn. najpierw wydrukował wyrok (Wow !). Oczywiście nie miało to żadnych skutków, ale musiał się WYCOFAĆ z wcześniejszych pogróżek "że publikować absolutnie nie można" (czyli pokazał słabość). A po ostatnich manifestacjach znowu nieco popuścił. A mianowicie: zostawiono TK w Warszawie (zrezygnowano z obiecanego już linczu) i, co najważniejsze, SYPNIĘTO WIĘCEJ KASY NA 500+ !!!! To sypnięcie nie weźmie się z powietrza, tylko jeszcze bardziej napnie i tak pękający w szwach budżet. Kaczor w życiu by nie podjął by takiego ryzyka finansowego, gdyby nie starach przed "efektem kuli śniegowej KOD". Chodzi o to, żeby wyciszyć "plebs", który zbałamucony "brzydkimi obrazkami w TV" i rozczarowany brakiem chleba (bo igrzyska już są), w swoim konformizmie mógłby jeszcze się przyłączyć do manifestacji (a wtedy już byłby majdan)...

  A dzisiaj taka scenka z miasta: przechodzę koło kiosku, a tam "Fakt": "Rząd oszczędza na emerytach !!!!". Idę 50 metrów dalej, babuszki sprzedają mydło i powidło na chodniku:

  A: Będą obcinać emerytury!
  B: Jak to?
  A: No w gazetach piszą, że będą oszczędności na emeryturach"
  B: Ale to PiS ?
  A: Tak PiS! I jeszcze pisali jaka drożyzna teraz będzie! Zobaczycie jak nas w konia zrobili !
  <czy jakoś tak ten dialog leciał>

  W każdym razie, teraz tylko "niewidzialna ręka rynku" z Londynu może nas uratować. Wciśnie enter i kurs PLN i GPW poleci na dno

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 23:07:33:

  @krol_wysp_tonga
  Ominął Cię zatem w tych komentach link do Kijowskiego w TVN24, który zapewniał, że żadnego Majdanu nie chce robić, tak że z PO i resztą współgra jak ta lala - lalalala - można siąść i pośpiewać.
  Nikt nic nie chce zrobić i to jest coś, co tylko wzmacnia PiS, który to przewidział i idzie jak po swoje (druk wyroku w momencie skierowania projektu to raczej kpina, nie przejaw jakiegoś kroczku w tył, nie żartuj).

  Nie ma żadnego planu nawet na dziś czy jutro. Tak to wygląda. Jest tylko "powstrzymywanie emocji" - tak je będą powstrzymywać, że za chwilę ludzie przestana je mieć.
  I to będzie finał.

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 23:24:04:

  Nie, planu nie ma..... Dlatego właśnie piszę, że całkiem niegłupie paradoksalnie były te diagnozy i recepty mojej pani poseł. Tzn. jesteśmy rozbici, bez dowódcy, PiS ma wszystko - spróbujmy się schować i przezimować, poczekać na lepszą pogodę.... I to nie chodzi o to, że "taka strategia jest najlepsza", tylko, że "w obecnej sytuacji jest jedyną możliwą". Bo KOD nawet jakby chciał ruszyć do ofensywy, to nie ma środków. Najpierw musi się zorganizować, "ogarnąć", zdefiniować cele, a dopiero potem plan ich realizacji.... Na to się nic nie poradzi i ciężko mieć pretensje do Kijowskiego. Nie jest przecież Alfą i Omegą, a jedynie człowiekiem - i tak zrobił więcej, niż przewidywała norma. Zwycięstwo PiS było zbyt miażdżące, żeby dało się to tak szybko wykorzenić... Tzn. jakby realizować scenariusz zarysowany przez Ciebie (wywieranie zorganizowanej presji od samego początku), owszem. Ale rzeczywistość społeczno-polityczna jest taka, że nie dało/nie da się tego zrealizować, bo nie ma jakiejś nowej "Solidarności" - jest zbiorowisko różnych skłóconych organizacji opozycyjnych (dlatego tak wkurzył mnie Petru przed wyborami, aczkolwiek co raz bardziej podziwiam te posłanki Nowoczesnej). Kijowski próbuje coś tam robić, na ile talentu mu starcza, ale strategiem i wodzem na miarę Wałęsy nie jest (nie jego wina)...

  A w kwestii druku, to jednak przypomnę, że Prezes wydał ostateczny rozkaz jego zmielenia. To się nie stało - ot, taki symboliczny "tik nerwowy" (wydrukujmy, bo a nuż widelec sytuacja wymknie się spod kontroli, a Prokuratura już dochodzenie ma otwarte)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 23:27:02:

  KWT,
  Wydaje mi sie, ze w/z PO nie ma juz czego szukac. Nieobecnosc 19 poslow w czasie glosowania jest, z mojego punktu widzenia, calkowitą kompromitacją zarowno partii, jak i tych nieobecnych (m. in. Krzywonos).

 • i_am_keyser_soze napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 23:28:16:

  Nie ma to jak zwinąć manatki i czekać na lepszą okazję. Tylko mnie nie interesuje bycie PiSem- bis, bo nie chcę się wynaturzyć.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 23:34:13:

  @krol_wysp_tonga
  Nie ma czasu na żadne przezimowanie, czas pracuje tylko dla PiS - ono rośnie w siłę, inni słabną.
  Odwołując się do Majdanu - on powstał bez grosza, kasę zaczęto zbierać potem, pomagali ludzie, zwykli ludzie.
  Cele definiuje się na bieżąco, KOD z tym się systematycznie spóźnia.
  Prokuratura wie, że trafi szybko w łapy PiS, więc krzywdy by im nie zrobiła.

  Królu, rzeczywistość trzeba również tworzyć, a nie tylko na nią reagować - czyli podejmować inicjatywę. Tego nie widzę, tak jak planu.
  Nie jest mi z tym dobrze.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 23:36:35:

  @piesares11
  Piesie, nie było też 3 posłów Nowoczesnej - między nami - w kategoriach realu politycznego nie miało to żadnego znaczenia, bo maszyna do mielenia PiS działałaby z nimi czy bez nich tak samo - to jest wpadka symboliczna, wizerunkowa, duża, ale w sumie bez wpływu na fakty.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 23:37:22:

  @i_am_keyser_soze
  Lepszej może nie być.

 • i_am_keyser_soze napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 23:38:26:

  Lepszej po prostu nie ma.

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 23:42:19:

  @Pies

  Co do Krzywonos, to wstrzymajmy się z sądami, dopóki nie poznamy przyczyn nieobecności.... A jeżeli chodzi o PO jako całość, to zmierza do roli jakiejś SD przy PZPR... Póki co jednak, jest ostatnią (poza PSL) autentycznie niezależną od PiS organizacją w kraju. Nowoczesna jest tylko klubem, który ma znaczenie tak długo, jak długo będą ich pokazywać w TV. Jak znikną z TV przestaną istnieć, bo nie mają ani samorządowców, ani struktur partyjnych, ani wystarczającej kasy....

  @I_am_keyser.... @Moskwa

  Mnie też nie uśmiecha się bycie "PiSem bis", ale co ja mam do gadania...... Rzeczywistość zmieniają inni, ja muszę się w niej jakoś odnaleźć.... Tzn. chciałbym zmieniać rzeczywistość, ale jak? :-))) Chocby takie prozaiczne obowiązki monarsze typu zaliczenie studiów wykluczają jakąkolwiek aktywność "pełną gębą". Drugiego, lepszego KODu nie założę.....

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 23:43:36:

  @i_am_keyser_soze
  Przez grzeczność nie przeczę:)

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 23:46:18:

  PS. Pozostaje mi oddawać pole innym, skoro sam nie mogę przejąć inicjatywy. A, że ci inni nie dorastają do powagi sytuacji? Nic na to nie mogę poradzić - rodziny się nie wybiera (tzn. oki - mogłem nie wybierać PO tylko Nowoczesną, ale wydaje mi się, że ta druga opcja też się spali przez 4 lata, jeżeli szybko nie zbudują sobie pancernych struktur i zaplecza finansowego)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 23:47:47:

  @krol_wysp_tonga
  Pies zauważył, na samym początku, że KOD może stanowić "pułapkę" na aktywnych - nie w sensie jakiejś teorii spiskowej, tylko właśnie przez marazm i nieruchawość, brak bigla.
  Drugiego zatem nie założymy - bo to tylko by ucieszyło PiS, pierwszego zaś nie przejmiemy, bo nas w nim nie ma. Zostaje się pomodlić:-)
  (dużo robisz, nie miej do siebie pretensji)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 23:57:15:

  moskwasadowa,
  Takie symbole w takiej sytuacji mowia wiecej, niz sam wynik glosowania. Calkowicie sie z Toba zgadzam w kwestii braku czasu. Bardzo wazny jest problem finansow. PiS pieniadze ma, PO i inni - nie. W czasach Solidarnosci pieniadze plynely z "wolnego swiata" i z Watykanu. W tej chwili PiS jest finasowany na rozne sposoby przez K, a takze moze liczyc na brunatna mafie, o ktorej byla mowa. Oni (PiS) nie dzialaja w prozni. Na konta SKOKow w Luxemburgu (i pewnie w innych panstwach) na pewno wplywaja pieniadze z roznych zrodel. Oprocz tego PiS ma dostep do logistyki FN i innych europejskich nacjonalistlw. Trzeba szukac natychmiast wsparcia europejskich partii demokratycznych. Tymczasem PO odsuwa debate w Parkamencie Europejskim. Skrajna glupota, czy juz zdrada?

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/22 23:59:48:

  @Moskwa

  No staram się ;))) Sytuacja jest ponura, Twoje postulaty z postu słuszne, ale co począć... Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem i tworzyć wizji "co by było gdyby". Spróbujmy pomyśleć co możemy MY zrobić w tej trudnej sytuacji. A możemy niewiele. Stąd te moje jakby pochwały, w stronę mojej pani poseł. Zdaje sobie sprawę, że jest lipa i próbuje kreślić jakieś scenariusze, których realizacja leży w zasięgu możliwości jej osobiście i formacji, do której należy... A co Ona może poradzić, że PO jest w takiej kondycji że jest w stanie realizować jedynie scenariusze defensywne? To trochę jak z "białymi" przed powstaniem styczniowym, czy posłami "Znak" czy "Pax" w PRL....

 • i_am_keyser_soze napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 00:01:10:

  PO samo postawiło się w tej sytuacji. Niech ruszy tyłek i się z niej wyrwie, bo ich marazm i głupota to obraza.

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 00:05:34:

  @Pies

  PO odsuwa debatę, bo:

  a) wie, jak UE świetnie sobie żyje z Orbanem (więc i na PiS przymknie oko)
  b) wie, jak łatwo maszyneria propagandowa PiS ich zeżre za zdradę.

  No i przeciwko debacie jest cała parlamentarna opozycja, nie tylko PO

  A co do spraw finansów PiS, dlatego właśnie wspomniałem o PO i PSL, że są "jeszcze niezależne", bo dzięki armii członków mają wysoki dopływ ze składek, PO ma sowitą subwencję budżetową, PO-PSL kontroluje finanse i aparat samorządowy, no i mają struktury w każdej gminie.... Oczywiście to wszystko do czasu, ale na razie jeszcze jest (jak PSL w latach 45 -47)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 00:06:12:

  @piesares11
  PO ma kasę - na co ją wyda, to inna rzecz. Pewnie na siebie, bo oni planują jeszcze po staremu, nie dotarło jeszcze do nich, zresztą do circa 90% Polaków, w jakim stopniu i jak zmieniła się sytuacja.
  Zetknięcie z coraz bardziej rzeczywistą rzeczywistością dyktatury będzie bolesne.
  Wszyscy, którzy grają teraz na "zobaczymy", mylą się potężnie.
  Możemy sobie popiszczeć w tej sprawie, widać inercja zawsze jest potężniejsza od nas.
  Ja się zgadzam z Tobą, Ty ze mną - z nami niewielu:)

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 00:07:48:

  @i_am.....

  Z ludźmi jak Schetyna i jego zaplecze PO (moją partię xD ) czeka los SD, albo Ziuganowa w Rosji.... Ale ważne, żeby przetrwała jako samodzielna organizacja. Może, jak za 20 lat reżim zacznie się chwiać, to zrobią woltę jak przystawki PZPR w 1989 :-))))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 00:09:23:

  @krol_wysp_tonga
  Całe postępowanie opozycji w sprawie debaty jest po prostu tańczeniem do muzyki PiS, zamiast ludziom tłumaczyć, że to normalne, znowu wpisują się w narrację narodowo-kretyńską - do papieża można było po pomoc się zwracać, ale kiedy był Polakiem, do UE nie, bo Polak jest prezydentem? ;-)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 00:10:28:

  @krol_wysp_tonga
  20 lat? Nawet nie żartuj...
  ja chcę umrzeć w normalnym kraju:)

 • i_am_keyser_soze napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 00:11:43:

  @krol_wysp_tonga

  Nie mamy 2 minut, wiec nawet nie będę pisał o 20 latach.

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 00:12:03:

  @Wszyscy

  Żeby tak coś pozytywnego o PO :-))) to pochwalę Budkę. Otóż ON MA PLAN - złożyć wniosek o zabezpieczenie powództwa w postaci wstrzymania przez TK wejścia w życie ustawy. To nie wypali, nie rozwiązuje problemu, ale jest to dopuszczalny kruczek formalny, który pozwoliłby na przeciąganie oporu.... Nawet Nowoczesna na to nie wpadła ;)

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 00:13:12:

  Plan Budki jest czysto taktyczny - nie rozwiązuje problemu PiS systemowo, ale dobrze przemyślany plan ma to do siebie, że ma dopracowane detale techniczne :)))

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 00:13:23:

  ...finansowany na rozne sposoby przez KK...
  Uwazam, ze powinno dojsc do koalicji PO I Nowoczesnej. Na jakich zasadach, to inna sprawa, ale powinni wrzucic wszystkie aktywa do jednej puli, a potem dzialac razem z KODem i z kim sie da. Problemem jest Razem. Moim zdaniem sa to ludzie, ktorzy wzoruja sie lub sa zwiazani ze skrajna lewicą europejska, np. francuskimi ugrupowaniami, ktore w wojowniczy sposob protestowaly przeciwko marszom "Je suis Charlie".

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 00:14:14:

  @ i_am_keyser_soze
  Właśnie, nie mamy chwili do stracenia, każdy dzień rządów PiS to 10 dni straconych dla ludzi i kraju, niektóre zaś więcej.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 00:16:30:

  @krol_wysp_tonga
  Coś pozytywnego? Opozycja się wyrabia, jest coraz lepiej, Budka był dzielny, Pomaska, ci z Nowoczesnej, nawet PSL, ale to za mało...
  Wielka koalicja jednego celu - wspomina o tym Pies, ja też:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 00:22:28:

  @Szanowni
  Poza wszystkim lecę na pysk, a jutro dzień straszny, dlatego uprzejmie się dzisiaj żegnam, życząc snów stanowczo nie na temat tego, co się stało.
  Motylki, kotki, pieski, ładne egzemplarze płci wedle zapotrzebowania;-), widoki piękne - to niech się nam dziś śni, a nie zadowolona morduchna gnoma (Szpotański znowu aktualny). Dobrej nocy:)

 • i_am_keyser_soze napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 00:23:11:

  @piesares11

  Razem zwyczajnie nie chce gadać z liberałami i maja pewną słuszność, bo serio udupia się ludzi na każdym kroku w imię liberalnego kapitalizmu. Boją że się jak w to wejdą to przypisze im to gębą fałszywą której nie chcą. Ale wejść muszą, tylko gęby trzeba pilnować, żeby nie zostać drugim SLD.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 00:23:45:

  moskwasadowa,
  Jestem przekonany, ze finanse PO maja sie nijak do PiS-u. Typy w rodzaju Biereckiego i inni mafiozi zadbali o to na skale miedzynarodowa Gdyby bylo inaczej, to by znaczylo, ze PiS to niedojdy, ktire dlugo nie pociągną.

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 00:25:35:

  @Moskwa, Pies

  100% zgody ws. "Frontu Żelaznego". On powinien powstać już w 2007 tak na dobrą sprawę, a wybory 2015 były wręcz odwróceniem tej idei (i mamy to co mamy). Natomiast, jeżeli Schetyna wygra wybory w PO to będzie koniec marzeń o jedności. Zacznie się walka z Petru, a Prezes będzie rechotał.... Możliwy jest scenariusz rozłamu, że frakcja Tuska przejdzie do Nowoczesnej, a Schetyna będzie satelitą PiS. Nie wiem co zrobię w takiej sytuacji. Z jednej strony uważam, że PO należy zachować, nawet w stanie hibernacji, żeby ich rozbudowane struktury uruchomić w dogodnym momencie. Z drugiej strony jestem Tuskowcem i pewnie pójdę za Kopacz, Trzaskowskim i Pomaską do Petru, którzy próbują walczyć. Tyle, że jeżeli frakcja Tuska odejdzie jako secesjoniści to odejdzie "bez wiana" (subwencji budżetowych, lokali partyjnych itd), czyli nic nie zmieni to w sytuacji Nowoczesnej. Będą jak nasi powstańcy - pełni zapału, ale z gołymi rękami przeciwko czołgom...

  I ja też się żegnam, dokończymy jutro :)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 00:38:31:

  i_am_keyser_soze
  Gospodarka nie sprowadza sie do rozroznienia lewica (?) - liberalny kapitalizm (?). Musi powstac "Front Stali Nierdzewnej" - "Front INOX" bedzie krocej ;) Podstawą musza byc ludzie - zdolni, uczciwi, z charakterem i znajacy swiat (zadnych bredzących o tym, jacy to Polacy sa, czy nie sa). Powinno dac sie takich uzbierac - we wszystkich partiach i poza nimi.
  Dobranoc :)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 08:18:43:

  @Szanowni
  Siedlecka pisze: za chwilę będziemy mieli nie Polskę, lecz Pisoland:
  wyborcza.pl/1,75968,19387865,budzimy-sie-w-pisolandzie.html#BoxGWImg
  Pisoland mamy od miesiąca z okładem, teraz po prostu PiS ma w nim władzę absolutną.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 08:23:57:

  @Szanowni
  Posłowie opozycji mówili: to końcowy etap zamachu stanu!
  natemat.pl/166225,to-koncowy-etap-zamachu-platforma-chce-zamrozic-ustawe-o-tk-a-nowoczesna-apeluje-do-dudy
  Znowu: retoryka zamiast reakcji prawnej, jeśli coś jest zamachem stanu, a wygląd na to, że jest, to się o tym nie gada, ale zgłasza do prokuratury. Samo gadanie nie wystarczy.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 08:34:11:

  @Szanowni
  Pani Szydło włącza się ostro do walki o tytuł błazna roku: wchodzenie do centrum kontrwywiadu nocą przez wiewiórkofilów z kluczykiem do prucia sejfów to afera nakręcona przez... media, dlatego trzeba je upisić.
  wiadomosci.onet.pl/kraj/szydlo-nikt-nie-widzi-we-mnie-dyktatora/c0hzrr
  Ale naprawdę dobry żart pada potem: Nikt we mnie nie widzi dyktatora - mówi pani Szydło.
  Pani Beato kochaniutka, pani nawet nie jest premierem, a Kaczyński był:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 08:45:55:

  @Szanowni
  Pan Mateusz Kijowski stanowczo powinien ograniczyć liczbę występów w mediach.
  O występie w TVN24 już mówiliśmy, dziś wywiad w SE:
  wiadomosci.onet.pl/kraj/kijowski-rzady-po-byly-najlepsze-jakie-mielismy/hqmrd1
  KOD nie jest polityczny, nie krytykuje rządu, lecz protestuje przeciwko łamaniu prawa - konia z rzędem temu, kto znajdzie w tym odrobinę sensu, w dodatku do ostatnich protestów KOD trzeba było namawiać, a żadnych nowych nie ma i się nie planuje, kiedy właśnie PiS zniszczył to, przeciwko czemu KOD protestował.
  Taktyczny błąd w postaci podkładania się mediom PiS mówieniem, że rządy PO były najlepsze dla Polski - to jest już pikuś.
  Sens KOD-u stanął pod wielkim znakiem zapytania. Osłowata konsekwencja w postaci niekonsekwencji w demonstrowaniu i unikaniu postulatu: "nowe wybory, stop dyktaturze" nie tylko jest na rękę PiS, ale i wkurwi zaraz tych, którzy KOD poparli.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 08:47:20:

  P.S. rzecz jasna PiS zniszczył to, w obronie czego KOD protestował

  bez żadnej reakcji KOD- na to

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 08:59:16:

  @Szanowni
  Kijowski cd:
  wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Mateusz-Kijowski-dzisiaj-w-Sejmie-przegrala-demokracja,wid,18063808,wiadomosc.html?ticaid=1162b1
  Pisze pan M.K. na Facebooku dziwne rzeczy:
  "Nie będziemy manifestować ani maszerować" - napisał Kijowski. "Zaproponujemy rozwiązanie, które pozwoli wyjść z obecnego impasu prawnego" - czytamy dalej.

  Jednocześnie zaapelował, żeby koncentrować się na możliwościach rozwiązywania problemów a nie na eskalacji emocji. "Rozumiem, że wzburzenie po dzisiejszych obradach i decyzjach jest gigantyczne. Ale musimy szukać rozwiązań pokojowych i konstruktywnych. Liczę, że dzięki naszej toczącej się od kilku tygodni rozmowy o demokracji jesteśmy w stanie uszanować porządek prawny i porządek społeczny. Że nasz sprzeciw wobec zamachu na demokrację nie przybierze form z zasadami demokracji sprzecznych" - kończy swój wpis Kijowski.

  Jednocześni informuje o jakimś "spotkaniu pod Sejmem o 11.00" - oczywiście słowa o tym tradycyjnie nie ma na zwykłej stronie www KOD-u.

  Ale mniejsza o to:
  Panie Kijowski, prawo do demonstracji jest niezbywalnym prawem obywateli, nie jest naruszeniem czegokolwiek z wyjątkiem interesów dyktatury, zgłaszanie "inicjatyw prawnych" dyktaturze ma sens taki jak proszenie głodnego tygrysa, żeby nas nie zeżarł - ma okazję, zeżre.
  Zamiast bronić demokracji, zaczyna pan bronić PiS - rezygnacja z protestów to samobójstwo dla KOD-u jako ruchu masowego i gwoźdź do trumny polskiej racji stanu.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 09:04:12:

  @moskwa

  Masz sporo racji. :(
  Ale nie ma Kijowskiego bez KODerów - to mnie pociesza. Nie widzisz tego, co ja widzę na grupach KODowych - jest antypisowskie wrzenie, totalne. Jeśli Kijowski faktycznie chciałby spacyfikować KODowskie emocje i zawrócić ludzi z ulic - będzie IMHO po nim.
  Zobaczymy.

  PS. Nie wiem, o co chodzi z tą 11.00 dzisiaj. Czytam grupy - ni chuchu.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 09:05:04:

  @moskwa

  W sensie - nie wiem, co Kijowski chce ogłosić.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 09:09:25:

  @Szanowni
  Wyznaczenie jakiegoś "spotkania" pod Sejmem na 11.00 ma i ten cel, żeby było jak najmniej ludzi. W zapędach "gaszenia emocji" lider KOD-u posuwa się tak daleko, że wygasi je wszystkie, pozostawiając tylko jedną: poczucie żalu tych, którzy wierzyli, że bronią demokracji i straty czasu, który na to poświęcili. KOD jako opozycja przestaje być wiarygodny.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 09:13:05:

  @moskwa

  Czy pozwolisz, bym wkleiła u Ciebie tekst Andrzeja Miszka [niedawny lider warszawskiego KODu] w temacie wczorajszej hucpy sejmowej?

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 09:14:17:

  @ewka_blaszczyk
  Co ja mam Ci powiedzieć? Jeśli się z nim zgadzacie - nie ma na to rady, w tym wypadku cieszy mnie, że do czegoś takiego nie wstąpiłem, a jeśli się nie zgadzacie - wypierdolcie go w try miga, bo nas wszystkich załatwi.
  Ewa, za moment będzie za późno, KOD zmienia się w farsę.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 09:15:49:

  @ewka_blaszczyk
  Dobrze znasz zasady, każdy może wklejać tu co zechce - w granicach dobrego smaku i pod warunkiem, że nie jest trollem. To się nie pytaj, tylko wklejaj:)

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 09:16:08:

  @moskwa

  Po raz kolejny - podzielam wiele z Twojej krytyki. Poczekam jednak z wnioskami do 11.oo; choć już teraz nie podoba mi się pacyfikacyjna nuta Kijowskiego.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 09:20:37:

  Andrzej Miszk [można sobie poczytać o nim na Wiki, solidna i niegłupia głowa], do przedwczoraj warszawski lider i współtwórca KODu, obecnie zawieszony, przeklejam z jego fejsa [pisał to wczoraj, tuż przed ostatecznymi głosowaniami nad TK]:

  "CO ROBIMY, JAK PIS POGRZEBIE TK I KONSTYTUCJĘ? Czyli prawie już.
  Jeśli PiS ostatecznie zniszczy Trybunał Konstytucyjny i w ten sposób pogrzebie Konstytucję RP powinniśmy rozważyć alternatywę przedterminowych wyborów do Parlamentu i na urząd Prezydenta. Chodzi też o to, czy i co jeszcze musi się stać w kraju po stronie władzy, aby stwierdzić, że dalsza kontynuacja działań Prezydenta i Parlamentu, jest nie tylko zagrożeniem "zwykłym" dla demokracji i państwa prawnego, ale zagraża jego fundamentom i w zamierzeniu monopartii ma być to proces nieodwracalny. Zamiast demokracji w Polsce nastanie dyktatura lub jej forma hybrydowa demokratura. Być może zniszczenie TK jest właśnie tym punktem granicznym?

  Odnośnie możliwości ewentualnego skrócenia kadencji Prezydenta i Parlamentu.

  Sytuacja w Polsce jest bezprecedensowa. Nie wiem, czy istnieje skuteczne konstytucyjne prawo, np. referendum umożliwiające skrócenie kadencji Parlamentu i Prezydenta. A nawet, gdyby istniało, zależny od monopartii Trybunał Konstytucyjny czy Sąd Najwyższy może nie mieć mocy sprawczej, by takie np. referendum - przy założeniu jego wygrania - można by wcielić w życie.

  Jeśli od pewnego czasu piszę o możliwym impeachmencie obywatelskim wobec Prezydenta i Parlamentu, mam na myśli wszelkie pokojowe możliwości, również prawne, jeśli by takowe istniały. Oczywiście, że aby to przerwanie kadencji było skuteczne, większość społeczeństwa musiałby tego chcieć. Zwykle jest tak, że jeśli masa krytyczna patologii władzy osiąga swe apogeum, proporcjonalnie do tego narasta sprzeciw i radykalizacja opozycji, i wówczas dochodzi do niestandardowych rozwiązań sytuacji.

  Reasumując: wyzwaniem koncepcyjnym i praktycznym dla KODu jest zdefiniowanie kryteriów pozwalających orzec, że ze strony PiSu i Kaczyńskiego mamy do czynienia (jeśli do tego dojdzie ostatecznie) z destrukcją demokracji i państwa prawnego o znaczeniu fundamentalnym i trudno odwracalnym. Pociąga to za sobą pogłębiony monitoring poczynań władzy, wysunięcie tej opcji jako możliwej, i aktywne czekanie na rozwój wypadków.

  Ostatecznie o obywatelskim impeachmencie zadecyduje nie KOD, ale ulica, czyli stopień i skala społecznego zdeterminowania. I to kryterium będzie kluczowe. KOD tak naprawdę będzie mógł wtedy albo się podłączyć do tego zradykalizowanego protestu i go pozytywnie skanalizować, albo - jeśli protest okaże się on powszechny, a KOD nie weźmie w nim udziału lub będzie zachowywał się asekuracyjnie - zostanie zmarginalizowany i utraci zupełnie inicjatywę.

  Na koniec: proszą pamiętać, że to są moje hipotetyczne scenariusze."

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 09:23:15:

  @ewka_blaszczyk
  To nie jest nutka, to jest melodia - jedyna melodia, którą słychać - M.K. przegrywa jedyną historyczną szansę na zablokowanie PiS. Niezależnie od tego, co powie.
  Zresztą - czego on nie mówi? Co to za "wunderwaffe", żeby ją trzymać w tajemnicy do 11.00? Zaproponuje minutę milczenia w domach w wigilię?
  Gdzie ten teks Miszka?

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 09:27:41:

  @ewka_blaszczyk
  Z tego tekstu wynika jedno: KOD nie rozumie, czym jest dla ludzi.
  KOD nie jest Komitetem Monitoringu Demokracji, ale ma w nazwie Obronę Demokracji.
  KOD skanalizował na razie prawie wszystkie aktywne grupy protestu i to na nim spoczywa odpowiedzialność za "ulicę", która od niego oczekuje działań, a nie odwrotnie.
  Smutne.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 09:31:33:

  @moskwa
  Tak.
  Ale w ludziach siła.
  A ludzie - z tego, co widzę - wcale nie chcą być zawróceni z ulic i przyjmować "do akceptującej wiadomości" jaśnie oświeconych myśli Wodza.

  Zmykam do realu.
  Pa.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 09:37:19:

  P.S.
  Właściwie gorzej: pozamiatane. PiS miał rację: nie musi się obawiać niczego. Nikt mu się nie postawi, nawet mu w tym KOD pomoże.
  Nie ma żadnego "impiczmentu" dyktatury - skoro jeszcze niezależne instytucje państwa nie przeciwdziałają zamachowi stanu, mogą przeciwko niemu protestować ludzie na ulicach. Najlepiej wtedy jeszcze, kiedy władza nie odważy się do nich strzelać, bo jest za słaba. To jest jedyna szansa - bez gwarancji na powodzenie - idzie debata w PE, na ulicach w Warszawie spokój zapewnia... KOD.
  Wniosek: l'ordre regne Varsovie.
  Nie ma o czym gadać - Polacy wybrali PiS i przeciwko temu sami nie protestują - wsio ok.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 09:39:00:

  @ewka_blaszczyk
  Tuszę, że nie chcą, nie po to szli do KOD-u jak sądzę. Ale niech coś w związku z tym zrobią - natychmiast. Czas Rejtanów zaraz się skończy.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 09:53:30:

  moskwasadowa,
  Czyli o KODzie nalezy jak najszybciej zapomniec. Jezeli zaczna dzialac, to dobrze, na razie nie dzialaja, tylko pacyfikuja. Jest kwestia - jak sie organizowac?

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 10:06:10:

  @piesares11
  Nie można zapomnieć, bo:
  1. Jestem święcie przekonany, że większość tam poszła bronić demokracji, a nie wykonywać marzenia prezesa, czyli siedzieć w domach na polecenie Kijowskiego
  2. O sytuacji w KOD trzeba grzmieć, żeby ludziom uświadomić, w co ich lider ładuje
  3. Niech tego lidera wywalą demokratycznie (mówiłem, że to się zemści, ten brak legitymacji i "naturalne" wodzostwo) jak najszybciej
  4. KOD zgarnął prawie wszystkich potencjalnych aktywnych spoza ugrupowań już istniejących i ich oszukał
  5. Nie ma więc czym i kim budować czegokolwiek
  6. To jest i tak jedna wielka kompromitacja opozycji, dlatego wolałbym, aby sami kodowcy ją zmniejszyli poprzez zmianę władz i wzięcie się do roboty
  7. Zakładanie teraz konkurencji byłoby równie skuteczne i dobrze odebrane co Mijal w Radiu Tirana;-)))

  Piesie, mi ręce chwilowo opadły, przesrana sytuacja, muszę dojść do siebie, chwilkę trzeba poczekać na reakcję kodowców na słowa wodza o 11.00

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 10:10:45:

  @piesares11
  A taki starałem się być łagodny we wpisie głównym, cholera, trzeba było walić prosto z mostu, zawierzyć intuicji, ten wpis Miszka przytoczony przez Ewkę pokazuje, że wierchuszka nie rozumie sama, co stworzyła.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 10:21:26:

  moskwasadowa,
  Zgadzam sie we wszystkich punktach. Zapomniec o KOD - w sensie, ze isc pod Sejm o 11.00, nie czekajac na ogloszenia na stronie KOD i odwrocic sytuacje, na ile to jest mozliwe, tzn. przejac inicjatywe i organizowac sie z tymi, ktorzy sa na to gotowi. Lepiej oczywiscie pod szyldem KODu. Mowiles o pozbyciu sie Kijowskiego i mysle, ze to jest dzisiaj jedyne wyjscie z sytuacji - przejecie KOD-u przez ludzi od niego przytomniejszych.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 10:32:22:

  @ piesares11
  Piesie, tam psa i kota z kulawą nogą nie będzie - z przyczyn oczywistych, żeby jeszcze zrobili coś po 16.00 - ale specjalnie to udupili.
  Przejęcie nie będzie takie proste - domyślam się, że dysponentami papierów, założycielami stowarzyszenia, kont, właścicielami praw do znaku, strony, layoutu, strony etc. są konkretni ludzie - bez awantury się nie obejdzie - mogą powstać dwa KOD-y, Matko Boska, pełna kompromitacja...


 • i_am_keyser_soze napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 10:36:34:

  Sorry, czy KOD jest czyjąś własnością? Nie jest. Więc iść pod szyldem, bez szyldu. Iść.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 10:39:57:

  moskwasadowa,
  Isc o 11.00 i czekac do 16.00 - jezeli ktos moze.... chocby po to, zeby zobaczyc na wlasne oczy, ile osob przyszlo...
  Nie ma co sie zastanawiac, ile KODow powstanie - ten, na "w tej chwili" jest niewypalem...

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 10:45:15:

  @moskwa

  Ja myślę, tak sobie machając brzytwą Ockhama, że to może być banalne: Kijowski nie przewidział takiej skali i nie ma kompetencji do jej ogarnięcia - bo to nie lada sztuka i odwaga. Ale wciąż chcę się mylić.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 10:45:23:

  @i_am_keyser_soze
  W dniu powstania strony www KOD-u zwracałem uwagę na to, że maczkiem tam jest @copyright napisany (w Polsce załatwić się tego z piątku na sobotę nie da, a tak to wyglądało...) - czego dotyczy to prawo autorskie - nie wiem, czy znaku graficznego, czy też jedynie layoutu strony - pojęcia nie mam, ale zdziwiło mnie to i dałem temu wyraz w mailach i komentarzach.
  Niewątpliwie nazwa KOD należy teraz do stowarzyszenia - jakie są jego władze? - też nie wiem.

  Jeśli będzie coś się działo, po 16.00 pójdę - chuj ze świętami.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 10:46:06:

  @i_am_keyser_soze

  Amen.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 10:48:30:

  @ewka_blaszczyk
  Przypuszczam, że koleś boi się odpowiedzialności, utwierdzany w swych obawach jest przez tych, którzy naprawdę boją się powtórki stanu wojennego lub Majdanu, bo to przeżyli i są w swych obawach szczerzy.
  Ale nie mają racji. Wóz albo przewóz - tymczasem oni Polskę oddają walkowerem.

 • i_am_keyser_soze napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 10:52:38:

  Zabrali nam @copyright do Polski a ja ma się @copyrightem do KOD martwić?

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 10:53:09:

  @moskwasadowa
  Nie zabierałem dotąd głosu na temat - Kijowski vs. Miszk. Krótka refleksją. Miszk jest dla Kijowskiego i popierającego go środowiska Nowoczesnej doskonałym alibi na pokazanie, że KOD nie jest "jastrzębiem". Nie chcę oceniać Miszka i jego dotychczasowej "konfesyjnej" działalności. W sprawach lustracji księży ścigał się "na radykalizm" z Isakowiczem-Zaleskim. Został za to usunięty z zakonu jezuitów i niedopuszczony do święceń kapłańskich. Isakowicz-Zaleski zaś ma się dobrze; suspendę z niego Dziwisz zdjął, jest księdzem, dużo publikuje. Ostatnio, w jednym z felietonów, nie zostawił suchej nitki na KOD-ie, za niepotrzebny radykalnym, według niego.

  Gesty Rejtanów popieram, kryteria uliczne wobec partii mającej tak dużą władzę jak ma PiS, mogą prowadzić - w konsekwencji - do walk ulicznych, a te do wojny domowej. Na co ja się nie piszę. Aha. w sporze Kijowski vs. Miszk, jestem po stronie Kijowskiego.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 10:55:38:

  ewka_blaszczyk,
  Kijowski z cala pewnoscia nie zrobi tego, czego ludzie oczekiwali i czego sie po nim spodziewali - to jest juz w tej chwili jasne.
  Jezeli KOD nie zacznie dzialac w ciagu najblizszych paru godzin, to musi powstac alternatywa.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 10:57:10:

  @i_am_keyser_soze
  Polska należy również do nas, symbole i nazwa KOD nie - a że wprowadzili "klientów" w błąd, bo powinni nazwać się "Towarzystwo monitorowania zamachu stanu z bezpiecznej odległości" - to już nasza strata, trzeba było sprawdzić towar przed zakupem.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:01:10:

  @anumlik
  Obaj są do dupy
  (w MiM Małgorzata mówi do dwóch bab kłócących się we wspólnej kuchni: Obieście tyle samo warte;)
  Anumliku, według mojej oceny PiS jest jeszcze za słaby na to, żeby nie tylko strzelać, ale nawet spałować... Ale z każdym dniem będzie rósł w siłę.

  Ciekawe rzeczy mówisz o tym M. Zaczynam się bać serio.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:02:15:

  Miszk:
  pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Miszk

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:02:49:

  @piesares11

  Piesie, zdaję sobie z tego sprawę.
  Chciałam pójść osobiście posłuchać Kijowskiego, ale naprawdę dziś nie mogłam, nie mogę. Mama chora, tu święta, a ja tylko w przelocie.
  Mam nadzieję, że ludzie będą przychodzić/wychodzić masowo.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:03:04:

  moskwasadowa,
  Oczywiscie, ze w tej chwili PiS jest jeszcze za slaby na uzycie sily.

 • i_am_keyser_soze napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:04:32:

  @moskwasadowa

  I co? Pozwą ludzi którzy tam pójdą a tabliczką KOD? Wątpię.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:06:51:

  @piesares11
  W mordę Misia, a myślałem, że to ja jestem nawiedzony;)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:07:19:

  P.S.
  to do linku z Wiki:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:08:32:

  @i_am_keyser_soze
  Nie w tym rzecz, chodzi o standardy przestrzegania prawa i wydźwięk medialny - to idealna sytuacja (podział KOD-u) dla PiS

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:12:13:

  moskwasadowa,
  Czlonkowie KOD maja prawo z tabliczkami/transparentami KODu chodzic. Jest kwestia, kto jest przywodca/przywodcami.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:12:29:

  @anumlik
  @moskwa

  Miszk wyciągnął sporo wniosków z własnego życiorysu.

  To widać choćby w ostatnim konflikcie, tę zmianę postawy.
  Dostawszy od Kijowskiego na odlew i zbanowany, z wyczyszczoną po cenzorsku historią na grupie, wycofał się, wyciągnął rękę, zadeklarował, że dla dobra KODu nie robi konkurencji i poddał się mediacji. Wódz tymczasem milczy, ew. czasem ogłasza.
  Jestem po stronie Miszka. I KODu oczywiście.

 • i_am_keyser_soze napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:13:14:

  Zaliczam właśnie (wybacz moskwa) epicki wkurw, więc niech KOD się łaskawie zamknie i firmuje co sam zaczął.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:15:27:

  @ewka_blaszczyk
  Zdrowia mamie.

  A ja właśnie dostałem przelew od Sorosa ;)))) i mogę zrobić zakupy świąteczne wreszcie, bo mi cały weekend poprzedni poszedł na manify i załatwianie mechanika do auta, gdzie trzeba było w niedzielę alternator wymieniać
  (nawiasem - nigdzie nikt nic nie mógł pomóc, w końcu sprawę załatwił mechanik... ukraiński:)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:17:27:

  @piesares11
  Niech idą, ich prawo, jak pójdą, dołączę. Tyle że wątpię - wczoraj nie było nikogo.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:19:11:

  @ewka_blaszczyk
  Fakty, o których mówisz, mają swoją wymowę. Wniosek jednak wyciągam cały czas ten sam: obaj się nie nadają.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:20:06:

  @moskwa

  To gratulacje. Sprawdzam regularnie, u mnie zero szekli. ;) A u mnie, jak u mało kogo, powinny się pojawiać regularnie.

  Zmykam do barszczu, ale kompa mam w kuchni i zerkam. :)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:21:35:

  @i_am_keyser_soze
  Też jestem wk... enerwowany:)))
  Tym bardziej tym, że abdykacja KOD-u faktyczna rzeczywiście może doprowadzić do bezhołowia w ewentualnych protestach, ale w nie same wątpię - przynajmniej dzisiaj.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:23:29:

  @ewka_blaszczyk
  A ja zaraz na polowanie:)))
  Ale szybkie, w przeciwieństwie do niektórych wodzów mam plan dokładny:))))

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:28:23:

  Wyborcza:

  "Zamierzamy dziś zgłosić do Sejmu obywatelską inicjatywę ustawodawczą. Przygotowujemy nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, w najbliższym czasie będziemy zbierali pod nią podpisy - powiedział dziś Mateusz Kijowski, lider KOD. I zaapelował do prezydenta, by ten nie podpisywał PiS-owskiej nowelizacji.
  Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
  Na specjalnej konferencji prasowej Kijowski przestrzegał przed procedowaną obecnie w Senacie nowelizacją ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS. Jego zdaniem "spowoduje ona, że obywatele przestaną być bezpieczni wobec władzy, która w dowolny sposób będzie mogła zagrozić wolności każdego z nas".

  - KOD apeluje do prezydenta, żeby tej ustawy nie podpisywał, żeby przed podpisaniem skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent składał ślubowanie na konstytucję, dodając słowa "Tak mi dopomóż Bóg", i bardzo gorąco apelujemy, żeby dotrzymał tego ślubowania, pilnował porządku konstytucyjnego w Polsce - mówił Kijowski. I dodał:

  - Jednocześnie zamierzamy dziś zgłosić do Sejmu obywatelską inicjatywę ustawodawczą. Przygotowujemy ustawę o zmianie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. W najbliższym czasie będziemy zbierali pod nią podpisy, zgłosimy ją w trybie przewidzianym prawem, tak żeby można było zachować niezawisłość TK, żeby mógł bez problemów sprawnie orzekać i bronić nas, obywateli.

  Kijowski dodał, że w swojej nowelizacji KOD odwołuje się do aktualnego stanu prawnego. Jeśli Senat przyjmie PiS-owską nowelizację, a prezydent ją podpisze, KOD zmodyfikuje swój projekt."

  Cały tekst: wyborcza.pl/1,75478,19389433,komitet-obrony-demokracji-zapowiada-obywatelska-nowelizacje.html#ixzz3v8eDBx7E

 • i_am_keyser_soze napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:28:43:

  Zachodnia prasa od prawa do lewa nie zostawia na Polsce suchej nitki.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:28:55:

  Trwają ostatnie walki:
  wyborcza.pl/relacje/1,126862,19381335,trwa-posiedzenie-komisji-ustawodawczej-ws-ustawy-pis-o-trybunale.html

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:31:42:

  @Szanowni
  No jest wunderwaffe Kijowskiego: obywatelska nowelizacja ustawy o TK:
  wyborcza.pl/1,75248,19389433,komitet-obrony-demokracji-zapowiada-obywatelska-nowelizacje.html#MTstream
  Trzymajcie mnie, bo dostanę wylewu. To już mój pomysł z minutą ciszy w wigilię przy stole wysiada.
  Kurwa, marnowanie energii, pic na wodę, bezsens totalny, kury wam szczać prowadzać, a nie politykę robić

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:34:49:

  @ ewka_blaszczyk
  leczenie syfa pudrem

  taka prawda, przychodzi Ci zbój do mieszkania, robi burdel i wystawia za drzwi jako agenta gestapo, a ty piszesz list do spółdzielni, która go do Ciebie wysłała z propozycją zmian w statucie

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:38:04:

  @moskwa

  Malkontent. ;)
  Ja zaś, póki jestem na Żoliborzu, w ramach tej inicjatywy udam się z gołąbkiem pokoju do chatki puchatki Wszechprezesa i poproszę, by nie utrudniał. Wierzę w demokratyczny pierwiastek duszy Wodza, na pewno się zgodzi i nakaże Dudzie podpisanie projektu KODu. Zamach na demokrację w Polsce uważam za zakończony.
  Brawo Kijowski!

  ;)))
  [co, pomarzyć nie można?]

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:41:27:

  @ewka_blaszczyk
  ..... ..... ....... ... ..... .... - mać;-)))

  Wywalcie go jeszcze dziś

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:43:23:

  Komentarz pod relacja:
  "Zapamiętajmy, że gdy wygaszano w Polsce demokrację, Kościół Katolicki milczał dostojnie."

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:44:17:

  @Moskwa, @Ewka, @Pies
  Ciekaw jestem jak się to wszystko poukłada (albo rozpłynie). I coraz mocniejsze się we mnie utrwala podejrzenie (jeszcze nie przekonanie), że Kijowski daje się wodzić na pasku gwiazdorstwa przez mainstreamowe media i Nowoczesną. Obecny czas - jutro Wigilia, potem w sumie trzy dni świąt - jakimkolwiek protestom nie sprzyja. Ludzie albo u rodzin, albo rodziny o nich. Jak u mnie. Od wczoraj osobą numer jeden w domu jest dwulatek (syn i synowa to "mały" dodatek do bachorka). Wszystkie pokoje w domu spenetrowane na okoliczność "co by tu z kolejnej szuflady wywalić", wszędzie walają się zabawki a dwulatka na moment z oka spuścić nie można. No i babcia z dziadkiem (ze mną, znaczy) małpiego rozumu dostali i pozwalają sobie włazić na głowę dosłownie i w przenośni. W tej chwili cała czwórka jest na spacerze, a ja mam chwilę, aby coś tam napisać. A i tak już pora po ostatnie zakupy się udać i za przygotowania do jutrzejszej kolacji wigilijnej się zabrać. Na szczęście większość wszystkiego gotowa. Jak to miło jednak gdy dziadek sobie w Wiedniu wnuka odwiedza i cały dziadka udział w "wychowywaniu" wnusia ogranicza się do zabawy i spacerów do "jordanka".

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:48:50:

  @Anumliku kochany. Planować kolejną demonstrację, szybko, nie tracić czasu na coś, czym Duda i Kaczyński podetrą sobie brunatne tyłki. Nie poświęcą temu projektowi ani minuty; no - może dołożą kolejną porcję inwektyw, choć nie wiem, co jeszcze mogliby dołożyć. :(

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:52:19:

  @Szanowni
  pod linkowanym tekstem w GW palnąłem komentarz, zminusują mnie - czuję - solidarnie kodowcy, pisarze i ruskie trolle:)

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:53:48:

  @anumlik
  idzie ku rozpłynięciu, ja idę zaraz na te zakupy serio, ale szybko wrócę

 • jael53 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 11:56:56:

  Czas na finał zamachu wybrany znakomicie: ludzie zajęci przygotowaniami świątecznymi. Mnóstwo w podróży lub zaraz w podróż ruszy. Jak zwykle w takim rozgardiaszu, mało kto ma głowę do spraw ogólniejszych.

  Umknęła nam zapowiedź kolejnej ustawy, dotyczącej górnictwa. Projekt jest taki, jak był - zamykanie (w nowomowie: wygaszanie) nierentownych kopalni. Reakcji można spodziewać się takich, jak przy wszystkich tego rodzaju zapowiedziach. Albo i ciekawszej, bo przecież - co też jakoś umyka - zasadniczo znosi się vacatio legis: ustawy nabierają mocy z chwilą ogłoszenia, a to robi się ekspresem.

  Mam wrażenie, że tak będzie z całą resztą "programu ekonomicznego" - na razie tzw. projekty flagowe odkłada się - o miesiąc, potem o kwartał, potem... się zobaczy. Zerknęłam na plan budżetowy - jak nie patrzyć, tak widać, że nie zaplanowano tam "państwowych alimentów" w takiej postaci, jaka jest wszystkim z agitacji wyborczej znana. Prognozowany wzrost wpływów do kasy, tych z nowych źródeł, jest oparty na fusach i chciejstwie. Dość kosztownym zresztą - bo "uszczelnienie podatkowe" wymaga na dobry początek rozbudowy aparatu fiskalnego. Itd.

  ***
  Senackie Biuro Legislacyjne na ustawie o TK zostawia bardzo mało suchych nitek. Wiem, to nie jest ciało, mające moc sprawczą; rzecz jednak w tym, że takie opinie - w zalewie propagandy - są cenne. Bo to, czego teraz najbardziej brakuje, to zdolności rozumienia i przewidywania. Gospodarzu, jak człek piszący nie lekceważ znaczenia tej przeklętej sfery symbolicznej. W jej kruchości, a szczerze mówiąc, w braku wytrwałej i spójnej narracji po stronie demokratycznej, tkwi bezradność wobec propagandowej nachalności, uprawianej przez wiele lat. Proszę, pamiętajmy o tym, że zanim przebił się KOR, zanim nabrała znaczenia Solidarność, przez lata trwała robota edukacyjna. Nie tylko odpuszczona po '89 r., ale oddana środowiskom wcale demokracji nie kochającym.
  I w tym widziałabym iskierkę: w impecie przeciwnej strony. Zmasowana propaganda, ma to do siebie, że "zatyka" i wywołuje odruch zwrotny.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 12:03:06:

  moskwasadowa,
  Minusuja, ale sie nie dziwie, bo my tu przerabiamy te lekcje w kolko, a inni nie (o trollach nie mowie):

  moskwasadowa!
  11 minut temu
  Oceniono 12 razy-2
  "Wygląda na to, że PiS wygasza demokrację, a Kijowski wygasza protesty przeciw temu wygaszaniu. Czuję się zrobiony w KOD-a. Komitet Obrony Demokracji reaguje projektem ustawy na coś, co wszyscy nazywają zamachem stanu? To jest jakiś żart?"

  Cały tekst: wyborcza.pl/1,75478,19389433,komitet-obrony-demokracji-zapowiada-obywatelska-nowelizacje.html#ixzz3v8mckt5Y

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 14:10:50:

  Tymczasem hieny rozpoczęły skanowanie życiorysów i finansów:

  wyborcza.pl/1,75478,19390147,alimenty-lidera-kod.html

  :(

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 14:14:49:

  Moja opinia a propos KOD-u >>>>>> Ewa :)

  Ewko, widzę Cię na KODzie, z Fejsa, odezwać się na messaggio privato ?

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 14:16:56:

  @aaannemarie

  Jasne :)

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 14:29:52:

  Szanowni,
  Jak można zachować niezależność, dając PiS-owi i pisowczykom taki oto argument: Towarzystwo Dziennikarskie skupia dziennikarzy, a prezesem organizacji jest Seweryn Blumsztajn. Do TD należą m.in. Jacek Żakowski, Jacek Rakowiecki, Jan Ordyński i Wojciech Maziarski.. Czysty mainstream. Nie, żebym miał cokolwiek przeciw któremuś z panów, ba z niektórymi jestem w bardzo przyjacielskich relacjach, ale ustanowienie "Nagrody Wolności" na okoliczność wręczenia pierwszej Mateuszowi Kijowskiemu, to "pocałunek śmierci: dla KOD. Łudzę się jeszcze nadzieją, że Kijowski nagrody nie przyjmie.
  www.wirtualnemedia.pl/artykul/towarzystwo-dziennikarskie-ustanowilo-nagrode-wolnosci-mateusz-kijowski-pierwszym-laureatem#

 • i_am_keyser_soze napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 14:47:21:

  @anumlik

  Oni chcą pomóc, ale serio pomimo inteligencji są za głupi by zrozumieć jak zrobić to dobrze. Przyczyna przegranej Platformy znów w całej krasie.

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 14:55:56:

  @ewka_blaszczyk
  Hieny zawsze będą grzebały w życiorysach. Taka natura hien. Dlatego jeśli się ktoś zabiera za "robienie wielkiej polityki" nie powinien mieć na życiorysie żadnych plam. Dornowi nadnaczelnik pewnie "różnice poglądów" by wybaczył, ale za niepłacenie alimentów publicznie go skrytykował. I "posypało się". Przyjmuję do wiadomości tłumaczenie Kijowskiego, że go nie stać na wysokie alimenty, ale pisiory i mohery tego rozumieć nie chcą. Podobnie jak rozumiem tramwajarkę Krzywonos, która do przyznanej jej przez ZUS emerytury w wysokości 2700 zł. wzięła dodatkową emeryturę specjalną przyznaną jej przez Tuska, w wysokości 3500 zł. co dało w sumie te nieszczęsne 6200 złociszy. Tyle, że nie powinna robić z tego tajemnicy, bo to ją w bardzo złym świetle postawiło. PiS na takie "potknięcia" tylko czeka. A hieny z grzebania w życiorysach żyją.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 15:23:05:

  @anumlik

  Nie śledziłam sprawy Krzywonos, bo o ile nie jest łamane prawo, mam w nosie cudze finanse. Gmeranie w kieszeniach Kijowskiego o tyle mnie oburza, że on już dawno na stronie fundacji ojcowskiej o sprawie pisał. I płacenia nie unika.

  K@#$%%&&wa mać, co za naród.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 15:25:52:

  anumlik,
  Czy ktos jest bez plam/winy decyduje król Herod (Swięta idą ;))) ), opierajac sie na ustalonych przez siebie definicjach, uzywanych zgodnie z przeznaczeniem. Np. Bierecki jest wzorcem z Sevres czlowieka bez niczego. Mysle, ze Kijowski na obmowe w ogole nie bylby narazony, gdyby mial 16-letnia narzeczoną będąc w trakcie rozwodu z szosta zona i nie płacąc alimentow 2 tuzinom dzieci. Jego skutecznosc nie bedzie zreszta zalezala od takich rzeczy, tylko od tzw. charyzmy i zdolnosci organizatorskich.

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 15:36:23:

  Od razu widać, że sami ateiści, masoni, geje i żydzi :-))))) Zamiast latać po sklepach, sprzątać chałupy i patroszyć ryby (u nas nie ma karpia - w akcie protestu przeciwko ich rzezi, konsumujemy pstrągi... Poza tym Karp capi mułem :-) nakręciliście 212 komentarzy, które nie wiem kto przeczyta (bo nie ja) :-))

  Ludzie, dajcie spokój temu biednemu KOD-owi. Prawda jest taka, że "Game Over" nastąpiło 25.10. Teraz to można skakać manifestować i takie tam, a PiS i tak kontroluje już wszystkie sznurki. 50 tyś na marszu w Warszawie to ogromny sukces, który autentycznie przeraził Prezesa, ale jak słusznie zauważyła Jael (ten komentarz jeszcze przeczytałem - dalszych już nie miałem czasu :), idą święta i nikt już na ulice i tak by nie wychodził (do 10 stycznia co najmniej). A Prezes dopnie swego, ma potężny mandat wyborczy (zwycięstwo Dudy i bezwzględną większość w obu izbach), więc odeprze tę presję uliczną. Zresztą On wie, że wyborcy PiS doskonale rozumieli, że 25.10 podpisują cyrograf z diabłem - wolność sprzedali za szybszą emeryturę i 500 zł. Do tej pory nie stało się nic, co mogłoby zmienić poglądy "mas". Badania sondażowe także to potwierdzają. Poparcie dla PiS nieco spadło, ale dalej są pierwszą partią, a poza tym urósł nieco Kukiz. Następuje jedynie mobilizacja tych i tak przekonanych, wokół Nowoczesnej. PiS też to analizuje i wie, że na razie może spać spokojnie, aczkolwiek "brzydkie obrazki z TV" mogą być zaraźliwe. Dudzie również minęło zawstydzenie i dał buńczuczny wywiad do BBC. Prawdziwy problem się zacznie, jak lud nagle poczuje podwyżki podatków, drożyznę i obniżenie świadczeń. "Fakt" już bombarduje ludzi różnymi tytułami. I jak niezadowolenie socjalne nałoży się na protesty inteligencji coś zacznie się dziać. Na razie to walka z wiatrakami. No może lekko przesadziłem, bo choć te demonstracje żadnego bezpośredniego efektu nie dają, to "brzydkie obrazki w TV" są jak krople drążące społeczną skałę....

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 15:39:37:

  KWT

  Taki młody, a już bez złudzeń. ;)
  Tacy jak Ty powinni Majdany majstrować. I będzie coś podobnego w Polsce, zobaczysz.

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 15:43:32:

  Królu, wtedy PIs powie swoim wyborcom, że to zastałości 8 lat rządów PO. Takim tłumem się łatwo kieruje.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 15:49:12:

  @ewka_blaszczyk
  Gówno będzie, nie Majdan
  właśnie piszę życzenia świąteczne od prezesa dla KOD-u

  @KWT
  byłem na zakupach, wróciłem żywy, ale ledwo, i będę judzić (!) :)

 • krol_wysp_tonga napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 15:50:59:

  @Ewka

  Też mi się wydaje, ze będzie :-)) Ale pamiętam też, że pierwszy majdan był po 10 latach rządów Kuczmy, drugi po prawie 4 latach Janukowycza (który zaczął bardzo podobnie jak Prezes od rozwalenia TK). Żaden majdan nie powstał 5 minut po wyborach. Tak to już jest.... Ale te manifestacje są ważne. Wszak przed każdym Zbawieniem muszą być Jany Chrzciciele prostujący ścieżki ;-)) Taką rolę, może nieudolnie, próbują odgrywać Kijowski i posłowie opozycji....

  @Anno Mario

  Wczoraj nawet pisałem, jak babuszki na ulicy żywo komentowały ostatni nagłówek "Faktu" :-)) Ludzie umieją liczyć. W kwestii ich portfela trudno ich omamić. Zresztą lepiej ode mnie pamiętacie sprawę NFI. Kiedy normalnie w wyborach uczestniczy mniej niż 50% wyborców, to po udziały w NFI stawili się karnie "nie kumate" chłopy z PGR, a nawet bezdomni wyłonili się z kanałów :-))) Frekwencja wyniosła 99,99% jak w Dagestanie ;)) Sam obserwuję podobne zjawisko jak na wydziale dzielą stypendia socjalne - ludzie staną na rękach, byle wydębić kilka baniek ;)) Także liczyć prosty lud umie, nawet jak nie potrafi przeczytać umowy ;))

  Dobra, spływam do przygotowań świątecznych ;-)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 16:07:31:

  @Szanowni
  życzę panu Kijowskiemu, żeby był taki "kozak" jak minister z Luksemburga:)))
  wyborcza.pl/1,75477,19391824,szef-msz-luksemburga-jesli-pis-sie-nie-opamieta-potrzebne.html#MTstream

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 16:27:49:

  Słuchajcie, zrobiłam tak obłędny tort czekoladowy na bazie awokado, że poobrywałoby Wam kubki smakowe z orgazmu. Ale że jeden pisze "gówno", drugiemu się nie chce majdanować, bo idzie do pstrąga, trzeci we Wiedniu, to pies Wam buzie lizał.

  ;)

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 16:28:34:

  moskwasadowa,
  Kijowski podpuscil wszystkich, zeby skoczyli na glowe do pustego basenu, a teraz pilnuje, zeby sie z niego nie wydostali.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 16:32:30:

  @piesares

  Nie ma mowy, by nad tym zapanował. Nie przewidział skali. Zresztą wielu rzeczy nie przewidział/nie przemyślał. Choć dobry z niego chłop - ale to za mało.

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 16:40:24:

  Ewka, Piesie, czekałam tylko, kiedy PIS znajdzie "kwity" na Kijowskiego, aby rzucić go tłuszczy, nie wiedziałam, że pójdzie to tak gładko.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 16:42:24:

  @aaannemarie

  Akurat w tym temacie byłabym spokojna, bo tego rodzaju tłuszcza nie jest targetem KODu. Kwity są słabe, ale jestem pewna, że będę orać w glebie do Mieszka.

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 16:45:39:

  ewka_blaszczyk,
  Potrzebny jest przywodca. Ani Kijowski, ani Miszk sie do tego nie nadają (zaden nie jest wiarygodny). Kaczynski straszy antymajdanem i to musi byc ktos, na kim to nie robi - i slusznie - wrazenia.

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 16:49:08:

  Przepraszam, miotając się we wszystkich kierunkach nie sledzę w ogóle wątku Miszka. gdzie jest jakieś wyjaśnienie?
  Ewa, napisałam do Cię na Fejsie, znajdziesz w wiadomościach :)

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 16:51:25:

  @piesie, tak krążymy wokół tematu, ale wychodzi nam, że musi iść na front @moskwa. ;)

 • i_am_keyser_soze napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 16:51:35:

  @ewka_blaszczyk

  Wątpię by pokonał mój makowiec :-P

 • piesares11 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 16:51:47:

  annemarie,
  Kwity sa bez znaczenia. Istotne jest to, ze Kijowski taka mial ochote na stawianie sie Kaczynskiemu, jak na zrobienie czwartego dziecka pierwszej zonie. On tylko tak sobie chlapnął ozorem i sie zdziwil, ze sie ludzie tak podniecili.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 16:54:36:

  @aaannemarie

  Sprawa Miszka rozgrywała się na warszawskiej i głównej [obu zamkniętych] grupie KODu. Śladu nie znajdziesz, bo przyszedł cenzor i pozamiatał. Ze względu na to, że trwają między panami mediacje, Andrzej Miszk też częściowo ukrył chwilowo wątki.
  Syntetycznie rzecz ujmując - ścięły się różne wizje KODu, Miszka wylano ze stanowiska mazowieckiego szefa.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 16:57:38:

  @i_am_keyser_soze

  Makowiec ssie i jest nudny i włazi między zęby. ;P

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 16:59:12:

  @aaannemarie

  Nie mam nic w fejsowych wiadomościach, może to inna Ewka Blaszczyk? Na profilu mam czarno-białe zdjęcie z kotem i logiem KODu.

 • i_am_keyser_soze napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 16:59:39:

  @ewka_blaszczyk

  Nie mój ;-P. Soczysty, aromatyczny z kruszonką z trzcinowego cukru i migdałowym kruchym spodem.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 17:03:01:

  @i_am_keyser_soze
  Mój awokadowiec ma spód z orzechów nerkowca zblendowanych z kakao, miodem i mlekiem kokosowym.

  A Twój makowiec ma wszy jak kapcie. ;)

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 17:24:16:

  @i_am_keyser_soze

  Wcięło mi cd, pardon. Z tymi wszami w makowcu jest pewna historia. Kiedyś z bratem, jako małe rodzeństwo, rywalizowaliśmy o świąteczne słodkości. Oboje uwielbialiśy makowiec mamy. Brat wymyślił kiedyś, by mnie odstraszyć i samemu wchrzaniać - "to czarne, w makowcu, to są wszy! jak zjesz, staniesz się wielkim, wstrętnym robalem i będziesz mieć wszy jak kapcie!" czy jakoś tak. I do dziś nie dotykam. :)

 • i_am_keyser_soze napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 17:27:06:

  LOL polecam w takim razie biały mak - droższy, ale o delikatniejszym smaku i co ważniejsze nie przypomina z wyglądu tradycyjnego.

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 17:39:40:

  @ewka_blaszczyk
  Jezusmariajuzefieświętyanieliipastuszkowie, toż ten ajerkoniakowiec to sama słodycz. I jeszcze miód do tego. Oj! Wolę swój tort makowy bez grama mąki, za to z armaniakiem i kilkoma innymi składnikami, ale to recepta nie do udostępnienia. I w ogóle nie słodki. Ha! No i piernik, na którego ciasto dojrzewało dwa miesiące. Właśnie się piecze. Dwa raza: Ha!

  A co do naszych światłych przywódców KOD-orowych. Sami siebie ponamaszczali, a teraz za dziewice robią. Kaczor nie takich miewał na przystawkę. Rację ma @i_am_keyser_soze pisząc, że pomimo inteligencji są za głupi by zrozumieć jak zrobić to dobrze. KOD-orowcy, oczywiście. Zaczęło się to to nie za czasów Platformy, a wcześniej. Jeszcze przed UW. ROAD - tak miało to to na imię. Gospodarz wie najlepiej, bo sam o ROAD-czyków zahaczył w młodości.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 17:49:58:

  @anumlik

  Nie nie nie, pszepanaanumlika. Miód dany tylko dla lepkości, bo orzechy zblendowałam nie do konsystencji masła, a tak do delikatnej, wyczuwalnej chrupkości. :)

  KOD - chyba pozamiatane, na pewno w kwestii tłumów, jakie już za Kijowskim nie pójdą. Ale on ich nie chce, bo nie umie taką energią zarządzać. Ten pomysł z obywatelskim projektem ustawy o TK - jak kulą w płot, także ze tego względu, że Kijowski właśnie przystąpił do sekty gmeraczy w prawie [zamiast bronić dotychczasowego] i wydaje mu się to OK, bo ma błękitny miecz Jedi.

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 17:57:46:

  Ewa, dzięki za wyjaśnienie, nie śledziłam w ostatnich dniach głównego KOD, bo na dolnośląskim się działo i mam znajomych :). W szczegółach też jest problematycznie, ale to może kiedy indziej.

 • aaannemarie napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 18:00:37:

  Rulewski, tvpinfo, teraz!

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 18:07:52:

  @anumlik

  Oj wiem, wiem, i nie darmo jedno z drugim porównywałem.


  kończę prezesa, znaczy - życzenia prezesa dla KOD-u :)

 • anumlik napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 18:12:12:

  @ewka_blaszczyk
  Co mi tam, Prze Ewy. Wierzę, że nie słodki, a jeno lepki.

  Pozostając w konwencji błękitnego mieczyka Jedi. Oni wszyscy, te młodziki, w konwencji kreskówek się oglądają w lustrach. Jak nie "Gwiezdne wojny" to japońskie Ninja w anime, albo inne Minionki. Wklejam niezłą analizę zjawiska z tegotygodniowej "Polityki".
  www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/1643868,1,zlodup-nowy-bohater-popkultury.read
  Tego syndromu kulturowego, którego powstawanie jakoś prześlepiliśmy, nie da się tak łatwo (na pewno nie w jednym pokoleniu) wyplenić. Te młodziki (a to dotyczy tych urodzonych pod koniec lat siedemdziesiątych - jak Kijowski - jak i tych urodzonych w 1997 roku - tegorocznych "pierwszaków" wyborczych) to pokolenie szukające Geniusza Zła, który pomoże im doprowadzić do upadku systemu - jak to lapidarnie ujął autor "Pory na zakapiora", Bartek Chaciński.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 18:35:04:

  @anumlik

  Kijowski jest z 1968. Tylko 6 lat starszy ode mnie, a wydaje się czasem jak z innej epoki. Ma kapkę homo sovieticusa. Moje pokolenie - mid-seventies - już nie, własnoskórnie i dojrzale pewnych rzeczy nie doświadczyliśmy, więc dziś się ich nowych odsłon nie boimy. A z Kijowskiego żaden Han Solo ani nawet Chewbacca. Jeśli kojarzysz - ja naturalnie tak, to moje klimaty, jam krew z krwi minionkowej ;) - Lando Calrissian. :))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 19:08:50:

  @ewka_blaszczyk
  To ja też jestem homo.
  Sovieticus:)
  ciut młodszy, ale zawsze :)))

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 19:09:44:

  @Szanowni
  Świąteczne życzenia prezesa dla KOD-u - już na blogu.

 • panpiotr1949 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 19:16:08:

  Nie bardzo rozumialem "wstrzemiezliwosc" autorycza w poczatkach KODa.
  Pomyslalem: chyba wie cos, o czym nie chce przez grzecznosc pisac.
  Potem zobaczylem i uslyszalem M.K. w Realu. O takich mowi sie na Slasku: Tyn istny, mientkim robiony, w copce, wele pieca.
  Ostatnia deta propozycja Kodowanej Ustawy o TK to nic innego jak zachowanie faceta, ktoremu na rympal wchodzi do domu banda zbirow, a ten proponuje im podrobiienie kluczy lub otwiera drzwi balkonowe.
  Toz to jest drugi najlepszy prezent swiateczny dla WODZA wolakow.
  Rozwalenie Trybunalu to wytrych do wszystkiego. Tej oszalalej bandy nic juz nie powstrzyma. Wezma wszystkich za morde i zmajstruja nam quazi Bialorus przy lagodnych popiskiwaniach roznistych Mateuszkow.
  Po swietach czas ostatni wyjsc na place i ulice i drzec morde, bo juz wczoraj jest za pozno. Ewko prowadz.!!!!!

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 19:25:39:

  @panpiotr1949

  Raczy PanPiotr żartować. :)
  Jestem typem aktywistki, ale doskonale znam swoje ograniczenia. Poza merytorycznymi, te charakterologiczne - na pierwszym miejscu zaś emocjonalny, wyrywny pysk często kroczący przed rozumem. Spaliłabym rzecz w minutę. Ale w drugim planie sprawdzam się doskonale.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 19:28:14:

  @panpiotr1949
  Ja to się dopiero na serio wystraszyłem, kiedy zobaczyłem entuzjastyczne poparcie dla tego projektu, który wyląduje w kiblu razem z podpisami i nawet nie można z niego zrobić eventu medialnego poza Polską, na stronie KOD-u w komentarzach.

  Nie wiem "nic więcej", raczej mniej, ale znam mechanizmy i środowisko. O felerach pisałem od początku, nie o wszystkich, bo niektóre mogą być tematem jedynie na priva. I tak wyciekło więcej już przez media...

  Natomiast potwornie żal mi... SPRAWY

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 19:29:25:

  @ewka_blaszczyk
  A ja bym Cię widział na czele :)
  I to nie żart.

 • ewka_blaszczyk napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 19:40:06:

  @moskwa
  Jesteś kochany, ale ze względów j.w. - na pewno nie. Szkoda dla sprawy murowana.
  Jestem za cienka.
  Ale chętnie będę darła pysk w tle.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 19:42:20:

  @ewka_blaszczyk
  Od tych dwóch panów jesteś na pewno lepsza, stabilniejsza... i wiesz o co chodzi.

 • panpiotr1949 napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 19:46:56:

  No Marianny tylko szukam rozpaczliwie, bo z Kodem na fanie mi jakos nie po drodze, a MUSZE cos zrobic bo ciemnosc widze przeokrutna przed nami.

 • zgredward_ii napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 19:51:27:

  @Szanowni
  Zainspirował mnie mój znajomy, który zgłębia Biblię, ale na co dzień jest inżynierem i nikt by się nie domyślił, że ma takie zainteresowania. Po prostu swoją religijność zachowuje dla siebie. Ja z kolei należę do tych niepodzielających tej wiary. Do rzeczy, zacytuję cały jego wpis na fb:
  >>Mimo deklaracji rządzącej opcji politycznej nie ma ona nic wspólnego z chrześcijaństwem.
  Dlaczego?
  Promuje nienawiść zamiast miłości:
  "Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował bliźniego swego, a będziesz miał w nienawiści nieprzyjaciela swego. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują," Ew. Mateusza 5:43-44
  Mówi o zemście i odwecie zamiast o przebaczeniu:
  Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec wasz niebieski. A jeśli nie odpuścicie ludziom, i Ojciec wasz nie odpuści wam przewinień waszych. Ew. Mateusza 6:14-15
  Najmilsi! Nie mścijcie się sami, ale pozostawcie to gniewowi Bożemu, albowiem napisano: Pomsta do mnie należy, Ja odpłacę, mówi Pan.
  Jeśli tedy łaknie nieprzyjaciel twój, nakarm go; List do Rzymian 12:19-20
  Buduje konflikt zamiast zgody:
  Pogódź się rychło z przeciwnikiem swoim, póki jesteś z nim w drodze, aby cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia słudze, i abyś nie został wtrącony do więzienia. Ew. Mateusza 5:25
  Podziału na Polaków i innych:
  Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie. List do Galicjan 3:28
  Cytaty w tym temacie można mnożyć i zachęcam do przeczytania całego Nowego Testamentu i Biblii.
  Celem tego postu jest przede wszystkim zwrócenie uwagi tym, którzy myślą, że obecna opcja jest chrześcijańska.
  To jest nieprawda. Może Ci ludzie są religijni (tego nie wiem), ale chrześcijaństwo to nie jest.
  Oczywiście nie twierdzę też, że opozycja jest chrześcijańska.<<
  Nasuwa się oczywista konkluzja - PiS jest antychrześcijański, na wskroś. Znamienne jest obecne milczenie biskupów, którzy z wielkim zaangażowaniem udzielali się w kampanii wyborczej, a teraz zamilkli. Czyżby zauważyli, że otworzyli puszkę Pandory? Że może nie będzie bonusów? Przecież muszą wiedzieć, że to co głosi PiS jest oczywistej sprzeczności z Ewangelią - to ich zawód. Ja wiem, pecunia non olet, ale może straty wizerunkowe będą większe. Załóżmy na chwilę (taka mała utopia, a może duża?), że biskupi zwątpili w PiS. Sądzę, że jedyną siłą, której boi się prezes jest Kościół. Gdyby tak stanął po właściwej stronie, jak w czasach PRL. A może należałoby zwyczajnie ich przekupić, w końcu parę miliardów w tę czy w tę, to niewielka strata porównując do tego co narobi za chwilę opcja rządząca.

 • moskwasadowa napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/23 20:02:09:

  @zgredward_ii, panpiotr1949
  Blog ma paskudną wadę - jak się pojawia nowy wpis, ludzkość nie czyta komentarzy pod poprzednim, tak że, panowie, chodźcie pod nowy:)

Dodaj komentarz